פרצטמול

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"זה מונע הרבה כאבי ראש"
~ שבתאי צבי על התנקשות בפוליטיקאים
"זה מומלץ!"
~ ג.יפית על פרצטמול
"היום הכול יותר קל: פשוט לוקחים כמה כדורים וזה פותר את כול הבעיות"
~ יגאל עמיר על כלי נשק

פרצטמול (שילוב פרץ, כאב ראש רטרואקטיבי ומסיבי + אתמול, הכוונה באתמול ל"עבר"/"היה") היא אחת התרופות הנמכרות בעולם. בישראל היא נמכרת בתור אקמול, דקסמול, פראדמול, פנדרול או כל תרופה אשר נגמרת ב"אול", לא כולל אלכוהול.

התרופה משמשת קיום לטיפול בכאבי ראש ובצמיחה ספונטנית של שערות בלשון.

תרופת פרצטמול חדשה ודנדשה

גילוי התרופה

תרופת הפרצטמול התגלתה בטעות, כאשר המדען חראמוביץ' סבל ממיגרנה חזקה בראשו. הפתרונות של הרפואה האלטרנטיבית לא הניבו תוצאות, לכן, ברוב ייאושו הוא נטל קפסולת עופרת על מנת להרגיע את הכאב. למרבה הפלא, הקפסולה השפיעה מהר והעלימה את הכאב כליל. המדען חראמוביץ' התחיל לחקור את השפעת הכדור על המיגרנה וגילה כי לעופרת יש השפעה רבה על המוח וכי באזורים שיש בהם ריכוז גדול של עופרת יש פחות מיגרנות ופחות חיים. לאחר מכן המדען חראמוביץ' רשם פטנט על המצאתו, והפך לאיש עשיר מאוד והבעלים של חברת "פרצטמול" (כך קרא לתרופה, למקור השם עיין בפסקה הראשונה) אשר משווקת את התרופה שלה, "פרצטמול", בכול רחבי העולם.

התרופה קיימת גם בישראל, אך בשלל שמות אחרים (עיין בפסקה הראשונה).

הפוטוסינתזה שנמצאת בין הפרצטמול לבין הדשא בפעולה

....

הפרצטמול כמקור כוח עתידני

כיום מומחים רבים מעידים על כך שבתנאי מעבדה ניתן להפיק משילוב של פרצטמול ודשא חומר כימי המבצע את תהליך הפוטוסינתזה בצורה מלאכותית ובכוחו להפעיל מנוע של מכונית, עכבר וכורסא. מדענים מוסרים כי הדלק ידידותי לסביבה ואף מזמין אותה לתה אצלו בבית בכל שבת בבוקר. עוד יתרון לתרופה כמקור כוח הוא שבמידה והרכב ניתקע והנוסע ניסה להיות "גבר" ולתקן את המצב והוא רק החמיר את המצב, ניתן להשתמש בתרופה גם כאשר היא במצב הדלק על מנת לעצור מיגרנות. לצערה הרב של הקהילה המדעית, לא יהיה אפשרי להשלים את התוכנית לדלק עתידני בעזרת פרצטמול כרגע עקב המחסור העולמי הקשה בדשא. מדענים כעת חוקרים את האפשרות למציאת תחליף לדשא היקר, אך ללא תוצאות עד עכשיו.

הרעלת פרצטמול

בשנים האחרונות נראה כי התרופה, כאשר היא נלקחת במינון מעט גבוה, פוגעת בתפקוד הכבד. הפגיעה אינה מורגשת, אך מנטרלת כליל החורש את הכבד ולכן רעלים החודרים לגוף אינם מנוטרלים ועושים מסיבה. מומחים רבים סבורים כי את ההרעלה ניתן לעצור על ידי אנטיביוטיקה, אך פיסת מידה זו עדיין לא הוכחה מדעית. עוד נמסר כי נטילת האנטיביוטיקה לעצירת ההרעלה תביא ל"הרעלת אנטיביוטיקה". בהרעלה זו ניתן לטפל בעזרת פרצטמול, אשר יביא להרעלת פרצטמול. התהליך הרקורסיבי הנמצא בין תרופת הפרצטמול, האנטיביוטיקה וההרעלות שלהן מרתיע אנשים רבים מנטילת התרופה והתקרבות לריקי גל.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על פרצטמול.