אוגנדה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
סמים סמים , תעשי בנים.
דגל אוגנדה סמל אוגנדה
דגל אוגנדה סמל אוגנדה
מוטו לאומי יאללה בננות
המנון רוצה בננות
יבשת מרכז מזרח אפריקה
שפה רשמית

אנגלית, סווהאילי, אוגנדית, אנגולית

עיר טקילה

קמפלה

העיר הגדולה ביותר

בננה סיטי

משטר

רפובליקת אלטנוילנד

ראש המדינה

כל איש שחור שרואים יכול להיות הוא

הקמה

המצאת הבננה

צפיפות אוכלוסין

V:X

מטבע

שילינג טנזני מזויף

אזור זמן

אין להם שעונים

סיומת אינטרנט

אין להם אינטרנט

קידומת

אין להם טלפון

"למה לא אוגנדה?"
~ האזרח הקטן על מדינת ישראל


"אמרתי לכם שעדיף אוגנדה!"
~ הוזה המדינה הרצל משתגע בשמיים


הרפובליקה של אוגנדה הוקמה על ידי בנימין זאב הרצל. לאחר שהוא הציע את חלקת האלוהים ליהודים והם ברחו כמו פסיכופטים סרבו, החליט הרצל לתת את האדמה לילידים האפריקאים שחורים שחיו באיזור.

היסטוריה

הילידים האפריקאים שהתפתחו מההומוספיאנס חיים באוגנדה מהמאה התשיעית לפני הספירה ורובם עדיין לא הולכים זקוף. במאה ה-7 לפנה"ס המציאו השבטים האוגנדים עקב מלחמה עם אתיופיה את הבננה. הבננה הפכה להיות המאכל הרשמי של אוגנדה והאוגנדים היו להוטים אחרי אכליתה ולא יכלו להפסיק לאכול אותה היות כמות הקוקאין העצומה שיש בבננה. היות ובתקופת המנדט שלטו האנגלים באיזור עד היום נהוג לשתות תה בחלב ברחבי קמפלה. בשנות השבעים עלה לשלטון באוגנדה העריץ הנערץ אידי אמין, לאחר שאכל את כל מלאי הבננות באיזור הוא הודח בהפיכה צבאית ונשלח לגלות בערב הסעודית.

אידי אמין אוכל פיל צלוי בתנור שמצא זה הרגע

פוליטיקה

אוגנדה היא רפובליקת בננות, הנשיא המכהן הוא חייב להיות גורליה מחופס לתרנגול החייב ששמו יהיה יוורי מוסבני. הנשיא שולט בעם ובמדינה ואוכל להם את כל הבננות וכשהמוטו שלו הוא לקחת מהעניים ולתת לעשירים. יש האומרים כי בנימין זאב הרצל עדיין חי ותמיד משנה את שמו למלך אחר, היום שמו הוא בני בננה ה-5.

מורגן פרימן, מחופש לאידי אמין במסיבת הפתעה לג'וני דפ


כלכלה

באוגנדה נהוג השילינג האוגנדי, המוכר כשילינג טנזני מזויף. בדומה לשכניו השילינג הקנייתי והשיליניג הטנזני, לשילינג האוגנדי אין ערך ממשי ולא ניתן לקנות ב1000 שילינג אוגנדי יותר מאשר חופן בננות, או ביום טוב אננס בשל. רוב אוכלוסיית אוגנדה מתפרנסת מחקלאות. ענפי הגידול היחידים הם בננות, בגלל היות שזהו המאכל היחדי שאוגנדי צריך לאכול באמת כדי להתקים. למרות התבססות הכללית מחלקלאות כלכלת אוגנדה חזקה ואיכות החיים בה היא מהגבוהות בעולם. עובדה זאת אמנם לא הגיונית אך נכונה בשל הפקת הקוקאין מהבננות והברחתו למדינות שנות בעולם.

גיאוגרפיה

אוגנדה היא מדינה הררית הנמצאת במרכז מזרח אפריקה, אף אחד לא ממש יודע איך להגיע לשם ולכן בעצם סרבו היהודים להצעתו של הרצל. מי שבכל זאת מצליח להגיע ימצא אותה לשפת אגם ויקטוריה הקרוי על שמה של ויקי קנפו אגם עצום שבו חיים היפופוטמים, תנינים, דגים ויתושים. במדינה מספר שמורות טבע, בהן חיות בר שונות כגון פילים, ג'ירפות, ג.יפית, זברות, תנינים, אלון מזרחי, אהוד אולמרט, ערסים ועוד בעלי חיים בסכנת הכחדה. אוגנדה היא אחד המקומות היחידים בעולם בהם חיים בטבע קופי אדם מסוג גורילות, שימפנזים, ופקידי ממשל.

אוגנדה ומדינת ישראל

יחסי אוגנדה ישראל החלו לראשונה כשרצה הרצל את אוגנדה, אבל היהודים סירבו מסיבו שונות(את מי זה מעניין?). מאז הם רק השתפרו, כשאוגנדה מלמדת את ישראל פוליטקה וישראל בתמורה מביאה תפוזים. היחסים הורעו לאחר תאונת המטוס וניסיון ההפיכה הישראלי באוגנדה בעזרת דונקי קונג בשנות השבעים . כיום ישראל מייצאת לאוגנדה בננה אלקטרונית ובתמורה מקבלת בננה רגילה(עסקה משתלמת, לא ככה?). כיום שתי המדינות מכחישות את הקשרים, הן בגלל הפוליטקה והן בגלל התפוזים.

בעלי החיים באוגנדה

באוגנדה חיי הנאקלס האוגנדי שהוא מימ מת שילדים בני 9 עדיין משתמשים בו כדי להיראות אדג'ים