אתאיזם

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png אזהרה!
איןציקלופדיה אינה אחראית לכל נזק שיגרם לכל אדם, גרביל, צמח, חייזר, חציל, חיה או חיידק עקב שימוש במתכון זה לכל צורך שהוא.


ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


הללו את אנטי-אלוהים!!! הללו!! שימו לב! ערך זה סוגד לאנטי-אלוהים!

ערך זה סוגד לאנטי-אלוהים!

הגעת לערך אשר סוגד לאנטי-אלוהים, אל האתאיזם. -

"אני לא מפקפק בקיום שלכם!"
~ אלוהים על אתאיסטים
"אלוהים מת."
~ פרידריך ניטשה
"ניטשה מת."
~ אלוהים
"מה זאת אומרת אין אלוהים? בשביל מה התפוצצתי אתמול באוטובוס?"
~ מחבל מתאבד (מוקף ב-72 בתולים) על אתאיזם
"מה זאת אומרת אין אלוהים?! אם אין אלוהים אז איך אני המשיח?! ברור שיש"
~ שבתאי צבי על טיעוני האתאיסטים
"עכשיו כבר אין"
~ צ'אק נוריס (תוך כדי בעיטה סיבובית באלוהים) כתגובה למה שאמר שבתאי צבי
"אני בן-אלמוות, צאק נוריס"
~ אלוהים על התגובה הקודמת
"אני כל כך גאה בהם..."
~ אנטי אלוהים על האתאיסטיםאתאיזם (באנגלית:"Atheism", בערבית:"אתה אתאיסט? איפה שמתי את החגורה?...") היא השקפת עולם מגוחכת גאונית שאינה כוללת אמונה בטמטום כגון אלים, או פוסלת את קיומם. אתאיזם הוא בדר"כ מחלה שגורם החיידק פיוויצלוס דארוויניוס הידוע גם בשם חידק באתאיזם. האתאיסטים סוגדים לאל אחד בלבד שהוא האל השני הכי נעלה בעולם (אחרי צ'אק נוריס) והוא לא אחר מאשר אנטי-אלהים המוהלל שמתעלה על אלוהים בכל צורה אפשרית. כמו שנאמר האתאיסטים לא סוגדים לאל מלבד צ'ק נוריס. ישנם מקרים יוצאים מן הכלל בהן המאמינים באנטי אלוהים יסגדו לאלים יוונים, רומיים, מצרים, נורדים וכיוצא בכך. כל זה בעקבות זיהום בקטריאלי שנגרם כתוצאה מקריאת יתר של ספרים ארוטיים, במיוחד הספר המפורסם 'חמישים גוונים של פרסי ג'קסון', מאת במאי הפורנו וסופר הסתם ריק ריירדן.

מקור המילה

את השם "אתאיזם" בחר דוס אקראי אחד. המילה ״אתאיזם״ דומה למילה ״אוטיזם״, ואיזה דוס אקראי חשב שהם אוטיסטים, ולכן קרא להם אתאיסטים! תיאוריה נוספת שזה בא מהמילה היוונית "اتززخع" שהגייתה "אתאיסט" ופירושה "פמינסיט" מיכוון שלרוב אתאיסטים נוקטים בעמדה שצריך לאונן ולא לשכב עם בנות כי זה אונס.

מהו אתאיזם

אתאיזם הוא סוג של חיידק ממשפחת האפיקורסים אשר מקורו ביבשת אפריקה ורוסיה הקומוניסטית. החולים בו מתאפיינים בשיגעון גדלות ובמחשבה שהיקום והחיים נוצרו מעצמם במשך מיליוני שנים, בלי כוונה, וללא שום סיבה. החולים באתאיזם מעריצים בעיוורון חולים קיצוניים מהם, ומנגד לועגים לבני אדם נורמלים המכירים בתכנון היקום והחיים. המחלה גורמת לשינויים בקליפת המח ומשפיעה על תאי העצב שבו, וכך היא גורמת לחולים בה להאמין שאין משמעות לקיום האדם, ולחשוב שהאדם התפתח מקוף קדום, אשר התפתח מלטאה, אשר התפתחה מדג, אשר התפתח מתא בודד, אשר נוצר מעצמו מתוך חומר דומם, אשר נוצר מתוך מפץ גדול, אשר הופיע מנקודה זעירה, אשר הופיעה סתם כך מתוך הכלום. החולים באתאיזם גם חושבים שלוויתנים היו בעבר חיות יבשה, וכי הציפורים התפתחו בעבר מלטאות. האתאיסטים חושבים שכל החוקים הפיזיקאליים והכימיים הנצפים ביקום, אשר מאפשרים את קיומם העדין של הגלקסיות וקיום החיים, הופיעו מעצמם עם היקום ללא שום כוונה ותכנון. לדעתם כל המערכות הביולוגיות המורכבות, וכל מיני בעלי החיים הנצפים, נוצרו כולם מן הסתם בהינתן חומר דומם וזמן רב.

גילוי המחלה, דרכי ההידבקות ותפוצתה בעולם

מגלה החיידק היה צ'ארלס דרווין; לאחר חופשה באיי הגלאפגוס הוא נדבק במחלה הנדירה, וכעבור 200 שנה הצליח להדביק קרוב ל-12.3% מאוכלוסיית אירופה ואמריקה.

החיידק מתפשט בכך שהוא גורם לחולים בו להתבלט ולפרסם את דעותיהם בפרהסיה מתוך תקווה להדביק עוד אנשים במחלה. כך גם יוצרים האתאיסטים את הרושם המוטעה שגודלם באוכלוסייה גדול משהוא באמת. אתאיסטים עוסקים רבות בהטפה לאתאיזם, במיוחד בבתי ספר (בהם הילדים עדיין לא ביקורתיים דים, ולכן גם אינם חסינים למחלה), בתוכניות טלויזיה ואתרים באינטרנט. אף על פי כן החיידק אינו מצליח להדביק אנשים רבים, ועד עצם היום הזה רוב האנשים בעולם מאמינים בתכנון היקום והחיים, גם בקרב האוכלוסייה החילונית.

תפוצת המחלה: נכון לשנת 2010, רק בין 2% ל-12.8% מאוכלוסיית העולם נגועה במחלה. (אנשים המגדירים את עצמם כחסרי דת, גורם בדרגת סיכון גבוהה יותר להידבק במחלת האתאיזם מאנשים רגילים) רובם המוחלט של בני-האדם הנורמלים בעולם (יותר מ-88%) מאמינים בתכנון היקום והחיים, ומכאן שחיידק האתאיזם אינו מהווה סיכון למין האנושי. יש הטוענים שחיידק האתאיזם עשוי לעבור בתורשה, כך שילד להורים החולים באתאיזם, הוא בעל דרגת סיכון גבוהה פי עשרים ושבע נקודה שלוש מאות ארבעים וחמש, להידבק באתאיזם, לעומת מי ששני הוריו נורמלים. נמצא שאדם שרק אחד מהוריו אתאיסט הא בדרגת סיכון גבוהה פי שתים עשרה. מדענים אחרים סבורים כי המחלה אינה עוברת בתורשה אלא פשוט בגלל שהילדים נמצאים בקרבת החיידק זמן רב יותר הסיכויים שלהם להידבק גבוהים יותר משכבות אחרות באוכלוסיה. מחקרים אחרים הראו שהחיידק אינו משפיע על אנשים שהם לא אנוכיים, בלתי חומריים, או כאלו השואפים לחיפוש אמת ורוחניות בחיים.

תרופות למחלה

שיטות טיפול מדעיות: בטיפולים שנעשו, ניסו רופאי הדת להראות לאתאיסטים את גלגלי השיניים של שעון, את הסוללה שבשעון ומרכיביו הרבים, והסבירו להם מדוע שעונים מורכבים בתכליתיות, ולכן אינם מסוגלים להיווצר מעצמם ללא תכנון ומחשבה. במקרים שכאלה טענו החולים שהשעונים נוצרו מעצמם רק בגלל שהם לא נראים להם מושלמים, מכיוון שהחולים מצאו בהם שריטה קלה (שהיתה בעצם חריטת אותיות), או כאשר הם מצאו בשעון חלק מסובך שהם טרם הבינו את תכליתו. כאשר תירוץ זה לא היה זמין, טענו החולים שהשעון פשוט נוצר במשך מיליוני שנים, או מיליארדי שנים, או טריליוני שנים, ובזמן כל כך ארוך הכל יכול לקרות... החולים הזו בדמיונות חוזרים ונשנים על התפתחות העולם והחיים, ותיארו את הזיותיהם בציורים ושחזורי מחשב מזוייפים בתלת מימד. ההזיות שמתלוות למחלת האתאיזם לא מאפשרות לחולים בה להבדיל בין מציאות לדמיון, ולכן מצליחים האתאיסטים לדמיין יצורים אגדיים שלא היו ועולמות דמיוניים מן העבר על פי שברי עצמות ואבנים. החולה באתאיזם מסוגל לשחזר עולם דמיוני שלם על פי חלקיקי עצם ופיסות אדמה, ויתאר אותם באמצעות ציורים צבעוניים ופיסול בובות שעווה. בטיפולים ארוכים יותר, ניסו הרופאים לדחוק את החולים באתאיזם לפינה, כאשר הסבירו להם לפרטי פרטים מדוע התפתחות היא בלתי אפשרית מבחינה מדעית והגיונית, וכי התא החי מורכב מאינספור מרכיבים שונים שלא יכולים להיווצר מעצמם או להתחבר על ידי צירופי מקרים (למעשה, הטענה להתפתחות של תא חי מדומם זהה לאמונה שמטוס בואינג 747 נבנה מעצמו בגלל סופה שהתחוללה במחסן גרוטאות). במקרים שכאלה הפגינו החולים לעג בלתי מוסבר לכל האנשים הנורמליים, וטענו בקיצוניות שכל ה"תשובות" יתגלו בעתיד, כשהם סומכים בעיוורון על החולים הקיצוניים יותר.
שטות הטיפול משתנות מאזור לאזור בעולם:

במדינות מוסלמיות רבות נוהג השלטון להרוג את החולים במחלה, כדי שלא ידביקו בה אחרים. במדינות מערביות לעומת זאת, מקובל להתייחס למחלה כבעיה נפשית, ולהתחשב בלוקים בה.

שיטות טיפול דתיות: היהדות והנצרות טוענות שיש לעזור לחולים בדורנו באמצעי הסברה ושיכנוע, ובדרכי נועם, כדי לשבור את חומת האטימות והדעות הקדומות של החולים. אתאיסטים שהסכימו להגיע לטיפולים דתיים גילו שיעור הצלחה גבוה יותר בריפוי המחלה; ההסבר לכך אולי טמון בעובדה, כי החיידק מתפשט מהר יותר בבורות ולכן הוא חולף מיד עם הצגת מידע דתי שסותר אותו. ברם, אצל אנשים דתיים שחלו באתאיזם נמצא שיעור הפוך להצלחה. מסתבר שאצל דתיים שנדבקו באתאיזם, החיידק הפך חסין לתרופות דתיות וזאת בגלל הבורות שפיתחו החולים לכל דבר שריח הדת נודף ממנו. ולכן, במקרים של מחלה קיצונית, מומלץ להתרחק מן החולים ולא להתעסק איתם משום שהם עשוים להדביק אנשים המצויים בסביבתם.

שיעור ההצלחה בריפוי החולים באתאיזם הוא נמוך, וזאת מכיוון שהחולים בו סובלים מעיוורון ואטימות נפשית כלפי כל סוג של טיפול המוצע להם ככל ששלבי המחלה מתקדמים. עם זאת, נרשמו מקרים בודדים של אתאיסטים שהצליחו לשחרר את תודעתם מכבלי האתאיזם, לפקוח את עיניהם ולראות את התכנון הסובב אותם, את היופי והרוחניות שבחיים, ובכך להתגבר על המחלה.

תופעות ותסמינים

 1. החולה באתאיזם חושב ששעונים ומחשבים נוצרים מעצמם, כמו גם מנגנונים ביולוגיים וחוקי טבע. אמונה זו גורמת לאתאיסט להתייחס לרכוש (כמו גם לחיים) כהפקר, מתוך המחשבה שאין חוק ואין משפט, והכל מתרחש מתוך מקרה.
 2. מחלת האתאיזם גורמת לעיוורון נפשי ומוחי, ולא מאפשרת לחולה בה לראות ולהתפעל מחוכמה ותכנון ביצירות מורכבות.
 3. החולים באתאיזם מתאפיינים באמונה שהיקום נוצר מעצמו במשך מיליוני שנים, וכי האדם התפתח מבעלי חיים פרימיטיביים, אשר נוצרו ממרק דמיוני קדמון. החולים באתאיזם יחשבו שכל דבר מורכב שאנו רואים בטבע נוצר מעצמו בתהליך ארוך וחסר משמעות שהתרחש מעצמו בלי תכנון או כוונה. מסיבה זו, אתאיסטים לא מאמינים שקיימת תכלית לחיים מלבד הישרדות המינים. זו לדעתם יצרה את האדם בתהליך של "ברירה טבעית" אשר סיננה מיליוני מקרים וטעויות שיכפול, עד שנוצר האדם. אתאיסטים מאמינים שהטעויות הגנטיות המוצלחות שרדו, וכך נוצרו כל החיים המורכבים שאנו רואים כיום.
 4. החולים באתאיזם אינם מסוגלים להכיר בתכלית דתית לקיום האדם, וחושבים שהאדם הוא סוג נוסף של בעל חיים בטבע. מסיבה זו אתאיסטים קיצוניים מסוגלים להגיע לידי רצח עם, ולהביא למותם של עשרות מיליוני בני-אדם ברחבי העולם; מעשים אלה נובעים מהאמונה האתאיסטית שהריגת בני-אדם אינה שונה מהריגת בעלי חיים, וכל האמצעים כשרים להשגת שלטון וכח. במאה השנים האחרונות השפיעה מחלת האתאיזם על מספר שליטים ברחבי העולם, ובכך היא סיכנה את שלום האנושות. בין החולים הקיצוניים ביותר נמצאו רוצחי המונים כמו אדולף היטלר, ג'וזף סטלין, ומאו דזה-דונג.
 5. החולים באתאיזם נמצאו חולים גם במחלת האליטיזם, ולכן הם מגלים דחף בלתי נשלט ללעוג לדתיים ואנשים נורמלים הרואים תכנון ביקום ותכלית בקיום האדם. המחלה גורמת להוזים לחשוב את עצמם לאנשים האינטלגנטיים ביותר על פני כדור הארץ, ומנגד לגלות עיוורון גמור לדעות השונות משלהם.
 6. החולים באתאיזם מתאפיינים בשנאת חינם, הם שונאים דתיים ואת כל דתות העולם, ולכן הם אינם מסוגלים לכבד את השונים מהם ולדבר בנימוס במהלך ויכוחים עם אנשים נורמלים. במקום זאת הם יגלו עויינות, זילזול וחוצפה כלפי אנשים נורמלים ודעות דתיות.
 7. החולים באתאיזם עשויים לגלות אחד או יותר מהסימנים הבאים: ציניות (סרקזם), חוצפה, שחצנות וזלזול חסר מעצורים באנשי הדת, ובמקרה שהם ישראלים תתכן גם: שנאת יהודים, שנאת יהדות, שנאת רבנים, שנאת דתיים, שנאת התורה, שנאת ישראל, הצדקת האנטישמיות בעולם, אהבה לאוייבי ישראל
 8. הפרעות נפשיות נוספות כגון: צמחונות, העדפה לבעלי חיים על פני בני-אדם, שיגעון גדלות, שנאת בני-האדם, רצון עז להתבלט בכל דרך אפשרית ולפרסם את דעותיהם מעל כל במה אפשרית.
 9. החולים באתאיזם מגלים הערצה בלתי נשלטת לחולים קיצוניים מהם. אלו מתנהגים ככת, והחולים הקיצוניים יהפכו למטיפי הכת ומנהיגיה. נמצאה השפעה ישירה של החולים הקיצוניים על פני החולים הפסיביים. החולים באתאיזם יתייחסו לחולים הקיצוניים כמנהיגים החכמים והנערצים ביותר בעולם, הם יפרסמו את דבריהם ביראת קודש של ממש, ויפגעו מאוד כאשר יפחיתו מהוד קדושתם.
 10. בנוסף לכך, חיידק האתאיזם גורם לחולים בו להתכחש לבחירה החופשית, לטעון שאין לאדם נשמה, שאין חיים לאחר המוות, ולהסביר שכל מעשי האדם ורגשותיו הם תוצאה של פעילות כימית במוח. החולים באתאיזם חושבים שתכונות ורגשות כמו אהבה, הקרבה עצמית, רחמים ותודעה, הם לא יותר מאשר תופעות כימיות המתרחשות במח האדם על פי חוקים קבועים וצירופי מקרים. החולים באתאיזם יחשבו שתכונת המוסר והצדק נוצרו גם הם בהתפתחות ממושכת מקוף קדום. בעקבות זאת, אתאיסטים אינם מסוגלים להאמין בשכר ועונש, לשיטתם לא קיים כל הבדל בין צדיק לרשע (מלבד זה של ההרכב המוחי), ולפיכך שום אדם אינו אחראי למעשיו. האתאיזם גורם לחולים בו לחשוב שעם המוות מסתיימת גם התודעה, כך שלא קיימת תכלית רוחנית וערכית לקיומו של האדם, ולא משנה מה יהיו מעשיו.
 11. החולים המודרניים בחיידק האתאיזם ינסו למצוא תכלית מיוחדת באתאיזם, מלבד הקדושה שהם מוצאים במטיפים הקיצוניים לאתאיזם. החולים יטענו שבכח האתאיזם לרפא את כל בעיות העולם והחברה. מנגד זאת הם יטענו שהדת והאמונה באל גורמת לכל המלחמות והצרות בעולם, וזאת כמובן, תוך התעלמות משליטים אתאיסטים שרצחו עשרות מיליוני אנשים מתוך רדיפה אישית כגון סטאלין.

טיעוני האתאיסטים

אתאיסטים רבים מתכחשים להיותם חולים במחלה, או במקרים הנפוצים יותר, מודעים לכך אך פוסלים את העובדה כי האתאיזם הוא מחלה ומעלים טיעונים מגוכחים לכך שאלהים לא קיים:

הטיעון הכל יכול

 1. נניח כי אלוהים קיים.
 2. אלוהים הוא כל יכול.
 3. לפיכך, אלוהים יכול לא להתקיים.
 4. מכאן נובע שאלוהים לא קיים.


הטיעון המדעי

 1. אלוהים לא קיים וזה מוכח לפי המדע. טוב, לא ממש... אבל האי-קיום של יהוה כן מוכח.
 2. כל מה שהמדע אומר זה נכון כי המדע מבוסס על עובדות מדעיות.
 3. אלוהים לא קיים

טיעון הטיפשות

 1. הרבנים הם טיפשים. טוב, לא ממש..
 2. אם הרבנים טיפשים אז הם בטוח טועים. טוב, לא ממש...
 3. הרבנים אומרים שאלוהים קיים.
 4. מכאן נובע שאלוהים לא קיים.

טיעונים נוספים

 • הייתי מסביר לך למה אלוהים לא קיים, אבל אתה מספיק טיפש כדי להאמין באלוהים אז אתה לא תבין את זה.
 • אלוהים לא קיים, הייתי מסביר לך למה אבל אני עסוק בלאונן
 • אלוהים לא קיים, אין לי זמן\כח להסביר לך למה, אז פשוט תקרא על הטענות של David Hume (שהופרכו מזמן)
 • במידה וינסו לשכנע אותם שאלוהים קיים הם פשוט יתחמקו ויגידו "אתה לא לרמה שלי"
 • רגע... טעיתי בחישוב, אוי! אלוהים כן קיים!


טענות המאמינים

כתגובה לטענות אלה, נתנו המאמינים הוכחות לקיום אלוהים:

טיעון הסיבה הראשונית

 1. לכל דבר בעל קיום יש סיבה ראשונית.
 2. הרבה דברים הם בעלי קיום.
 3. אלוהים מהווה סיבה ראשונית לדברים האלו.
 4. לכן אלוהים הוא בעל קיום.

טיעון הרצון לחיות

 1. אלוהים "קיים" ;)...
 2. אלוהים יעניש את מי שלא מאמין בקיומו.
 3. לכן אלוהים "קיים".

הטיעון הרקורסיבי

 1. אלוהים ברא את כל היקום
 2. אני חלק מהיקום ואני קיים.
 3. משמע אלוהים קיים.

הטיעון של יוטיוב

 1. אלוהים יצר את האדם.
 2. יש לנו צילום נדיר שמוכיח את זה:

[1]

יחס החברה כלפי אתאיסטים

אתאיסטים רבים סובלים מאפליה בשל אמונותיהם ומפחד הסביבה להדבק במחלה. פעמים רבות נאמר עליהם שהם טיפשים, מרושעים וטועים. נוכיח שזה נכון:

האתאיסטים טיפשים

אם אלוהים קיים - אז ברור שהאתאיסטים טיפשים.

אחרת:

 1. אלוהים לא קיים.
 2. אנשים מאמינים בקיום של אלוהים.
 3. לפי 1 ו-2, היה צורך להמציא את הקיום של אלוהים.
 4. קופים אינם חכמים מספיק כדי להמציא יישויות.
 5. לכן, קופים הינם אתאיסטים (קיימים מקרים יוצאי דופן. ראו אהוד אולמרט).
 6. קופים הם טיפשים.
 7. לפיכך האתאיסטים טיפשים.
 8. בא אחרי 7

האתאיסטים מרושעים

 1. האתאיסטים אומרים שאני טועה.
 2. זה מעצבן אותי.
 3. לכן הם רעים!!!
 4. סטאלין, היטלר, מאו, קים גונג און ועוד כולם אתאיסטים!!

האתאיסטים טועים

שבתאי צבי הוא המשיח שנשלח ע"י אלוהים, והוא אומר שהם טועים.


נ.ב: אלוהים הוא אתאיסט. לא ממש..


ראו גם

Notzitut.png
ראה גם ערך באיןציטוט: אלוהים.
Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על אתאיזם.מקור