תריסריון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"תרוי... תורתס... תריונטריוס... איך קוראים את הדבר הזה?!"
~ שבתאי צבי על תריסריון
"תריסריון? אולי זה משחק המשך לטטריס?"
~ איש אחד על תריסריון
"תשובה ג'- מכשיר חדש של סמסונג"
~ תלמידים במבחן על מהו תריסריון


התריסריון הינו איבר המקפץ מעלה ומטה במטרה לא ברורה לערבב ביעילות את החומרים אותם מעכל ובכך מקשה על מיונם ועיכולם הסופי במערכת העיכול.

מבנה התריסריון

התריסריון נראה כשועית תפוחה והוא נמצא בתחילת המעי הדק. בתוך השועית התריסריון ישנם עובדים בשם אינזימים אשר מנוצלים על ידי התריסריון בפירוק וערבוב המזון ללא הסכם עובד-מעביד ובשכר נטו של 2 רופי ליום. האינזימים פועלים כל עוד אוכלים הרבה .מסיבה זו נפתח האתר האירני www.enzim.gov.ir בו קורא מחמוד אחמדינג'אד לאו"ם להחרים את ישראל בשל אכילתם הרבה ,ניצולם את האינזימים וסירובם לתת להם חופשות לידה.
התריסריון, מלבד כישוריו המנהליים, יכול לקפץ בגוף בחופשיות. הדבר גורם לפעילות גופנית מאומצת. לחולי ניוון שרירים, התריסריון נקרע ולבסוף נרקב בגוף ונראה כתפוח לאחר 3 דקות עם מרגול במיטה. מחקרים חדשים קובעים כי רוב התלמידים המוציאים פטור מחינוך גופני טוענים כי אינם זקוקים לפעילות גופנית כלשהית מהסיבה כי התריסריון עושה מספיק קפיצות ביום . מורים למקצוע הספורט צריכים , אם כך, שלתריסריונם יהיו שרירים והוא יוכל לעשות 150 קפיצות בדקה וחצי.

שירות הלקוחות של הכבד

מהתריסריון המזון מועבר לאורך המעיים אשר בהם ישנם נציגים של הכבד או כפי שמכונה "הבוס הגדול". כאשר נולדים התריסריון מקפץ לראשונה בצורה שגורמת לנציגים ולאינזימים להתלונן לכבד שהמיון של המזון מורכב מידי בגלל קפיצותיו של התריסריון. למען כל התלונות ההולכות ומצטברות נפתח קו חם לכבד שמספרו 105* אך השירות קרס עקב התלונות הרבות. בעקבות התמטטות הקו ניסחה ועידת הגוף הרב שנתית מספר הצעות לטיפול בעניין ההצעות נשקלות עד היום.

הדבקת התריסריון

אחד הפיתרונות שנשקלים כיום על ידי ועדת הגוף הרב שנתית הוא הדבקת התריסריון למקומו ובכך למנוע את קפיצתו וערבובו של המזון. לרעיון זה שני חסרונות עיקריים.
א. במטרה להדביק את התריסריון יש צורך לשימוש בחומר לבן , דביק ושיש בשפע בייחוד לגברים אך מאיפה ניתן להשיג הרבה משחת שיניים?
ב. מחקרים מטוקיו שביוון טוענים כי אם התריסריון יודבק למקומו הפעילות הגופנית הממוצעת של אדם ממוצע ירדו בממוצע ב-90% ממוצעים וכולם יהפכו לשמנים. את התופעה מכנים כיום החוקרים בשם "תסמונת מיקי בוגנים ביום רע".

הוצאת התריסריון מהגוף

מר אדון אבולוציה טען בישיבה כי צריכים להוציא את התריסריון מהגוף ולהעיף אותו לאלף עזאזלים. המר אדון נרגע לאחר שדוקטור פרופסור מוח אמר לו "הירגע ושב בשקט". הוצאת התריסריון כרוכה בתהליך של וסת ודימום גם אצל גברים, דבר המאלץ מוהלים לחתוך קצת יותר מהרגיל. כמו כן יתכן שבמהלך תהליך הוצאת הצואה מהתחת יצא התריסריון פעם ב-3 חודשים. המחזה אינו מלבב במיוחד.

טענותיו של התריסריון

בנניגוד לכל הדעות לתריסריון הקטן יש שאיפות ורצונות משלו. למרות הרצון של ועדת הגוף הרב שנתית לצנזר קטע זה , הוא הובא במיוחד על מנת להדגיש את רצונו של התריסריון. התריסריון כל חייו חי בעוני ודלות, חי מהיד לפה -כך אומר. לטענתו לא מעריכים אותו מספיק ואת קפיצותיו המרובות מנמק כי הם תוצאות לוואי להתרגשותו בעבודה במערכת העיכול.
לאחר עוד מחמאות רבות בנאומו , ולאחר לא מעט היסוס החליטו כל איברי הגוף לפוצץ את התריסריון מכות כמו ערס שיכור שמרביץ לחרצית מצויה. האיברים חיפשוהו שנים רבות אך לא מצאו אותו כי התחבא בגבות של שלום אסייג , שהוכרזו לאחרונה שמורת טבע. לאחר תקופה ארוכה יצא התריסיון ממחבואו לרגעים אחדים אך זה הספיק לשאר האיברים למצוא אותו אך הם לא הצליחו לתת לו מכות- הוא הרי קפץ כל הזמן. לאחר זמן מה ויתרו איברי הגוף על המרדף ומאז חי התריסריון בגוף בנחת , חי וקופץ עד עצם היום הזה.