בורגנים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
כת השטן.png הערה: מקולל

ערך זה מקולל! נא -

בזמן קריאתו. בתודה בני גורן.

כמו כן, מומלץ לאכול שלגוני תותי פרוטי אחרי 48 שעות מתום קריאתו.
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי ערך זה הינו חמץ.


"לא קלה היא לא קלה דרכינו"
~ שרית וינו אלעד על הבורגנים


הבורגנים (בלטינית, קווקזית ובורגנויסט: בורגנוס גמדוס) הם עם של גמדים שחיו במדינות אירופה בין המאה ה-5 לפני ספירת הבורגנים למאה ה-3 לספירת הנוצרים. עד כמה שידוע להיסטוריונים, מוצאם היה בחבל קווקז (אך הם נפוצו ברחבי אירופה אחרי מלחמת היקום ה-5.3, הידועה גם בשמה מלחמת הכ-50 שנה). על פי שרידי עצמות זעירים גובהם הממוצע היה כ-12893.57 רגליוטופומירים (מידת האורך בה נהגו להשתמש - כ-30 סנטימטרים). ידיהם היו חזקות להפליא, ויכלו להפעיל כוח הגדול פי 37 מעוצמת הכוח שיכלו להפעיל, דבר שעזר להם רבות בחפירת הבורות בגנים של זרים (ומכאן שמם - בורגנים) שהייתה חלק חשוב בתרבותם.

דגלם של הבורגנים. כפי הנראה הירוק מסמל גינה, החום מסמל בור והידית מסמלת את חפירה

היסטוריה

בסביבות המאה ה-17, בחור צעיר שתל גזר בחצרו כאשר גילה בור קטן. בתוך הבור הקטן גילה טלוויזיה, מיטה וטוסט ועליו ברווז מעוך. הוא הזעיק את ידידו הטוב מהולנד, הפרופסור לאנטרופולוגיה יאנקייס ואנדר-פלוחט, כדי לבדוק את הממצאים. הנ"ל הביע התעניינות רבה והחליט לקחת את הממצאים למעבדתו. לאחר שגילה כי מדובר בשרידים של עם שאינו ידוע להיסטוריונים, השיג מימון לצורך מחקר מעמיק בנושא (כדי לשמוע כיצד השיג את המימון היכנסו לערך המורחב מימון מחקר הבורגנים). הפרופסור נדהם לגלות שמדובר בעם טוב לב ואכזר בעל תרבות מקסימה וגסת רוח להפליא, במסגרתה נהגו לחפור בורות בחצרות זרים, להתגורר שם זמן מה וכאשר מישהו התקרב אל הבור נהגו להבהילו עד דום לב, וכנראה בשל כך לא נודע מעולם על קיומם.

פרופסור יאנקייס ואנדר-פלוחט התחקה אחרי הבורגנים, הגיע לחבל קווקז ושם נעלמו עקבותיו. מאחר ומחקרו של הפרופסור לא עניין אף אחד, רק במאה ה-19 חוקר אמריקאי יהודי בשם ג'ייקוב גרבינסקי, שבמקרה נתקל ברישומיו של הפרופסור, החליט להמשיך את מחקרו. החוקר לא גילה דבר חדש, מלבד הסיבה להיעלמותם המסתורית. מסתבר שכחלק מרצונם להרחיב את שטחי המחייה שלהם החליטו הבורגנים לחפור בורות בגנים תלויים, אך נפלו אל מותם הוודאי.

תרבות ומנהגים

כאמור, הם היו עם טוב לב ואכזר. דוגמה לכך היא שיטת ההוצאה להורג שלהם: הם נהגו לחפור בור, לקבור בו בורגני עם רגליו כלפי מעלה ולדגדגו עד מוות. ככל הידוע לנו היו לבורגנים שלושה חגים לאומיים: חג הארנבות המצייצות (בו היה נהוג למעוך ולחנוק ארנבות עד שהחלו לצייץ), חג מולד הירח (שכנראה קשור לשיטת הספירה שלהם) ויום הזיכרון לחללי מלחמות הכ-50 שנה (בו נהגו לערוך טקסי זיכרון שבמסגרתם הלקו את עצמם בקוצים עד זוב דם).

הם היו עם של סוחרים שסחרו בינם לבין עצמם בסחר חליפין ובסחר במטבע חוץ. יש הטוענים כי ללא ידיעתם המציאו את מדד הדאו-ג'ונס. הם סחרו בעיקר במוצרים חסרי שימוש וערך, כגון ממחטות משומשות או פופים ללא מילוי. על מנת שלא להתגלות על ידינו (האדם הגדול באופן מוגזם, בלשונם) נהגו לצפות באופרות סבון שעדיין לא הופקו. הם נהגו לברך אחד את השני בברכת שלום עכשיו או בברכת "בור טוב".

מאכלים

המטבח הבורגני היה מגוון ביותר. כחלק מן הקינוחים הנפוצים ביותר היו פאי עשי לילה בתוספת גבינת ממטרות, וארינמל מעוך על פת לחם עבשה. כחלק מבישולם עשו רעש רב, ולכן נהגו לבשל בעיקר בלילות, כדי לטרוד את שלוותם של אנשי האזור. בטרם החלפת מתכונים, נהגו לנהל דו-שיח חד צדדי (בו היו מקצוענים עקב היותם סוחרים). דו-שיח חד צדדי כלל השמעת קולות של גזר ועשיית תנועות מזרחיות מגונות. אחד ממנהגיהם המוזרים ביותר של הבורגנים הקשורים באוכל הוא שהם הוסיפו בורגולים לכל דבר שאכלו.

דת

לבורגנים אין דת.

ממשל ומשטר

הבורגנים לא נזקקו לממשל ומשטר מכיוון שחיו באנרכיה מסודרת להפליא ובחוסר צדק מוסרי.

עובדות כלליות

  • אורך חייו הממוצע של הבורגני המצוי היה בין 3 חודשים ל-17 שנים, 9 חודשים ו-4.5 ימים.
  • הבורגנים נהגו לשהות בבורות שחפרו כשבוע בטרם צאתם, ולאחר יציאתם מן הבור כאב לבם על עזיבתו עד שלעיתים קברו את הבור.
  • קיומם של הבורגנים לא התגלה בגלל שנהגו לרצוח בסתר באכזריות לעיני כל את האדם הגדול באופן מוגזם שגילה אותם. שיטת הרצח אינה ידועה, אך ידוע כי נהגו לקבור את האדם בבור, לכסותו ולהניח אבן על הבור לשעבר. מכאן הגיעו מנהגי הקבורה של ימינו.
  • משפחה בורגנית ממוצעת מנתה כ-5 ראשים ו-7 רגליים.

הבורגנים בימינו

בימינו אין בורגנים, אך ישנם אנשים שעל אף שאינם מודעים לכך מחזיקים בגינותיהם פסלים של בורגנים צבועים בצבעים מזוויעים (כמו בתמונה משמאל), תופעה הגורמת למתנגדיה לא רק תחושת חלחלה אלא גם איבוד שליטה ויצרים חייתיים אלימים אחרים.

פסל גינה של בורגני בצבעים מזוויעים

קישורים חיצוניים