דימה בילאן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
דימה בילאן
Dima Bilan.jpg
דימה בילאן במהלך ביצוע השיר "אורגזמה אחורית בסן פרנסיסקו".
סגנון מוזיקלי פופ-אורגזמה
תאריך לידה ה-24 לדצמבר 1981
מקום לידה New USSR.png מוסקבה, ברית המועצות
שנות פעילות 1993 - 2008
שיא הקריירה 2008 - נצחון בבינגו.
להיטים בולטים "רכבת לילה לצפון תל אביב", "אורגזמה אחורית בסן פרנסיסקו", "השד שבארון"
Hammer and sickle.png
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, קרל מרקס, יוסי סטלין.


דימה בילאן הוא זמר פופ-אורגזמה רוסי, שידוע באירופה בזכות הלהיט הבינלאומי שלו, "רכבת לילה לצפון תל אביב". דימה נולד ב-24 לדצמבר, 1981 בבירת ברית המועצות, מוסקבה, וחונך לשרת את השלטון הקומוניסטי העליון.

ביוגרפיה

ילדותו

דימה גדל ברחובות מוסקבה, למשפחה ענייה מאוד. משפחתו התגוררה בדירה במוסקבה, שאותה הם חלקו עם שלוש משפחות נוספות, שאחת מהם הייתה משפחה קפיטליסטית. דימה התחנך מצד הוריו בעקרונות הקומניזם, והנצרות הרוסית [1], בעוד שהמשפחה שאיתה הוא חלק מיטת יחיד לימדה אותו את עקרונות הקפיטליזם, ואיך לגנוב כסף מבנקים.

לאחר מות אביו ואחיו הגדול במלחמת ברית המועצות-כל העולם דימה הלווה כסף מהגאון הקפיטליסטי, בניו, והקים מכולת בשם "מכולת דימה ובניו", לצערו הרב של דימה, הגימיק השיווקי שהוא בחר כדי למשוך יותר קונים, "אנחנו נקיים מאלכוהול!", נכשל. הוא נכנס לחובות ענק ונאלץ לפשוט את הרגל, וגם את היד, ואת שאר גופו, בעבודתו כחשפן צמרת.

לאחר שפוטר מעבודתו במק'בורשט התחיל דימה לעבוד כחשפן צמרת, והצליח לכלכל את עצמו ואת אימו, עד שנפל מצמרת עץ שבו הוא חישפן, ושבר את רגלו.

קריירת השירה

בעודו פצוע והומלס ברחובות מוסקבה, דימה התחיל לקבץ נדבות על ידי התחננות ככלב ונביחות על ילדים תמימים שעברו ברחוב. יום אחד, דימה נבח על גמד שבמקרה היה הבעלים של חברת תקליטים מצליחה, הגמד החליט שקולו של דימה מתאים לשירה.

דימה החל מופיע ברחבי רוסיה, והופיע במסיבות יום הולדת, מסיבות רווקות, מסיבות "רווקים", בר מצוואים והחתונה המזדמנת. קריירתו של דימה התפתחה עד שהוא כתב את השיר הראשון שלו מהז'אנר הפופ-אורגזמי, "הפריצה בדלת האחורית". דימה הפך ללהיט ברוסיה, ואפילו במדינות אירופאיות אחרות.

קריירת האירוויזיון

דימה התחרה לייצג את רוסיה באירוויזיון מספר פעמים, והצליח סופסוף להשיג את מטרה זו, אחרי ששיחד את פוטין בקפה תורכי.

על מותו

רוב מעריציו של דימה מאמינים בתום לב שדימה נפטר במהלך טקס ההערכה שערכה לו הממשלה הרוסית לאחר נצחונו באירוויזיון, והם צודקים. אבל מה שרובם לא יודעים, הוא שדימה חלה באיידס יומיים לפני טקס ההערכה. דימה קיבל את האיידס במהלך ביקורו של מייקל ג'קסון ברוסיה, כשמייקל התבלבל וחשב את דימה לקטין.

דיסקוגרפיה

הערות שוליים

  1. שכידוע, סוגדת לקדוש ולדימיר, ממציא הוודקה.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על דימה בילאן.