כביש 6

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Coins-7791.jpg ערך זה טחון!!!

לידיעתכם, ערך זה מפוצץ בכסף (או בזהב) ולכן הוא הרבה יותר טוב מכל שאר הערכים שיש פה, כל מי שצופה בערך מחויב:

וזאת בתוך 24 שעות מתום קריאתו.

סליחה, בתוך 24 דקות!

אתם עוד פה???


צפיה בערך זה כרוכה בתשלום סמלי של 5 שקלים חדשים. החשבון נשלח לספק האינטרנט שלך.
"כביש 6? זה לא זן של גויאבה?"
~ אודטה על כביש 6
"כביש 6, מרתש, שורף לי בתחת אש!"
~ תנועת הצופים על כביש 6
"אין כניסה"
~ שלט בכניסה לכביש 6
כביש 6 לפני הפיכתו לכביש אגרה
ניסיון

כביש 6 ,או כביש חוצה ישראל, חוצה אותה מצפון דקוטה לדרום אפריקה. הכביש הזה הינו כביש מהיר, כלומר שם עשים תאונות מהירות. כביש 6 הינו מהכבישים היחידים היכולים להכיל 3.73 מכונית כל 3 מטרים ומהיחידים שמוזכרים בתנ"ך: "וילכו בני ישראל 40 שנה במדבר כי לא מצאו את כביש 6"(ספר דיבורים פרק WH פסוקים 2-9). כביש 6 אורכו 138 קילומטרים אשר חלקו הצפוני הוא כביש אגרה, כלומר בפיקוד של אוגר.

אגדת כביש האגרה

לפי האגדה האבודה "אגדות מופרכות לפרחות" שעוברת מפה לאוזן מחכמינו וזקנינו מסופר על קרפיון שדה עצום בגודלו, כ-3 עד 5 מטרים רוחב ו30 ס"מ אורך, אשר איים לחסום את מעבר המכוניות בכביש 6 בדרכם לחצות את הגבול מישראל לפולין. עד מהרה נוצרו פקקי ענק ועשרות נהגים, ערסים ברובם, מתו כאשר ניסו לעקוף את קרפיון השדה ע"י נסיעה בשוליים אך נתקעו בסנפיר שלו. אך כל החששות התפוגגו כאשר בא האוגר הידוע בכינויו "אוגי" אשר הוכשר לקרב מסוג זה באימונים מיוחדים במקומות חשאיים כולל חדר ההלבשה של מיקי גבע. האוגר ירה על קרפיון השדה גרעינים שאגר וכך הפך אותו לגפילטע פיש משובח.ההצלחה של האוגר הפכה לאגדה שעברה מפה לאוזן מארץ כוש ועד לַהלָּהלנד. על כן לזכרו הוקם החלק הצפוני של הכביש ונקרא כביש אגרה - כשם יכולתו של "אוגי" לאגור גרעינים לשעת צרה.

כביש 6 אחרי שהפך לכביש אגרה

אי ההסכמות בכביש

כביש 6 למרות כל יתרונותיו מוערר מחלוקות רבות בנושאים תחבורתיים, כלכליים, כלכלה תחבורתית ותחבורה כלכלית וכן בנושאים אחרים:

משלוחי פיצות

אחת המחלוקות הקשות ביותר היה לגבי חוק שהוצע במקור בכנסת לעשות נתיב מיוחד מהחברות של המזון המהיר לביתו של השר אליעזר פואד. את החוק הציע אליעזר פואד. לאחר תקיפה וגינוי הרגלי האכילה של פואד החליט פואד לשנות את החוק למשלוח לא רק לפואד אלא לכל השרים השמנים. בעקבות שינוי החוק חברי הכנסת הרזים נפגעו ויש הסוברים כי הם הציעו אתה החוק בכנסת להעיף את כל השמנים ולכלוא אותם בג'ימבורי. את הטענה הזאת מנמקת יושבת ראש הכנסת דליה-מדליה-איציק: " שיקפצו שם כמו כדורים שמנים וטובים". כאשר נשאל פואד על האמירה הכחיש כל קשר אליו ואמר כי " נתקלנו באמירות יותר קשות ועדיין אחנחנו מכהנים בכנסת. אז תאכלי את זה חתיכת *צונזר*."

זיהום הסביבה

המתנגדים לכביש והרוצים להשמיד את ישראל טוענים כי יש להרוס את האזור בגלל הזיהום הסביבתי שגורם. המתנגדים ,מצידם, טוענים כי הכביש מעודד שימוש בתחבורה פרטית וזאת פולטת גזים רעילים לאטמוספירה ביניהם פחמן דו חמצני. מהתומכים נמסר כי הבניה של הכביש עוזרת למניעת פליטת גזי חממה בכך שמקטינה את השטחים בהם יכולות פרות מפליצות לרעות.

פעולות בטחוניות ומשטרתיות באיזור

הלשכה לסטטיסטיקה פרסמה מחקר חדש שאומר כי כל 500 מטרים בכביש 6 ישנו שוטר סמוי. העובדה יצרה תדהמה בקרב האזרחים ובעקבות הצהרה זו ירדה המהירות הממוצעת של נהגי כביש 6 מ-232 קמ"ש ל50 קמ"ש בלבד. בקרב האוכלוסיית גיל הזהב נרשמו אפילו אצל הזקנים המכנים עצמם "פרועים" ירידה משמעותי מ-15 קמ"ש ל-2 קמ"ש. יש הסוברים כי המשמר הקפדני הזה מוצב בגלל פעילות ביטחונית מסווגת באיזור. כאשר נשאלו הדוברים של לשכת הביטחון והדוברים של המשטרה על הסוגיה אמרו פה אחד:" אנחנו לא יודעים על כל אירוע מסווג באיזור. אנחנו לא ירינו שום טיל . תאשימו את ביבי." כאשר האשימו את ביבי הוא נעלם ל-30 יום ומראש לשכתו נמסר כי:" ראש הממשלה בוכה במיטה מתחת לסמיכה... זאת אומרת ... אהממ.. חולה מאוד."

ראה גם

ישראל
כביש
אגדות מופרכות לפרכות
צפון דקוטה
דרום אפריקה

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על כביש 6.