דרום אפריקה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ערך זה עוסק במדינה אפריקאית טיפוסית ומעפנה עם שחורים בשביל דרום אפריקה האמיתית כנסו לאפרטהייד לנד.

Einvision Simbol.png הערך "דרום אפריקה" ניצח בתחרות האיןוויזיון 2010! בקטגוריית הערך הטוב ביותר


האימפריה הדרום-אפריקאית
דגל דרום אפריקה סמל דרום אפריקה
דגל דרום אפריקה סמל דרום אפריקה
מוטו לאומי נלסון מנדלה שליטה!!!11
המנון "R U NIGGER??? YOOO"
יבשת אירופה
מיקום דרום אפריקה
שפה רשמית

אנגולית

עיר טקילה

פרטוריה, כייףטאון וצפון תל אביב[1]

העיר הגדולה ביותר

כייףטאון (עיר הכייף)

משטר

רפובליקה שחור

הקמה

1748 והקמה חוזרת ב-1994

צפיפות אוכלוסין

4 משפחות בכל צריף

מטבע

לירה שטורלינג

אזור זמן

אין זמן מאן...

סיומת אינטרנט

חירבוש אותיות באנגלית

קידומת

0

דרום אפריקה (אנגולית:South Africa, אפריקקוס:Suid-Afrika) הינה מדינה בדרומה של אפריקה, גובלת בצפון עם צפון אפריקה, במזרח עם מזרח אפריקה במערב עם אנגולה ומקיפה כולה מדינה קטנה הנקראת מועצות הברית. ב-31 בפברואר 1978 בריטניה עזבה מן החבל שהקימה מדינה עצמאית בשם "צפון אפריקה" אך לאחר שהתברר שהמדינה נמצאת בדרום אפריקה שמה שונה לדרום אפריקה.

היסטוריה[edit]

פרה-היסטוריה[edit]

בדרום אפריקה נמצאו השרידים העתיקים ביותר של עצמות האדם הקדמון שמדמה את חיי האדם הקדמון כיצור פרימטיבי שכליו כללו טלוויזיה עם אנטנה, טלפון עם חוגה ואפילו 1.0 ICQ!!!
בשנת 1763, בין שרידי האדם הקדמון נמצאה אישה שהחוקר הראשי שמעון פרס זיהה אותה כאמו, חברי הצוות שלו חשבו שהוא השתגע אך הוא טען כי זו אמו והתחיל לתת לאנשים כאפות בלי סיבה,עד היום פרס מסתובב בערבות דרום אפריקה ומחלק לאנשים כאפות.

היסטוריה מודרנית[edit]

ההיסטוריה המודרנית של דרום אפריקה התרחשה כאשר האדם הלבן הראשון, צ'אק נוריס הגיע לאיזור כייףטאון והתחיל לבנות את העיר עצמה על חורבות כפר אפריקאי קטן בשם "פתח תקווה" וכאשר צ'אק נוריס סיים לבנות את העיר עד הפרט הקטן ביותר שלה, דבר שלקח כ-18 מאיות השנייה והשתיל בה סימני ציוויליזציה (כגון חתולי רחוב, ג'וקים ופועלים פיליפיניים) הגיעו הבריטים לאזור ובינהם המגלה הנודע אהוד אולמרט שבאותה תקופה גם היה מגלה ארצות וגם בריטי והחל להקים את העיר "כשלוןחרוץטאון" שנקרא על שם אביו החורג, שמעון פרס.

לאחר מספר דקות של שיטוט בחיפוש אחר חומרי גלם לבניה אולמרט מצא את עירו של צ'אק נוריס שבינתיים הלך לשירותים אך הוא נתקל בבעיה, בכניסה לעיר נמצא השלט "ברוכים הבאים לכייףטאון!!!!11" ולכן כששאר המגלים מצאו אותו בעיר הוא נאלץ לקרא לעיר כייףטאון.

היסטוריה עכשווית[edit]

כיום דרום אפריקה הינה המדינה החזקה ביבשת בשל הועבדה שהיא עדיין מעבידה כושים בפרך בבניית פירמידות לקבורת מלכם, אביגדור ליברמן אך למרות זאת מנהיג העבדים, משה, רצה שישחררו את הכושים ויתנו להם ללכת לארצם כושיה אך למרות זאת ליברמן סירב לשחררם אז משה ביקש מאלוהים ששלח על פרעה ליברמן את עשר מכות דרום אפריקה ולבסוף מנדלה שחרר את הכושים שעשו חג על שם המאורע וקראו לו פסחשל כושים.

היסטוריה עתידית[edit]

בשנת 2195 כלכלת דרום אפריקה הגיעה לשפל חסר תקדים אחרי ירידת הערך הכספי של בשר אדם, רוב כלכלתה של המדינה נבנתה מחדש על חקלאות וגידול היפופוטמי מחמד למדינות המערב.

בשנת 2452 התחילה מלחמה עם מזרח אפריקה על חבל אוגנדה לאחר שראש ממשלת מזרח אפריקה, הרצל, רצה להקים באזור את מדינת המזרח אפריקאים, המלחמה נגמרה בפשרה שהציע ראש ממשלת ישראל אבו מאזן להקים באוגנדה את מדינת היהודים.

"איך אני לא חשבתי על זה?"
~ הרצלשם גרים הכושים

אפרטהייד[edit]

תיאור מדויק של הקרב בין ליברמן למנדלה

במהלך השנים 1666-1994 נשלט באפריקה שלטון האפרטהייד על ידי הרוב השחור בצורה דמוקרטית לחלוטין ולפי חוקי המדינה לא נכללה הפרדה בין השחורים למיעוט הלבן, לא נוצרו ספסלים שונים באוטובוסים ואפילו לא הייתה הפרדה במדרכות (דבר שבאותה עת הייה בין החוקים החושבים במדינות העולם). היחס השיוויוני של דרום אפריקה לכל תושביה הרגיזה את רוב אומות העולם ובינהם את בריטניה, אמה של דרום אפריקה, האו"ם הטיל סנקציות רבות על דרום אפריקה והמדינה היחידה אשר העיזה לקשור קשרים עם דרום אפריקה היא צפון קוריאה בשל קווי הדימיון בין המשטר הדמוקרטי קוריאני למשטר של דרום אפריקה באותה עת.

דרום אפריקה, אחת ממייסדות מועצות הברית של אפריקה הייתה חסינה בפני נידוי מהארגון כמו כן מרוקו, זמביה, מצרים ואתיופיה והשתתפה השתתפות מלאה בארגון למרות הסנצקיות מהאו"ם והיחס האפריקאי ששנא באותה תקופה את דרום אפריקה שנאת מוות.

המהפכה הלבנה אחרי מאות שנים של שיוויון הייתה בלתי נמנעת והלבנים לקחו את השלטון בצורה אלימה מפחידה שלא נראות בדרום אפריקה אלפי שנים, הלבנים פרצו לארמון הנשיאות כשאמרו לשוטרים שהם רוצים להסתכל על יצירות האומנות ושומרים התעלמו מן הנשק הכבד שנכנס לארמון (כ-4729 רובי קלצ'ינקוב, 6201 רובי עוזי, 48 טנקים וברווז גומי אחד) ומן העובדה שאין בארמון אף לא יצירת אומנות אחת. הצבא הלבן כולו שמר על הכניסה לחדר הנשיאות של הנשיא מנדלה ומנהיג הצבא, אביגדור ליברמן, נכנס לחדר ושוחח עם מנדלה כאשר יצא משם ליברמן היה נשיא דרום אפריקה. הנה תמליל השיחה בינהם[2]:

אביגדור ליברמן: תן לנו את המדינה!!!

נלסון מנדלה: בסדר...ערי הבירה[edit]

בדרום אפריקה שלא כמו רוב מדינות העולם יש שלוש ערי בירה (המדינה השנניה שיש לה שלוש ערי בירה היא ישראל וערי הבירה שלה הם רמאללה, שכם ועזה) והדבר קרה בגלל אירוע מצער בהיסטוריה הדרום אפריקאית שלא נדבר עליו עכשיו...

  • פרטוריה - עיר הבירה שבה שוכן ראש הממשלה, נלסון מנדלה אביגדור ליברמן
  • כייףטאון - עיר הבירה בה שוכן הממשלה, הפרלמנט, בית המשפט, השגרירויות, המוזיאון, הצבא, אולם הכדורסל, גן החיות, אולם הקונצרטים הסימפונזייונים, בית הזונות, הפרלמנט, בנק, בנק הדם, בנק הזרע, כספומט, "כספומט" וכמובן איך לא שירות הלקוחות של HOT.
  • צפון תל אביב - עיר הבירה בה שוכנת צפונה של העיר תל אביב.

יחסי דרום אפריקה ישראל[edit]

יחסי דרום אפריקה ישראל הינם יחסים מגווים שנוצרו בעיקר אחרי המהפכה הלבנה כיוון תמיכת השלטון השחור בשלום כלל עולמי וחילוק מחשב נייד לכל ילד שאינו יכול להרשות לעצמו כאשר מדינת ישראל אינה יכולה להרשות לעצמה לרכוש לילדים האלו מחשב נייד[3], לאחר עליית השלטון הלבן וביטול התוכניות למחשב לכל ילד ישראל פתחה שגרירות בפרטוריה ולאחר מכן קונסוליה בכייףטאון.

שיא יחסי דרום אפריקה ישראל הגיע בהקמת החברה "דרום אפריקה-ישראל" שעוסקת במינוי השגרירים של ישראל לדרום אפריקה ודרום אפריקה לישראל, החברה שכנה בעיר הישראלית חיפה לאחר שהתברר שחיפה נמצאת בצפון ישראל הוחלט לשנות אתשם החברה ל"צפון אפריקה-ישראל" ולאחר התנגדות דרום אפריקה שונה שם החברה ל"אפריקה-ישראל".

יהדות דרום אפריקה[edit]

יהדות דרום אפריקה הינה הקהילה היהודית השנייה בגדולה ביבשת אפריקה (השנייה רק ליהדות זמביה) והינה הקהילה העשירה ביותר ביבשת ואף גם בכל העולם כולו. אם זאת לקהילה היהודית ישנה יריבות עם יהדות מאדים שהצליחה לגייס יותר כסף על ידי מכירת רשיון צייד בתושבים המקומיים אף על פי שהקהילה בדרום אפריקה ביצעה אותו דבר. ישנם אנשים הטוענים כי בעתיד הלא קרוב המשיח השחור יקום לתחייה בכייףטאון, וירכב על זברה עד לארץ הקודש הקדושה יפו.

הערות שוליים[edit]

  1. למדינה יש שלוש ערי בירה בגלל ש.. ובכן.. אההה... לא יודע!!!
  2. תמליל השיחה מוגש בחסות ליברמן מכשירי האזנה
  3. לפטופ בעגת העם הפשוט.

ראו גם[edit]

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על דרום אפריקה.

דרום אפריקה האמיתית יותר

Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


Muflatz.png