מגדלי התאומים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אז מה, פתאום זה טוב לעשות הפלה לתאומים? "
~ אשתו של אוסמה בין לאדן לאוסמה בין לאדן
"יא מטומטם! אמרתי לך בניין עגול ובניין משולש"
~ יאסר ערפאת לאוסמה בן לאדן למחרת הפיגועים במגדלי התאומים
התאומים
ערכים באסלאם
אסלאם
Islamic Republic of America.jpg

מגדלי התאומים (1966 - 2001) - מגדלים תאומים זהים שנבנו במנהטן והתפרסמו בגלל היותם הגבוהים ביותר בעולם בבנייתם ונהרסו בפעולת איבה כנגדם ב-2001.

ביוגרפיה

כבר בבנייתם נחשבו התאומים לילדי פלא ובסוף בנייתם, ב-1973, נחשבו לבניינים הגבוהים בעולם כולו. חשיפת גובהם עוררה זעם בקרב העם היפני שבנה בניין שגובהו נמוך במטר מן התאומים. היפנים שקלו להגדיל בקומה את מגדלם אך זה התברר כמסוכן מדי. בינתיים מגדלי התאומים הפכו לחוט השדרה של ארה"ב.

האח הבכור

בעקבות מחקר קצר שנערך, התגלה כי תכניות בנייני התאומים נגנבו למעשה מאביו של דוד עזריאלי לפני שנבנו מגדליו. התכנון המקורי היה אמור להיות זהה לתכניות עזריאלי, רק גבוה יותר. האמריקאים ראו את עניין הצורות כמיותר והחליטו ליצור בניינים מרובעים. כשלאביו של דוד עזריאלי נודע על גניבת התוכניות, הוא חטף את הבניין הראשון שנבנה ודרש עליו כופר. האמריקאים סירבו לשלם את הכופר ובינתיים בנו את שני הבניינים האחרים. עזריאלי, שאז לא הבין בעסקים (יש האומרים שגם היום הוא איש עסקים כושל) החליט לשחרר את הבניין. כך נותרו שני בניינים במקום שלושה.

פעולות האיבה

אלה הם היו מגדלי התאומים

היפנים רקמו תכנית כיצד להשמיד את התאומים. בהתחלה ניסו להפיל את הבניינים בעזרת מכונית תופת אך משימה זו נכשלה. מנהיגי היפנים נזכרו לפתע שבמלחמת העולם השניה נהגו לשלוח חיילים שהתאבדו בשיטת הקמיקאזה בה מטוס נכנס בעצם אחר ומתפוצץ.

כמה חיילים יפנים באו לנמל התעופה והתחפשו לאמריקאים שהתחפשו לערבים (כדי שהאשמה תיפול על ארגון מוסלמי) וחטפו שני מטוסים. באותו יום במקרה תכנן ארגון אל-קאידה לחטוף את אותם המטוסים אך כאשר ראו שנחטפו, חטפו אחרים וטסו אל יעדים חילופיים (הפנטגון והבית הלבן). המטוס הראשון בעל החוטפים היפנים התקרב לבניין הנמוך, צעק "קמיקאזה!!!!!1" ונכנס בו. אחיו נדהם לגלות את אחיו גוסס והתקשר לנשיא בוש (ששיחק לו גולף בחופשה) ושאל מה העניין. הנשיא אמר לו שהטייס היה שיכור וניתק בגסות. לאחר מספר דקות קשות בה הגיעה התקשורת והבניין הגבוה טיפל באחיו, גם בו נכנס מטוס באזור הרגיש. כעבור שעתיים של ייסורים התמוטט הבניין השני מול אחיו האומלל. מספר רב של אנשים קפצו מהבניין כאות אבל על התמוטטותו. כעבור לא הרבה זמן התמוטט גם הנמוך מול עיניי כל עולם. בפעולה נהרגו שני בניינים.

אחרי האסון

מגדלי התאומים לפני ההתנגשות

לאחר האסון כל ארצות הברית היתה נסערת מאוד. מאז כל שנה עושים טקס חגיגי לזכר שני הבניינים המופלאים הללו. כשנודע לאח הבכור על התאונה מיהר לטוס כל הדרך מישראל לארה"ב ללוויה שלהם. היום משתתף הבכור בתכנון הבניין שיחליף את התאומים.

קישורים חיצוניים