זוכה איןוויזיון

24 דרכים לעבור את יום כיפור בשלום עם סבא, סבתא, עודד מנשה, טל מוסרי, הכבשה שושנה, משה דץ ולקט של יובל המבולבל

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Einvision Simbol.png הערך "24 דרכים לעבור את יום כיפור בשלום עם סבא, סבתא, עודד מנשה, טל מוסרי, הכבשה שושנה, משה דץ ולקט של יובל המבולבל" ניצח בתחרות האיןוויזיון 2012! בקטגוריית הערך הטוב ביותר


תמונת המארז הבלעדית (לוגו המועצה לשלום הגרביל צונזר)

24 דרכים לעבור את יום כיפור בשלום עם סבא, סבתא, עודד מנשה, טל מוסרי, הכבשה שושנה, משה דץ ולקט של יובל המבולבל הינה קלטת ילדים חסרת תוכן לילדים בגילאים 4-32, שחיים עם ההורים שלהם, גרושים, עם פטרת ציפורניים והילד השמן מהגירושין שחי איתם בחדר. מדענים רבים והוגי דעות המליצו על הסרט הזה, שזכה בקטגורית "הסרטים חסרי המשמעות" בשנים 2000, 2001, 2002, 2003 ו2015. הוא זכה באירוביזיון, בחוות דעת של מבקרים וכתבו אותו סופרי הילדים אלון מזרחי, טל מוסרי, עודד דה לה פז, אריאל שרון וג. יפית.

הדמויות

  • סבא וסבתא - זוג מבוגרים שמחכים לנכדתם הקטנה רפונזל, ונטרפים על ידי הכבשה הרשעה הכבשה שושנה.
  • הצייד - בעלה של רפונזל, שבא בעקבותיה על מנת לקיים יחסי מין בציבור זאת לאחר חוסר הסכמתה של רפונזל בעלת השיער השחור הקצר.
  • הכבשה הרשעה שושי - קוראת בקרקר, מכשפה רעה צמאת קטשופ, שמחסלת את סבא וסבתא ונטבחת בדם קר ע"י הצייד.
  • מושיקו אינסטלציה בע"מ - רק היום ועד אתמול - כל שירותי האינסטלציה בחצי המחיר! אצלנו נחשף חריץ רק בטעות... צלצלו עוד היום ומנעו אסון ביתי!
  • רב פקד יובל - שוטר שמבצע עבירות ולוקח סמים קשים, ולא מובא לידי שופט עקב היותו סלב, עד שהוא נזרק לאי נידח הנקרא "הישרדות: גרבילים נגד אנשים" ונטרף ע"י גרביל אכזרי שמנסה לשרוד.

תפקידים בולטים בהפקה

פיילוט

בתקופת ההרצה, הגרבילים היו הראשונים והאחרונים שצפו בסרט. האו"ם, שהודיע כי הסרט לא נחשב בעיניו, הודיע כי הוא פוסל את הסרט לאלתר, ולאחר זמן קצר המועצה לשלום הגרביל שלחו חבורת גרבילים טרוריסטים לנשוך חבילות של גברים חברי האו"ם, מכל מדינה. לאחר מכן האו"ם הפיל על גרביליה המאוחדת אמברגו נפט, כלכלי וחברתי, שנמנע ברגע האחרון עקב איומים מקריק קריקריק, יו"ר גרביליה, שאיים כי הוא יחסל את כל המזה"ת, המזה"צ וכל שאר כדור הארץ, כולל ארצות המיקרו. בתוך כך, האו"ם אפשר לגרבילים להמשיך בעבודתם.

הסרט (נכון ל-2017) לא פופולארי בקרב בני אדם, אך מפורסם בכלי התקשורת הגרביליים. בקרב הגרבילים שחיים בגרביליה, נמסר לאיןחדש כי 95% מהגרבילים לא יכולים לממן את הוצאות הסרט, לכן הם גונבים אותו מרשתות האינטרנט של בני האנוש, ושה-5% הנותרים משלימים ל-100%.

הסרט

עלילת הסרט כולה מתרחשת ביום הכיפורים בבית קרקע באמצע היער, כאשר סבא וסבתא (שכידוע אינם צמים כי הם נוצרים) יושבים ורואים טלוויזיה. מהטלויזיה יוצאת שושי הכבשה הרשעה, בזמן שרפונזל בדרך אליהם הביתה. סבא וסבתא נלחמו בכבשה ללא כל הצלחה. הכבשה, שחיסלה אותם, שמעה כי רפונזל מגיעה, והתחפשה לסבתא. רפונזל שאלה אותה: "סבתא, למה יש לך אף ארוך כל כך?", שושי ענתה: "כדי שאוכל להריח אותך!" ואז רפונזל, שדעתה הוסחה רגע לפני שנאכלה, שמה לב לכיור שצנרתו התפוצצה, ובדיוק בדקה שבאה הכבשה לאכול את רפונזל - בא הצייד והטריד את רפונזל מינית. 5 דקות לאחר מכן, הכבשה התאבדה באמבטיה והצייד ברח מרב הפקד יובל שבא לעצור אותו עקב תלונות השכנים ששמעו גניחות בקומה מתחתם.

סבא וסבתא שעלו לקבורה, קיוו שרפונזל תהיה סטודנטית מצליחה או לפחות מנקה פיליפינית בדירה של שרי אריסון. התקווה התנפצה ורפונזל נכנסה להיריון. לאחר 9 חודשים רפונזל ילדה את בנה הראשון, שהזכיר לאו דווקא את השוטר. לאחר שהשוטר נהיה בהלם, הוא נישא לרפונזל והם נסעו לירח דבש בגרביליה (הסרט צולם בגרביליה), ששם הם נהנו עם הגרבילים ועברו תהליך גרביליזציה. הצייד, שהתעצבן על יובל, חטף אותו בחזרה למועצות הברית של אפריקה, ושם הכניס אותו לכלא בכפייה, שמבלי שהוא ידע, הכלא היה ממוקם מעל איי הישרדות. יובל נחת בהישרדות, ונטרף ע"י גרביל צמא דם. (כמובן שבסרט הדם לא היה אמיתי, הדם היה מורכב מ95% דם, 2% קטשופ ו3% צבע מאכל טבעי לחלוטין.)

רפונזל השתלבה בקהילת הגרבילים, ולאחר שסירבה לציית לחוקי גרביליה, נזרקה לצינוק בו הכירה את פינוקיו, שהכיר לה את הדרך אל עולם הסמים לאחר שאמו נסעה לארגנטינה ואביו ושאר משפחתו נדרסו ביחד עם כל הכפכף שלהם, מה שהותיר אותו להיות מאומץ ע"י חפרפרת וסבא ג'פטו, כשאחיו החורג הוא ברווז.

רפונזל נלחמה בתמנונים, רובוטים ותוכנות מחשב זדוניות ובמהלך מסעה פתרה תרגילי חשיבה של בני גורן כאשר היא כולה מדממת ללא סיכוי להינצל. הצייד נטבח ע"י הברווז, פינוקיו, החפרפרת וסבא ג'פטו, ששנאו אותו. הצייד (הי"ד זצ"ל) היה ידוע גם בשמו המפורסם מכתבי העת שלו, סנופקין, והיה נשוי למומין-אבא. לאחר מותו הורמה מצבה לזכרו ברמת-גרביל בגרביליה, עם פסלו הידוע (כולל הכובע והקרע במכנס).

ראו גם