איןציקלופדיה:איןוויזיון

From איןציקלופדיה
(Redirected from איןוויזיון)
Jump to navigation Jump to search
לוגו האיןוויזיון מאז 2008
"האיןוויזיון זאת תחרות של שנה מסויימת שמתחילה שנה לפני, מסתיימת שנה אחרי, ובכלל מתרחשת במילניום אחרי, לפי כל שנה"
~ שבתאי צבי על חוקי תחרות האיןוויזיון
"מבולבלים? אנחנו לא, אתם בטח מפגרים."
~ גיא זהר על הציטוט שמעל


תחרות האיןוויזיון הינה חלק מפרויקט כתיבת ערכים חדשים והטובים ביותר באיןציקלופדיה, שמומן על ידי עולם השטחים של אבי גולדברג! עולם השטיחים של אבי גולדברג! עולם השטיחים של אבי גולדברג! עכשיו בסניפים חדשים: רמת ישי, צפון תל אביב, פתח תקווה ובאקה אל גרביה!

היסטוריה

תחרות האיןוויזיון הקדומה הוקמה בשנת 1957 כגלריית ספרים שנועדה לקדם את מכירות הספרים של בני גורן (זה לפני המצאת השליטה המוחית, כמובן). מארגני התחרות, אבי רון ומירה צחפו, היו אוהדים נלהבים של ספריו של בני גורן, שבאותה תקופה כתב ספרי ילדים, והשקיעו זמן ועבודה רבה בתחרות, שלא היו בה מתחרים, פרסים, או קהל, בדומה לאירוויזיון. כתודה על מאמציהם, כתב גורן למענם ספרים רבים. אחרי שהתגלה שבני גורן היה מעורב בפיגוע התאומים, הוא אולץ להפסיק לכתוב ספרים, ואבי רון ומירה צחפו ביטלו את האיןוויזיון ושינו את שמם מרוב בושה. בני גורן פנה לכתיבת ספרי מתמטיקה כדי לנחם את עצמו. מקרה זה מכונה עד היום "עסק הביש".

51 שנים אחר כך (שזה יוצא... אההה... איפה המחשבון... הנה... אהה... 2008! אוקיי), בשנת 2008, פקד הדיקטטור הנאור והדגול של הרפובליקה האיןציקלופדית, אלי קופטר השלישי, לארגן תחרות אדירה כדי שאנשים יכתבו ערכים חדשים. המהנדס הראשי של הרפובליקה, מוטי ווציה, מונה לעבוד על התחרות, והחל בתכנון וניהול תחרות אדירה שתזעזע, תדהים, תרגש, ותעורר רגשות הומו-אירוטיים במין האנושי כולו.

חוקי התחרות

השתתפות בתחרות

לכל משתמש רשום מותר להשתתף בתחרות.

נוהל התחרות

החל מאיוויזיון 2017, האיןוויזיון הפך באופן קבוע לדרך מפוארת להפליץ ערך. כלומר, הערכים המשתתפים יהיו כולם ערכים חדשים יחסית שעדיין לא הופלצו, והזוכה יופלץ באופן אוטומטי.

הערכים המשתתפים

לכל משתתף מותר להציע אך ורק ערכים שלא השתתפו בתחרות הקודמת. למשתתף מותר להציע גם ערכים שהוא כתב וגם ערכים של משתמשים אחרים. אין הגבלה על מספר הערכים שאפשר להציע. שלבי הצעת הערכים וחצי הגמר יתקיימו במקביל.

חצי הגמר

ההצבעה תתחיל ב-1 בפברואר ותסתיים ב-1 באפריל. כל משתתף צריך לרשום לאיזה ערכ/ים הוא מצביע, ובסוף לחתום. אין הגבלה על מספר הערכים שאפשר להצביע להם.

הגמר

מספר הערכים שיתחרו בגמר ייקבע בעת הצורך. ההצבעה תתחיל ב-2 באפריל ותסתיים ב-1 במאי. כל משתתף צריך להצביע לערך אחד בלבד. אין הגבלה על מספר הערכים הזוכים.

  • הערה: בכל ההצבעות מותר לכל משתתף להצביע לערכים שהוא עצמו כתב.

רשימת הזוכים בקטגוריית הערך הטוב ביותר

ראו גם: קטגוריה:זוכי איןוויזיון