הוותיקן

From איןציקלופדיה
(Redirected from וותיקן)
Jump to navigation Jump to search
TheJeeMan.jpg ג'יזס כרייסט (בעברית ישו) מחבב את הערך הזה
מכיוון -
  • שהערך עוסק בישו.
  • שהערך עוסק בנצרות.
  • שהערך עוסק בכל נושא אשר קשור לכנסיה הקתולית הרומית הקדושה. (או כל חיקוי פרוטנסטנטי חיוור אחר)
  • שהערך עוסק בנשים בתולות שנכנסות להריון.


המירו דתכם היום וקבלו שני וידויים חינם!

ערכים בנצרות
נצרות
Cross.jpg
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


דגל הוותיקן

הוותיקן, הנקראת גם "איפריית הוותיקן" ו"וותיקן הגדולה", הנה מדינה קטנטנה התקועה באמצע רומא והוקמה על ידי אחד האפיפיורים.

[1]== על המדינה == המדינה הוקמה ע"י האפיפיור הראשון של כת הנצרות הקתולית והוא ראובן פאולוס. באותם שנים היה חוק באיטליה לפיו מדינות שיוקמו בין לילה ויהיו סביבם חומה ומגדל יזכו להיחשב כמדינות (האיטלקים חשבו שזה משהו מטורף שאף אדם לא ינסה לעשות - להקים מדינה). בין השעות 23:00 ל -2:00 הצליח ראובן למתוח חומת תייל לאורך כל ה3.2 קילומטרים של המדינה ולבנות מגדל קלפים בשארית הזמן. האיטלקים נדהמו והשאר היסטוריה.

עקב היות המדינה קטנה ועלובה, נאלץ ראובן להתפשר ולא לבנות דברים כמו מוסדות תרבות וחינוך. לא נבנו תשתיות נפט או חשמל ושום הוצאות לצבא או קבוצת כדורגל לא זרמו. המדינה קיבלה במתנה את צבא שוויץ ממלך שוויץ (שרצה להיפטר מהחיילים הלא יוצלחים שלו בצורה הומנית).

לבסוף, מפני שהמדינה לא היתה מושכת בעייני מרבית האנשים, החליט ראובן לפנות לקהל היעד הסגפני ונמנע הסיפוקים ביותר - הנזירים. הנזירים בנו בתים יפים מאוד והאומן הנערץ ביותר (המגה אומן) לאונרדו דה וינצ'י אפילו תרם מיצירותיו תמורת טובות הנאה של נערי המקהלה.

לאט לאט המדינה התפתחה ליעד התיירות הפופולרי ביותר ברומא (אפילו יותר מרובע האורות האדומים).

מקום מושבו של האפיפיור

מאז ראובן כל האפיפיורים גרו בוותיקן. במעון האפיפיור יש רצפת גרניט משובחת ומזרקות זהב. המפרט הוא עשיר ביותר (אל דאגה האפיפיורים מומלכים כשהם זקנים ולכן ימותו במהרה טרם יהנו מכל המותרות האלה). הנזירים, חיים אורח חיים נהנתני. אוכלים ושותים לשוכרה מדי יום ולילה.

החלון בחדרו של האב הקדוש צופה לכיכר סנט פטרוס, משם הוא משליט את שילטון האימה על פני נתיני הממלכה, באם אזרח דיבר בגסות על אלוהים או ירק על פיסלון מריה במזרקה, האפיפיור רואה הכל ויכול לשלח בעבריין את כוח הקומנדו השויצרי המכונה "הנאזגול".

צבא

היכולת הצבאית של הוותיקן מוגבלת. למרות הערכה של המודיעין האמריקאי כי יש ברשות האפיפיור כ-200 ראשי נפץ גרעינים, רובם הגדול מוחבא כנראה בקברי האפיפיורים, עקב החוק הבנלאומי האוסר בחיטוט בקברי נזירים כנראה שלעולם לא נדע את האמת.

הצבא השוויצרי לא מחזיק בטילים ארוכי טווח והוא נלחם בעיקר באמצעות החניתות המסורתיות שעיצב לאונרדו. המדים מגוחכים.

ספורט

לוותיקן אין קבוצת ספורט ידועה . אך כן יש להם קבוצת כדור-יד של נזירים המתחרה לשם צדקה במיטב הטורנירים.

ראו גם


  1. הוותיקן