פסחא

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ערכים בנצרות
נצרות
Cross.jpg

פסחא הוא חג נוצרי הנחגג כל שנה בכ"ה בתמוז לזכר מותו של ישו והפיכתו לזומבי. בשנת 2292, גילו קבוצת חוקרים מאתיופיה כי החג נחגג בסמוך לחג הפסח היהודי והרכבו הכימי הוא . מאז תגלית זו החלו מפעלים ברחבי העולם לייצר את החג ולמכור אותו למדינות נוצריות ברחבי העולם ופרצו סכסוכים רבים בין יהודים לנוצרים איזה חג קדם לאיזה חג.
מקור השם פסחא הוא משמם של ארנב פסחא וביצי פסחא המופעים בחג.


מנהגים ומצוות עיקריות

לחג יש מצווה אחת: לאכול בשר ודם, (כלומר, לחם ויין) מצווה זו גרמה לדתות אחרות לראות את הנצרות כדת קניבלית.
מנהגי החג הם הזויים ביותר וכוללים אונס קטינים בתחפושת ארנב פסחא והחבאת "בייצים" משוקולד ומענק "פרס" למוצאן.
מקור המנהג של אונס קטינים בחג הוא שארנב הפסחא מופיע במדינות נוצריות בחלק זה של השנה ונעלם במקביל לסופו של החג. לקראת היעלמותו (הכוונה היא לבריחתו החשאית לתוך בטן האדמה, שם ארנבי הפסחא מתכננים כיצד להקים צבא ולהשתלט על העולם בשנת 6666) הוא מחביא ביצי זהב שנמכרות בשוק הסגול-עם-הנקודות-הכחולות האפגני, תמורת 1$. החבאת ביצי הזהב היא מקור החבאת "ביצי" השוקולד בחג.

הסיבות לחגיגת החג

החג נחגג בעקבות מותו המצער של ישו, לאחר צפייתו בתכנית כוכב נולד. ישו, לא היה יכול לעמוד בפני הייסורים הקשים ומת. לאחר יומיים, בחג הפסח היהודי, הוא הפך לזומבי ואמר לתלמידו לאכול את בשרו ולשתות דמו. התלמידים, לא הבינו דבר ממה שהזומבי אומר חוץ מ: רואאררר, רואעאעע וצלילים קדושים אחרים. התלמידים נבהלו רצחו אותו ולאחר מכן אכלו אותו כדי להעלים ראיות. לאחר מכן הוא התגלה אליהם בצורת רוח רפאים ואיים עליהם שאם הם לא יפיצו את הנצרות בעולם הם ימותו ביסורים וישרפו בגיהינום וביקש מהם להפיץ את הנצרות ברחבי העולם.

ראו גם