הכותל המערבי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png אזהרה!
אנו יוצאים מנקודת הנחה שאם נכנסת לערך בשם הכותל המערבי, אז את/ה מוכן/ה לצחוק עליו.


הקוטב המערבי, או כפי שנקרא ביום יום, "הכותל המערבי", (או: הכותל הערבי) הוא קיר ענק העומד במזרח ירושלים, ומכאן שמו הלא קשור, ומהווה מקום תפילה וקדושה מרכזי ליהודים. הכותל הוא אחד משרידיה המרכזיים של טירת הוגוורטס הקסומה שנהרסה כתוצאה מרעידת אדמה שיצר אלוהים.

Flag of Unesco.pngהקוטב המערבי
Flag of Unesco.png אתר מורשת עולמית
תמונת האתר הקוטב המערבי
מדינת המקור של האתר פלסטין
סוג קיר טיח מעוצב
הערות מלא בפינגווינים
ערכים ביהדות
יהדות
Stars of david.JPG

מקור הכותל

מקורו של הכותל ושימושו בעבר נתון במחלוקת. אנשי דת, טוענים כי הכותל היה בעבר ביתו של אלוהים. אולם, תיאוריה זו לא הגיונית, מאחר כי אפילו אלוהים לא יכול לחיות בקיר. חסידי תיאוריית הבית, שגם נתנו לו שם, בית המקדש, העלו תיאוריה נוספת הטוענת כי הקיר הענק הוא למעשה אחד מבין ארבעה קירות, וכי קירותיו האחרים הלכו לאיבוד. תיאוריה זו לא הגיונית אף היא, כי אם היא נכונה שאלוהים הוא לא כל יכול, כי איזה אל לא יכול להגן על הבית של עצמו.

יש האומרים כי הכותל נבנה על ידי אנשי דת בכדי להדגיש את עליונותו של האל ובכדי להדגיש, על ידי התפללות אל הקיר, את העובדה כי האל הוא לא פסל אלא אל מופשט. כלומר, על ידי השוואת האל לקיר, ועל ידי התפללות לאותו קיר קסום, מודגשת העובדה כי אלוהים הוא לא קיר. אלוהים הוא כותל.

המדענים טוענים כי הקוטב הוא בכלל מבנה טבעי, המהווה את אחד מקטבי העולם. תיאוריה זו נמצאה הגיונית לנוכח הפינגווינים הרבים שנמצאים בקוטב.

התיאוריה האחרונה, טוענת כי הכותל הוא שרידים מטירת הוגוורטס, שהיוותה מקום התכנסות חשוב למכשפים ומכשפות. לפי תיאוריה זו, אלוהים הרס את הוגוורטס, והשאיר רק את הכותל כי הוא ממש רצה שיראו את הכותל ויתנו לו קרדיט. תיאוריה זו היא התיאוריה המקובלת, כי היא הכי מגניבה.

היסטוריה

רבים חושבים אחרת, אך הכותל אינו תפוח ואינו קוטב ואינו קרטיב. הוא נוצר כמו כל קיר אחר, באולפן הקלטות בריטי בשנת 1979, אך בניגוד לקירות אחרים שנהפכו לאלבומי מוזיקה מצליחים, אירעה תקלה בהכנת הכותל והוא נקלע לתוך מכונת זמן והחליף בעלים, כמו כל אלמנה עתיקה ומרופטת שנקלעה לתוך מכונת זמן אצל הפלסטיקאי והחליפה בעלים, מהם עשקה את כספם תוך היתממות והעמדת פני קדושה.

הכותל כיום

כמקום תפילה

הכותל משמש כיום יהודים רבים להתפללות. שכן, הדת היהודית הנה דת מונותאיסטית ביסודה, ולכן הקיר מהווה את האל המונותאיסטי והמופשט. בקשות יש לבקש מהקיר, תפילות יש לשאת לקיר, נשיקות יש לתת לקיר. הקיר הוא לא פסל אלילי, כך שזה לא חטא. הקיר הוא קיר אלילי. לפי האמונה, הכותל הוא שליחו של אלוהים על ידי אדמות, כמו ישו. לא בקטע פוליתאיסטי כמובן, רק קיר שמתפללים אליו.

מדי יום מתפללים אל הקיר מאות פינגווינים, שמתנדנדים מצד לצד. בידיהם ניתן למצוא ספרי תורה, אשר משמשים אותם להגנה עצמית בעת פיגועים, שגם הם מהווים אחת מהמטרות העיקריות לשמן נוצר הכותל. לפי האמונה, לכותל יכולות קסומות וביכולתו לפתור בעיות, ולהרוג אנשים שלא מתפללים אליו או שמפנים אליו את הגב.

כמקום התכנסות לשם פיגועים ואינתיפאדות

הכותל משמש רבות כמקום התכנסות בכדי להקל על הערבים בביצוע פיגועים, ולשם השווצה בכך שלא יכול לקרות ליהודים כלום מפני שאלוהים מגן עליהם. ההתכנסות היומיומית בכותל, הוצעה לראשונה על ידי דוד בן גוריון כפתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני.

בעלי חיים

הקוטב המערבי ידוע גם בשל המגוון הזואולוגי והבוטני שבו, המתבטא בשלל צבעים, קולות, ופיגועים.

פינגווין קוטב מערבי

זן נדיר של הפינגווין, המצוי אך ורק בקוטב המערבי. ואחד ממאפייניו הוא לבוש מוזר והתנדנדות מצד לצד בעת הליכה. הפינגווין המערב קוטבי נוהג למלמל במהירות מילים מוזרות, תוך התנדנדות קדימה ואחורה מול הקיר, בתנוחה המקנה תחושה שהוא מקיים עמו יחסי מין. למרות שהותם הרבה בקוטב, הפינגוונים הקוטב מערביים לא נולדים שם, אלא נודדים לשם. חוקרים טוענים כי סיבת הנדידה העיקרית היא כנראה הזמן הרב שיש להם.

מחבל ערבי

"אהלן וסהלן אהלן ביקום
פרחתו אלבי ולפרח ביקום
זיתו יא חבבי מחבליום
אהלן וסהלן אהלן ביקום"

אנשים שהולכים ברוורס

חיה ממשפחת "מאמינים באמונות תפלות", וקרוב משפחה של "מנשקי המזוזות", "מחבקי הקמעות", "השרים סרנדות לחמסות" ו"שודדי הקברים מהחלל החיצון". יצור תמהוני זה, המתגלה בצורת אדם לכאורה שפוי בנפשו, נוהג ללכת כשפניו מופנים אל הכותל, עקב חוסר יכולת להפנות את מבטו מן הכותל אפילו לשנייה. הסיבה מספר אחת למותו של יצור מופלא זה היא נפילה לבורות והתנגשות במחבלים עצבניים.

זקנים תמהוניים שמנסים לשדל אנשים להניח תפילין

"כפרה עליק, רק תפיליק, נשמה".

שים פתק בכותל, כי מקומות קדושים צריך ללכלך!