סוכות

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


Kipa.jpg ערך זה שומר מצוות
ערך זה שומר מצוות ואינו נערך בשבת.


Attention niels epting 01.png אזהרה!
ערך זה אינו מומלץ ליצורים חייםחג הסוכות הוא חג בו נהוג להתבודד בבקתות רעועות הנקראות "סוכות" ולקדש את ארבעת המינים: מין פתולוגי, מין פטיש, מין נקרופילי ומין פירומני.

היסטוריה

ערכים ביהדות
יהדות
Stars of david.JPG


חג הסוכות נחגג לזכר הסוכות בהם התגוררו בני ישראל לאחר יציאתם ממצרים.
על פי הסיפור המקראי, בני ישראל הלכו במדבר 30 שנה וסבלם היה רב, ולכן הם הפצירו במשה להתפלל לאלוהים. אלוהים, אשר לא הבין מה הגמגמן התמהוני רוצה ממנו, החליט להפיל על בני ישראל מן כעונש. לאחר שהמן הרביץ לאנשים וקיללם מספר רב של פעמים, החליטו בני ישראל לבצע איתו טקס פיוס סמלי, אשר כלל אץ כריתת אוזנו ואכילתה. לאחר שבני ישראל אכלו מן המן, הם נהיו צמאים מאוד ולא הפסיקו לנדנד למנהיגם, משה, ושאלו אותו שאלות טיפשיות כמו "זה עוד רחוק?" ו"מתי כבר נגיע?". לאחר 5 שנים בהן לא הצליח משה לעצום עין בגלל שאלות בני ישראל, ולאחר 3 התמוטטויות עצבים אותן עבר, משה בעט בסלע שנוכח במקום בצורה כל כך חזקה, ששבר את רגלו. בני ישראל היו בטוחים שהדם אשר ניגר מרגלו של משה בעצם הגיע מהסלע, והחליטו לשתות אותו. משה מת לאחר כמה שניות.
לאחר מות משה, התפלל אהרון אל אלוהים שיוציא אותו ואת בני ישראל מהחור בו היו תוקעים. הפעם אלוהים, שהיה ממש מעוצבן (שכן תפילתו של אהרון הפרה את מנוחת הצהריים שלו), החליט להעניש את בני ישראל בעונש הקשה מכל ולהובילם אל ארץ כנען, שכן ידע שארץ זו תהה ארץ רבת מלחמות ושכוחת אלוהים. לאחר מכן הלכו בני ישראל 5 שנים נוספות במדבר, כאשר בבקרים הובלו על ידי ענן שהוריד גשם, ברקים ורעמים, והפר את שלוותם, ובערבים הונחו על ידי כדור אש אשר הפיץ אור וחום עזים אשר שרפו אותם למוות הפריעו לשנתם.
משהגיעו בני ישראל לארץ כנען, ניצב אלוהים בפני אתגר חדש. אמנם בתקופה זו היה נעים באזור זה בשעות היום, אך בערב הטמפרטורות נהפכו לקיצוניות, דבר אשר גרם לכל בני ישראל להדליק את מזגנם. אלוהים, אשר היה ער לבצורת החשמל, החליט שעל בני ישראל יהיה לשהות בערבים בסוכות, וכך מנע מהם ביזבוז חשמל מיותר.

מנהגי החג

האדמו"ר מטישו הרב משולם פייש לאווי האיום מבצע את המין השני (פטישיסטי) באתרוג
  • לשבת בסוכה - בחג הסוכות נהוג לשבת בבקתות רעועות, לזכר החורבות שבהם ישבו בני ישראל ביציאתם ממצריים (אמרתי את זה כבר, לא?).
  • ארבעת המינים - בחג הסוכות נהוג לנסות את ארבעת המינים, לזכר הפסיכוזות המיניות של בני ישראל לאחר ששהו במדבר 30 שנים.
  • הושענות - בחג נהוג לנשוא תפילות שמשבחות את אלוהים, שבעצם לא עזר לנו בשום דבר והוא סתם שוויצר.
  • הושענה רבה - יש איזשהו הבדל?
  • שמחת בית השואבה - בחג נהוג להשתגע, לזכר השיגעון של בני ישראל, שוב לאחר ששהו במדבר 30 שנים.
  • ניסוך המים - אף אחד לא באמת יודע מה זה, הרוב חושבים שזה מנהג של לשפוך מים על מזבחים סתם ככה.
  • קורבנות המוספים - מנהג של הקרבת חיות מסכנות לרצונות הזואופיליים של אלוהים, שתודה לאל נשכח לאחר שהוא גילה שהוא בכלל פטישיסט.


ראו גם