ראש השנה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png אזהרה
אנו יוצאים מנקודת הנחה שאם אתה קורא את הערך "ראש השנה" אתה מוכן לאמץ את מנהגיו... אל תעשה את זה!!!!!Kipa.jpg ערך זה שומר מצוות
ערך זה שומר מצוות ואינו נערך בשבת.


ראש השנה (היום העשירי של השנה) הוא חג ביהדות בו נהוג להרעיש לשכנים עם שופר, לאכול כל מיני מאכלים מוזרים כמו ולהתפלל לאלוהים שלא תקבלו מהם שלשול. רבים נוהגים לצום בחג זה.

היסטוריה

ראש השנה התחיל כשהיהודים נדבקו לאלוהים לתחת. הוא אמר להם לעזוב אותו, אך הם לא הסכימו. בלית בררה, המציא אלוהים את היהדות, דת מפוברקת לגמרי שמורכבת בעיקר מסיפורי סבתא. היהודים האידיוטים האמינו לשטות הזאת, והחלו לסגל כל מיני מנהגים מעוותים שבכלל לא היו קשורים אליה. לאחר ראש השנה, אלוהים התאבד וצ'אק נוריס מונה במקומו. עד היום היהודים משמרים את מנהגי החג המזוויעים.

מאכלי החג

ערכים ביהדות
יהדות
Stars of david.JPG

כפי שנכתב קודם, בראש השנה נהוג לאכול מאכלים מוזרים, כגון:

  • אבטיח בריבה וקפה פילטר של תימנים - נהוג לטבול בראש השנה אבטיח בריבה וקפה פילטר, כפי שנאמר: "יהי רצון שתתחדש עלינו שנה מתוקה ומגעילה".
  • חלות בצורות משונות - נהוג לאכול חלות בצורות שונות כדי לסמל את אי השיוויון החברתי בארץ, כפי שנאמר: "מי עני ומי עשיר, מי קיטשי ומי סתם חרא".
  • תחת של דג - נהוג לאכול תחת של דג כדי לסמל את מה שהעם עשוי ממנו, כפי שנאמר "שנהיה לתחת ולא לזין".
  • גרעיני רימון - על פי התורה, ברימון נפץ יש 613 גרעינים, כמנהג תרי"ג המצוות. הגרעינים מתופצצים בבטן של מי שאוכל אותם. אמנם, לפי התורה, ישנם 613 אנשים מיוחדים שחסינים לגרעינים והם יוכתרו כמנהיגי העם לאחר מותו של צ'אק נוריס (כלומר אף פעם).
  • סופגניות לזכר היום בו שבתאי צבי הפך את אלוהים לסופגנייה דרך אגב באותו היום הוא הפך את ביבי נתניהו לנחש.


ראו גם

Wooly.pNg ערך זה הינו קצרמר בנושא ראש השנה. אתם מוזמנים לתרום לאיןציקלופדיה ולהוסיף בו בדיחות, תכנים טרוריסטים ו/או מסרים קומוניסטים. במקום ליצור ערך קצרמר עדיף לכתוב את השטות הקצרה בבנק הרעיונות.