טיוטה/שפיר בן חיים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
שפיר (צ'רצ'יל) בן חיים
Error creating thumbnail:
שפיר בן חיים
תאריך לידה 31 לפברואר 1923


כנסות הכנסת העשרים ושלוש
סיעות הליכוד, כחול לבן, בל"ד, מרץ, תלם, עצמאי
תפקידים בולטים

1967 - השר לענייני תוכן חינוכי
1983 - סגן השר לענייני בעיות תנועה
2020 - השר לניקוי אסלות 

שפיר בן חיים הוא פוליטיקאי, פעיל זכויות אדם ושוחט כבשים מקצועי ישראלי, שנולד בירדן הבריטית בשנת 1923. הוא החל את תפקידו בשירות הציבור עוד בגיל שש עשרה, כשהתמנה לשוחט ערבים, בעקבות היותו מומחה בשחיטה כשרה. מהקמת המדינה היה לעזר לבן גוריון עצמו והיה לספק ה"די די טי" הראשי של מדינת ישראל, אחרת לא היה במה לרסס את העולים מתימן[1].

הוא נבחר לראשונה לכנסת באופן לא חוקי ונתפס, אבל ויתרו לו כי הוא היה חמוד ונכנס בכל אופן, ומוקם כמקום 55 במפא"י. בשנת 1967 הוקמה כנסת מנופחת מאוד והיה צורך בשרים רבים לנושאים חשובים - כך קיבל בן חיים את התואר "השר לענייני תוכן חינוכי"[2]. לאחר מכן בשנות השמונים אותה סיטואציה הובילה אותו לתפקיד שר, אך הפעם כשהיה במקום 48 בליכוד - וניתן לו להיות סגן השר לענייני בעיות תנועה[3]. במשך שנים רבות היה לסתם חבר כנסת זוטר, אך בשנת 2020 ממשלת אחדות חדשה קידמה אותו חזרה לתפקיד השר - כיום הוא השר לניקוי אסלות[4].

בנוסף לכל גם קיים קריירה מפוארת בנגינה מאמצע שנות השבעים ועד לשנות השמונים. היה חבר במגוון להקות והוציא להיטים רבים, בהם "אני יאיר לפיד"[5], "חם לי, חם לי, חם לי"[6] ו"תוריד את הזבל, למה אני ח"כ"[7], שכתב בהשראת פעילותו בכנסת[8].

תחילת חיו

אביו ואמו של בן חיים בירדן הבריטית, 1928, תמונה שנצבעה מחדש. ככל הנראה הם מבואסים מהתינוק שיצא להם, שנראה אשכנזי תחת.

תחילת חייו

שפיר בן חיים נולד ב- 31 לפברואר 1923, לאביו (יוסף בן חיים) ואמו (ריאה לוץ). בן חיים נקרא בהתחלה אסף, אך אז הוריו שמו לב שחיבור שמו עם שם משפחתה של אמו יוצר את הצירוף "אסף לוץ - עשה פלוץ". בלי להתלבט הם קראו לו כך כדי שהשיימינג שהילדים יעשו לו יחשל אותו. למזלו, בדיוק באותו היום נפטר סבו של בן חיים, שפיר בן עמאר, וההורים חויבו לשנות את שם הילוד לשפיר. ככה ניצל בן חיים משיימינג עתידי בעקבות שמו, ובילדותו חווה רק שיימינג בעקבות היותו יהודי[9].

בגלל שהוא נולד ב-31 לפברואר, תאריך בלתי הגיוני שחוזר פעם באלף שנה, מעולם לא נחגג לו יום הולדת. לכן, הוא אף פעם לא עבר את גיל שנה, וגיל המוות הממוצע במדינה הוא 77, אז הוא לא ימות לעולם. עובדה זו עזרה לו להתקדם בהמשך בחייו.

את גילו סופרים על פי ה-28 בפברואר, ואת 'שנותיו' הראשונות העביר במחבוא מתחת לרצפת ביתו. הסיבה הייתה שבקהילה היהודית של ירדן הבריטית כל התינוקות נראו מזרחים אסליים. אממה, בן חיים נולד אשכנזי תחת, כשעורו לבנבן והוא מתקלח במזומנים[10][11]. מחשש שייהרג בידיי קבוצת תינוקות בעלי גורמטים, החביאו אותו הוריו מתחת לרצפת הבית, בתוך מכונת שיזוף. מכונת השיזוף פעלה ללא הפסקה מתוך כוונה שהילד ייצא תימני[12]. מה שקרה הוא שעד שמלאו לו שמונה עשרה היה בן חיים שזוף וחתיך, אך סרטן עור קטלני התפשט עליו (מעניין למה?) ובאופן טבעי גופו התמודד עם הגידול בעזרת התקלפות עורו. אבל זה בהמשך.

בתור שוחט ערבים

לאחר שיצא ממכונת השיזוף היה בן חיים תימני יפה, ואביו לקח אותו לעבוד איתו בשחיטת כבשים. תפקיד זה היה חשוב מאוד, מכיוון שבירדן כל היהודים חיו בגטו באוטונומיה שיתופית שבה לא היה אף ערבי שישחט את הכבשים. להפך - אחד ממנהגי החג היה לשחוט ערבים, ולהכין מדמם מצות. אבל אל תגלו. אקיצר הוא עבד עם אבא שלו עוד בגיל חמש כשוחט כבשים, ובתוך שנה הפך לשוחט הראשי של הכפר (בעקבות מותו המסתורי של אביו). בין היתר שחט לא רק כבשים, אלא גם ספיישלים כגון תרנגולים, פרות, יונים, עכבראשים, אבטיחים, וערבים נוצרים.

צ'רצ'יל ובן חיים (הילדה הקטנה שמביטה בו בהערצה כמו אשכנזי טוב) בועד תל אביב

את כינויו "צ'רצ'יל" קיבל כשהיה בן שבע שנים (אם סופרים לפי ה-28 בפברואר). באותו הזמן היה לו שיער ארוך, כתוצאה מגידול סרטני ממאיר בקרקפת שלו, ורבים חשבו שהוא בת. חכו, זה חשוב לסיפור. יום אחד לקחה אותו אמו לטיול לכבוד יום הולדתו בעיר הגדולה, רבת עמון. לצערם הרב הערבים שם לא היו מתים על היהודים, ובנס בן חיים ואמו נשארו חיים. מכיוון שהובטח לבן חיים הקטן טיול בעיר גדולה, מותה של אמו באמצע הדרך בעת שנדרסה על ידי שיירת גמלים לא עצר אותו מלנסוע לעיר גדולה אחרת. תל אביב. באותה השנה (1930 אם לדייק) ביקר צ'רצ'יל בתל אביב, בכמה מתחמים מפורסמים[13]. מסתבר שהיום שבו הגיע בן חיים לתל אביב הוא אותו היום שבו הגיע צ'רצ'יל לתל אביב, והשניים נפגשו בחצר "ועד תל אביב". שם צולמה התמונה המפורסמת של צ'רצ'יל בתל אביב, שבה רואים ילדה קטנה מביטה בו בגבה למצלמה. הילדה הזאת היא אני. סתם לא, זה בן חיים (תמונה מימין)[14].

בשירות הציבורי לראשונה

בגיל 16 (שנת 1939) הוזמן בן חיים לעיר תל אביב על ידי בן גוריון עצמו. מה מסתבר? אפילו בישראל שמעו על היותו של בן חיים השוחט הכשר הטוב ביותר במזרח התיכון. בן גוריון היה אז יושב ראש הנהלת הסוכנות היהודית כשנבחר בצורה לא הוגנת על ידי המפלגה של עצמו באופן דמוקרטי לתפקיד זה כמה שנים קודם. הסוכנות היהודית ובראשה בן גוריון הזדקקו לשוחט כשר בשביל שיהיה שוחט הערבים הרשמי של הסוכנות היהודית וקק"ל. בנו של שימחה גורה, חבר במועצת קק"ל ומורה נהיגה במקצועו, שמע על מעלליו של בן חיים בירדן, ועל כך שיכל לשחוט שלושה ערבים במקביל. שימחה גורה סיפר על זה לשאר הבכירים בסוכנות, ואלה הציעו להזמין את בן חיים לפגישה בתל אביו בה ידגים את יכולותיו[15].

בן חיים הוזמן לפגישה רשמית ב-1 באפריל 1939 בתל אביב, אך זה חשב כי מדובר במתיחה שעשה לו שכנו הפושטק חזי הבת, ולכן הוא הכניס לו מכות. כנראה שהסוכנות הבינו את הטעות והזמינו אותו שוב, ב- 2 באפריל. אותו היום התייצב בן חיים לראיון עבודה בו היה עליו לשחוט ערבי נוצרי, שהוא זן קשה יותר לשחיטה של ערבי. בין חיים שחט אותו במיומנות רבה והרשים את כל נוכחי החדר (מלבד הערבי, שראה כבר שחיטות מרשימות יותר). בעקבות אותה שחיטה כתב ביאליק, שהיה בחדר, את שירו "על השחיטה"[16]. אחרי השחיטה המרשימה נכנס בן חיים לחדר אחר, בו ניהל מו"מ (ראשי תיבות של מסך ומקרן) עם דוד בן גוריון לגבי תנאי ההעסקה שלו. במסמך העבודה שניתן לבן חיים נרשם:

"הינך, שפיר בן חיים, מתמנה לעבודה כשוחט הערבים הראשי של הסוכנות היהודית. במסגרת עבודתך תישלח למגוון מצבים בהם יהיה עליך לשחוט ערבי - כעת אתה מתחייב לשחוט כל ערבי במיטב המיומנות. בנוסף, מדי חודש ישולמו לך בין 100 ל-1000 לירות ארץ ישראליות על כל ערבי שתשחוט (אם זה ערבי נוצרי אז זה כפליים). ייתכן ותצטרך לשחוט כמה ערבים במקביל, ואתה מתחייב לעשות זאת במידת הצורך. אם יהיו לידך אנשי דת בזמן השחיטה עליך להיות מתחשב ולבצע שחיטה כשרה. במידה ויבוקש, עליך לשרוף את השאריות ולאכול גמל. תחתום כאן [חתימתו של בן חיים]. על החתום, דוד בן גוריון"[17]

המונים מתאספים בכדי לצפות בשחיטתו האחרונה של בן חיים, 1948

אם כן, נהפך בן חיים באופן מידי לשוחט הערבים הראשון של ישראל (הבא בתור אחריו היה משה דיין). בטרם מלאו לו שבע עשרה כבר יצא לו לשחוט ארבעה עשר ערבים בשש ערים שונות בישראל. מכיוון שעוד לא הוקמה המדינה לא היה בעיה של חוקים ולכן בן חיים עשה טונות של כסף מעסקי שחיטת הערבים[18]. ישנם מסמכים המראים כי על כל ערבי הרוויח כמעט 100 לירות, ואם זו שחיטה כשרה 200 לירות[19]. במהרה גויס בן חיים לאצ"ל ומשם להגנה, במקביל להיותו שוחט הערבים של הסוכנות היהודית. בשירות ההגנה הוא נשלח עם מאות לוחמים להקים יישובים וליישב את הצפון ביהודים, ותפקידו של בן חיים היה לחנוך כל יישוב חדש בשחיטה של ערבי.

העסקים פרחו, ואפילו הבריטים ביקשו ממנו לשחוט להם ערבים (מספרים כי המלך ג'ורג' עצמו צפה באחת השחיטות)[20]. הכל היה טוב ויפה עד שיום אחד עסקיו פשטו את הרגל. ב- 14 במאי 1948 הוכרזה עצמאות מדינת ישראל, ובהתאם לזאת הוכרחה המדינה החדשה לנהוג בדבר מה חדש ומסתורי... מוסר[21]. כחלק מההסכם להקמת המדינה האו"ם הטיל וטו ופיטר את בן חיים מתקידו בטענה ש"שחיטת ערבים זה לא מוסרי". לבן חיים לא הייתה ברירה, אלא לפרוש. את השחיטה האחרונה שלו כשוחט ערבים עשה במוזיאון תל אביב. המוני ישראלים חדשים הגיעו לצפות בשחיטתו האחרונה של בן חיים (המוני זה מילה חזקה. היה שם משהו כמו חמישים איש).

קריירה פוליטית I

בשנת 1956, כאשר כבר היה מפורסם בארץ ועם קשרים רבים בשלטון, החליט בן חיים לרוץ לכנסת ישראל. אבל מה לעשות, בדיוק עשו לו ניתוח ברגל, אז הוא הסתפק בהליכה מהירה לכנסת. הוא נכנס ברשימה של מפא"י בזכות קשריו עם בן גוריון, שמצא לו מקום בתחתית הרשימה - מקום 48. למזלו הרב היו אז רק שתי מפלגות, מפא"י ומפלגה שהוקמה על ידי מפ"אי רק כדי להראות כאילו יש בחירות הוגנות אבל בעצם זו הייתה רק מפלגת בובה שעשתה של מה שבן גוריון רצה והליכוד. באותה שנה לליכוד עוד לא היה את ביבי המלךךךךך, אלא איזה שמוק קטן ולא חשוב, מנחם בגין. מכיוון שאלה היו כל המפלגות, מפלגתו של בן גוריון קיבלה פאקינג 80 מנדטים, ובן חיים נכנס לכנסת לראשונה. הוא היה חבר כנסת ללא הפסקה גם כשראש הממשלה התחלף פעמיים, מכיוון שתמיד המפלגה השולטת הייתה מפא"י עם מספר לא הגיוני של מנדטים[22].

בשנת 1967, לאחר מלחמת ששת הימים, העם נורא אהב את ראש הממשלה אז לוי אשכול ואת שר הביטחון המפחיד שנראה כמו זומבי רוצח תינוקות שר הביטחון המהולל משה דיין, ומפא"י יכלה ליצור איזו קואליציה שהיא רוצה, כי לא משנה מה היא תעשה אנשים ימשיכו לאהוב אותה. אפילו אם הקואליציה הזאת תאנוס את הבת שלהם הם ימשיכו לתמוך בה[23]. כך קרה שכל מי שנמצא מעל מקום 90 ברשימת מפא"י הפך לשר, וביניהם גם בן חיים. מכיוון שלא היה באמת תיק לתת לו (מלבד תיק שחיטת ערבים שעדיין נמצא כטיוטה בבית של ביבי) הוא קיבל את התיק הממש לא מומצא ומיותר השר לענייני תוכן חינוכי.

בן חיים בשנת 1973, בעת שיצא מחדר הישיבות עם מזכירתו ובאמצע הדרך שם לב שאין לו מכנסיים

השר לעינייני תוכן חינוכי

בשנת 1967 התמנה לראשונה בן חיים לתפקיד שר כחלק ממפא"י. תפקיד השר היה קפיצה משמעותית עבורו: הוא קיבל סוויטה פרטית על חשבון המדינה[24], מכונית[25], מאבטח[26], משרד[27], כיסא מנהלים עם 100% רגליים לא שבורות, מזכירה סקסית ו... יש לי הרגשה ששכחתי משהו... אה, כן, איך קוראים לזה? ... תרומה לקהילה? בטוח? טוב אז הוא גם תרם לקהילה מסתבר. כל יום לומדים משהו חדש!

אקיצר, תפקידיו העיקריים של בן חיים במשרד היו... כלום. הדבר היחיד שעשה בן חיים במשרד היה לצפות בסרטי פורנו ששלח לו השר לעינייני בירור עניינים מוזרים מבטרה שייצפה בהם יחד עם ועדה מיוחדת של המשרד ויסווג כל אחד מהם אם הוא חינוכי או לא. למרבה הפלא, סרט פורנו אחד אושר כחינוכי, והוא נכנס להיות חלק מתכנית הלימודים של שנת 1970. לצערה הרב של אשתו של בן חיים, שפרה, ריבוי סרטי הפורנו שצפה בהם בן חיים הפכו אותו לחרמן עד כדי טירוף, והוא היה גומר בערך שבע פעמים ביום[28]. הדבר לא היה עוזר כשמזכירתו הסקסית הסתובבה לצידו כל הזמן. כמובן שאף אחד לא היה כועס עליו. כולם יכולים להבין שהעבודה שנכפתה עליו והלבוש הפתייני של מזכירתו הובילו אותו בחוסר אונים לזיין את המזכירה שלו 11 פעמים בשעה. אף אחד לא כועס.

זאת אומרת, חוץ משפרה. שפרה בן חיים לא ידעה מכל העיניין, עד שיום אחד בן חיים עשה טעות חמורה - טעות שתעלה לו במקומו בכנסת לשנים הקרובות. הטעות ידועה יותר בשם... "פרשת המכנסיים הארורים"!!!!!!!!1

הגיף ששלח שר החינוך לבן חיים יחד עם הפורנו. מה כבר בן חיים יכל לעשות?

פרשת המכנסיים הארורים

ביום ה-19 לינואר 1973, ארבע שנים בדיוק לאחר שהפך לשר ו-1460 יום של צפייה ממושכת בפורנו מכל סוג אפשרי, היה בן חיים חרמן בטירוף, וזו לא הייתה אשמתו. המזכירה הפתיינית שלו חדווה (זה היה נחשב שם סקסי פעם) הייתה גוררת אותו למצבים מיניים שמהם היה לו קשה לברוח. זו לא הייתה אשמתו שהוא אמר לה להביא גם את אחותה התאומה קלרה (באמת מה הקטע של השמות מפעם) כדי לעשות שלישייה. בכל אופן, בן חיים נהג לשכב עם מזכירתו ונשים מזדמנות רבות תוך כדי צפייה בסרטי פורנו-אנימה יפניים ששלח לו שר החינוך, בהוספה של גיף מסוגנן (בתמונה משמאל).

מכיוון שהיו אלה שנות השבעים, הדבר היה לנורמלי לאנשי המשרד לא הרגישו לנכון להודיע לאשתו של בן חיים על המעשים שהוא עושה בנשות ישראל היפות. האורגיות שקיים בן חיים עם נשים מזדמנות, מזכירתו, האגס המסוקס ועוד מגוון של יונקים שונים ומשונים נמשכו במשך שנים, אך הכל השתבש ב1973 כאשר סרטי הפורנו המוזרים שנשלחו אליו שיבשו את זכרונו. על אף שבעיקרון הוא מעולם לא חגג יום הולדת, בשנים של בני אדם הוא היה כבר כבן 60. זקן, סנילי וערירי בן חיים התקשה לזכור מתי לזיין יצורים חיים ומתי סתם לזיין ליצורים חיים את השכל. לצערו הרב, הוא צפה בסרט פורנו ממש ממש מפגר שבלבל אותו, וגרם לו לחשוב שזה זמן האורגיות. אלא שבאותו זמן היה צריך להיות במסיבת עיתונאים.

הוא נכנס אל חדר הישיבות עם מכנסיו למטה והחל להזדווג עם מצלמה. למען האמת זה היה די סקסי, כי המצלמות אז היו גדולות ונטו לכימורים שונים אז... לא משנה קלטתי שזה די דוחה. בכל אופן כל העיניים בישראל צפו בטלוויזיה באותה שעה (מה לעשות זה היה לפני המירוץ למיליון עונה 1) וראו את בן חיים מזדווג עם מכונה. כמובן שהיום הדבר היה מביא להכנסתו לכלא או משהו כזה, אבל בשנות השבעים כל מה שהיו מקבלים זה פליק על התחת. התחת של המזכירה, כן? אבל מרוב בושה החליט בן חיים שעליו להתנזר מחיי המין, ובאותו היום התפטר מתפקידו והפך לחנון.


הערות שוליים

 1. בן חיים - החמודי של בן גוריון, BBC
 2. ההסכם הקואליציוני של 67' - ממבו
 3. השר לעיניי בעיות תנועה, 2009
 4. הממשלה המנופחת מצאה מקום לח"כ שפיר בן חיים - כשר לניקוי אסלות. יאללה ביבי, ישראל היום
 5. אני יאיר לפיד, יוטיוב
 6. חם לי, חם לי, חם לי, יוטיוב
 7. תוריד את הזבל, למה אני ח"כ, יוטיוב
 8. ראיון עם חבר הכנסת שפיר בן חיים, אתר הטייקונים השווים
 9. לרצוח את כל היהודים לרצוח, האתר הרשמי של הנאצים, 1940
 10. במה מתקלחים אשכנזים?
 11. במזומנים כמובן!
 12. איך להפוך אדם לקוף, ידיעות אחרונות
 13. הערת שוליים שלא קשורה לקישור שלה בשם צורה!!! FOCK YOU
 14. כשהשר בן חיים היה ילדה, מגזין היו זמנים, 1999
 15. מתוך האתר הרשמי של דאעש
 16. איך שוחטים ערבי? למדו עכשיו! לחצו פה
 17. בן גוריון אנס ילדות.. שיט זה לא ההערת שוליים הנכונה
 18. הדרך להרוויח טון כסף ולשחוט ערבים
 19. ההיסטוריה המתועדת של ש"ס
 20. המלך ג'ורג': "אני אוהב כששוחטים ערבים, זה עושה לי טוב בבטן", מתוך יומנו של ג'ורג': אורגזמה מהלכת
 21. לאאאאאא מוסר למההה לאאא!!!!
 22. מפא"י קיבלה 140 מנדטים בבחירות הוגנות לחלוטין! הבלוג הרשמי של פוטין
 23. רינה מצליח יאנסו את ביתם, קשת 12
 24. סוויטות של ח"כים - מי הכי יפה? ננו מוזס
 25. "שרים לא יכולים מדי פעם לקבל אאודי מחבר?" ביבי בשנת 2000
 26. חבר הכנסת שרצח את המבטח שלו בעזרת לשון של ילד - הביוגרפיה של אורן חזן
 27. משרד הרווחה, עזוב את הילד הזה ותעיף את הסירופ שוקולד מהתחת! 2014
 28. כמה פעמים ביום גומר ח"כ ממוצע? יותר משחשבתם! ננו מוזס