לוי אשכול

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
  • לא לדבר על שחיתויות פוליטיות
  • לא להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
  • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
"לוי מה?"
~ לוי אשכול על לוי אשכול


לוי אשכול
Anonymous Man.jpg
תאריך לידה 25 באוקטובר 1895


כנסות 2 - 6
סיעות מפא"י העבודה
תפקידים בולטים

ראש הממשלה, השר הממונה על נקודה-פסיק, שנורר בסוכנות 

לוי אשכול הוא שם המופיע משום מה ברשימת ראשי ממשלת ישראל. לא ידוע מה עשה (אם בכלל עשה) על מנת להיות ראש ממשלה (אם בכלל היה).

מקור התופעה

במשך מאות שנים עמלו ההיסטוריונים לגלות מי היה ראש ממשלת ישראל בשנים 1963-1968. המקורות ההיסטוריים של התקופה אינם מכילים פרט זה, ולשמו ומעשיו של האיש לא נותר זכר.
כאשר עלו ההיסטוריונים החדשים לראשות האגודה לתרבות הדיור, יצרו את דמותו של לוי אשכול על מנת למלא את החלל. מטרת הפרויקט היתה ליצור דמות של אדם אפרורי וחסר תכונות מזהות, כך שלא יעלו שאלות כמו "למה לא שמענו עליו אף פעם?".
במשך השנים התקבלה דמותו בציבור הישראלי ללא שאלות, נקראו אתרים על שמו ונולדו לו בנים ובנות.

ביוגרפיה

לוי אשכול נולד בשנת 1492, בשם "לוי אשכול". אחיו התאום, שממנו הופרד בילדותו, היה לוי שטראוס, מגלה הג'ינס והמילקי.
עם גילוי אמריקה הפך לציוני נלהב, ואף למד את מילות השיר "הבה נגילה". לאחר יסוד הסוכנות היהודית התמנה לשנורר, ויצא לשליחות באיי סנדוויץ'. שם פגש את אשתו השלישית, לביאה תשקול, ונשא אותה לאישה בשנת 1789.
עם קום המדינה חזר מהאיים, ועמו סנדוויצ'ים רבים, שנשלחו מייד לצפון תל אביב הנצורה. כאות הוקרה מונה לשר הממונה על נקודה-פסיק בממשלתו של דוד בן גוריון. לאחר עסק הביש ארגן עצומה הקוראת למנותו לראש הממשלה, ומכיוון שלא הצליח להחתים אף אחד, מונה לראש הממשלה.
כראש ממשלה קידם הצעות חוק רבות, ביניהן חוק שימור החומר וחוק הנבדל. נאלץ להתפטר מתפקידו לאחר שנחשף שאשתו דאז, זלטה האפונה, ניהלה בסתר חוות גרבילים למטרות רציניות.

אישיותו

בספרו "אלף גוונים של אפור" מספר הפסיכיאטור הידוע זיגמונד פרויד על הנסיונות לגלות את אישיותו של אשכול. הקוראים המתמידים מדווחים שנכון לעמוד 546, לא הוכח שיש לאשכול אישיות. עם זאת, מחקרים חדשניים מראים שמאובנים של אישיותו קיימים כנראה באיי סנדוויץ', ומשמשים לצריכה עצמית.

הנצחת פועלו

על שם לוי אשכול נקראים החפצים הבאים:

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על לוי אשכול.
הקודם:
משה שרת
ראש המושחת של ישראל
1963 - 1968
הבא:
גולדה מאיר