הממלכה המאוחדת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search


960x640 beatles-umbrellas hinhnenx-wallpaperhd.jpg הערה: בריטי
ערך זה הינו ערך בריטי! אנא:
  • לאכול פיש אנד צ'יפס,
  • לכוון את השעון לפי הביג-בן,
  • לשחות בנהר התמזה,
  • לשבח ולהלל את ליברפול ואת ארבעת המופלאים- הללו את ליברפול וארבעת המופלאים! הללו!!,
  • להנהן בעדינות,
  • לשתות תה,
  • להתנהג בנימוס,
  • להלל את דרווין ואת תורת האבולוציה! הללו את צ'ארלס דרווין!,
  • לשמוע הביטלס,
  • לראות ערוץ 4

בזמן קריאתו. כמו-כן, מומלץ לשמוע שירים של להקות בריטיות, כגון: הביטלס, האנימלס, הרולינג סטונס, קווין וכו' במשך 24 השעות מתחילת קריאתו ולא לשמוע שום סוג של מוזיקה מזרחית.

הממלכה המאוחדת של בריטניה
דגל הממלכה המאוחדת של בריטניה סמל הממלכה המאוחדת של בריטניה
דגל הממלכה המאוחדת של בריטניה סמל הממלכה המאוחדת של בריטניה
מוטו לאומי מלכת אנגליה תשלוט בעולם
המנון "התרצה תה?" מאת ויליאם שייקספיר
יבשת אירופה
שפה רשמית

אנגלית

עיר טקילה

לונדון

העיר הגדולה ביותר

ניו יורק

משטר

מלך

ראש המדינה

מלכת אנגליה

הקמה

1918 (בשנים שלפני ההקמה חיו בבריטניה רק גרבילים)

צפיפות אוכלוסין

4 משפחות בכל צריף

מטבע

לירה שטרלינג

אזור זמן

ביג בן

סיומת אינטרנט

co.british

ספורט לאומי

פוטבול

קידומת

דארלינג

"אתה רוצה לשתות משהו לפני שאתה הולך?"
~ בריטי אומר "אני הולך"


"Would you like a cup of Tea?"
~ המשרת הבריטי מנסה להרעיל את אדונו הלורד


"מה זה החיקוי הזול הזה?"
~ הביטלס על חסרי הקצב


הממלכה המאוחדת של בריטניה, המדינה גובלת בצפון בים, במערב בים, בדרום בים, ובמזרח בתעלה שגם היא ים. השפה העיקרית במדינה היא אנגולית והדת העיקרית שלה היא הנצרות האנגלוסקסיסטית. בריטניה ידועה בכך שהיא בעצם העולם כולו, ולא רק בריטניה, בניגוד למה שרבים נוהגים לחשוב.

המלוכה

לבריטניה יש מנהיג בעל יחוס מיוחד הידוע בכינויו "המלכה". למלכה תארים רבים, ביניהם "מלכת אנגליה", "קיסרית הודו", "רודנית אוסטרליה", "אימת ניו זילנד" ו"הדודה של כל הקנדים".

בני משפחת המלוכה מכבדים את אבותיהם ולכן רוב בני משפחת המלוכה נקראים על שם בן משפחה אחר ונוסף מספר לשמם על פי סדר כרונולוגי בכדי שיהיה ניתן להבדיל ביניהם. לעתים מוסיפים גם אות וגם מספר, לדוגמה המלכה הנוכחית "עליזה בית שניה". המלכה גם היא לקחה את מנהגה מהאמריקאים והביאה עבדים שחורים מאפריקה, אך עם הזמן העבדים הסתגלו למזג האוויר באנגליה והפכו לבנים.

משום שהמלכה היא האישיות הכי חשובה בכל בריטניה החליטה המדינה להקים לה צבא שישמור רק עליה - זהו משמר המלכה. משום שאזרחי בריטניה ראו בתפקיד חייל במשמר המלכה כבוד כה גדול, הם דרשו שיהיו להם מדים מיוחדים ובולטים שגם יזכירו לכל התיירים כיצד הם הביסו את הצרפתים. על כן כל השומרים במשמר המלכה לובשים כובעים גבוהים אשר עשויים ממעיליהם של החיילים הצרפתים המובסים ובגדיהם הם בצבע אדום משום שזהו צבע בית המלוכה (ודם הצרפתים המובסים, כמובן). שומרי המלכה מבצעים את עבודתם במשמרות האורכות חמש דקות, וביניהן טקס החלפת משמרות האורך שעה.

אחד מראשי הממשלה המפורסמים של בריטניה הוא טוני בלייר, ששימש כאפס המלכותי. עקבותיו של מר בלייר אבדו, לאחר שנאלץ לרדת למחתרת משום שנודע למלכה שהוזמן ליום הולדתו של שמעון פרס, והיא לא.

היסטוריה

לבריטניה יש היסטוריה ארוכה של מלחמות רבות שנאה רבה ותה. בריטניה השתתפה במלחמת העולם הראשונה, בשניה ובשלישית.

ישנן עדויות ליישובים באי הבריטי כבר לפני 3 שנים. בשנת 3458 פלש לאי שבט ברברי בשם "הוגה בוגה" עד שהרומאים היכו אותם עם מוטות פלדה מעץ וגירשו אותם. אחרי שהרומאים הבינו שאין להם מה לחפש שם הם הלכו, ואז פלשו לאי האנגלוסקסוניים, המתרוממים (הפייגלך) והניאנדרטאליים.

בעת המוקדמת בבריטניה, הייתה בריטניה חלק מאירופה. עד שבשנת 420 החליטו הבריטים להתנתק מאירופה במהלך המכונה "ההתנתקות" עקב מלחמת אזרחים עקובה מדם שהתחילה בשנת 69, אחרי שצרפת אכלה את קרפד המחמד של מלך בריטניה אז, ג'ון פיג'גרלד קנדי. במלחמת האזרחים העקובה מדם נהרגו מאות גרבילים, ז"ל.

בימי הביניים סבל האי מדרקונים, ויקינגים, גובלינים, הובגובלינים, צפרדעי ביצה,חייזרים,הטארדיס, של דוקטור הו ומסיבות תה לא רשמיות שאף השתלטו על חלקים רבים מהאי. סיפור נודע הוא שכל השבטים נסעו בספינות לסרוק את שולי האי וכאשר הגיעו הדרקונים, ויקינגים, גובלינים, האילומינטי, הובגובלינים, וצפרדעי הביצה הם תלשו לשבטים הגרמניים את המעיים עד שהם דיממו למוות וכל דמם נשפך לים (האירוע ידוע גם כ"מסיבת התה של בוסטון"). במאה ה-11 הפייגלך הצליחו לגרש את אחרוני הפולשים עד שפלשו אליהם הנורמאליים בראשות ויליאם חובש הכובע (ויליאם חובש הכובע היה כובש מלפפונים חמוצים מאפריקה). הנורמאליים עדיין גרים באי למרות שהם הפכו לסקסיים (בגלל שהלכו עם ביקיני) מאוד עם השנים. בסוף ימי הביניים המלכים האנגלים ר'יצארד החמישי ואליזבת' התשיעית (החליטו שישימו לבוש רישמי) החליטו לכבוש את סקוטלנד ולהלביש את כל אזרחי האי בחצאיות עם פסים(שיעשה אותם סקסיים) מנהג שהיה אהוב ביותר על המלך. בראשית המאה ה-14 התמרדו הסקוטים כי הם רצו ללבוש חצאיות עם ריבועים ולא פסים. כיוון שהם חסרי בינה עם טראומות שהחליקו מתחת לחצאיות אבל בכל זאת הם לא השיגו את העצמאות על החצאיות עד היום וויתרו על הרעיון לגמרי לאחר שהמלך איים שהוא יהפוך את סקוטלנד למדינה עצמאית והסקוטים פחדו משום שהם שכחו איך נראה הדגל שלהם.

האימפריה הבריטית גדלה במאה ה-19 וכ-125% משטחו התת ימי של כדור הארץ היה בשליטתה של צוללת עקב הניצחון במלחמת העולם הראשונה והשלישית לא רצתה האימפריה שהעולם ידרוש ממנה תרומות לילדים נזקקים באפריקה אז החליט מלך בריטניה ה-19, המלך ארל גריי התה להגיד לכולם שהאימפריה התפרקה ושהם רק מדינה קטנה והעולם האמין לזה ומאז כל אזרחי בריטניה חיים בעושר במיוחד טום הולנד חוץ מהערבים והכושים ושאר המהגרים שהגיעו לאחר מכן ועדין מאמינים שבריטניה היא מדינה קטנה ולא אימפריה.

המנדט על פלסטינה

לפני קום מדינת ישראל בריטניה שלטה באזור המדינה באישור ועדת סאן. תקופה זו נקראה המנדט הבריטי. הבריטיים פרסמו ספרים שונים של המשורר חיים נחמן ביאליק, אך עקב טעות של עובד כושי בבית הדפוס הכריכה שלהם הייתה לבנה ולכן נקראו הספרים הלבנים. הספרים הלבנים היו מבוססים על התקליט של הביטלס (the bitles)בשם האלבום הלבן. שבכלל היה מבוסס על הדיסק של מטאליקה האלבום השחור.

המנדט נסתיים בשנת 1948 כאשר נגמרה תקופת השכירות, אולם בעקבות מחסור חמור בפוליטיקאים מוצלחים בישראל, עולה לאחרונה בקרב הציבור הישראלי, הדרישה להחזיר לכאן את הבריטים.

תרבות

מוזיקה

הכל התחיל שהרוק אנד רול המציא את אלביס

ערוצים ובריטים

MTV (ערוץ של קליפים, אופנה, סדרות קומיות, סדרות מצוירות, סדרות דרמטיות, סדרות אירוח וריאלטי)

ITV (ערוץ של מוזיקה, סדרות קומיות, סדרות מצוירות, סדרות דרמטיות, סדרות אירוח וריאלטי)

ערוץ 4 (ערוץ של מוזיקה, סדרות דרמטיות וריאלטי)

דיסני 99 (ערוץ של אופנה, מוזיקה, סדרות קומיות, סדרות מצוירות, סדרות דרמטיות, סדרות אירוח וריאלטי)
הומור

החוקרים חלוקים מה קדם למה - הבדיחות האנגליות או ההומור הבריטי. יש טוענים שקודם התפתח חוש ההומור בקרב תושבי אנגליה, מה שהביא לחיבור הבדיחות האופייניות. מתנגדיהם טוענים שהבדיחות הן שהופיעו קודם, וחוש ההומור התפתח כמנגנון הגנה בפני השפעתן על אדם נטול הומור בריטי (פרכוסים, נזילת המוח דרך האוזניים ולבסוף צריכת תה מוגברת).

לאורך רוב ההיסטוריה היה ההומור הבריטי נחלתם של תושבי האיים הבריטיים בלבד. היו מקרים בודדים של יציאתו מעבר לים (הבולט בהם הוא ההומור האוסטרלי, שפותח כאמצעי חקירה במושבות העונשין).
זה השתנה בשנת 1969, כאשר המלכה עליזה פנתה לג'ון קליז, שכיהן אז כמנכ"ל המשרד להליכות מוזרות, ובקשה ממנו לייסר את העולם בהומור בריטי. מר קליז פנה למספר חברים והם יסדו את חבורת מונטי פייתון. למרבה הצער, התכנית השתבשה, וההומור הבריטי של מונטי פייתון לא הביא לתוצאות הצפויות (פרכוסים, נזילת המוח דרך האוזניים ולבסוף צריכת תה מוגברת). על מנת להשיג את מטרותיהם (שהן פרכוסים, נזילת המוח דרך האוזניים ולבסוף צריכת תה מוגברת) השתמשו חברי מונטי פייתון בחזרה שוב ושוב על אותה בדיחה, עד שתשפיע (כלומר תגרום לפרכוסים, נזילת המוח דרך האוזניים ולבסוף צריכת תה מוגברת). עם זאת, התגלה שלאחר מספר רב של חזרות, כשנראה שהקורבן קרוב להתמוטטות (ואז לפרכוסים, נזילת המוח דרך האוזניים ולבסוף צריכת תה מוגברת), הבדיחה דווקא נהיית מצחיקה (וכלל לא גורמת לפרכוסים, נזילת המוח דרך האוזניים ולבסוף צריכת תה מוגברת). כך נוצרה בעולם התפיסה המעוותת, כאילו הומור בריטי הוא מצחיק.

גיאוגרפיה

בריטניה נמצאת על אי בין אירופה לאמריקה. בזכות מיקומה יורד שם גשם בכל 17 עונות השנה. לכן נושא השיחה העיקרי הוא מזג האוויר ותה. מחצבים עיקריים הם: נפט, הומור בריטי וארוחות "דג עם צ'יפס". שלושת ענפי החקלאות הנפצים בבריטניה הם: שתיית בירה בפאבים, צפייה במשחקי כדורגל ושילוב של השניים. תחום הייצוא העיקרי של בריטניה הוא מתיישבים במושבות בריטיות חדשות, כמו למשל באמריקה ובאוסטרליה, אך לאחר שהוחלט לספר לעולם כי האימפריה הבריטית נפלאה חייבו את כל המתיישבים לחזור ושלחו במקומם מפגרים ופושעים.

התנתקות האי הבריטי מאירופה

בריטניה הייתה פעם חלק בלתי נפרד מאירופה. למעשה, האי הבריטי היה פעם חלק מאירופה, עד שלא. בשנת 69, יחסי צרפת-בריטניה התדרדרו, עד כדי כך שלאחר מלחמת אזרחים ארוכה ועקובה מדם, שבמהלכה נהרגו מאות גרבילים החליטו הבריטים בשנת 420 להתנתק מאירופה.

ההמנון הלאומי

נא לקום (ולגהק מהבירה כמובן!) לשירת ההמנון:
425

ראה גם