תימן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Izharcohen.jpg זהירות - תימנים!
בערך זה מופיעים תימנים. בהסכמתכם להמשיך ולקרוא את הקטע הנכם מוותרים על כל טענה ותביעה כנגד איןציקלופדיה בקשר לבריאותכם הגופנית ו/או הנפשית.
תימן המאוחדת
דגל תימן סמל תימן
דגל תימן סמל תימן
מוטו לאומי תאכל מרק תהיה חזק, מציון יצאה תורה ומתימני לא תראה אגורה, אין לי שקל על התחת
המנון אללה תימניאדה, שלוש קסטה בעשר
יבשת אסיה, המזרח התיכון, חצי האי הערבי
מיקום תימן
שפה רשמית

ערבית, מזרחית, תימנית אסלית,שפת הבלי י'

עיר טקילה

ראש העין

משטר

דיקטטורה

ראש המדינה

ניסים גרמה, מלך תימן גלעד טווילי מגלגל הג'חנונים - מרגול
עוזי כהן
שימי תבורי

הקמה

האיחוד התימני

"אני התימני שאומר משהו מצחיק"
~ תימני טיפוסי
" I love your mother"
~ אנונימי


תימן היא מדינה בה מתגודדים תימנים ואוכלי ג'חנון ופיתות.

פרוש השם תימן[edit]

קיימת סברה האומרת כי תימן נקראת תימן בעקבות ייצור התה עם החוויג' המדהים שלהם, בנוסף לסמלה של המדינה: הג'חנון התימני, אותה כל אדם בעולם מכיר לטובה. אף על פי שסברה זו הגיונית למדיי, עדיין לא הוחלט אם תי (תה בעברית מדוברת) או מן (נו, הופלים האלו).
התימנים ידועים בקמצנותם הרבה, חסרת המעצורים ובשל צבעם הלבן. אנשים רבים נוטים להתבלבל בין תימנים ללבקנים.

טבק[edit]

התימנים תורמים לכלכלה העולמית וסותמים את החור באוזן בעזרת טבק.
את הטבק הם מעשנים בנרגילה, נרגילה הינה כלי נוי אשר ידוע בהחייאת המתים (מוות קליני).
הטבק של התימנים עשוי מצואת גרבילים, עור עטלף ודבש טהור.

ממציא הג'חנון[edit]

ממציא הג'חנון היה תימני ליעד עוואד שהיה ממצוע שכמו על כל התימנים חשבו שיגמור את חייו במחלה כמו לבקנות או הצטננות אך לא התימני זה, הוא הגיע לגיל 33 ופתאום חשב לעצמו כמה הוא אוהב בצק שמן ועוד דברים משמינים למיניהם, הלך לסניףרמי לוי שעשה לו הנחה על המצרכים ובישל את הג'חנון הראשון בעולם. כל תימן שמחה וצהלה וכך גם נולדה התמניאדה. התימני הזה היה ניסים גרמה. בעקבות המצאת הג'חנון הוכתר ניסים גרמה למלך תימן, עליה הוא שולט בכוח ובשלטון קומוניסטי עד היום. לפי השמועות בת הברית של תימן ראש העין מארגנת מתקפה על צנעה אך מרגול לא תתן לזה לקרות. תימנים הם אנשים חסכנים לא קמצנים חס ושלום.

על תימן ואנשיה[edit]

לאנשים שבאים מתימן קוראים תימנים והם מתגוררים בראש העין ובשעריה. דגל המדינה הוא המטאטא וכוס הקפה (רצוי עם הל), בירתה של המדינה היא ראש העין. לאחרונה הוצע באתר ויקיפדיה להוסיף את הערך "צנעא" לרשימת המועמדים .כולם שם ערסים חסרי חוש הומור שחושבים את עצמם בימיוחד הספרדים.

היסטוריה[edit]

מדינת אסתר הוקמה בשנת 9000- לספירה הרביעית על ידי מרגול[שחר חסון] וניסים גרמה, בזמן שהפרעונים עוד שלטו במצרים, אניטה פללי הייתה אנטואן פיל וקפה עם חוויאג' היה המשקה הלאומי של סין.אך יש דעה נוספת לפי החוקרים.התימנים במקור שבט ערבים שניבדלו משאר הערבים.הם היו עבריינים והם היו לרוב עבדים נחותים שנילקחו על ידי האירופאים.רוב האירופאים טבחו בהם ביגלל היותם עבריני מין סידרתיים.לאחר200 שנה הם החליטו לחזור למקורם ואז ניפתחה מילחמה עתיקה בין התימנים לפרסים.לאחר שהתימנים חטפו את הנסיכה ערבושי הערבית מוסלמית הרישונה. הם עינו אותה עם המיבטא הנוראי התימני שלהם וגם שם הטרידו מינית אותה שם. היא היתאבדה ולבסוף פרס כבשה אותם והם הגלו את נכבדי תימן לארצם(לא היו ניכבדים בתימן מאז ומעולם) .לאחר תקופה ארוכה היהודים עלו לארץ וכיום הם מכונים ערסים חסרי חוש הומור בארץ ישראל

הגילוי[edit]

תימן התגלתה לעולם בשנת 1299 ע"י קולומבוס, אשר מצא את תימן וחשב לתומו שזו טורקיה.
כאשר קולומבוס הגיע לתימן קפצו עליו כ-10 ערס ושדדו את רכושו ואת תקליטי הביטלס שלו (שבהם לא גילו הפרה-ערסים עניין רב, אך חשו דחף עז לצלות אותם לארוחת ערב). לאחר שנשדד, ברח קולומבוס מהפרה-ערסים ובטעות הגיע לאמריקה, מקום שהערסים לא יכלו להגיע אילו משום שאינם יודעים לבטא את המילה "אמריקה" שהייתה חברה הודית ליצור דיסקים צרובים של מטאליקה. בשנת 1949 עזבו אותה התימנים היהודים ועלו על שטיחים לירושלים לראש העין, לשעריה ולמסצ'וסצ'ס.

גיאוגרפיה[edit]

אנשי תימן לא באמת מבינים גיאוגרפיה מהי ומבלבלים אותה עם ענף הגרפיקה, כמו כן הם מאמינים שזהו כינוי נוסף לחיה הקדושה להם הקרויה ג'יאו-ג'ירפה. הגיאוגרף הראשי מכהן גם במשרת גרפיקאי ושמו סאלם יוסוף ג'רופי, כסגנו מכהן סעדיה מגרפטה ששמו נקשר בפרשיות ריסוס גרפיטי מביכות על קירות בתי צנעא וראש העין.

אקלים[edit]

ברוב העולם יש כ4 עונות, בתימן יש שלושה:
1) חורף - עונה חמה במיוחד.
2) קיץ - חם יותר מבחורף.
3) שימי תבורי - כל כך חם עד שהעינים מתנפחות.

תחביבים[edit]

התימנים ידועים כחסכנים גדולים,לרוב הם ידועים לרוב בהיתלבהותם במיוחד הזקנות מחתולים, הם אוהבים גם בדיחות על מקום מיחיתם

התימני הטיפוסי[edit]

הבנאדם התימני[edit]

יש המחלקימם את הבנאדם התימני התיפוסי לסוג אחד והוא "תימני" אדם שאוכל ג'חנון כל שבת ולא משמין שמרק בשבילו זה מים ושמן ושיגיד לך תיפגוש אותי בים של ירושלים.

ההמנון התימני[edit]

נא לקום לשירת ההמנון:
425

ראו גם[edit]תימנים ידועים בציבור[edit]

תת-קטגוריה: תימנים פחות ידועים בציבור[edit]

  • ששון, הווא הבן של התימניה, זאתי שבעלה מוכר בייגלה חם חם יום יום שאח שלו מוכר בגדי תימנים טיפוסיים, הקמצן הזה. אה, טוב שנזכרתי בקמצן כי אחיו הוא חבר של שלום ההוא הגבוה עם הסנטר השמנמן הזה שכל היום בוכה שהוא במקרה מכר של שימי תוברי וככה הוא מוכר לקהילה.
  • כל שאר התימנים בפת"ח

התימנים ותרומתם לקהילה[edit]