איןמינים:מורה לשל"ח

From איןציקלופדיה
(Redirected from מורה לשל"ח)
Jump to navigation Jump to search
Attention niels epting 01.png ערך זה הינו ערך ליודעי דבר
אלו שלא מכירים את הדבר הזה מוזמנים ללכת לקרוא ערכים אחרים. בינתיים אנחנו נצחק ונהנה, לבד! הא!"אה! נכון... היו לי פעם מורים..."
~ צ'אק נוריס (תוך כדי בעיטה סיבובית) על מורים


מורה לשל"ח מצוי מטיל את מימיו במאגר שתיה.

המורה לשל"ח הארצ-ישראלי הינו בעל חיים מסוג הומו-סייפיאנס [1] העלול להמצא בעיקר ב"מוסדות החינוך" בישראל ובשלל הפארקים, הגנים הלאומיים ואיי התנועה המצויים בארץ.

מאפיינים

בניגוד לרוב המורים הרגילים, מורי השל"ח דוגלים באידאולוגיה של התשת תלמידיהם פיזית ולא נפשית (בדומה לעמיתיהם, המורים מזן "מורה לספורט"), על ידי הוצאת תלמידיהם לטיולים ול"ימי שדה" מפרכים וחסרי כל תכלית במסגרת "בתי ספר" שהם סוג של סניפים של "משרד החינוך" הפזורים בכל רחבי מדינת ישראל שמטרתם העיקרית היא להשתיל במוחו של "דור העתיד" מסרים ציוניים נחרצים ומסרים פרו-קפיטליסטיים.

מורים לשל"ח ידועים בתכונתם המופלאת לאלתר. כך לדוגמה, מורה לשל"ח מסוגל להכין ארוחת גורמה שלמה הכוללת 6 מנות, רק מעלי חובזה, בוץ וחצץ.

שיטות לימוד (?)

סמל ארגון מורי השל"ח הלאומי.
 • מורים לשל"ח לא באמת מלמדים את תלמידיהם אלא רק מרצים להם (או בשפת התלמידים, "חופרים"). בכל מקום הראוי לישיבה (מבחינת המורה כמובן) המורה לשל"ח מושיב את תלמידיו ומתחיל להרצות לתלמידים על תקופת הורדוס או איך דוד בן גוריון עמד על הראש או על המרד הגדול של פתח תקווה וכו'. מקומות "מנוחה" אלו מאופיינים בעיקר בהמון המון קוצים, דובי יער, בוץ טובעני וכד'. גם המורים וגם תלמידיהם יודעים שהם לא יקשיבו להרצאה ההיקפית של מורה השל"ח לכן "משרד החינוך" מורה למורים להכניס מסרים ציוניים קיצוניים על מנת שהם יכנסו למוחם של התלמידים מבלי שהם ישימו לב בכלל. מסרים כגון: "מדינת ישראל שייכת רק לעם היהודי!" או "אם לא תיהיו אזרחים נאמנים, הערבים יכבשו את העולם!" או "אין מצב שדנה אינטרנשיונל באמת אישה!" וכיו"ב.
 • למורים לשל"ח יש עוד שיטת לימוד מעניינת: אחרי הרצאה הנמשכת בין רבע שעה לשעתיים, המורה יתחיל להראות לתלמידים שלל כרטסיות שעליהן מצויירים ציורים ואותיות (המעבירים מסרים פשיסטים תת-הכרתיים) והתלמידים צריכים לנחש איזה מקום מופיע בכרטיס. שיטה "לימודית" זו נחשבת לא קונבנציונלית בלמעלה מ-60 מדינות שונות אך לא במדינת ישראל והארגון שעומד בראשה, "משרד החינוך".

המשפטים שמורים לשל"ח אומרים בכל טיול

על פי מחקר מדעי שבפורסם בשנת 1978 על ידי המכון לפיברוק מחקרים, ישנם שלושה משפטים שמורים לשל"ח אומרים בכל טיול. מדענים מאמינים שקיימת משמעות למשפטים אך עד היום, לא התגלתה משמעותם האמיתית. להלן המשפטים:

 • "פעם היה פה ים!"
 • "ביום טוב אפשר לראות מפה את החרמון."
 • "פה עובר השבר הסורי-אפריקאי."

מראה חיצוני

שלט נפוץ בשמורות הטבע בישראל שאומר: זהירות! מורים לשל"ח בדרך

המורה המצוי לשל"ח מאופיין במראה הבא:

 • הוא ינעל סנדלים תנ"כיים או נעלי עבודה חומות גבוהות.
 • הוא ילבש מכנסיים קצרים בצבע קרם או מכנסי ג'ינס דהויים.
 • הוא ילבש חולצה מרופטת ירוקה של ה"חברה להגנת הטבע" או חולצת כפתורים משובצת מהאייטיז.
 • הוא יהיה שעיר.
 • הוא יחבוש כובע מצחיה או כובע טמבל.
 • יהיה לו תיק גב עצום בו הוא יסחוב את מזונו, משפחתו וכל שאר רכושו הפרטי (לרוב מעוטר בפרחי חלבלוב נדירים, פינג'ן ומספר רב של מפות).
 • ויהיה לו מקל הליכה (לרוב כזה שנשדד מבדואי זקן באחד מטיוליו).

במקרים קיצוניים:

 • יהיה לו שיער מתולתל, לרוב ג'ינג'י, ושפם דודו זר.
 • יהיה לו חליל צד הנמצא בפיו ללא הפסקה.
 • והוא יהיה מאוד שעיר!

שיטות התגברות על מורה לשל"ח

כיצד לקבל 100 בשיעורי של"ח?

אחד הדברים מעורפלים ביותר למדע כיום הוא "למה כל כך קל לקבל ציון טוב בשיעורי של"ח?!" חוקרים רבים שוקדים על שאלה זו וסביר להניח שתהליך זה יקח עוד עשרות שנים. הדרך הבטוחה וה"לא כל כך קשה" לקבל 100 בשיעור של"ח היא להביא לכל טיול - מים, כובע ו... זהו.

איך לדחות טיול?

הדרך הטובה ביותר לדחות יום שדה או טיול (אפילו בקצת) מטעם "בית הספר" היא להגיד למורה שלאחד מתלמידיו אין "אישור יציאה מההורים" [2]. המורה יתחיל להתחרפן, לטפס על הקירות ולהוציא קצף מפיו תוך כדי שלל צעקות וקללות לא ממש מובנות. דבר זה ירכוש לתלמידים המסכנים 30 דקות תמימות לפחות לפני היציאה לטיול עד כאשר הילד בלי האישור יתקשר לאחד מהוריו ויבקש אישור טלפוני תוך כדי איומי אקדח מצד המורה כמובן.

איך להילחם במורה לשל"ח?

ישנה שיטה מיוחדת להבסת המורה לשל"ח האימתני. ראשית הראו לו שהבאתם רק בקבוק של חצי ליטר ! דבר זה יחרפן בערך כמחצית ממורי השל"ח הנפוצים. אם שיטה זו לא עובדת הראו למורה שבאתם לטיול עם כפכפים, קרוקס או עם נעלי עקב, דבר זה יגמור את רוב המורים אך למיעוט שעדיין שרד הראו את נשק יום הדין! שהוא, כמובן, כובע מצחיה חבוש הפוך!!! דבר זה ימס את שארית המרד ויבטיח לכם ניצחון במערכה.

ראו גם

הערות שוליים

 1. המורה לשל"ח מסוג הטרו-ספייאנס הם זן נדיר המתקיים רק בדרום מועצות הברית ומוכרים בשם "צ'אק נוריס".
 2. "אישור יציאה מההורים" הוא פיסת טכנולוגיה מתקדמת שמורים לשל"ח משתמשים על מנת לזהות תלמידים שמנסים להבריח לטיול מהגרים מקסיקנים.Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


Muflatz.png
Yafit.jpg ערך זה הוא מופלץ השנה של ג. יפית! (לשנת 2009)