איןמינים:ליצן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ליצן
"כשהייתי קטן רציתי להיות ליצן, דווקא הלך לי לא רע"
~ אהוד ברק על ליצנים
"אני לא אוהב ליצנים. למעשה, הם די מפחידים אותי. יכול להיות שזה בגלל שאבי נרצח ע"י ליצן..."
~ זיגמונד פרויד על ליצנים


הליצן, הקרוי גם בשם הלועזי "מוקיונימוס דבילונומימוס" הינו חיה אנושית שמקורה בגרביל קדום,היא נראת בכמה איזורים מסוימים בעולם כגון ימי הולדת, מסיבות הפתעה וקבוצת הכדורגל בית"ר.

היסטוריה

הליצן התגלה לראשונה בבור באיזור הכור הגרעיני של דימונה לאחר שהכור התפוצץ. יש המשערים כי הליצן הוא חלק משינוי מוטנטי שעבר אחד הפועלים באיזור כאשר נוצר מיזוג בין העובד לבין גרביל ופנינה רוזנבלום.

הליצן הוא חיה מוזרה שמקורה באצטדיון של בית"ר ירושליים ומועדון המעריצים. הליצן המצוי מסתובב בין אנשים וילדים קטנים ומטריד אותם (ראה ערך מייקל ג'קסון) לפני כיומיים מזוכיסטים באמצא אשפוז צעקו שהם אוהבים שליצנים מטרידים אותם מינית וכך נמצא שהליצניים והמיקל-ג'קסוניים הם באותה משפחה הנקרה המטרידניים. ברק הליצן הקוסם - מלך הליצנים 052-2670282 (בלי שום קשר לנאמר כאן - צחוקים ובלאגנים)

מאפיינים

רוב רובם של הליצנים סובלים ממחלת ה"ליצניוץ המצחקקת" (בלטינית: Litzaniticus Metzahkekesctum) שהשפעותיה המוכרות בקרב הליצנים הוא הדחף שלהם להצחיק את כל מה שזז גם אם הדבר אינו מעונין בהם. בד"כ במקום להצחיק הליצן לרוב מפחיד ומרתיע לכן יש להיזהר מכל ליצן שכן אם קורה והוא נושא את המחלה הוא עלול להוות גורם מסוכן ביותר. הליצן מבפנים מורכב ברובו מעיסה ורודה מתוקה בשם טופי . במקום מוח ידוע לחוקרינו כי לליצן יש סוכריות קופצות אשר תורמות לאופי הליצני ולמידת הדביליות שלו .

בשנות ה 50 אוכלוסית הליצנים החלה לגדול באופן לא מבוקר וזאת בגלל סוף מלחמת העולם השניה. הליצנים פשטו על הארץ ומלאו כל חור פנוי בהלצה מטופשת. חלק מאותם ליצנים השתלטו על עמדות מפתח בשוק ההון הישראלי והעולמי ואפילו נכנסו לכנסת .

הליצנים כיום מנסים להסתגל לחיים המודרנים ולעולם המשתנה לכן לא נדיר למצוא ליצנים הלובשים חליפות 3 חלקים ופרח דבלי משפריץ מים משתרבב לו מחוץ לכיס . ליצני ""2000 אלו נצפו בעיקר באזור הבורסה של רמת גן .

פטנטים

הליצנים במהלך השנים התפתחו מספר פטנטים אחד מהם הוא הבלון. הבלונים הם בעצם חתיכות גומי מלאות בגז ליצנים (אין צורך להסביר מאיפה יוצא הגז) כאשר היעוד שלהם הוא ליפול לידיים של ילדים. הליצן ידוע גם במשיכתו לילדים, ואחת מדרכיו להגיע ללבם היא על ידי הבלון שנמצא אהוד בעיני רוב הילדים. ליצן ידוע: מייקל ג'קסון.

פטנט נוסף של הליצן נקרא "אף אדום". זהו פטנט יחודי לליצן ומאפשר זיהוי קל יחסית שלו. אף הליצן האדום נועד להיות בולם זעזועים כנגד אנשי "שנואי הליצנים". האף גדול,אדום ומפחיד ובדרך כלל כשילדים רואים אותו הם שואלים את אמא שלהם אם הליצן מצונן. יש הקוראים לאף "פלמנטיום מרכזיניומולמה". ברק הליצן הקוסם לימי הולדת והפעלות מיוחדות 052-2670282. ב-2017 היו ליצנים מפחידים ורוצחים בישראל.

ראה גם