ערך מופלץ

משפחת נתניהו (תכנית טלוויזיה)

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

משפחת נתניהו

Keeping up with the netanyahus.png

סמל "משפחת נתניהו"

סוגהתכנית מציאות
יוצריםמשפחת נתניהו; קואופרציה של מפלגת הליקוק עם תושבי שדרות, קרית גת, אשקלון, אשדוד, באר שבע ויישובים נוספים בדרום
שחקניםביבי נתניהו
שרה נתניהו
יאיר נתניהו
אבנר נתניהו
קאיה נתניהו (2015-2018)
נרה נתניהו (2020-הווה)
נועה נתניהו-רוט
בהרחבה בפסקה
ארץ מקורIsrael Flag.svg ישראל
שפותעברית, ימנית
מספר עונות12
מספר פרקים9862 (לא כולל לקטים וספין-אוף)

הפקה

מפיקמדינת ישראל, משרד ראש הממשלה
מפיקים בפועלאזרחי ישראל מעל גיל 18
הפצהערוץ 20, ישראל היום, אתר 0404, קשת, רשת, ידיעות אחרונות
צלם ראשינתן אשל
אתר צילומיםכיכר רבין, תל אביב
רחוב בלפור, ירושלים
וושינגטון הבירה, מועצות הברית
טכניקת צילוםמתחת לשמלות בעיקר

שידור

רשת שידורהערוץ הראשון (1993-2000)
E! (2000-2013, שידורים חוזרים)
ערוץ 20 (עונות חדשות, 2013-2021)
תקופת שידור מקוריתינואר 1993 - 2021


משפחת נתניהודונלד טראמפית: Keeping Up with the Netanyahus) הינה תכנית הדגל של ערוץ 20 הנוכחי, ועלתה לשידור בבחירות 2015. התכנית, עוקבת אחר עלילות משפחת נתניהו, היוותה הגורם המרכזי לפריצת יאיר נתניהו לתודעת הציבור. התכנית משודרת מאז עלייתו של נתניהו לשלטון ב-1996, בתחילה שודרה בערוץ הראשון ולאחר מכן עם עליית ערוץ 20 לאוויר עונותיה המתקדמות החלו להיות משודרות בערוץ.

לימים, היוותה התכנית השראה ליצירת התכנית "משפחת קרדשיאן".

הדמויות

בפירוט שלמטה ניתן למצוא נתונים חלקיים אודות הדמויות. לאורך העונות השתתפו שלל דמויות שונות, אך הדמויות העיקריות נותרו משפחת נתניהו וסביבתם.

בני המשפחה

 • בנימין (ביבי) נתניהו: אב המשפחה, נשלט על ידי בנו יאיר ורעייתו שרה, נושא בתואר ראש ממשלת ישראל (לשעבר), ואחד ממפיקי הסדרה. לאורך הסדרה מרבה להזכיר את אחיו שנפל לאחר שהגן על המדינה. נישא לפרופסורית ואיתה הביא לעולם את בתו, נועה, שלימים נידה אותה מהמשפחה. לאחר מכן נישא למישהי נוספת שאף אחד לא זוכר. לאחר מכן נישא בשלישית לגב' שרה נתניהו, פסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי. פרץ לתודעת הציבור עם פרשת קלטת לוהטת, שבה האשים את דוד לוי שצילם אותו בוגד בשרה, דבר שלימים התברר כשקרי בגלל שדוד לוי לא ידע להשתמש במצלמה, וגם בימים אלו אינו יודע להשתמש במצלמה, מהסיבה הפשוטה - שלליכודניקים חסרה אונה במוח. מרבה לשקר ולהסית, ושולט ביד רמה ברשויות אכיפת החוק ובהן רשות השיטור (משטרת נתניהו, עד 2020 נשאה את המותג משטרת ישראל).
 • הגב' שרה נתניהו, פסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי: פסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי, אם, ורעיה. ראשת הממשלה בפועל. הכירה את אב המשפחה בעודה דיילת, ובמטוס נולד בנם יאיר. נוהגת לגעור בעובדיה ולהתעלל בהם, ובאופן כללי לא שולטת בעצמה. נשלטת על ידי בנה יאיר. כמחווה לפועלה הרב, קרא בנה אבנר לכלבתם השניה "נרה".
 • יאיר נתניהו: בנם של ביבי ושרה, מנישואיו של ביבי לשרה. הצייצן הרשמי של מדינת ישראל. שולט בשרה ודרכה בביבי. נוהג לכנות את הוריו בשמותיהם הפרטיים או בגוף שלישי ("אימו של יאיר נתניהו") ולעתים מכנה את אביו "נתניהו". עיקר תחביביו הם לבלות בפוסיקט ולהכפיש אנשים באינטרנט. מתפרנס מתביעות, ולאחר מכן מפסיד את כספו בתביעות נגד. מרבית הצופים חושדים בהיותו הומו אך הוא נוטה להכחיש זאת פעם אחר פעם, על אף מראהו הנשי והעדין.
 • אבנר נתניהו: הבן הפחות מוכר של ביבי ושרה. בקושי מופיע בתכנית, וכשכן זה רק בהקשרים חיוביים, כי הוא אדם יותר סימפטי. למרות היותו סימפטי, יאיר מייצר יותר רייטינג ולכן זמן המסך של אבנר צומצם משמעותית עד כדי כך שאף אחד אפילו לא יודע איך הוא נראה.
 • קאיה נתניהו (2015-2018): הכלבה הראשונה של משפחת נתניהו. בעברה נשלחה לחלל בשירות המשטר הסובייטי, והלכה לאיבוד לפוטין במהלך ביקור ב"בית חלומותיי" בגבעת ברנר. לפי יוצרי הסדרה הכלבה נפטרה, אך עדויות שונות חשפו שהכלבה החליטה לעזוב את הסדרה בעקבות התעמרות של הגב' נתניהו כלפיה.
 • נרה נתניהו (2020): מחליפה בתפקיד את קאיה.

דמויות נוספות

 • נועה נתניהו-רוט: הבת החרדיה של ביבי, שלא מנישואיו לגב' שרה נתניהו, פסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי. ביבי מתעלם מקיומה באופן קבוע. כמעט ולא מופיעה בתכנית, אך שמה מוזכר על ידי מתנגדיו של נתניהו.
 • ביביסטים: תומכי נתניהו, חלקם הגדול תרם להפקת הסדרה עקב העובדה כי נתניהו לא מחזיק ארנק ולא מסוגל לבצע פעולה אנושית בסיסית המכונה "תשלום". בעלי עיניים אך חסרי שכל. אינם מסוגלים לראות את כל הרע שביבי מעולל להם ומצביעים לו פעם אחר פעם מתוך מחשבות שווא לפיהן נתניהו הוא המלך. ברובם ערבים-יהודים. ניתן למצוא אותם בעיקר באזורים פריפריאליים, היכן שהייאוש וש"ס שולטים.
 • אוריך ולוק: חברים של יאיר, אבל לא מספיק חברים כדי להתלוות איתו לפוסיקט. מנהלים את הרשתות החברתיות של המשפחה ואת אלירז שדה.
 • אלירז שדה: עיינו ביביסטים.
 • ש"ס: מפלגת קש של מפלגת נתניהו. כל הקולות שהולכים לש"ס הולכים לנתניהו דרך קבע, וכך נתניהו שולט בציבור המזרחי.
 • חברי מפלגת הליכוד: חבריו של נתניהו, נוהגים ללקק ולהחמיא לו באופן קבוע. מפחדים על מקומם ומפחדים מהיום שאחריו.
 • בני גנץ: לשעבר יריב של המשפחה. נתניהו הצליח להכניע אותו ולכופף אותו. הוכיח את רפיסותו וחולשתו, והפקיר את הציבור למען כיסא בממשלה.
 • שאול מופז: עיינו בני גנץ.
 • כל פוליטיקאי אחר שנכנע לביבי: יש כאלה לא מעט.
 • חמאס, הג'יהאד האיסלאמי והרשות הפלסטינית: ארגוני טרור להם נוהגת משפחת נתניהו לשלם על מנת שירו רקטות על בייס הבוחרים, מתוך ידיעה שטיפשים לא מתים הם רק מתרבים, וזה אכן עובד.
 • אהוד: כינוי לאהוד אולמרט ואהוד ברק, שנואי נפשם של משפחת נתניהו. בשעתו כאשר הואשם אולמרט בפלילים, נתניהו קרא להתפטרותו בטענה שראש ממשלה לא יכול להיות ראש ממשלה כשהוא שקוע עד צוואר בענייניו האישיים. כאשר אולמרט אמר זאת לנתניהו, הבן והאשה כעסו.
 • טל גלבוע: טבעונית המחמד של המשפחה. חושבת שתקבל תפקיד טוב, במקום זה שרה מכריחה אותה לאכול פסטרמה בכל פעם שהיא עולה לה על העצבים.
 • קרן וקסנר: דוגמנית שסירבה לשכב עם יאיר נתניהו ומאז הוא מכפיש אותה.
 • התקשורת השמאלנית: הדרך של משפחת נתניהו להשמיץ את העיתונות הביקורתית, להכפיש ולהחליש אותה.
 • נוני מוזס: השרדר של משפחת נתניהו.
 • שלדון אדלסון, לאונרד (לן) בלווטניק, ג'יימס פאקר, ארנון מילצ'ן ועוד: השוגר דאדי'ז של משפחת נתניהו.
 • ישראל הראשונה וישראל השניה: אשכנזים ומזרחים (בהתאמה). ישראל הראשונה חכמה יותר, וגם עשירה יותר, כי היא לא מאמינה לשקרים של ביבי; ישראל השניה, לפי כל המחקרים, טיפשה יותר וענייה יותר. במרבית המקרים חיה באזורים מוכי רקטות. את המונח תבע הפילוסוף אבישי בן חיים.
 • אבישי בן חיים, עמית סגל, אילה חסון, שמעון ריקלין, יעקב ברדוגו ועוד: אנשים עליהם שולט נתניהו ודרכם הוא מפיץ שנאה, פילוג והסתה במטרה לפגוע בציבור. נוהגים לשקר דרך קבע. חלקם מתכנים עיתונאים.
 • הפרקליטות, אביחי מנדלבליט, ליאת בן ארי, שי ניצן ועוד: שנואי נפשו של נתניהו. רובם משתייכים לזרם הימני או מונו על ידי נתניהו, וחלקם אף יותר ימניים מנתניהו. עם זאת, נתניהו שונא אותם ומסית נגדם דרך קבע, בטענה שהם תופרים לו תיקים ומחפשים להפיל ראש ממשלה מכהן, זאת למרות שזה לא נכון כי שרה נתניהו מכהנת על אף היותה עבריינית מורשעת.
 • ארגוני זכויות נשים: שנואות נפשה של שרה. מצוקותיהן לא מעניינות אותה, אך היא נוהגת לתקוף אותן כאשר הן לא מגנות "התעללות מינית" כלפיה (בין היתר, בפרק בו שרה נתניהו הוטרדה מינית על ידי דמות פיקטיבית העונה לשם "שושק'ה").
 • ערביםאשכנזים): אין באמת צורך לתאר למה הם משמשים בסדרה.
 • חרדים: אנשים שמאמינים באלוהים, ולא מפריע להם שמשפחת נתניהו לא מאמינה באלוהים כל עוד הם מקבלים כסף מביבי (באמצעות מיסי המדינה).
 • אזרחי ישראל: רק מי ש(לא)הצביע לביבי.

עלילה

הסדרה מתמקדת בבנימין נתניהו, אדם שאינו יודע לשלם ואינו מחזיק ארנק או כרטיס אשראי, ומשפחתו (המפורטת בחלק העליון). לאורך העונות ניתן לראות את השתלטותו האיטית-אך-בטוחה של נתניהו על מדינת ישראל, והפיכתה למדינת נתניהו. משפחת נתניהו מתגאה בהיותה משפחה ימנית, אך תמיד מאכזבת מתנחלים ומפנה שטחים. כמו כן, ידועה משפחת נתניהו בניתוקה מהעם, ובשלל ציטוטים שהביאו אותה למעמדה הנוכחי.

עונה 1

בנימין נתניהו מתראיין לערוץ הראשון באומרו כי ישנה קלטת לוהטת בה רואים כי הוא בגד בשרה. כל המדינה רועשת, ואיתה גם שרה, שמודיעה לביבי שכאשר הוא יבחר לראשות הממשלה, היא תהיה ראשת הממשלה בפועל, ומאיימת עליו. ביבי, כהרגלו, מתקפל ונכנע. לאחר מספר שנים ביבי מעודד את רצח רבין ובכך הופך לראש הממשלה. ה"קוף" שלו, יגאל עמיר, נשלח לכלא לשנים רבות. ביבי מולך בישראל למשך מספר שנים עד שמחליף אותו מבוגר אחראי יותר, אריאל שרון. העונה הראשונה מסתיימת בציטוט של שרה נתניהו: "נעבור לחוץ לארץ. שהמדינה הזאת תישרף" ( ~ גב' שרה נתניהו, פסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי), ושקופית "To be continued" מופיעה על רקע שחור וצחוק מרושע מוקלט.

העונה הראשונה זכתה לרייטינג ממוצע של 120%, הן בעידן הערוץ היחיד והן בעידן הרב-ערוצי, ועוררה באזז ברחבי העולם, מה שלימים היווה השראה לתכנית "משפחת קרדשיאן".

עונות 2-12

העונה מתחילה ב-2008, עת ניסיונו של נתניהו לחזור לתהילה. בתחילה נתניהו אדם נורמטיבי ככל אדם, וללא כוונות להשתלט על המדינה, שואף להיות ראש ממשלה מתוך אמונה אמיתית כי הוא כשיר וטוב לתפקיד. נתניהו מבטיח למוטט את החמאס (דבר שמעולם לא קרה) ומפזר עוד שלל הבטחות, שסוללות את דרכו להפוך למלך ישראל בצעדים איטיים ובטוחים. עם תחילת כהונתו ב-2009, הופכת שרה לראשת הממשלה פעם נוספת. מעט אחרי תחילת כהונתה, פורצת שריפה ביערות הכרמל. מדינת ישראל שלא הייתה ערוכה למצבי חירום נקלעת לבעיה רצינית, שבמהלכה באיחור רב מוצא נתניהו בגוגל מטוס שמטרתו לכבות את השריפה ובעזרת המטוס יוכל לגרוף קרדיט פוליטי על המלחמה בשריפה, למרות שהוא לא לחם באש בכלל. לא הרבה לאחר מכן פורצת המחאה החברתית שמרגיזה את שרה, לא בשל היותם מוחים אלא בשל היותם אנשים מלוכלכים שישנים באוהלים. המחאה צוברת גל וגורמת לביבי להפסיד קולות, אבל אז הוא ממנה כל מיני בובות לתפקידים אחראיים על מנת להשתיק את המחאה, ומרוויח שנות שקט מבחינה פוליטית. כשנה לאחר מכן פורצת מלחמה עם עזה, שטורפת את הקלפים ומאיימת שוב על כהונתו. ציבור בוחריו מותקף על ידי חמאס ומאיים שלא יצביע לנתניהו אם לא ימוטט את החמאס כפי שהבטיח, איומים שלעולם לא מומשו או ימומשו. על מנת להשקיט את החמאס, נתניהו כהרגלו מעביר לחמאס מזוודות כסף וכך מרוויח שקט זמני, עד שמגיע תורם של הג'יהאד האיסלמי לאיים שאם לא יקבלו כספים יירו רקטות, ואז גם הם מקבלים כספים.

העניין האמיתי בסדרה מתחיל בעונה הראשונה ששודרה בשנת 2014 (וה-5 במספר), אז פורצת מלחמה נוספת וגם עליה מנצח ביבי. במהלך העונה הזו הצופים עדיין לא נחשפים למערך הניו מדיה של ביבי, וגם לא חושבים שהוא יוביל את המדינה לדיקטטורה. במהלך המלחמה מתים רבים, ולאחריה גל פיגועים שהמשיך את שגרת המוות של אזרחי ישראל (או לפחות אלו שלא צפו בסדרה ובמקום זה יצאו מהבית). חרף העובדה שבתקופתו מתרחשת אינתיפאדה בלתי מוכרזת, נתניהו מצהיר שבתקופתו הפיגועים הופחתו משמעותית, כפי שמפחיתים פחמימות בדיאטה. לאחר המלחמה ביבי נמצא בשפל, שפל שאף איים על המשך קיומה של הסדרה (לצד המשך עתידו הפוליטי). צופים זועמים רבים איימו כי לא יבחרו בביבי ועקב כך מפיקי הסדרה התכוננו להורידה מהאוויר, אך ב-2015 התרחשה תפנית, ונתניהו התחייב חוזית למפיקי התכנית כי בתוך זמן קצר הסדרה תתקדם מבחינה עלילתית ותניב רווחים, דבר שלימים הוכח כהצלחה וגרם לערוץ 20 להזמין עונות חדשות.

ב-2015 נבחר בנימין נתניהו פעם נוספת לראשות הממשלה, הפעם בפעם האחרונה לנצח נצחים, שכן לאחריו לא נבחר ולא ייבחר עוד אף ראש ממשלה. החל מעונה זו הציבור מתוודע גם ליאיר נתניהו, ואילו שרה שקיבלה חשיפה בעבר מקבלת חשיפה מוגדלת אף יותר. לצד היותו של ביבי אדם שקרן, מתקפל וכנוע, המשפחה מגלה לצופים צדדים נוספים, בהם כאלו שחורגים מקו השפיות (בעיקר של שרה ויאיר). בעונה זו פותח יאיר דף פייסבוק פיקטיבי בשם "יאיר הון" (על שם שוק ההון, מייסודו של בנימין נתניהו) ומתחיל לפרסם תכני כזב באינטרנט. שרה מגלה לציבור את המחלה עמה היא מתמודדת, אובססיה מוגזמת להגיינה, ועובדות המעון השונות נחשפות בהצללה ומתוודות על היחס הרע שהן מקבלות בבית. ככל שהעלילה מסתעפת יותר, כך גם הרייטינג נוסק. אחת לכמה זמן מוצא יאיר מטרה חדשה להכפיש.

את העונה מלווים גורמי אכיפת חוק, רווחה ואף פסיכיאטרים בכירים שמתעלמים באופן מובהק מהידרדרותה הנפשית של המשפחה, ומפנים לעיון בנתוני הרייטינג הגבוהים שמדברים בעד עצמם - הציבור אוהב לצפות באנשים לא שפויים.

בעונות המתקדמות של התכנית הפכה מירי רגב לדמות קבועה (ומכונה "הבהמה"), כך גם דונלד טראמפ (מכונה "החכם באדם"), ואורן חזן (מכונה "דונלד טראמפ הישראלי").

סיום הסדרה ועונה 13

ביוני 2021 הסתיימה העונה ה־12 לאחר 1000 פרקים שהוזמנו לה על ידי ערוץ 14, המגעים לעונה 13 לא התחדשו עם מפיקי הסדרה ומשרד ראש הממשלה עם כניסתו של נפתלי בנט לתפקיד. צופי הסדרה זעמו על כך שאין מגעים לעוד עונה ופתחו בעצומה. ב־6 באפריל 2022 חודשו המגעים עם משרד ראש הממשלה להפקת עונה 13 עם פרישתה של עידית סילמן. כשנה לאחר סיום העונה ה־13 פורסם באינטרנט שמועה כי בעקבות פרישתו של ניר אורבך מהקואליציה חתם משרד ראש הממשלה עם ערוץ 14 על עונה נוספת לסדרה. ההכנות לעונה ה־14 מתרחשות במלוא המרץ, והמדליפים טוענים שהמהלך העונות הקרובות נראה את ביבי ״משתלט סופית״ על מדינת בניימין.

הפודקאסט של ביבי

לאחר סיום העונה ה12 נחתם עם משרד המשפטים והפרקליטות על סדרת ספין אוף שתקרא הפודקאסט של נתניהו בא הוא מלכלך על מערכת המשפט, ועל המשפט שמתנהל נגדו פרקי הסדרה מתחילים במשפט המשפט קורס הפרקליטות מכורה. הסדרה הסתיימה לאחר 5 פרקים ומתכונן להזמין לה עוד 5 פרקים נוספים. בסדרה משתתפים פרופסורים ומרצים ושרה נתניהו ויאיר נתניהו לא משתתפים בסדרה אך מוזכרים בה. הסדרה קיבלה אהדה מהקהל אבל אחוזי הרייטינג היו נמוכים פי 2 מאחוזי הרייטינג של הסדרה משפחת נתניהו.

ספין אוף - חורבות ברזל

ערך מורחב – משפחת נתניהו/חורבות ברזל

העלילה מתחילה ב-7.10 (שמה בארה"ב - "10/7 With the I didn't knew cause no one told me" או בקיצור "10/7"), המכונה "שבת השחורה". נתניהו, חוזר בתשובה טרי, שומר את השבת של שמחת תורה ולא מקבל עדכון על כך שלמעלה מ-1000 בני אדם נטבחו, כי פרצה מלחמה וכי יש חטופים. נתניהו מבקש מאלוהים רשות לחלל את השבת כדי להציל את עם ישראל, אך בעצת רבנים קואליציוניים שמאיימים להפיל את הממשלה, נתניהו מחליט שלא לחלל את השבת בלב כבד ובתום השבת הקשה, מנסה לפתור את הבעיות ללא הצלחה. לאורך כל הזמן נתניהו לא ידע ולא יודע דבר אודות המלחמה, אשר תופסת אותו ואת כלל מערכת הביטחון בהפתעה גמורה ומוחלטת.

ביקורות

צופים רבים ביקרו את התכנית, ואמרו כי היא משקפת במידה רבה מאוד את המתרחש בחברה הישראלית [דרוש מקור] . כמו כן, מרבית הצופים שאהבו את התכנית, סברו כי יש לאפשר לנתניהו ולמשפחתו להמשיך למלוך במדינה, שכן הציבור אוהב כוכבי ריאליטי. ביקורת שהופנתה כלפי הפסיכיאטר המחוזי בירושלים לפיה הוא צופה בתכנית באופן קבוע אך מתעלם ממצוקותיה של המשפחה נדחתה על ידו בטענה שהאחראי על בריאותה הנפשית של המשפחה הוא הפסיכיאטר המחוזי בקיסריה, וזה גלגל בחזרה אל הירושלמי, כך ששניהם צופים בתכנית ולא מתערבים.

תוכניות ריאליטי
תחרויות שירה: הכוכב הבא | The Voice | הזמר במסכה | בית ספר למוזיקה | אייל גולן קורא לך | אקס פקטור
תחרויות בישול: רחוב סומסום | מאסטר שף | משחקי השף | MKR המטבח המנצח | הקינוח המושלם | קרב סכינים | בואו לאכול אותי | המסעדה הבאה
תחרויות של כישרונות אחרים: נינג'ה ישראל | רוקדים עם כוכבים | נולד לרקוד | גוט טאלנט | המגהץ הנוצץ | גולסטאר | הכלב של המדינה
בולשיט טהור: הישרדות | האח הגדול | הכנסת | חתונה ממבט ראשון | זוג מנצח VIP | היפה והחנון | הבוזגלוס | לאהוב את אנה | מחוברים | החוליה החלשה | לרדת בגדול | הצב של המדינה
תוכניות ריאליטי אחרות: ערוץ הקניות | משפחת נתניהו | הבנים והבנות | המירוץ למיליון | מתחילים מאפס | 80 וארבע | סליחה על השאלה | בוס בהסוואה


Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!