זהו זה!

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

זהו זה! אני לא שומע יותר היפ הופ! הבן של מוני וכל החברים שלו עלו לי עד כאן! זה הזמן להתעורר! מתי בפעם האחרונה שמעתי משהו של גידי? או את הזמרת הפרחה הזאת מהסרט של דובלה והגשש החיוור? או אפילו את הדואט של קושניר עם חוה אלברשטיין? מתי בפעם האחרונה ספרתי בפולנית, למען השם? אז מה אם אמני ההיפ הופ הישראלים מצטטים ציטוטים מתוך התוכנית כאילו אין מחר? אני לא זוכר שהתחתנתי עם סגול 59! וחוץ מזה, מאז שקניה ווסט התאנטשם, ואל אל קול ג'יי הפסיק להוציא אלבומים, זה ממש ממש לא אותו דבר.

מישהו צריך להגיד את זה, ההיפ הופ עשה את שלו. בדיוק כמו הגראנג', הקרוקס וסמנתה פוקס. אני חושב שזה התחיל בפטירה של ההוא מהביסטי בוייז, אבל מה זה חשוב. הגיע הזמן לפוצץ לעצמנו את המנוש עם שירים של מירי מסיקה. או שפשוט נתנגש בשלב מסויים בחומה של המציאות, בדיוק כמו המצביעים של ביבי.

סיבות לא לשמוע היפ הופ

היפ הופ זה לילדים

זה נכון שהבאבא בובה המציא את ההיפהופ הישראלי. אבל זה לא אומר שצריכים להיות יותר מדיי נוסטלגיים. היפ הופ הוא נחלת העבר. מה שנשאר היום זה רק אר אנד בי, ומי שמנסה לשמוע היפ הופ של פעם מרגיש כמו בכיתה גימל. בפעם האחרונה שהייתי בהופעה של אקסום הרגשתי כמו הציפור עם הגרון הארוך מרחוב סומסום. כל הקהל הגיע לי עד הטורסו. וחוץ מזה, אקסום ניגנו כל שיר 3 פעמים, for Gods sake. אתם באמת חושבים שאנחנו לא שמים לב? אמנם גם נטע מופיעה בבארבי עם רפרטואר של 5 שירים, אבל היא זכתה באירוויזיון אז נותנים לה את הכבוד. דרך אגב האירוויזיון זה המקום היחיד שאני שומע בו שירי היפ הופ חדשים שאני מתלהב מהם, אבל זה רק כי הם באיטלקית, סרבית ואוקראינית.

ילדים מתלהבים מהיפ הופ. ילדים מבינים שלהיות כושי זה יותר טוב מלהיות לא כושי. כשבן אדם מגיע לגיל 18, הוא פשוט מאבד את זה בשלב מסויים. אין מה לעשות. אנחנו מאבדים את התמימות ומתחילים לחשוב שלהיות בצבע של עוגת גבינה זה יותר טוב מלהיות ביונסה. אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה. בן אדם בגיל 18 צריך לשמוע את ירמי קפלן ולהקת כוורת. תשאירו את הונגריה להונגרים, כמו שאומרים.

הוא מת.

ההיפ הופ מת

אני שומע ת'ראש מטאל. או לפחות משתדל כמה שיותר. מטאליקה, מגהדת' וסלייר. זה ההיפ הופ מבחינתי. הם שרים את הטקסט ממש מהר, מנגנים ממש מהר, ושרים על נושאים חברתיים. אנשים פשוט לא מסוגלים לעשות היפ הופ יותר ברגע שהם שומעים שיר טוב של סלייר. כי אין הרבה אנשים שמסוגלים לנגן כל כך מהר, וזה אבסורד כי כושים אמורים לנגן יותר טוב מלא כושים. אז מה שנוצר זה מצב שבו אליס אין צ'יינס, הלהקה הכי גדולה של המטאל, לקחה לעצמה סולן ראשי כושי, על מנת ליצור איזון כלשהו במצב האבסורדי שנוצר.

אבל קניה ווסט לא שומע אליס אין צ'יינס כי הוא קוקסינל, וכל המעריצים שלו גם כן. ולכן לא נוצר שום איזון ואנשים ממשיכים לנסות לייצר היפהופ באמריקה למרות שהיחיד שיצאו לו 3 שירים נורמלים ב-10 שנים האחרונות זה וייקלף ז'אן, שאף אחד לא שומע אותו כי הוא מהאיטי והאמריקאים גזענים וחושבים שאם מישהו הוא מהאיטי אז הוא מהמשפחה של אי.טי.

ההיפ הופ מת בדיוק כמו מפלגת הליכוד. אבל אף אחד לא יודע את זה. עצוב. פשוט עצוב.

היפ הופ לא נשמע טוב בעברית

חוץ מ"עוד אח אחד" של הדג נחש, היפ הופ לא נשמע טוב בעברית. זה דבר ידוע. ראיתם את הסרט כבלים עם המערבון בהונגרית? לא כל דבר צריך לעשות בעברית ולכתוב "של ישראל" בסוף. האמריקאים מחפשים מתחת לאדמה סדרות טלוויזיה בעברית בשביל לעשות אותם באמריקאית, ואנחנו כמו מפגרים מעתיקים את התוכניות המפגרות שלהם. בדיוק אותו דבר עם ההיפ הופ. היפ הופ צריך להיות באנגלית, נקודה. זה לא כמו שירים שמיקי גבריאלוב לוקח מטורקיה, או שחיים משה לוקח מיוון, או שיוסי בנאי לוקח מצרפת. היפ הופ זה הנשמה של אמריקה ואי אפשר לעשות אותו בשפה אחרת. זה פשוט לא עובד.

כי הנשמה של יוון זה בורקס והנשמה של טורקיה זה טלנובלות והנשמה של צרפת זה אוכל עם חמאה. אבל הנשמה של אמריקה זה היפ הופ. תעשו את זה בשפה אחרת ותקבלו סלט רומני מקולקל.

הנשמה של ישראל זה התוכנית זהו זה. תנסו לעשות את זה באנגלית ותקבלו אותה תוצאה כמו "השוטר הטוב" עם טוני דנזה.

סיבות כן לשמוע היפ הופ

"עוד אח אחד". זה באמת שיר ענק. אבל זה בדיוק כמו להצביע ביבי בגלל יוני נתניהו.

לסיכום

אני בחיים לא שומע יותר היפ הופ. אפילו לא את "רדיו" של אל אל קול ג'יי, שהיה ההשראה להקים את האתר הזה. זה פשוט לא משתלם. וכולם יודעים את זה.

להתראות

בשידור החוזר שבו כולם ילכו עוד פעם להופעה של טונה בבארבי כמו עדר של אלפקות ויצביעו ביבי בבחירות של 2164.