פידל קסטרו

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Hammer and sickle.png
אזהרה: קומוניסטים!

דף זה עלול להיות תחת שליטה של ה-KGB ו/או ולדימיר פוטין, ולדימיר לנין, קרל מרקס, יוסי סטלין.

"לקנות חולצה ושער כלב בפעם אחת"
~ ג. יפית על אופנת קאסטרו
"אז הוא לא אהב את הפליסטיישן שקניתי לו במתנה, בסדר, אבל בשביל זה לגרש אותי לאפריקה?"
~ צ'ה גווארה על הסיבה שקסטרו גירש אותו לקונגו.
פידל קסטרו
קסטרו.jpg
פידל קסטרו בזמנים טובים יותר
מקום לידה סיגר סיטי, קובה
מקצועות בולטים דיקטטור ברמה עולמית
השקפת עולם סטאלין היה רך מדי
מידת נעליים כפכפים
שותפים מפורסמים יוסף סטלין, ולדימיר פוטין, גור ואוח


פידל קסטרו (בספרדית:Controles sobre Cuba hemisferio occidental ha sido de ochenta años diez meses dos finas) הוא בעל המותג הכלל עולמי "אופנת קסטרו" ובין היתר גם שליט קומוניסטי טוטליטארי משהו...
קסטרו התפרסם בעיקר בזכות החולצות הקומוניסטיות שהוא מייצר עם עבדים משחוררים שקיבלו עליהם את זכות הקומוניזם הדגול ועובדים את מנהיגם בכל שעות היממה.

קורות חייו

פידל קסטרו נולד למעשה כשמעון קסטרו בשנת 1912 בבואנוס איירס, ארגנטינה למשפחה ענייה של מכיני סיגרים שבתאיים. כבר בגיל צעיר החל פידל להכין עם הוריו ואחיותיו סיגרים ארגנטיניאים שאותם מכרו בכל רחבי העולם, בצעירותו של פידל הסיגרים הכילו סם פסיכוטי שגרמו למשפחת קסטרו להאמין בעקורונות הקומוניזם ולהגר בשנת 1909 לקובה ואף שינתה את שמם של הסיגרים הארגנטינאים לסיגרים קובניים ואפילו הוסיפה להם את הטבעת המגניבה הזאתי.
ילדותו של קסטרו בקובה הייתה קשה ומסובכת, אביו, אברהם קסטרו, נפטר ממחלת ה"איי תקעו לי סכין בלב" ואמו, שרית קסטרו, עלתה לישראל ב1914, התחתנה עם בחור בשם אבי גואטה ושינתה את שמה לשרית חדד. פידל גידל את 19 אחיותו עד יום הולדתם ה-12 שבו נישאו לבחור בשם אבי גואטה ועלו לישראל.
בגיל 19 הבין כי אין לו מה לחפש בקובה ואף הוא עלה לארץ, שבה התחבר עם אריאל שרון ראש מפלגת עלה ירוק שהצליח להפוך את קסטרו למספר 2 במפלגה ולאחר ניצחון המפלגה בבחירות 2006 התמנה לראש ממשלת ישראל. ישראל תחת פיקודו של קסטרו הפכה למעצמה עולמית ובזמנו אף כבשה את מצרים, סוריה, לבנון, לוב וספרד.
ב-2010 אחרי תום כהונתו קסטרו עבד בחנות הבגדים המשפחתית, פוקס ולאחר דיון משפחתי קצר[1] הוחלט לשנות את שם החנות לקסטרו. מרגע זה החנות הדרדרה בגלל שרוב קוניה שהיו שועלים לא הסכימו לבוא יותר לחנות.
ב-29 ליולי 2010 קסטרו התאבד לאחר הנטל הנפשי והגופני עליו לסחוב את החנות שלא היו לה גלגלים בכלל, קסטרו נקבר בבית העלמין "תודה לאל".
ב-1 באוגוסט 2010 קסטרו קם לתחייה והחליט להחליף את ישו בתור משיח הנוצרים, הוא שינה את שמו ל"פידל משיח הנוצרים קסטרו".

"איזה באסה..."
~ ישו על פידל משיח הנוצרים קסטרו


חימוש המדינות הערביות

יום אחד, במקום משלוחי הבדים המעולים הממלאים אוניה שהיזמן, קיבל ארגזי נשק והחליט למכור אותם לסורים, לסעודים, ללבנונים, ולאיראנים. גם בשבוע שלאחריו הוא ראה שהוא מקבל אוניות מלאות בנשק וניסה להחביא אותו עד שימכור את כולו מחשש שהשלטונות יתפסו אותו. הפעם את רבע מהנשק הוא העביר לסדאם חוסיין, ועוד רבע שני העביר ל אוסמה בן לאדן, את החצי האחר העביר קסטרו למשה אופניק, שאותו הוא החביא בפח הזבל שלו ברחוב סומסום, וזאת עוד סיבה למה הוא לא זז ממנה במשך כל הסידרה.
אחרי נפילת סדאם חוסיין הצליח קסטרו להוציא את הנשק שאיחסן אצלו על ידי שימוש בכוח העיראקי המלכותי, מה שבין היתר הפך אותו למלך עיראק.

יחסי החוץ של קסטרו

תרומת קסטרו לקשרי קובה -ברית המועצות

ערך מורחב – משבר הטילים בקובה

עם עליית שלטון קסטרו בקובה בברית המועצות שלט ולדימיר לנין שיצר קשרים טובים בין היתר בשל היותה של קובה בסיס קרוב לארצות הברית, לאחר נפילת ארצות הברית לקומוניזם ושינוי שמה למועצות הברית קובה ירדה מחשיבותה בעיני הסובייטים עד כדי כך שבמשך 20 שנה לנין לא אכל קובה, למרות היותו עיראקי.
עם עליית סטאלין לשלטון אוחדה מערב אירופה ל"מועצות הברית הקומוניסטיות של אירופה" שלימים הפכה לאיחוד האירופי וסטאלין ניסה לעשות כך גם באזורים אחרים, אחרי איחוד המדינות הקומוניסטיות של אפריקה (אתיופיה, דרום אפריקה, מצרים, מרוקו, אוגנדה וזמביה) למועצות הברית של אפריקה ניסה סטאלין לצרף את קובה, מקסיקו, מועצות הברית, קנדה וגרינלנד ל"מועצות הברית הקומוניסטיות של צפון אמריקה" בתגובה הודיעה מוצעות הברית כי היא כבר איחוד בין מדינות וכי כל שאר המדינות האחרות מוזמנות להצטרף לאיחוד.

תרומת קסטרו לקשרי קובה - מועצות הברית

Tumbleweed01.gif

הערות שוליים

  1. שכלל שריפת משפחה שלמה פרט לפידל שבמקרה הביא לאירוע דלק ומצית.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על פידל קסטרו.

gl:Fidel Castro