זמביה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
זומבילנד
דגל זמביה סמל זמביה
דגל זמביה סמל זמביה
מוטו לאומי אחי, יש לך רגל ספייר?
המנון שיר הזומבי
יבשת אפריקה המתה
מיקום זמביה

{{{כתובית2}}}

שפה רשמית

נהמתית

עיר טקילה

עזה

העיר הגדולה ביותר

זמבוריה

משטר

אנרכיה זומבתית

ראש המדינה

עצם הגולגולת של המלך, גיד השני.

הקמה

הולדת פרדי קרוגר

צפיפות אוכלוסין

בערך זומבי לקבר...

מטבע

רגל אחת.

אזור זמן

בזמביה אין שעונים, כולם נאכלו.

סיומת אינטרנט

zomby.zm

ספורט לאומי

אכילת ראשים

קידומת

קניבל

"הצילו!!!"
~ שבתאי צבי על זמביה
"זאת הייתה האפשרות השניה שלי!"
~ הרצל על זמביה


זמביה, (הידועה גם בשם זומבילנד ולעיתים שרחוקות מכאן אלפי קילומטרים זומביה) היא מדינת הזומבים הבלתי מעוררת הנמצאת בצפון דרום אפריקה. את זמביה ייסד הזומבי זומבסטוט בן ערפד, שהיה ממפלגת הזומבים הידוע מזצד"א (מפלגת הפועלים הצפון דרום אפריקאית), לימים "מזדה".

היסטוריה

חלב מיוחד שנשלח מזמביה לארץ

זומבסטוט הנהיג את המחתרת הזומבית בזמביה, אז אפריקיה המערבית, נגד המנדט הפריקי, והאוגנדים העויינים מסביב. לאחר שהכריז על קום מדינת זמביה, נבחרת לכהן כראש ממשלה בממשלת החירום שהוקמה בעקבות התקפה של המון נוצרי זועם עם קלשונות, לפידים וצלבים.

לאחר מלחמה עקובה מדם של ילדים נוצרים תמימים (ע"ע מצה) השתלטה מדינת זמביה החדשה על שטחים רבים, וחייה בתקופה של משבר כלכלי ומצור. אם הזמן זומבסטוט המהולל, שקיבל את כינוי החיבה "המת", עזב את הפוליטיקה בשביל לעזור להשמים את הפרחה, כשיצא להקים מושב בתוך הג'ונגלים של זמביה, ועקבותיו נעלמו מאז. מדינת זמביה התנהלה בשקט יחסי עד שיום אחד פרצה מלחמה אדירה, בכל עבר נלחמו הארצות הסובבות אותה מל הכיוונים בהתקפה מפתיעה, אך למרבה הפלא, הצליח הצבא הזומבי לאכול את מוח האויב להביס את האויב ולהשתלט על שטחים נרחבים וכמעט להכפיל את שטח המדינה.

לאחר המלחמה הנ"ל הכיר האו"ם בזמביה והרשה לה להכניס שגריר לועדות האו"ם. אם כי מדינות רבות (בעיקר נוצריות, איסלאמיות, יהודיות, אתאיסטיות, חציליות וצ'אק נוריסיות) מתנגדות לה בגלל שהזומבים אוכלים ראשים של אנשים.

זמביה כיום

הדרך להגיע לזמביה

זמביה היא מהמדינות המתפתחות במהירות ביותר בעולם.בין כל החידושים תוכלו למצוא את שיא הטכנולוגיה:עורפים את צוואר הג'רפות שמשמש לכרות עצים,קרנפים דורסים את כל מי שהגיע לגיל 20,אמבות שאוכלות אריות,וכלבים שדופקים גמלים.

זמביה כלכלית

כלכלת זמביה היא מהטובה בעולם, בעקבות העליה הרבה בתיירות, וגילוי שדות הנפט ומרבצי הזהב שבמדינה, הצליחה ממשלת זמביה לבנות תשתית חזקה ביותר לכלכלת העתיד ולפיתוח התרבות והפוליטיקה במדינה.

זמביה פוליטית

זמביה הוקמה כמדינה דמוקרטית ימנית ואם הזמן אף הונהגה בצורה קומוניסטית, אך כיום הוקמה בזמביה צורת בחירות חדשה ומהפכנית. קיימות שלוש מפלגות בלבד:דמוקרטית, דיקטטורית וקונסולית. בכל אחת מהמפלגות האלו יש בחירות פנימיות לבחירת הנהגה ימנית או שמאלנית ובזמן הבחירות הכלליות בעצם נבחרת צורת השלטון לחמש השנים הבאות:

  • בהנחה שנבחרת המפלגה הדמוקרטית נבחר ראש ממשלה שמעביר חוקים דרך בית נבחרים.
  • בהנחה שנבחרת המפלגה הדיקטטורית נבחר שליט עליון שמנהיג את המדינה.
  • בהנחה שנבחרת המפלגה הקונסולית נבחרים שלושה מנהיגים שכל אחד אחראי על אחד מתפקידי השליט העליון, והם פועלים כאיש אחד.

עד הבחירות השלישיות מעולם לא נבחרה מפלגה לא דמוקרטית, אך אז נבחרה המפלגה הדיקטטורית שהנהיגה שלטון קומוניסטי, אך אחר כך נבחרה שוב המפלגה הדמוקרטית. בבחירות האחרונות ב-2001 נבחרה המפלגה הקונסולית לעלות לשלטון, ואז החלה תקופת הזהב הזומבית.

זמביה תרבותית

התרבות הזומבית התפתחה רבות בשנים האחרונות בעקבות השקעה אדירה של השלטון הקונסולי בתרבות הזמבית, שפת הזומבית שלאחרונה הוחיאה מככבת ברחבי המדינה, מספר רב של סופרים ועתונאים מסרבים לכתוב בשפות שונות ואף הוקם תיאטרון אדיר שבו מוצגים מחזאות מתורגמים לזומבית ואף מחזאות מקוריים כמו "בעע אעעעבחבחחב עעחחב" ו"אחחבעע עחללאא".

אזרח זמבי

ראו גם