פצצת פרה

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
פצצת פרה - לפני
"מווו!"
~ פרה על פצצת פרה
"פצצות פרה - זה בולשיט"
~ חוכמולוג על פצצות פרה
"הם יכנסו לפה כשפרות יפלו מהשמים"
~ סלקטור על כושים


פצצת פרה (נקראת גם פרויקט סאן ריי) היא אמצעי לחימה אשר היה בשימוש צבא ארה"ב במהלך מלחמת העולם השניה, וכיום הוא בשימוש ארגוני טרור עשירים ומדינת ישראל.


פצצת פרה - אחרי

הרקע להמצאת פצצות הפרה

במהלך מלחמת העולם השנייה תקפו צבאות יפן את מפרץ פרל הארבור ואת מפרץ הקולה, דבר שפגם באספקת הקולה לסניפי מקדונלד, ועורר את חמתם של יושבי הפרלמנט האמריקאים. עקב כך הוחלט להכריז מלחמה על יפן.
כחלק מהכרזת המלחמה, כל יום מספר רב של מטוסים היו נשלחים לשמי יפן והיו ממטירים עליה פצצות, אך היפנים אשר היו מיומנים בטכניקות מיוחדות לנטרול פצצות, נטרלו את הפצצות בעודן באוויר, ולכן הפצצות לא גרמו לנזקים גדולים.
יושבי הפרלמנט, אשר כבר היו מיואשים, שלחו אגרות נואשות לכל אזרחי ארצות הברית, ובהן ביקשו מהם לשלוח להם רעיונות מקוריים לאמצעי לחימה בלתי קונבנציונליים אשר ניתן להשליך על יפן.
בתגובה למכתבים, קיבלו יושבי הפרלמנט מספר רב של הצעות, ולמרות שרובן לא היו ברות-ביצוע (כגון השלחת מטפים בוערים וחבילות שי לחיל), מספר מצומצם של הצעות היו ישימות, והן עברו שלבי מיון שרירותיים ע"י אנשי צבא מיומנים, אשר בסופם הגיעו לשלוש הצעות אשר נוסו ומוינו בקפידה, עד לבחירת הנשק הסופי.

שלושת ההצעות

שלושת ההצעות הסופיות לבחירת אמצעי הלחימה אשר יוטל על יפן היו:

 1. השלכת קלטות של ג'סטין ביבר - הוצע על ידי ברגר ושות' אמצעי השמדה המונית ופתרונות אחסון קומפקטי בע"מ.
 2. השלכת פוקימונים - הוצע על ידי אש קצ'אם מהעיר פאלט.
 3. השלכת בעלי חיים - הוצע על ידי ד"ר לייטל זואופיל אדאמס.

בתחילה שקלו לקבל את הצעת זריקת הקלטות, אך לאחר שהאולפן בהן יוצרו הקלטות התפוצץ ופלט קרינה רדיואקטיבית ברדיוס של 80 ק"מ ממנו, הוחלט ששימוש בנשק זה אינו בטיחותי ואינו הומני. לאחר מכן הוחלט לקבל את הצעתו של אש, אך מניסויים שנערכו בשבויים יפניים נמצא ש-65% מהיפנים חסינים לחלוטין מפני יצורים מטופשים בעלי עיניים גדולות אשר אינם קיימים במציאות, וזאת עקב צפייתם המרובה באנימות, וכמו כן נמצא ש-47% מהיפנים מסתובבים עם פוקדורים בתיקיהם, דבר שיהפוך את השלכת הפוקימונים ללא יעילה כלל. לכן לבסוף, בלת-ברירה, הוחלט לקבל את הצעתו של ד"ר לייטל זואופיל אדאמס.
בתחילה השליחו המטוסים על יפן פצצות הנישאו בידי עטלפים, אך לאחר בקשות חוזרות ונשנות של ארגוני זכויות העטלפים היפניות, הוחלט להפסיק את השימוש בעטלפים, ולעבור לנשק מסיבי יותר - פצצות פרה.

מכניקה

אל הפרה מוחדר נפץ זעיר המופעל דרך שלט רחוק, אשר עטוף בשכבה בלתי ניתנת לעיכול.
את הנפץ מחדירים כדרך הטבע או שלא כדרך הטבע. הפרה בולעת את הנפץ, ומשם הוא ממשיך לושט שלה. מהושט ממשיך הנפץ אל קיבתה הראשונה (קיבת המסס), ושם ישאר הנפץ.
בקיבה זו נמצאים מיקרואורגניזמים אשר מפרקים את מזון הפרה תמורת תשלום חודשי קבוע, ובמקומו פולטים גז מתאן, אשר כידוע, הוא גז נפיץ.
הפרה מועלת על מטוס, ונזרקת, על פי השלבים הבאים:

 1. פותחים את דלת המטוס, ובועטים את הפרה מחוצה לה.
 2. מחכים שהפרה תיפול ותפגע בקרקע.
 3. מפעילים את הנפץ אשר נמצא בקיבתה בעזרת השלט הרחוק.
 4. מחכים לאישור הסופי של פיצוץ הפרה, הבא בקול "בום" עז.
 5. טסים חזרה לבסיס האם מאושרים וכשלבכם טוב עליכם.
 • מומלץ לא לעוף נמוך מידי בעת השלכת הפרה. תוכל לדעת שעפת נמוך מידי, עם הופעת טחול פתאומית על השמשה הקדמית של מטוסך.

יעילות השימוש

השוואת סוגי הפצצות אשר נוסו כחלק מ"פרויקט סאן ריי"
סוג הפצצה מס' הרוגים
(מפצצה יחידה)
שימושים נוספים יתרונות חסרונות
פצצת פרה 6 סטייק רב שימושי:
* מוחץ
* מתפוצץ
מחרבן במטוס
פצצת עטלף 3 אפקטים מיוחדים
בסרטים דלי תקציב
גורם לדליקות נוגד את האמנה היפנית
למען זכויות העטלפים
פצצת למה 4 משחקי מילים
מעצבנים
משיר שער העלול לגרום
לאלרגיות קיצוניות
יעילות הפצצה יורדת עקב יריקות
חסרות פשר החוזרות ונשנות
פצצת אוגר 1 הכנת שטיחוני
אמבט מעוצבים
זול * לא מסב הרבה נזק
* מסריח
פצצת גרביל השתלטות עולמית קטלני ובלתי
ניתן לעצירה
מוגדר כפשע מלחמה
פצצת תמנון 8 ווסאבי! הורג מספר גבוה
יחסית של אנשים
* משמש כמזון ליפנים
* יקר יחסית
פצצת סטודנט 4 עבודה כמצחצחי נעליים
בתור השלמת הכנסה
חמותי סטודנטית פתחו בשביתה ובעיצומים,
ודרשו העלאה בשכר

השימוש בפצצות הפרה היה זול יותר משימוש בפצצות רגילות, מכיוון שהיה מצריך מעט חומר נפץ מלאכותי בלבד בניגוד לפצצות רגילות[1], וגם היה חסכוני בקולה, בניגוד לפצצות הקולה.
בנוסף לכך , עקב התחלפות ההנהלה של מקדונלדס, והחלפת חומר הגלם של ההמבורגרים מפרות לחתולים, הרבה פרות היו מחוסרות עבודה, דבר שגרם להעלאת אחוזי האבטלה ולמשבר הכלכלי הגדול
של ארצות הברית, ולכן היה צריך למצוא תעסוקה לפרות. לאחר שהתברר לעובדי לשכת התעסוקה שלא ניתן להעסיק פרות בתור מנקי ארובות ופיזיותרפיסטים, הוחלט להעסיקן בתור מתאבדות
שכירות (וזאת לאחר ההבטחה שכשיגיעו לגן עדן, יחכו להם שם 72 בתולות.)[2]
סיבה נוספת לשימוש בפרות במקום בחיות אחרות, היא שנשיא ארצות הברית דאז חשב שזה יותר "מאגניב".

לפני השימוש בפצצות פרה נעשה שימוש בפצצות עטלף, ונבחנו בעלי חיים נוספים אשר ישמשו כפצצות, אך לבסוף, לאור האמור לעיל, ולאור התוצאות המסכמות בטבלה הבאה, הוחלט לעשות שימוש בפצצת הפרה.

פצצות הפרה בעידן המודרני

בשנת 1987 הופסק השימוש בפצצת הפרה לאלתר, וזאת בעקבות פנייתו של ראש ארגון צער בעלי חיים האמריקאי, אשר ביקש להפסיק את השימוש בפצצות הפרה, וזאת לאחר שפרה שנזרקה ממטוס כחלק מניסוי חרבנה על מכוניתו.
במקביל להפסקת השימוש בפצצת פרה בעולם המערבי, החליטו מדינות ערב לאמץ את הרעיון של פצצת הפרה לקרבם, אך בניגוד לאמריקאים אשר היו מיומנים בטיפול בפצצת הפרה, מדינות ערב היו בלתי מיומנות כלל, דבר שהתבטא בחוסר היכולת שלהם לארגן את הפרות בצורה יעילה, ולגרום להם להפסיק לשחק טאקי, דבר שעלה בחיי אנשים רבים.
דוגמא טובה לכך ניתן למצוא במהלך בו דחפו חברי ארגון אל-קאידעה שבעיראק, כ-30 פצצות פרה מצוק[3] , אשר היו מיועדות לנחיתה על מחנה של צבא ארצות הברית כחלק ממלחמת עיראק. לצערם התחוור להם שטעו בסוג הפרות, וזרקו פרות ללא נפץ, טעו בקורדינאטות, והמיקום אליו נפלו הפרות היה שומם מאדם, ולבסוף התברר להם גם שטעו בתאריך ושמלחמת עיראק כבר נגמרה.


ראו גם

הערות שוליים

 1. במהלך מלחמת העולם השנייה, מחיר חומר נפץ מלאכותי היה שווה למחיר הממוצע של קוטג' בשנת 2011.
 2. ניתן לומר לזכות עובדי לשכת התעסוקה, שהם לא באמת ידעו שהמוסלמים שהפרות יקנו את טריק זה.
 3. | ארגון אל-קאידעה במבצע מיוחד בעיראק
Bouncywikilogo.gif