קזחסטן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Kazakhstanflag.JPG אזהרה: שליטה קזחית לפניך!
ייתכן כי ערך זה נמצא תחת מעקב של השירות החשאי של קזחסטן וחבריו. אם ותיראה פיסה כולשהי של זיכרון לאוזבקים, אתה עלול למצוא את עצמך במצבים שלא היית בהם קודם. בנוסף לכך הערך משתמש במטרים קזחים, ששווים ערך לגובה מגדל עזריאלי העגול.
קזחסטן
דגל קזחסטן סמל קזחסטן
דגל קזחסטן סמל קזחסטן
מוטו לאומי אני קזחי ולא צ'רקסי!
המנון או קזחסטן יא קזחסטן!
יבשת אסיה
שפה רשמית

קזחית

עיר טקילה

קוסאק

העיר הגדולה ביותר

קזח'ס-סיטי

משטר

דיקטטורה קזחית

ראש המדינה

בוראט

הקמה

פירוק מברית המועצות

צפיפות אוכלוסין

אממ...יש'ך מחשבון?

מטבע

טנגה

אזור זמן

5 אחר הצהריים

סיומת אינטרנט

.kazah.

קידומת

=1574.3

קזחסטן היא המעצמה השולטת כיום בחלק גדול מאסיה ויושבת במרכז אסיה, קזחסטן גובלת בטורקמניסטן, טג'יקיסטן, קירגיזסטן ו החארות מאוזבקיסטן.

היסטוריה

הקמת המדינה

לא תמיד הייתה קזחסטן אימפריה בצורה עולמית, כאשר קיבלה את עצמאותה ב1991 שלט בה העריץ ברולאק טולייקביי אשר לא הצליח לנהל את כלכלת המדינה והכניס אותה לתקופת הצנע הקזחית שאילצה את התושבים להסתפק בקצבת זנות זעומה ביותר, זונה אחת לשבוע לכל 20 אזרחים, בעקבות כך נולד השוק השחור הקזחי בהנהלתו של בולטק סגדייב האנס שדאג למקצע בנות שיעבדו בזנות בתנאי מחתרת... בשנת 1993 פגש בולטק סגדייב באורקין, אנס מקומי בחבל קוסאק והחליטו להקים את מפלגת "האנסים החופשיים" שקראה תיגר על שלטון הצנע של ברולאק טולייקביי, כאשר נודע לברולאק טולייקביי על קיומה של המפלגה המורדת שלח את אחיו נוסורלטן טולייקביי לרגל אחרי בנו של בולטק סגדייב הלא הוא העיתונאי בוראט סגדייב הנודע אשר הרעיף ביקורת על השלטון בכתבותיו... שיטת הריגול של נוסורלטן טולייקביי הייתה מתוחכמת ביותר והתנהלה כקוף אחרי בן אדם כדי לא לעלות חשד לדוגמה: לבוראט היה חלון מזכוכית ונוסורלטן טולייקביי גם שם חלון מזכוכית. לבוראט הייתה מדרגה ונוסורלטן טולייקביי גם שם מדרגה. אך הכל השתבש כאשר בוראט קנה רדיו שעון ולשלטון לא היו את המשאבים להשיג רדיו שעון ובכך החל המרד הגדול. כאשר היו הבחירות האזוריות בקזחסטן זכתה באופן מפתיע מפלגת "האנסים החופשיים" בבחירות בחבל קוסאק בהנהגתו של פקיד זוטר במפלגה המכונה "בעל הזרגיג" (לימים נשיא קזחסטן) בעוד שבולטק ואורקין מבצעים פיגועים בנשק גרעיני הכולל קליפות גרעיני דלעת ואבטיח ומנהיגים את ראשות המפלגה בבירה, הם לא ידעו ש"בעל הזרגיג" יהיה ראש מפלגתם. בעקבות עלייתו של "בעל הזרגיג" כמושל חבל קוסאק סופק מחסה למורדים ואנשי שוק שחור שברחו מציפורני הממשלה האכזרית של טולייקבי.

פוליטיקה

המדינה מנוהלת באופן רשמי בידי הוד רוממותו רוזן כול הימים, מחולל טבח טישניק, שליטה העליון של קזחסטן ומספר אחד בייצוא אשלגן בעולם- נורסולטן נזרבייב. רק רשויות בודדות לא נמצאות בידי ואחת מהן הוא משרד האינפורמציה של קזחסטן ששלח את הכתב הידוע בוראט סאגדייב ועוזרו אזאמאט בגאטוב לאמריקה. (US&A)

המלחמה בחבל קוסאק

ב4 ליולי 1994 הפציץ הצבא הקזחי מחנות בחבל קוסאק בנשק להשמדה המונית הכולל פצצות סירחון חכמות שגרם לצואת העם הקזחי הקוסאקי, לאחר חקירה ממושכת של מושל קוסאק נודע כי אוזבקיסטן סייעה לממשלתו של טולייקביי ומכרה לו ראשי נפץ חרא וגז פלוץ השעועית בתגובה החליט משרד המושל של קוסאק לגייס את משמר החבל ולהפציץ את הכור האוזבקי המייצר חרא בכמויות להשמדה המונית. בעקבות ההפצצה הוכרז חבל קוסאק ע"י טולייקבאי כחבל מורד המהווה מכשול לשלום ומביא עצירות לנשים שלא בהריון, ב3 בינואר 1995 טולייקביי החליט לצאת למלחמה אל מול חבל קוסאק אך גם מבפנים נמתחה עליו ביקורת ורבים מאנשיו פרשו מהממשלה והחליטו לתמוך ב"בעל הזרגיג" ביניהם שר המדע הממשלתי ד"ר יאמוק שהציע את שורותיו ל"בעל הזרגיג" ולימים היה למדען הראשי של ממשלת "בעל הזרגיג" וגם בערוץ הממשלתי הקזחי המפיק הכי נכבד אזמאט באגטוב פרש מהערוץ וביחד עם העיתונאי בוראט סגדייב הקימו ערוץ טלויזיה חדש העתיד להיות הערוץ הקזחי הרשמי. ב 1 באפריל 1995 הודיע הנשיא טולייקביי כי הוא מתפטר ומעביר את ההנהגה ל"בעל הזרגיג". בחבל קוסאק הייתה שמחה וצהלה וכל הגברים יצאו לריקודי דיסקו ואנסו נשים וחיות כיד המלך ובעיתון המקומי יצאה מהדורה חגיגית שלכבודה צולמו נשים מעיר הבירה עושות צרכים ע"י בוראט סגדייב. אך מתברר שהשמחה הייתה מוקדמת מדי כאשר בסוף היום הודיע הנשיא טולייקביי שזה היה ה1 באפריל ושהוא עבד על כל המדינה. בתגובה לכך קצינים בכירים הכריזו על נאמנותם ל"בעל הזרגיג" וצרו על עיר הבירה, ביום ה1 במאי הגיע "בעל הזרגיג" לפאתיה של עיר הבירה וערך את מצעד ה1 במאי של האנסים החופשיים. אנסים מכל המדינה השתתפו במצעד ואנסו מכל הבא ליד ובסוף היום הכריז "בעל הזרגיג" על מהפכה וגזר על טולייקביי מוות בגוב החמורים. אך כשהגיעו לארמון הנשיא לא נמצא טולייקבי ונמצא פתק שבו כתוב "ברחתי לאוזבקיסטן לעולם לא תתפסו אותי לה לה לה לה לה" יום למחרת הוכרז "בעל הזרגיג" כנשיאה הרשמי של קזחסטן וכבר באותו היום החל את הקידמה בקזחסטן מה שהפך אותה למדינה חזקה ביותר. בשנת 2006 כ11 שנה לאחר המהפכה ביצע "בעל הזרגיג" רפורמות נרחבות בעקבות נסיעתם של בוראט סגדייב ואזאמט באגטוב והקים את חיל הים הקזחי הלא הוא "משמר המפרץ של קזחסטן" כשנה לאחר מכן בוצע תמרון צבאי משותף עם חיל הים האמריקאי בפיקודה של פמלה אנדרסון, כמו כן קזחסטן התקדמה ברמת ההומור שלה ושיפרה את ביצועי האונס של כל אזרח במאות אחוזים.

כיום

כיום, בזכות איחוד מכס עם רוסיה ובלארוס קזחסטן היא המעצמה החזקה בעולם ותעמוד בתוארה עוד זמן רב ואמרו אמן.

הסכסוך עם אוזבקיסטן

האוזבקים אשמים בכול!