בוראט

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"באתי כדי לחקור את התרבות האמריקאית!"
~ בוראט


"אם אתה הורג יהודים אעזור לך"
~ מל גיבסון לבוראט


בוראט - השליט והמשיח הבלעדי של קזחסטן ושל העיר הגדולה קוסאק, אשר עובד בנוסף גם ככתב טלוויזיה עבור מקזחסטן.

הרעיון הראשוני לסרט

אכן תמונות קשות

כאשר יוצר הסרט סשה בארון כהן, אשר מחזיק בתואר השם הראשון שבו יש גם שם אסייאתי/רוסי (סשה), גם שם משפחה נוצרי (בארון), וגם עוד שם משפחה יהודי (כהן), ביקר בקזחסטן, נתקל בזקן עני ומרושל שאחז בידיו הרועדות פלאיירי כרומו. העמיק סשה מבטו בתמונה המופיעה בגליונות, וראה את האחד והיחיד - בוראט, אשר עשה באותו זמן קמפיין פרסום לקראת ראשות ועד האסם המקומי. אמר לעצמו סשה: "אני חייב להפיק על הבחורצ'יק הזה סרט!". כדי להפיק סרט דוקומנטרי זה ולגלם את הדמות הראשית, הוא נזקק לשפם אשר גידל במשך מעל לשנתיים, למימון רחב וכמה פראיירים שיופיעו בסרט בלי שיצטרך לשלם להם.

לאחר יציאת הסרט, הכרטיסים נמכרו בעשרות מליוני דולרים. ערס רנדומלי שזכה לצפות בין הראשונים בסרט, הסביר מדוע הפך הסרט לכל-כך פופולרי: "הבוראט הזה נראה לי כמו עמיר פרץ, זה סקרן אותי והייתי חייב לראות מה זה. הסרט לא מצחיק כל-כך, אבל כל פעם שראיתי את בוראט, זה הזכיר לי את עמיר פרץ ולא יכלתי להפסיק לצחוק".

הערה זו הובילה לשאלה ההזויה: אם טעה הקהל בזהותו של כוכב הסרט, בוראט, כאשר חשב שמדובר בעמיר פרץ, האם מסוגלים הם לסבור כי זהו סטאלין? ,או אולי סדאם חוסיין המנוח?

בכל מקרה, משימתו של סשה הושלמה. בקרוב הוא הולך להוציא סרט חדש. הפעם הוא לוקח דמות מרכזית במדינת ישראל, אך מתחום הבידור: גיל ריבה (או "גיל ההומו", לפי הקהל הישראלי), שבו שוב סשה יחקה את הדמות הישראלית ויהפוך להיות כמוה (כלומר, הומו, אשר מרוב גאות השיער התחמצן).

משהו קטן (ממש קטן) מהסרט

משתתפים בקטע זה: בוראט, ראש העיר
בוראט: בארץ שלנו נוהגים לאכול גבינה במקום מפואר שכזה (מגיש לו חתיכת גבינה צהובה מהחתיכת הגבינה הגדולה שהביא עימו ואוכל גם הוא חתיכה)
ראש העיר: תודה רבה (לועס את הגבינה ובולע)
ראש העיר: גבינה טובה
בוראט: כן גם אני חושב כך, הם עשויים מחלב האם של אשתי