ערך מופלץ

אריאל שרון

From איןציקלופדיה
(Redirected from אריק שרון)
Jump to navigation Jump to search
Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
  • לא לדבר על שחיתויות פוליטיות
  • לא להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
  • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן


Attention niels epting 01.png אזהרה!
אנו יוצאים מנקודת הנחה שאם נכנסת לערך בשם אריאל שרון, אז את/ה מוכן/ה לצחוק עליו.


אריאל "מערכת העיכול" שרון
תמונתו האחרונה
תאריך לידה מזמן


כנסות החל מהקמת מזנון הכנסת ועד היום
סיעות הליקוק, קדימה לאכול
תפקידים בולטים

הטועם הראשי 

"תנו לי לישון על זה איזו שנה, שנתיים..."
~ אריאל שרון על החזרת רצועת עזה
"או שלוש. גם שלוש זה טוב."
~ אריאל שרון
"ואם הם יעשו את הדבר הכי קטן, ניכנס באם-אמא שלהם"
~ אריאל שרון על "התנתקות" חד צדדית
"התנתקות?"
~ עמרי שרון על כשנה אחרי העברת אביו לחווה

ארטיק שרון או מערכת העיכול היה אחד מהמנהיגים של מדינת ישראל, שפעילותו נמצאת בלב הקונצנזוס הישראלי (לאחר שאכל את שאר הגוף של הקונצנזוס והשאיר רק את הלב). הוא הגיע לתפקיד זה כעונש, מאחר שועדת כאהן קבעה שאינו יכול לכהן כשר ביטחון לעולם.

בסוף ימיו הוא ימות. ראש הממשלה כעת (התשע"ד 2014) נמצא במנוחה, ומחליפים אותו ראשי ממשלה משניים עד שיתעורר. בניתיים הם אינם יכולים לקבל החלטות גורליות, ומושכים את הזמן, על מנת שהעיתונאים יכתבו עליהם רק דברים טובים. טרם נקבע מועד להשכמת ראש הממשלה, ומדינת ישראל בינתיים שקטה מאוד, על מנת שלא להעיר אותו.

ברגע האחרון: חלה התנתקות מתוקשרת ממצבו, והוא הועבר בדרך כל בשר, אל אזור הדירים בחווה (נקראת "החווה" כי שם הוא חווה את ההתנתקות, ואזור הדירים, כי שם זה סוף הדרך של כל הבשר).

ילדותו ונעוריו

שרון החל את חייו לפני לפני תחילת הזמן, אך מיד לאחר הולדת שמעון פרס נכנס שרון לתרדמת עמוקה. הוא התעורר מהתרדמת בשנת 1920 כגור חזירים בעדר החזירים הלאומי של ברית המועצות. למעשה, הרועה שהיה מופקד על העדר היה יוסי הקטן, לימים יוסי סטלין.

בשנת 1936 ברח שרון מהעדר כשפניו מועדות לארץ ישראל, שם שמע שיש מאכל הנקרא "מעורב ירושלמי", מאכל שלא היה קיים בברית המועצות. הוא הגיע לארץ ישראל והתיישב בירושלים.

בבוקר לאחר בואו התעוררו תושבי ירושלים בשעה מוקדמת, ממה שהיה נראה כמו רעידת אדמה גדולה שהרעידה את ירושלים, אולם למעשה היו אלו צעדיו של שרון שקם בבוקר לצחצח את שיניו. תושביה הערבים של ירושלים דרשו מיד מהיהודים לסלקו מהעיר. בעלי דוכני השווארמות בעיר, ש-98% מהכנסותיהם היו משרון, סירבו לגרשו מן העיר. בתגובה התחילו הערבים בפרעות תרצ"ו-תרצ"ט.

שרון נשאר בירושלים וקנה לו בית בלב הרובע המוסלמי. בבית היה עורך אריק משתאות וסעודות, והיה שותה וודקה למכביר. הערבים, שאסור להם לשתות אלכוהול, התגרו מהאלכוהול שהוא היה מחלק בסעודות המפוארות שערך ושוב הם תבעו לגרשו מן העיר, אך ללא הועיל. במחאה על כך הם השתכרו, והאשימו את היאהוד (הכינוי של שרון בשל היותו בן לאב יהודי ממשפחה מתבוללת ולאם גיורת).

מלחמת השיחרור

בתגובה פתחו הערבים במלחמה על הישוב היהודי בארץ ישראל - מלחמת השחרור. שרון הצטרף ללוחמים היהודים ופיקד על חטיבה שנקראה "חטיבה 101", חטיבה זו נקראה ע"ש 101 כבשים שהוא אכל באותו הבוקר שבו נוסדה היחידה. היחידה כבשה את באר שבע מידי המצרים (שנקראה, כאמור בספר בראשית, ע"ש שבע הכבשים שנתן אברהם לאבימלך). לאחר מלחמת השיחרור הצטרף שרון לצבא ההגנה לישראל, בעיקר בגלל קופסאות הלוף הטעימות שהצבא מעניק לחייליו.

חייל שנותר ללא בגדים לאחר המשבר שיצר שרון

מלחמת ששת הימים

במלחמת ששת הימים היה שרון כבר אלוף פיקוד הדרום, והוא פיקד על כיבוש חצי האי סיני מידי המצרים, הסיבה העיקרית למבצע היא שאריק, הסובל מדיסלקציה קלה, ראה את המפה במטכ"ל בה כתוב "חצי האי סיני" וחשב שכתוב "סין". שרון, שאהב מאוד אוכל סיני, השתוקק לכבוש את סין בכדי לקבל אוכל סיני בחינם. מפורסמת פקודתו: "כל הכוחות נוע נוע השמד כל מה שנמצא על הציר" שמשמעותו: אין לירות על חיילי אויב שנכנעים בצידי הכביש, אלא רק על כלי רכב במרכזם.

שרון כמעט עורר משבר בינלאומי, כאשר אכל ברעבונו מכונת כביסה טייואנית, ואת החווה שעליה, ובטעות כינה אותה "החווה הסינית". ממשלת סין איימה בהפסקת אספקת חולצות טריקו לישראל, כי חשבו שבישראל נהוג לזלול מכונות כביסה.

לאחר המלחמה והקריירה הפוליטית

לאחר המלחמה עבר שרון את הצבא ונכנס לפוליטיקה, הוא הקים מפלצה בשם שלומציון שחרטה על דיגלה את "חוק הפלאפל", חוק המחייב כל בעל דוכן פלאפל להיות ד"ר פלאפל. אולם ביום הכיפורים תשל"ד התקשה שרון לצום ולכן יזם מלחמה בכדי שיהיה פיקוח נפש ויהיה לו מותר לאכול. את האישור לכך השיג כאשר קרץ למשה דיין שקרץ לו בחזרה. באותו רגע דיין נפל חגור הקרב שלו נפתח ומכנסיו השתלשלו על רגליו. המצרים תקפו בלי להודיע על כך, בניגוד להסכמים הבינלאומיים, ותפסו אותנו עם המכנסיים למטה. עם פרוץ המלחמה התגייס שרון לצבא ופלש למצרים, בניגוד לפקודות מפקדיו. במצרים טייל לאורכה ולרוחבה, אך לא פגש את קיסינג'ר. למרות זאת, גולדה (לא חשוב מי זאת) וקיסינג'ר (פעם אחרת) העריכו מאוד את פועלו, והציעו לו להיות שר הביטחון. (הם עוד לא ידעו שאסור לו). עם תום המלחמה שב שרון לפוליטיקה וחבר למנחם בגין לאחר ששמע שבמזנון הכנסת יש חצי מחיר הנחה אם באים עם חבר. בגיו ניצח בבחירות ב-1977 ונתמנה לראש ממשלת ישראל, שרון נתמנה לשר החקלאות, ומונה על טעימת כל סוגי הפירות הנמצאים בשוק, ופיתוח ענף פיטום האווזים. ב-1981 מינה אותו בגין לשר הביטחון. שרון שמע שבלבנון יש שיפודים טעימים ושיכנע את בגין לפלוש לשם. באחד הימים התיישב שרון בטעות על כפר לבנוני, דבר שזכור בהסטוריה כ"טבח סברא ושתילא". ההפגנות כנגד שרון בציבור היו נסערות, ושרון החליט לפתוח בדיאטת בשר עגל (בה אוכלים רק בשר עגל). ועדה רפואית (שכללה את רופא הלב המפורסם מאיר כאהן, תזונאית ואחות סיעודית) מצאה שאסור לו להיות שר ביטחון, כי הדבר יכול להזיק מאוד לבריאתם.

השממה הפוליטית

שרון התפטר ממשרת שר הביטחון והמשיך לכהן כשר החקלאות, דבר שאילץ אותו להוסיף מנה יומית של 200 תפוחים ו-300 עגבניות לדיאטה היומית, בנוסף ל-300 העגלים. בשנת 1987 פרצה מחלת הפרה המשוגעת והיה מחסור חמור בבשר. שרון אמר אז "מי בעד חיסול הטרור שירים את ידו", אולם רבים נזהרו לא להרים את ידם, פן שרון הרעב, שמנת הפרות היומית שלו ירדה ל-50 בלבד, יאכל את ידם מרוב רעב.

הדרך לראשות הממשלה

בשנת 2001 החליט שרון שעליו להיבחר לראשות הממשלה, כי אסור לו להיות שר ביטחון. לשם כך הוא חזר בשנת 2000 לבית שקנה בשנות השלושים במזרח ירושלים. הערבים שפחדו ממשתאות ההוללות והוודקה של שרון פתחו באינתיפאדה. כולם ידעו שרק שרון יכול לשבת על הערבים ובכך להכניעם, ולכן הוא נבחר לראשות הממשלה בשנת 2001. ב-2003 נבחר שרון שוב לראשות הממשלה.

ההתנתקות

הרופא של שרון אמר לו שעליו לאכול 60 חסות ביום. שרון העדיף את החסה המשובחת של תושבי גוש קטיף ולכן החליט שבמקום לייבא את החסה מרצועת עזה, עדיף ליבא את החקלאים. לשם כך הוא ייבא את כל 8000 החקלאים היהודים לגבולות הקו הירוק (שנקרא כך על שם החסה).

האירוע המוחי

באחת הפעמים שאכל ראש הממשלה שווארמה נקבה בלאפה מחיטה מלאה, נתקעה חתיכת שומן במרכז הבליעה של שרון, שרון הובהל לבית החולים ונרדם, תוך שהוא מתלוצץ עם רופאיו. מאז ועד היום הוא מונשם ומקבל אוכל דרך דיאליזה, המדינה מקציבה כחצי מליארד ש"ח ליום לצורך מנת המזון שמקבל שרון דרך הורידים. רוב אזרחי ישראל סבורים שמדובר במנוחה זמנית וקצרה. יש הנוהגים מתוך להזכיר עם שמו ולהוסיף את הביטוי "מנוחתו כבוד".

אהוד אומלט (שם משפחתו על שם סוג של חביתה) נבחר להחליפו בתפקיד ראש הממשלה, אולם התמיכה הציבורית בו קטנה מאוד, מכיוון שהוא לא מצליח לאכול את כל העגלים המוקצים לו, כמחליפו של שרון. כישלונו של אולמרט במשימה זו הוא שתבע בו את הכינוי "כישלון חרוץ".

לאחר האירוע המוחי, נגיד בנק ישראל החליט לנפק שטר חדש הנושא את דיוקנו של שרון. ערך השטר יהיה 17.99 ש"ח - כמעט ח"י.

ראשי הממשלה ותושבי המדינה מסתובבים בינתיים בשקט על מנת שלא להעיר אותו. במשאל דעת קהל 98% מהמדינה העדיפו את השקט היחסי שהשתרר מאז ראש הממשלה החל את מנוחתו. 1.9% אחרים לא ידעו מי הוא בכלל, והיתר הצטערו שעכשיו הם יצטרכו לאכול את החסה במקומו.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הקודם:
אהוד ברק
ראש המושחת של ישראל
2003 - 2006
הבא:
אהוד אולמרט
Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


Notzitut.png
ראה גם ערך באיןציטוט: אריאל שרון.