איציק רבין

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Israel Flag.svg ערך זה נשלט על ידי ממשלת ישראל!
מומלץ מאוד:
 • לדבר על שחיתויות פוליטיות
 • להלל את שמם של החמאס / ג'יהאד / חיזבאללה / לבנון / דאע"ש
 • להעביר דולרים במעטפות מתחת לשולחן
Attention niels epting 01.png אזהרה!
אנו יוצאים מנקודת הנחה שאם נכנסת לערך בשם איציק רבין, אז את/ה מוכן/ה לצחוק עליו.


Dolz.png
iiiN*W ל222222222!!!!!!!!!1111

הדףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף הזה שולTav.png!!!11111 - נא לא להתבלבל עם ערך שולת (שווה לתחת).

"בצער רב, ביגון קודר, באותות ובמופתים, בזרוע נטויה וברגל קרושה וכו', אנו מבואסים להודיע, בתדהמה, על מותו של..."
~ שבתאי צבי על איציק רבין
"הדמוקרטיה היא כרסום יסודות האלימות הישראלית"
~ יצחק רבין על דמוקרטיה
"אני מרגיש כמו בכ"ט בנובמבר, גם אז לא ידענו לקראת מה אנחנו הולכים אך ידענו כי אנחנו הולכים לימים טובים"
~ יצחק רבין על הסכמי אוסלו


יצחק רבין (או איציק רבין) כיהן כסגן שר החקלאות בשנים מזמן עד להרבה אחרי והיה לאחד מסגני שר החקלאות האהובים ביותר בקרב אוהדי סגני שר החקלאות מחד והשנואים ביותר מאידך.

קורות חייו

יצחק, או כפי שהיה ידוע בקרב חבריו: "איש מעצבן", נולד בשנת כסלו, בי' בתימן, כבן זכר לאב אביב גפן ואם מירי אלוני. הוא בן אחיינו החמישי של עוזי משולם. בילדותם היו משחקים השניים במחבואים ועוזי היה מכנה אותו איציק רבין.

בגיל 13, הביס בדמקה את יורי גגארין, גדול שחמטאי ברית-המועצות אז (היום: משהו אחר). בגיל 14, אכל פרוסת לחם. בגיל 19 התגייס לנח"ל החרדי למרות התנגדות הוריו ועל ידי כך איבד את הקשר ההדוק שהיה לו איתם. שנה אחר-כך הוא עזב את הנחל החרדי עקב קשיי קליטה כבדים; בהתחלה ניסה לשכנע את הממונים עליו להעביר את מיקום היחידה למקום עם קליטה או להקים אנטנה סלולרית בתוך המחנה, אך לאחר שהבין שאף אחד לא מקשיב לו, נטש. בגיל 19 הוא התגייס לנח"ל, כמו שכתבתי במשפט הקודם. בגיל 21 הוא אכל שוקולד. בגיל 43, בעודו זקן כבן 4 שנים, צנח מגובה 5,000,000 רגל לקרקע ובכך היה לאדם השני שעשה זאת, מיד לאחר האדם הראשון.

ת אומרת נגמרו המשחקים את אורזת תיק מלא בגדים ושבה להורים כי הלילות שלך יותר מידי קרים מסתובבת מסתגרת עד שנגמרים החברים נפלת על גבר שמוצאים רק בסרטים שנראה בדיוק הטעם וללב עושה קסמים עושה קסמים עושה קסמים את אומרת נגמרו המשחקים נמאסו עליך כל החברה במועדונים נחזור הביתה שיכורה על החיים כולך ריח של סיגריות נופלת בום על הסדינים חיפשת לך מישהו מסודר על החיים שיתן לך את השקט שראית בכל האנשים אבל מהר גילית שלא תמיד מוצאים את ההוא שיגיד לך אין יותר מועדונים אין יותר מועדונים אין יותר מועדונים אין יותר מועדונים על רכבת מלאה באנשים אוזניות ומשקפיים מסתירים את הפנים אל המסך שוקעת כי כולם בוהים כל אחד שמסתכל אז מגבירים ומגבירים כולם נראים כמו החברה במועדונים אותה תספורת מוזרה אותם הסיפורים והשירים אותם שירים רק מקצבים שונים את חוזרת עוד היום הביתה להורים

מותו

בשנת 1995 בעת שנשא נאום מרגש על עתיד המדינה ובסיומו פצח בשיר אופטימי עלה לבמה אדם שעל פי עדי ראיה תואר כ"תימני חומני כזה, איכס!" ו"גבה-קומה וכחול עיניים" אשר ענה לשם יגאל עמיר. יגאל פוטר באותו שבוע מעבודתו כמנכ"ל לי קופר (שהוחלף על ידי אשכנזי רשע ותאב בצע) והיה נחוש בדעתו להיכנס לכלא כדי שיהיה לו למי לחלק את הג'חנון הנוראי שאמו גאולה עמיר נוהגת להכין מדי שבת. כשירד רבין ממדרגות הבמה, התנקש יגאל בחייו ורבין מת. כעת שהשיג יגאל עמיר את מבוקשו הוא הפך לאדם בריא יותר לאחר שעבר לדיאטה של אוכל מהכלא, שידוע כאוכל שהוא רק קצת יותר טעים מאוכל במחלקת תיירים בטיסות של אל-על.

מספר חברי כנסת מהאופוזיציה, טענו (בעילום שם), שההתנקשות ברבין הוזמנה בידי מנכ"ל מקדונלדס ישראל, מכיוון שנגמרו לו חומרי הגלם, והוא העריך שהלקוחות ישמחו לשלם ממון רב בתמורה להמבורגר בטעם של סגן שר בממשלת ישראל.

הלוויתו נערכה למחרת אותו היום, שאז הוא מת ואלפים חלקו לו כבוד אחרון. ביניהם, איזה אתיופי מטופש אחד שעשה חיקוי חסר טקט ואדיוטי שלו מול מצלמות הטלויזיה שתיעדו את האירוע.

לאחר מותו

כדקה לאחר מותו של רבין, שונה שמה של הכיכר בה הוא נרצח מ"כיכר מלכי ישראל" ל"כיכר רבין". כמו-כן, שונה שמו של מחלף הכבישים שרבין פעם נסע בו מ"מחלף כפר שמריהו" ל"מחלף רבין". בנוסף, שמו של בית-הספר התיכון שמישהו שרבין מכיר למד בו פעם שונה מ "תיכון ע"ש מישהו" ל "תיכון ע"ש רבין"; שמו של בית החולים בילינסון, שם מתו מספר אנשים שעברו פעם ליד רבין, שונה ל"מרכז רפואי ע"ש רבין" והוקמה מכינה קדם-צבאית ע"ש רבין המכינה בחורים צעירים ע"ש רבין לקראת אותו הצבא בו רבין פעם שירת ופיקד. מספר שנים לאחר מותו, הוחלט אף לשנות את שמו של הירח, שרבין נהג להביט בו לפעמים מחלון ביתו, מ"הירח", ל"ירח רבין".

טקס הזכרון

מאז יום מותו, חל כל שנה באותו יום "טקס יום הזכרון לרצח רבין" (טיז"ר), המכונה גם פסטיבל רבין.

הטקס מתנהל יום לאחר טקס הזכרון לרצח גנדי (מושל הודו הבולמי, הידוע גם בשמו האמיתי בן קינגסלי) ויום לפני טקס הזכרון לרצח טימותי דלתון, המתגורר כיום בכפר-קנא וחי שם עם משפחתו ושלושת ילדיו.

מהלך הטקס

מהלכו של כל טיז"ר הוא קבוע בכל שנה ומתנהל באופן הבא:

 • שרים את התקווה.
 • מכינים מזבח מעצמות פרה (לרמז על זה שמי שרצח אותו היה תימני, ומי שאוכל ג'חנון נהפך לפרה), ברזלים ועצים, ומקריבים את אחד מעצמותיו של איציק (עד שנגמר המלאי, ואז התחילו להקריב פלסטינים חיים), ואחרי סיום הטקס, שוברים את המזבח.
 • בורגני יוצא סיירת בא ואומר: "רבין. אח, איזה כלי. איזה גבר, איזה צבר, איזה גבוה. חבל... חבל... שמת. באמת, חבל", ויורד.
 • באה דוגמגישה, עושה: "וואי. רבין, וכאלה. הוא מת... ודברים", ונודמת.
 • בא מישהו זקן, אומר: "רביייין. רביייןןןן. ר-בין. רבבביייייייייןןןןן!!!!" ומת.

אחר-כך שרים כולם את השיר הבא:

אני הולך
לבכות לך
תהיה חזק
למעלה

געגועיי
כמו דלתות
שנפתחות
בלילה

לה לה לה
רבין
לה לה לה
רבין
לה לה לה
רבין רבין
מת


הערה : בעדות מסוימות אף נהוג להרוג ג'וקים עם נעלי בית ולהקריב אותם כקורבן בסיומו של כל טקס.

תיאוריות הקונספירציה

עם השנים שעברו מאז הרצח פותחו על-ידי אנשים בלי חברים תיאוריות קונספירציה שונות הטוענות כי הנסיבות למותו של רבין, אינן אלה שפורסמו באמצעי התקשורת. בין טענות אלה:

 • מירי אלוני אכן שרה את "שיר לשלום" בעצרת, אך בסולם הלא נכון.
 • רבין חיבק ונישק את אביב גפן בעת העצרת, אך למעשה הוא לא סובל אותו.
 • רבין נורה על-ידי יגאל עמיר, אבל הוא לא מת מהכדור. הוא מת כשנחנק מקבוק לא לעוס מספיק אותו אכל משקית קטנה שהייתה בכיסו בדרך למטה במדרגות.
 • רבין לבש אפוד מגן, אבל הוא היה עשוי מפלקל.
 • רבין לא מת, הוא רק התחלף.
 • רבין מת כי דרסה אותו וספה עם סירה אתגר קרת.
 • הנסיעה לביה"ח איכילוב עם רבין הפצוע למעשה לא ארכה 8 דקות, כי אם 8 דקות ו-4 שניות.
 • הנסיעה לביה"ח איכילוב עם רבין הפצוע למעשה לא ארכה כלל ורבין שוגר לביה"ח במשגר מיוחד (וסודי) שפותח על ידי השב"כ. תקלה במשגר היא זו שגרמה למותו.
 • הרופא שקבע את מותו של רבין - ד"ר ג'יי סוס שקשוקה בונס מקווי - מעולם לא סיים את הדוקטורט שלו, ולכן לא היה מורשה לקבוע את מותו ולכן הוא לא באמת מת והוא מתגורר כיום בקיבוץ בצפון הארץ ביחידת דיור יחד עם אריאל שרון, רפאל איתן, גנדי ומייקל ג'קסון.
 • לאה רבין לא הייתה אשתו האמיתית של איציק.
 • רבין הבחין ביגאל עמיר וכששם לב שזה חובש כיפה, הוא צעק לו: "רבי! רבי!". אז הוא ירה בו.
 • עובר אורח הבחין ברבין יורד במדרגות, ראה את יגאל מכוון אליו אקדח וצעק לו: "רבין! רבין!". אז הוא ירבין.
 • המחסנית באקדח של יגאל לא הייתה מלאה בכדורים, כי אם בעוגיות מרשמלו.

ראה גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על יצחק רבין.

תם טקס יום הזכרון לרצח רבין.

הקודם:
גולדה מאיר
ראש המושחת של ישראל
1974 - 1977
הבא:
מנחם בגין
הקודם:
יצחק שמיר
ראש המושחת של ישראל
1992 - 1995
הבא:
בנימין נתניהו