יורם גאון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ערך זה עוסק בזמר אשכנזי מזדקן; לערך העוסק בזמרים אשכנזיים מזדקנים אחרים, ראו יורם (פירשונים).

יורם גאון (1939) כשמו כן הוא, יורם גאון.

חיים מוקדמים

יורם גאון בנם של יהודית ספירס וצנצנת דבש נולד כיורם ספירס בשנת 1435 לספירת הכופרים בכפר אירי קטן בצפון-דרום סין. יורם נחשב לכבשה השחורה של המשפחה, וחי בצליהן של אחיותיו המוצלחות: בריטני ספירס והכבשה דולי. בגיל 13 כשלא היה יכול עוד לשאת את הבושה ברח מהבית והצטרף לספינת מדבר פיראטית.

כיורם

בשנת כלשהי התגייס יורם לצבא החנונים שהתכונן לנקמת הירומים. בין השנים 1833 ל-1845 שירת כקצין אלגברה ראשי. הוא לחם במלחמת עשר אלף הימים ושרד 45 יום בתנאים קשים בלב ים כשהוא מצויד בלוח שנה, תקליט פס הקול של הסימס ויאכטה פרטית בלבד. המבצע נודע מאוחר יותר כמבצע אנטבה (5% הנחה בטיסות לאוגנדה). במלחמת השחרור נודע כמי שפיקד על מבצע השחרור של גנרל חרא. על מעשיו הנועזים בשרות היורמים הועלה יורם לדרגת הירכ"ל (היורם הראשי הכללי), ואף הוזמן לפגישה עם היורם הגדול בלשכתו שבוותיקן, שם הוטבל להומוסקסואליות. בזמן שהותו בוותיקן התגלה אליו אלוהים ובישר לו את ייעודו בחיים; להיות צייד הדרדסים. לא עוד ייקרא יורם ספירס, מהאותו היום שמו הפך להיות יורם גאון. יורם הקדיש את שארית חייו למציאתו ושחיטתו של דרדסבא.

כגאון

יורם נחשב לאחד המתמטיקאים הגדולים ביותר שאי-פעם חיו, ושמו נזכר בנשימה אחת עם שמות גדולים כגון ניוטון, איינשטיין ובני גורן. את השכלתו במתמטיקה רכש בהאימפריה המתמטית קומוניסטית-ישראליסטית. יורם נודע כמי שפיתח את הנוסחא המפורסמת למציאת נפח השדיים של פמלה אנדרסון, ואף זכה על כך בפרס פלייבוי לתרומה לאנושות. להלן הנוסחא (כש- הוא קוטר החזה, הוא מקדם ניתוח הגדלת החזה ו- הגיל של פמלה):

נצמצם ב-n ונקבל , מכיוון שכל מי שיודע אנגלית יודע ש: אנחנו מקבלים: , נכפיל 6X9 ונקבל: , ואכן מידת החזייה של פמלה היא 54D!

תרומות נוספות של יורם כוללות את התגלית שכל המספרים הזוגיים מתחלקים ב-2 ופתרון הבעיה מהמאה ה-11 השואלת למה לעזאזל קנדה קיימת? בנוסף מוכר יורם כמי שמצא את X.

באולימפיאדות

כצייד דרדסים מוצלח השתתף יורם בשתי אולימפיאדות מטעם הומוטופיה. באולימפיאדת ירוחם ב-2003 התרכז בענף חנק דרדסים, שם הפסיד בקרב צמוד למיצי מהרפובליקה החתולית (7-6). בעקבות ההפסד החליט יורם לשנות כיוון והתאמן בזריקת דרדסים למרחק לקראת אולימפיאדת גוטהאם ב-2007. אימוניו נשאו פרי והוא זכה במדליית זהב ושבר שיא עולמי (13.4 שנות עור), אך מת משפעת העופות בדרכו לפודיום. לאחר מותו הוכרז כקדוש בפיליפנים. רק פרישה מוקדמת מנעה ממנו השתתפות באולימפיאדת תל-אביב 2011 והפיכה לספורטאי המתעסק בדרדסים הטוב בכל הזמנים. יורם נימק את הפרישה בכך שהוא לא מקבל מספיק כבוד.

מורשת

לאחר מותו ביים הבמאי מנחם גולן סרט על פועלו במבצע אנטבה בכיכובו של יונתן נתניהו. בניגוד לדעה הרווחת ליורם לא היה חלק שערוריית המין של סנטה קלאוס. ביום השנה למותו פורסמה אסופת מאמרים שלו שצונזרו בימי חייו על ידי משמרות המהפכה[1]. על שמו נקרא משפט הגאון.

הערות שוליים

  1. במאמרים מופיעה הוכחה גאונית קצרה למשפט האחרון של פרמה אבל השוליים האלה צרים מלהכילה.