סימס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

סימס הנו משחק סמימולציה הנוצר ע"י דנה אינטריונשנל וג. יפית, שניסו ליצור ערכה ביתית לניתוחים פלסטיים. במהלך הייצור ניסו את הערכה החדשה על שפן ניסויים אנונימי, אך בעקבות תקלה במערכת, (לאחר מותה של ג. יפית הניתוח שלאחר המוות מצא כי בבטנה ישנם כמה כבלים) נשאב שפן הניסיון אל תוך המכונה (סופו של ג'קו אייזנברג) ונתקע בפנים. השטן קנה את המכונה בסכום סמלי של 50,000 מוכרות מזון ולאחר מכן הניח אותה במחסן ושכח ממנה. לאחר כמה שנים השטן הניח בסמוך למכונה ברבי שבדיוק לקח מילדה קטנה, אבל הברבי נשאבה גם היא אל תוך המכונה, ולאחר כמה דקות - כפי שקורה בכל פעם שגבר ואישה נתקעים לבדם במכונת ניתוחים פלסטיים - הטבע עשה את שלו. לאחר כמה חודשים נולד הילד הראשון, אבל לא היה הרבה מה לעשות בתוך המכונה, ובמהרה נולדו צאצאים רבים - רובם דומים לאמא, אבל ישנם גם יוצאי דופן רבים שנולדו דומים מאוד לאבא - כך נוצרו החיות ב - Sims Pets. כשהשטן קלט את העולם המקביל שנוצר, הוא החליט לעשות מזה כסף - ומכר עותקים של המכונה ב30,000 ש"ח לעותק (פלוס חוברת ההסברה שעולה רק 5000 ש"ח). הסימס עובד על טכנולוגייה חדשה המשלבת קרני לייזר המשחררות במוח חומר הדומה לחומר המופרש בשתיית קולה, או שימוש בסמים קלים. כל קוני המשחק התמכרו אליו מיידית, והתופעה החלה להתפשט במזרח אנטארטיקה ומשם לכל רחבי העולם.

הסימס כיום

הסימס השתנה מאוד מאז, אך עדיין נשאר הבסיס של מכונת הניתוחים הפלסטיים - אפשרות לשנות את חלקי הגוף לכל צורה שתרצו. לסימס עדיין נשארו כמה מאפיינים המראים קשר אל בני האדם, וגם כמה טכנולוגיות שבני האדם עוד לא גילו (קוד הכסף למשל - המונע מבני האדם להשתמש בקוד זה הוא נסיונות כושלים לפתיחת חלון הצ'יטים) יש חשש שבעתיד יישתלטו הסימס על עולמנו, אבל בנתיים נמנעת מהם אפשרות זו עקב מחסור בכבלים חשובים (אולי ג. יפית בכל זאת עשתה משהו בחייה). עד עכשיו יצאו 524,123,780 חבילות הרחבה בלבד, והן ממשיכות לצאת בקצב של 2 ליום. לפי תדירות זו, עד לשנת 2047 צפויים להימחק ארצות שלמות מעותקים של סימס-תוספות. כיום, על כל איש אחד, ישנם שלוש נשים, 5 משחקי סימס, 3 שהורדו מהאינטרנט ועוד 27.3 תוספות שונות. על כל תוספת, בממוצע, יש 25 עותקי-גיבוי שלה, ו-5 חוברות הסבר מכל סוג.

הסימס כסם

הסימס, כחלק מקבוצת משחקי הסמימולציה, מהווה מוקד התמכרות מרכזי. אנשים רבים מגיעים למרכזי גמילה כשהם בטוחים שהם סימים ומישהו שולט בחייהם. תופעה זו מיוחסת גם לדתיות קיצונית. מכורים רבים מתאגדים לקהילות שלמות שמהללות את הסימס ומאדירות אותו. לציין שהוא מוקד לפדופיליה ששם הם מנסים עברות מין שונות.

סימס כמילה

ה-Sims יכול ליהיות מילה רבת משמעויות שמשתמשים בה פקצות ברב המיקרים. סימס היא מילה בעלת כל כך הרבה משמעויות, שככל הנראה רק תום אבני יודע את מספר המשמעויות המלא. תום אבני אף כתב רשימה של שימושים שונים של המילה סימס, אך אף אדם לא מצא רשימה זו עד היום, ומסמך זה נחשב למסמך החשוב ביותר בעולם. אנשים רבים רצו לחפש מסמך זה בביתו של תום אבני, אך נאכלו על ידי סמור הדבש של תום.

שימושי המילה "סימס" במשפט:

  1. "שיוא, איזה סימס"
  2. "הלכתי אתמול לקניון וראיתי איזה איש, מזה סימס, והלכתי איתו לשרותים ו..."
  3. "יו, דן חלוץ הזה הוא מזה סימס"