לוב

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"פרה אומרת מו! לא אני!"
~ מועמר קדפי
"תאמר את זה פעמיים הפוך ויצא לך מה שיש לי.. אבל ענק"
~ צ'אק נוריס על לוב
"הממממ.... בואו נבחר את הדגל הכי מקורי שיש... אני יודע! ירוק!"
~ הממציא הדגול של דגל לוב על דגל לוב


אזהרה: לוב היתה מדינה אמיתית. נציגתם היתה בראש המועצה לזכויות האישה באו"ם, ומנהיגם מועמר אכן נהג ללבוש שמלות וכובע קצינים, היו לו שומרות ראש מסוקסות, הוא מימן ארגוני מחבלים, רצח אנשים ונהג לקלל את כולם באו"ם, תוך קבלת הגנה מצידם של ארצות הבריטים. ראו הוזהרתם.

לוב
דגל לוב סמל לוב
דגל לוב סמל לוב
מוטו לאומי ليس لدينا علم الأصلي
המנון רוצה שמלות - מועמר קדאפי (עד להדחתו)
יבשת אפריקה
שפה רשמית

ערבית (לחכמולוגים טריפוליטאים, אין שפה כזאת לובית)

עיר טקילה

מטרוטריפולי

העיר הגדולה ביותר

טריפולי

משטר

...מה?

ראש המדינה

ראש ה-מה? אתה יכול לחזור על זה? לא שמעתי טוב. - מועמר קדאפי, מועמר קדאפי, קדאפי מועמר

הקמה

בידי איטליה, כאשר הבינו שהם לעולם לא יצליחו להגות חי"ת גרונית, ושפיצה עם חריף זה טעים, 1951

מטבע

דינר

אזור זמן

1- בלילה

סיומת אינטרנט

Ly

קידומת

+3.14

לוב הייתה מדינה בשלטון מועמר קדאפי יותר מדי זמן. עם בוא העביב הערבי היא נעלמה לבלי שוב, אף שבחב"ד מתפללים לשובה. תפילה זו נקראת הלבלוב של הרבי, ובנוסח תימן הלבלוב השרעבי.היסטוריה[edit]

הקמת המדינה[edit]

המדינה הוקמה לאחר שהלובים, אשר מקורם בשבטים מאזורים קזחים עתיקים, הגיעו. הם חיפשו את היערות העתיקים והמלבלבים שהיו במקום, וחוזרים ונקווים כל שלושים אלף שנה. התברר שבינתיים המים התיבשו והפכו לזפת. קדאפי הצליח לשכנע אותם שכדאי להם להישאר עלובים וצנועים כי הוא היה יהודי, ולפי פרקי אבות "איזהו עשיר? - השמח בחלקו!" וגם כתוב בקוהלת שהעשיר מדיר שינה מעיניו, כי יש לו אינטרנט והוא כותב כל הלילה. אז הם, שידעו שהיהודים חכמים השאירו לו לנהל את המדינה ונשארו בעלובותם.

לפני קדאפי[edit]

ההיסטוריה של לוב, מבוססת בעיקר על נקמות דם משעממות. לאחר זמן רב, השתלטו על לוב האיטלקים מהחוף שממול, ושלטו בה במשך זמן מסויים. בשנת 1951 נמאס להם מהארץ העלובה לדעתם והם החזירו את המדינה לידי שלטון בני השבט ערב עלוביה, השבט השולט על לוב. אחרי כמה שנים של שלטון המלך הגיע הזמן להחליפו במשהו אקזוטי יותר, ולאחר שהתעמרו מעט במלך ונעלבו ממנו (הם העם הלובי, לא?) הוא הוחלף בידי כד קטן שהספיק להם לשמונה ימים (ובעלובית עתיקה: קד אפילו פעם אחת). קדאפי, הידוע גם כגדאפי, היה המועמר היחיד לשלטון, ולכן נבחר. הוא היה ישראלי מחופש עם שפם מזוייף שלא נדבק טוב מתחת לאפו, ושמו גד אפי. גדאפי היה ידוע גם כעמיר גדסי (כך כינה אותו אותו בנו הקטן עד שחטף מכות רצח מהמורה שלו. כשהבן התלונן על כך לאמו, חטפו הוא והמורה מכות רצח ממנה. כשזו סיפרה על כך לבעלה הוא מיד החטיף לה למורה ולבן מכות רצח וכך יצר את המושג מאזן האימה במזרח התיכון).

תקופת קדאפי[edit]

תקיפת קדאפי החלה עם עלייתו לשלטון, אף על פיל שקדאפי עדיין נקרא גד אפי, ועוד לא היה מי שיתקוף אותו. הוא השתלט במהרה על המדינה באמצעות מהפכה מה שגרם לכל הלוביים לאהוב אותו, ולאות כבוד, בסעודת ראש השנה המסורתית הם אוכלים לוביה ואומרים: יהי רצון שיתלבלבו כל הדיקסלטים וכל שונאינו וכל מבקשי רעתינו ותלבבנו. קדאפי למד היפנוזה באוניברסיטה העברית (שם עבד בהכנת סנדויצי'ם במזנון). הוא היפנט מספר אנשים (49% מאוכלוסיית לוב) והפיץ בטלוויזיה תמונות של אנשים שמניפים תמונות שלו וכך נודע לכולם שכולם אוהבים אותו, ולכן הוא נבחר לשאת את דבריו בעצרת האו"ם שם הפליא במילותיו היפות והעדינות על האחדות הערבית והשלום העולמי. עם הזדקנותו, הבריטים החליטו שיש בידם מנהיג טוב בהרבה המתאים הרבה יותר למשטר החפשי ולמניעת זוועות כמו השוויון לשחורי העור במדינה, או מתן שירות רפואי לאותם הנאמנים לו, כי צבע עורם שחור. לאיש קראו עבד אלחכים בלחג ובקיצור יש לי יום יום בלחג. בלחג נהג לתקוף את מתנגדיו במכות קסדה הפוכה על ראשם עד מותם, ולכן נותרו בידינו רק מעט ראיונות מצולמים, בהם הוא מסתגר עם כמה יועצים וכתבת סי אן אן המלמדת אותם איך מבטאים את סיסמת הקרב: "נו אלקיידה", בעוד הם מתעקשים לקרוא לארגון כשמו: אל קאעדה. וכך הם לא עוברים על האיסור החמור של שקר.

מפלתו של קדאפי[edit]

בחודש אוגוסט שנת 2011 השתלטו המורדים הלובים על מסיבת יום ההולדת של קדאפי, וכך הפילו אותו בטעות מהעוגה אל מותו. התקלה קרתה כשניסה להצטלם בסלפי עם המורדים. בסוף דוקא התמונה הצליחה לו, ויש לו המון לייקים. אבל כאמור בתאונת עבודה, הוא גם נהרג. ישנה גרסה (אבל זו רק מזימת קשר עלובה) שהוא ניסה לישון, ואז התהפכה עליו המיטה, וכך המהפכה המיתה אותו. איך שלא יהיה הוא מת מות עלובים, וקיבל בעקבות זאת את אות עלוב הכסף, כי את הזהב לקחו המרוקאים שהרבה יותר נעלבים. מאז מותו של קדאפי לוב הפסיקה להתקיים והפכה לסומליה II: הפעם בלי פיראטים. יהי זכרו.

פוליטיקה[edit]

  • צליל של צרצרים

פוליטיקה לפני 2011[edit]

משטר[edit]

המשטר בלוב היה מוגדר רשמית כדיקטטורה נאורה, או כגלידריה חלבית, ובעברית עריצות. העריץ הלובי היה חייב להפעיל את הקהל במסיבות יומולדת, ולפיכך הירבה להם תורה ושמלות. קדפי לימד את עמו שיש לכבד את השמלה המהממת שלו. לאחר מותו חברת "שועל" החלה מוכרת את שמלות קדאפי וזו נחשבת כיום למוצר אופנתי בקרב בנות ובנים כאחד.

שפת המדינה[edit]

השפה הרשמית בלוב היא לובית. היא דומה מאוד למרוקאית אבל לא כדאי להגיד לאף אחד משני הצדדים את זה. בואו נשאיר את זה בינינו. בסדר?

כישורים נוספים[edit]

בחלק זה מובאים כישורים נוספים שיש לארץ זו, ולמנהיגה קדאפי שליט"א (שנפל לתוך ידי טרוריסטים איסלמיים), כישורים שלא היינו יודעים על קיומם, אלא בזכות המרשתת הנפלאה:

  • סרט עלוב, או סרט על לוב
  • סרטון משעשע לילדים על לוב ובו רואים את רצח נאמניו הפצועים כהי העור של קדאפי בבית חולים. סרט זה שמוקרן בגני הילדים לכבוד חג הפורים, נראים הכתבים אומרים "ונהפוך הוא" ומציגים את התמונות כאילו מדובר בטבח שערכו לוחמי קדאפי השנוא.
  • ובו רואים איך המחבל המשוחרר מנהיג המורדים רוצח במו ידיו אסירים אבל הקריין מסביר בינתיים משהו אחר, ואף אחד לא שם לב. בסרט זה נוהגים לצפות בחג החנוכה, יחד עם סיבוב הסביבון במשחק שנקרא: "מצא את הצדיק", או: "הדרך לשלום". במשחק זה על הצופים לזהות את עבדול חכים בלחאג' (עבד אלחכים בין-חגּ, עבד החכם - הרופא בן החוגג) ולנסות להגיד במהירות את שמות הארגונים שלו "אל קעאדה" ו"אל קטאלה אל לובייה" בלי לפחד.