חוף השנהב

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"Beach, not a bitch, fuck you bitch"
~ מדריך תיירים דיסלקט על שאלה ששאלה תיירת
"אדם הוא כמו שנהב: צריך לטפח אותו, לעטר אותו בזהב, לשמור עליו עד שהוא מת ואז אפשר למכור אותו"
~ אלון מזרחי על שאלה ששאלה תיירת
"אין פה דובים או פרות, רק פילים..."
~ מדריך תיירים [לא דיסלקט] על שאלה ששאלה תיירתחוף השנהב
דגל חוף השנהב סמל חוף השנהב
דגל חוף השנהב סמל חוף השנהב
מוטו לאומי Beach, not a bitch, fuck you bitch
המנון מצעד הפילים, ספר הג'ונגל [הסרט]
יבשת אפריקה
שפה רשמית

אוגה-בוגאית

עיר טקילה

פילנתרופיה

העיר הגדולה ביותר

פילנתרופיה

משטר

רפובליקה דיקטטורית

ראש המדינה

פיליניו חידקיהו

הקמה

15,000 לפנה"ס

שטח
אחוז מים

1,000,000 [אחלה של גבינה] קממב"ר
אין מים [חוץ מהים], הם מתקיימים מהשתן ומהרוק שלהם.

צפיפות אוכלוסין

צפוף שם מאוד, תאמינו לי

מטבע

עדיין משתמשים בסחר חליפין

אזור זמן

בין רבע לחצי שעה

סיומת אינטרנט

אין אינטרנט

קידומת

IvoryBitch

חוף השנהב [באנגלית: Ivory Bitch] הינה מדינה השוכנת בצפון מערב אפריקה, בה שוכנים אנשי הפיל.

היסטוריה

חוף השנהב נוסדה בשנת 15,000 לפנ"הס, בשלהי תקופת האדם הקדמון שתמיד נשאר כך אצלם והלא מפותח מאוד שאיחר את האבולוציה שיכל לעשות במיליוני שנים קיביני-מיני!. הארץ נוסדה ע"י אלון מזרחי שמת משעמום באותה התקופה, ולכן החליט לשלוט על אימפריה עלובה, לא משגשגת ומתה ליפול. בתקופת האימפריה הרומית, חוף השנהב החלה לבצע סחר חליפין בטבק, אלכוהול, סמים, עבדים, נשים, זונות ושנהבים [יפורט בהמשך על השנהבים], תמורת המוצרים שהוזכרו קודם. העסקים שגשגו, וזה לא היה טוב לאלון מזרחי, שכזכור רצה אימפריה עלובה, לא משגשגת ומתה ליפול. לכן הוא עזב והותיר את זנב-שנהב למשול אחריו. כעבור כ-100 שנה הממלכות שהאימפריה כבשה מרדו, והפכו את חוף השנהב לארץ קטנה. גם המסחר נפל, חוץ מסחר הטבק והשנהבים. כשאלון מזרחי שמע על נפילת האימפריה הוא חזר לחוף השנהב, אך זנב-שנהב רצה להמשיך לשלוט בחוף השנהב, לכן הם ערכו קרב איגרוף. אלון מזרחי זימן את צ'אק נוריס [זוהי לא עבירה על החוקים, חוקי האיגרוף מפורטים בערך צ'אק נוריס]. צ'אק נוריס נתן לזנב-שנהב אגרוף לפנים וכרת את ראשו, אך כדי שלא חי מחוסר ראש הדביק לו ראש של פיל שכרת מפיל שמצא באזור. זוהי גם הסיבה לאדם עם ראש הפיל שמצוי בדגל של חוף השנהב. אלון מזרחי עזב את חוף השנהב ופנה לקריירה חדשה במאה ה-15, ומאז שלט שוב זנב-שנהב. זנב שנהב הצליח לגרום לחוף השנהב הקטנה לשגשג, בעקבות החזרת סחר החליפין באלכוהול, סמים, עבדים, זונות ונשים, והצליח להחדיר את הדברים הללו לסחר [כמובן שאת הדברים הבאים תושבי חוף השנהב לא היו מוכנים לקבל, רק את הדברים הקודמים]:

 • פישתן
 • כותנה
 • צמר
 • עורות [של חיות]
 • בדים
 • קקאו
 • קפה
 • ראשים של פיל [עקב המקרה של זנב-שנהב]

במאה ה-17 נפל לזנב שנהב ראש פיל והוא מת שבוע לאחר מכן. שנה לאחר מות זנב-שנהב הצרפתים כבשו את חוף השנהב ומינו את פיל הגדול לשליט מקומי. הצרפתים עזבו את חוף השנהב עשרים שנה לאחר הכבישה והותירו ארץ כמו בתקופת המערות. לאחר עזיבתם עלה פיליניו חידקיהו לשלטון, והוא שולט עד היום. פיליניו ניסה לשקם את חוף השנהב ללא הצלחה, חוץ מלימוד כריית הזהב והפקת הזהב, פתיחת מכרות זהב [בזהב הם לא מצאו ערך רב ולא ידעו מה לעשות איתו ממש], והוספת קטע למנהג השנהב.

אנשי הפיל

אנשי הפיל הם תושבי חוף השנהב, שעברו המרה דתית מדת ה-אוגהבוגבוגאוג לפילטינרווה. בעקבות עליית זנב-שנהב בעל ראש הפיל לשלטון, תושבי חוף השנהב החלו לקיים מספר מנהגים שלדעתם נחשבו כמצוות:

תושבת חוף השנהב אשר משמינה כמצווה דתית
 • השמנה: תושבי חוף השנהב רצו להיות כמה שיותר קרובים לפילים [החיה הקדושה שלהם], ולכן הם החלו להשמין, כדי להראות כמו פילים.
 • תפילה: תושבי חוף השנהב מתפללים לראש הפיל הגדול [מכאן תמונה זו בסמלם] שבשמיים ומקווים להגיע לגן עדן, שבו יש בני אדם ופילים.
 • מנהג השנהב: מנהג שהמציא זנב-שנהב לפני הפיכתו למושל, והתקבל רק כשהיה המושל בעל ראש הפיל. יורחב על המנהג בהמשך.

כמו כן, בדת הפילטינרווה היו שלושה חגים:

 • ראש השנה: ראש השנה חל לפי הספירה הלועזית ב-29 לפברואר, ולכן כשראש השנה מגיע זה ממש חג. כל עיר בחוף השנהב אוספת את תושבי העיר והסביבה למשתה ענקי שנמשך שלושה ימים. בצהרי היום השני הם מקריבים פיל שניצוד מבעוד מועד לראש הפיל הגדול שבשמיים, ואוכלים רק מאכלים שמכילים בשר או שומן פיל.
 • מירוץ הפילים: מרוץ הפילים חל כל שנה ב-21 לדצמבר [יומו הראשון של הסתיו], ובו מתחרים אנשי פיל ופילים גם יחד. חג זה מאוד דומה לאולימפיאדה, חוץ מכמה ענפים משונים: תחרות יריקות [בתחרות יריקות של פילים הפילים משתמשים בחדק], שכיבות סמיכה [פילים לא משתתפים בתחרות זו] שהמתמודדים קושרים על גבם פילים, וזה שמצליח לעשות שכיבות סמיכה שהמספר הרב ביותר של פילים על גבו [ולא חוטף קילה] מנצח, וכמובן מירוץ של מנוסת פילים, בו מעצבנים את הפילים והמתמודדים בורחים מהפילים פן ירמסו. זהו מירוץ חדשני-עתיק בו אין הגבלת מרחק.
 • בסחא: חג אשר חל במקביל לחג הפסחא. במקום להחביא ביצים מקושטות אנשי הפיל מחביאים פילים ונותנים לילדים לחפש את הפילים האלו [שעליהם יש סימון של האל ראש הפיל]. חג זה הוא בעצם המקור לבדיחה הבאה:

- ראית את הפיל שמתחבא מאחורי העלה?
- לא
- זה בגלל שהוא מתחבא ממש אבל ממש טוב...


מנהג השנהב

מנהג השנהב הוא המנהג אשר מחזיק את דת הפילטינרווה, ונתן לחוף השנהב את שמה. המנהג הומצא על ידי זנב-שנהב לפני עלייתו לשלטון והתקבל רק אחרי שלטונו השני [השלטון עם ראש הפיל שלו]. המנהג עובר דרך כל חיי האיש פיל הזכר, וסביב איבר מינו, משום שאנשי הפיל חושבים שהאיבר הארוך ביותר בגוף הזכר שאין לאישה מדמה את השנהב של הפיל. כל חוק מבוצע בטקס חגיגי והמוני. חוקי מנהג השנהב:

 • חודש אחר לידתו של הזכר מורחים את איבר המין שלו באלכוהול כדי לטהר אותו, בגלל שחודש לאחר גור פילים שנולד חומר שקוף אשר מנקה אותו נמרח עליו.
 • בגיל ההתבגרות [13] הנער מצווה לקרוע את בגדיו, ומאז קריעת בגדיו ללכת בעירום מלא בלבד. זאת משום שאצל הפילים, פיל בשנה ה-13 שלו מתחיל כבר לעמוד קצת על שתיים ולהראות את איבר מינו לעיני כל.
 • בחתונה איש הפיל מקשט את איבר מינו בזהב באמצע החתונה. זאת משום שאצל הפילים מקשטים את השנהב של הפיל בזהב בגיל דומה.
 • אחרי מותו של איש הפיל כורתים את איבר מינו, ואותו מוכרים בסחר חליפין בדומה לשנהב האמיתי של הפיל.


כלכלה

חוף השנהב נחשבת לאחת המדינות העניות בעולם למרות כל העושר שלה, משום שהיא סוחרת בסחר חליפין, ולא בכסף. הרווחים שלהם ממכירת הדברים הנ"ל הם בטבק, אלכוהול, סמים, עבדים, נשים וזונות, בהם הם סוחרים שוב. את הזהב שאין להם שום רווח ממנו חוץ מהטקס בחתונה [הנ"ל] נותנים אותו בחינם לכל המבקש. הפרופסור אלון מזרחי אומר שאם הם יתחילו לסחור בכסף, הם יהיו עשירים יותר, אך זאת בגלל שהוא רוצה לקבל שוב את חוף השנהב הקטנה והעלובה שלא משגשגת. ע"פ הפרופסור לפלאפל בובספוג מכנסמרובע אם אנשי חוף השנהב יתחילו למכור את הזהב שברשותם או לפחות מחליפים בעדו, הם היו משגשגים יותר.

ספורט

מלבד מירוץ הפילים יש לאנשי הפיל בחוף השנהב כדורגל גרוע, כדורסל על הפנים, והם גרועים באולימפיאדות. המוטו שלהם [כמו של ישראל] אחרי הפסד באולימפיאדה הוא: לא נורא, בשנה הבאה ננצח... למרות שהם יודעים שדבר זה חסר סיכוי.