מגילת אסתר

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.


מגילת אסתר כפי שהיא נמכרת היום לציבור הרחב

מגילת אסתר (אנגלית: Ester Lafa) הינה ספר בתנ"ך המספר על חיי היהודים הקמצנים בשושן. גיבורי הסיפור הם הדסה (הידועה גם בשם "אסתי המכוערת") ודודה הצמחוני מרדכי היהודי המכונה "מורדוך".
למגילה סוף בלתי צפוי כלל, ולכן קוראיה אהבו אותה, מה שגרם להוספתה לתנ"ך אף על פי שהשם המפורש "צ'אק נוריס" לא מופיע בה אפילו פעם אחת(!).

הספר מגילת אסתר בקצרה

יום אחד, המלך עשה חגיגה עם כיבוד וערק איילים זול כמשתה לכבוד ושתי, המלך רצה להראות לכל העולם את יופיה של ושתי. באמצע המשתה אחשורוש הזמין את ושתי להופיע במשתה בעירום אבל ושתי סירבה להגיע מפני שחברה הייתה בארגון הפמיניסטי ויצ"ו-(ולא יראו ציצים ויתבאסו). המלך אחשורוש התייעץ עם יועציו והם הדיחו אותה מהמלכות. כעבור זמן מה המלך קבע להתחתן עם אישה אחרת שתהיה המלכה. המלך ראיין המון נשים לתפקיד, אבל אף אחת לא מצאה חן בעיניו. אז הוא החליט לנסות למצוא נקבת גרביל, שגם תעזור לו במזימתו להשתלט על העולם. המלך זימן 2376 נקבות גרביל ליום ראיונות מרוכז שנקבע לאתמול. מכיוון שקביעת היום לאתמול יצרה פרדוקס, העולם וכל תכולתו חזרו לנקודת האל-חזור של המפץ הגדול. כשהבין אחשורוש לאיזה ברוך הוא נכנס הוא החליט לצאת (מהארון) ולהתחתן עם נקבת הגרביל אסתר הידועה גם בכינוי "אסתי המכוערת". נקבה זו הייתה מוכשרת מאד במציאת תורמים עשירים ושמנים דרך דודה הפרסי מורדוך, בתרומות היא ואחשורוש בנו את צבא הגרבילים שלהם במטרה להשתלט על העולם. לאחר 7 שנות נישואין, 77 משתאות ענקיים ו777 צאצאי אדם-גרביל אחשורוש אמר לאסתי: "נראה לי שקצת השמנת לאחרונה, אולי כדאי להרגיע עם הערק איילים והערגליות". אסתי כמובן לא נעלבה כי אצל הגרבילים השמנה היא משאת נפש נעלה ביותר, עוד מאז ימי המנהיג הנצחי שלהם גראביל גרביטר. אז אסתי המשיכה להשמין ולגדול מיום ליום עד שמיטתה לא הכילה אותה, וזה גם הפריע לאחשורוש בזמן הסקס החייתי שלו. הוא קרא ליועצו הנאמן המן שמזמן לא היה כזה חרמן ונרקומן, ושאלו מה לעשות בגרבילית השמנמנה שלו. המן ייעץ לו להכין שיפוד שישליק ענק בגובה חמישים אמה ולתלות עליו את מורדוך- הדוד של אסתי. הרעיון היה שמורדוך הצמחוני לא יוכל לעמוד בפיתוי של השישליק הריחני וינגוס בו ואז ייחנק עקב היותו קדוש (אסור לו לאכול שישליק 24 שעות מתום קריאתו). מזימה מחוכמת זו לא הצליחה בגלל שהמן לא עמד בפיתוי והשתמש בשיפוד כדילדו בחגיגה ההומו-אירוטית שביצע באותו הלילה עם צאצא רחוק שלו (אותו העלה באוב) בשם היטלר. כשאחשורוש שמע על חילול השיפוד הוא התחלחל והחל לחלל בחליל, בסליל, בבליל בלבול מבולבל בלול בשמן כתית רביעית ההין. מנגינת החליל שלו הייתה כ"כ נוראה שהמן בעל האוזן העדינה מת במקום. במגילה נכתב על הסוף הטוב והמפתיע הזה "למורדוך וליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר-אחושרמוטה".

הספר מגילת אסתר ממש בקצרה

רצו להשמיד אותנו ולא הצליחו, יאללה-בואו נאכל.

הספר מגילת אסתר ממש ממש

רצו ולא נאכל?!

הדמויות במגילה

המלך אחשורוש- נולד בשנת 346 לפנה"ס במקור הוא היה רועה חזירים בחווה של משה (מהשיר "לדוד משה הייתה חווה"...אה,לא משנה). לאחר שנים רבות של ניגוב קקי ומילוי שחת באבוס הוא פרש לטבת הקמת פורום לנפגעי חזירים ששמו היה "מחזירים את השפיות" הכינוי שלו בפורום היה "החש בראש" לאט לאט הפורום צבר פופולריות, עקב הצטרפות שונאי חזירים נוספים וקבלת מימון ממפלגת "שלום סרסור". יום אחד מלך פרס מת ומכיוון שפרס הייתה מדינה מתקדמת ונאורה ממש כמו היום, הוחלט למנות את החש בראש למלך מפני שמפלגת שלום סרסור השתלטה על הממלכה באמצעות בחירות דמוקרטיות ושוחד. אחשורוש מלך 3 שנים ואז החליט לערוך את המשתה לכבוד המלכה ושתי, שם מתחיל סיפור המגילה...

ושתי המלכה- המלכה הראשונה שהייתה לצידו של אחשורוש, לא ידוע עליה הרבה אבל היסטוריונים טוענים שהיא הייתה מלכה שקטה ואחראית, שהייתה מחלקת מזון לעניים, עוזרת לנכים וקשישים ורוחצת בדם חתולים להנאתה.

אסתר ("אסתי המכוערת")- נולדה בשנת 329 לפנה"ס לשבט גרבילים מכובד באיזור גבול פרס ומדי. בצעירותה הייתה מזכירה בארגון להפצת יהדות הגרביל שהיה האופוזיציה של המועצה לשלום הגרביל. לאחר שצברה ניסיון התמנתה לסמנכ"ל קפה בארגון, והתפרסמה ביכולותיה המדהימות, שכללו החזקת 536 כוסות קפה תוך כדי מענה טלפוני ובלי לשפוך טיפה(!) בשנת 301 לפנה"ס נקראה לארמון המלך אחשורוש ובעזרת קסמיה האישיים הצליחה לקבל את תפקיד המלכה של ממלכת פרס ומדי ובלה בלה בלה...

ראה עוד