צבא הליצנים

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Toxic2.png ערך זה שיך לאימפרית הרשע
ערך זה הוא מרושע ושייך לאימפריית הרשע,איןציקלופדיה אינה אחריית לנזקים שיגרמו מקריאת ערך זה.
Ronald mcdonald jumping1.jpg הערה: ערך זה בשליטת רונלד מקדונלד!

נא:

כמו כן, מומלץ להתחפש לליצן ולשחק בילדים .
בנוסף, הרבנות הראשית קובעת כי לא ישחררו את רונאלד מקדונלד!.


צבא הליצנים או צבא הפדופילים המתקומם החשאי הוא צבא ליצנים, המנוהל ע"י רונאלד מקדונלד, אשר מטרתו להטריד בדרכים ליצניות את אויביו הפוליטיים.

צבא הליצנים במהלך ההיסטוריה

ימי הביניים

צבא הליצנים התחיל בימי הביניים באירופה, כששני לצים נדדו ברחבי היבשת, שמטרתם הייתה להתפרנס בעזרת ליצנוּת. הם הופיעו בכיכרות מרכזיים בערים, בטירות של אדונים, באולמות של אבירים ועוד. עד שנת 1223, הצמד הנ"ל לא שם לב, כי הוא מטריד את האנשים אותם הוא רצה לשעשע. אולם, בשנת 1224 הופיעו המוקיונים בטירת זלצבורג. בתום הופעתם הליצני, שמטרתו הייתה לקבל מעט כסף מהאדונים והאצולה שבטירה, נתנה האצולה סכום נאה של כסף, כיוון שחשבה שהליצנים באו לקטול אותם. כמו כן, הלצים קיבלו פריווילגיות מן האדונים, משום שהאדונים סברו, שהפחד אותם חוו בעת מופע הליצנוּת היה כה גבוה, עד כדי כך שהם החליטו שהם יילחמו למענם ביחד עם האבירים. הליצנים נענו לבקשה, ומאז הבינו, כי הם יוכלו להשתמש בליצנות בשביל כוח כלכלי ופוליטי.

בשנת 1228, נודע הקרב בין זלצבורג לבוואריה, בו הכניעו צמד המוקיונים את אבירי בוואריה בעזרת ליצנוּת. סיפור קרב זה עבר מפה לאוזן בכל רחבי אירופה, ולפיכך הצטרפו לצמד הליצנים אנשים נוספים להיות לצים. כאשר הצטרפו הלוחמים הליצניים, הם הקימו צבא משלהם הנקרא "צבא הליצנים", שמטרתו להכניע את אויביהם הפוליטיים בעזרת ליצנוּת. אויביהם הפוליטיים של צבא הליצנים היו כת החשישיון, וכתוצאה מכך, הם רצו להכניעם דרך ליצנות מפחידה ומטרידה. לשם כך, נסע צבא הליצנים במסע הצלב השישי ביחד עם פרידריך השני לארץ ישראל, ומשם הם נדדו לאסיה, והתקרבו למוקדי ההתנקשויות העיקריים של הכת.

לצבא הליצנים שתי סיבות עיקריות מדוע הם רצו להשמיד את כת החשישיון:

 1. הם תמכו בכיבוש המונגולי ברחבי אסיה.
 2. הם ראו בהם כיריבים המושבעים שלהם, מפני שגם הם משתמשים בדרכים "מיוחדות" להביס את יריביהם הפוליטיים.


בעת הגעתם לסוריה בשנת 1256, צידד הצבא בכיבושי האימפריה המונגולית, והתנגדו לכת החשישיון,ולפיכך הם עשו מספר דברים בנדון:

 1. ראשית, הם דאגו שהתאבדויות החשישיון לא ייעשו כנגד האימפריה הדגולה של ג'ינגיס חאן.
 2. שנית, הם הטרידו בעזרת ליצנוּת את כת החשישיון, וכך גרמו להם לנסיגה מהצבא המונגולי.

כאשר כבשו המונגולים את המזרח התיכון, הליצנים עזרו להם באהדה ובששון, מאחר וכבר היה שיתוף פעולה בין המונגולים לצבא הליצנים.[1] כת החשישיון חייבת הייתה למנוע את כיבוש סוריה, ולכן רצתה לגרום להתנקשות בג'ינגיס חאן. אולם, צבא הליצנים בדיוק הטריד את כת החשישיון בעזרת ליצנוּת. תחילית, חשבה הכת שהם רואים ליצנים מטרידים בגלל החשיש שהסניפו, אך לאחר כמה רגעים ספורים, הם הבינו שצבא הליצנים בא לסכל להם את התוכנית. הקרב ביניהם אינו היה עקוב מדם, בשל העובדה שכת החשישיון הייתה מסוממת לחלוטין, וצבא הליצנים הטריד אותם בזכות פעילויות ליצניות מזוויעות, מה שגרם לשדה הקרב להיראות מגוחך ומצחיק.

קולוניאליזם

במאה ה-15, יותר ויותר אנשים החלו להצטרף לצבא הליצנים בזכות הסגסוג הפוליטי. אך להבדיל מפעמים אחרות, צבא הליצנים רצה להרוס מבפנים את התוכניות הקולוניאליות של מדינות אירופה. לשם כך, שמר הצבא על חשאיוּת.

ההתחלה של המחאה בקולוניאליזם התחילה בספרד. הנציגות של צבא הליצנים בספרד הפליגה עם שאר המתיישבים למקסיקו על מנת לכבוש אותה. בעת הגעות הספינות הספרדיות לחופי מקסיקו, הכיבושים החלו. כאשר התרחשו הכיבושים, צבא הליצנים החל לפעול בנדון;הוא שיחרר אינדיאנים מעבדוּת, מנע ממספר גבוה של לוחמים אינדיאנים למות, וניסו לספר למונטזומה השני, הקיסר האצטקי, שהם ייעשו הכל ויצטרפו ללוחמים היגוארים כדי שהכיבוש הספרדי ייכשל, ואילו האימפריה האצטקית אינה תחדול מלהתקיים. אבל כאשר ביקשו הליצנים בקשה, סבר מוקטסומה, כי האל קצלקואטל שלח אותם כאויבים כדי להפיל את האימפריה שלו בשל האיפור והביגוד המפחידים. בשל כך, צבא הליצנים הספרדי כולו נהרג כקורבן אדם במקדש אצטקי.

המהפכה האמריקאית

גם בעת המהפכה האמריקאית צבא הליצנים היווה חלק מהותי. ליצנים פוריטינים היגרו מ"העולם הישן" אל "העולם החדש". כמו המתיישבים הרגילים, גם הם התנגדו לחוקי המיסוי, ובפרט לחוק הבולים. לשם כך, הם יצרו מחאות ברחבי המושבות על מנת שחוקים אלו ייפסקו. בשיא המחאה של חוק המיסוי, הליצנים המתיישבים הטרידו את הסוחרים הבריטיים שייבאו תה למושבות, וכתוצאה מכך כל ארזי התה נפלו לים.[2]

במהלך מלחמת העצמאות בין המתיישבים המורדים לצבא האנגלי, החלו האנגלים לייביא שכירי חרב ליצניים מגרמניה (גרמנית:Clownischelandsknecht). שכירי החרב היו מוצלחים מאוד, מאחר והרומחים מבלונים עמם היו משתרעים על האויב, היו בעלי רמה גבוהה של הליום, מה שגרם לאויביהם לצאת מכלל ריכוז, וכתוצאה מכך הם קטלו אותם בקלות. כמו כן, ישנו "האפקט הליצני", הגורם לאויבים להיכנע מפחד. בדרך זו הצליח הצבא האנגלי לגבור על צבא המתיישבים עד קרב סטרוגה. בקרב סרטוגה, בשונה משאר הקרבות, השתתפו הליצנים המתיישבים בקרב סרטוגה. ההשתתפות של הליצנים המתיישבים עזרה לצבא המתיישבים בשתי דרכים:

 1. תחילית, ההליום של הרומחים לא משפיע.
 2. שנית,"האפקט הליצני" לא משפיע להם כלל.

בזכות השתתפותם, החל צבא המתיישבים לגבור על האנגלים עד לעצמאות המושבות.

אחד במאי

בשלהי המאה ה-19 בקנדה, נאלצו הליצנים לשעשע את הפועלים הזועמים על שעות העבודה המטורפות. הליצנים הנ"ל חייבים היו לשעשע במשך 12 שעות כל יום את הפועלים במפעלים השונים;הם יצרו להם בלוני עם כמות עצומה של הליום (אם כי היה זה רעיון שערורייתי, מאחר ונכנס כמות מועטה של חמצן), הכינו להם חיות מבלונים, ואף העבירו סדנה להטרדת אנשים בעזרת מיומניויות ליצניות. אולם גם מעשי השעשוע של הליצנים לא רק הפריעו לעובדים, אלא ששעות השעשוע המטורפות שלהם גם להם למחוא. על מנת לעשות משהו בנדון, הצטרף צבא הליצנים העובד כפלג קטן באיגוד עובדים קנדי. לאחר כמה שבועות, החלו חלק מהליצנים להנהיג שביתה כנגד המנהלים מ-12 שעות ל-9 שעות. אולם, החלו המנהלים לאסור את הליצנים. הליצנים האסירים ניסו לשחד את הסוהרים ולהמיר את דעתם הפוליטית בעזרת בלוני הליום משכרים, אך הסוהרים הוכנו במיוחד לנסיונות שוחד אלו, ולפיכך הליצנים לא שוחחרו מהכלא עד ימי מותם. בזכות הגבורה של הליצנים, החלו מאבקים למען הפועלים בכל ימי תבל.[3]

צבא הליצנים כיום

ליצנים פרו-פלסטינאיים מצבא הליצנים מוחים באכזריות נגד יוזמת ז'נבה.

לאחר הכוחות הפוליטים שצברו הליצנים במרוץ השנים, החליטו הליצנים כי עליהם לאחד כוחות כצבא אחד גדול ומפחיד, אשר מטרתו היא למחוא נגד אויביו הפוליטיים. צבא הליצנים היום הוא בראשות רונאלד מקדונלד, פעיל בקיא בתחום הפוליטיקה והפדופיליה. בעיני צבא הליצנים, רונאלד מקדונלד מסמל את הלוחם הליצני האולטימטיבי, הליצן שיילחם במשטר הארור בעזרת רובי מים, הליצן שיחדיר לאנשים הליום בעזרת בלונים, האיש שישתמש בליצנות מרתיעה למען החירות, ולפיכך הוא נבחר כמנהיג הרשמי. צבא הליצנים הוא בינלאומי, ופעיליו נמצאים בכל רחבי תבל כדי להילחם למען חירות, והזכות לחיים.

בשונה מארגונים ליצניים קודמים, לפני שצבא הליצנים מנסה לשנות משהו בחֶברה, הוא קודם לכן מנסה ללעוג על המעוות והפגום בחברה בעזרת שלטים, סיסמאות המעוררות גיחוך, ואפילו אביזרים ליצניים הגורמים לשעשוע וצחוק, ורק אם דרך זו לא עובדת, משתמש הצבא ברומחי הבלונים, ברובי המים, ובבלוני ההליום. דוגמה הממחישה פעילויות אלה היא התארגנות פרו-פלסטינאית בז'נבה. לאחר שדנו בקשר ליוזמת ז'נבה, החלו הליצנים הפרו-פלסטינאיים לצחוק על ישראל, לזלזל בה, ואף אמרו את החסרונות שלה.[4] לאחר ששיטה זו לא עבדה, החל הצבא להתפרע;המורדים השתמשו ברובי המים, בבלוני הליום, ברומחי הבלונים, ואף חיבקו את השוטרים[5]. בזכות מעשים אלו, הם הצליחו לשנות מעט את הקריטריונים של יוזמה זו.

מניפסט צבא הליצנים

מניפסט צבא הליצנים הוא מצע, שנכתב ע"י רונאלד מקדונלד וחסידיו, אשר מטרתו היא לקדם ולהראות לעולם את מטרתו ואת סגנונו ה"ייחודי" של צבא הליצנים לפתור סוגיות פוליטיות. האמנם, במניפסט צבא הליצנים מוסתרים מסרים סודיים היכולים לפעול נגד הצבא. מסר סמוי חריף הטמון במניפסט נמצא בתחילת המניפסט:

"בגלל שסוד הצלחתה של התקוממות אינו תכנון מושלם, אלא כושר אלתור מבריק."

מתוך הפסקה "זאת התקוממות".


במשפט זה, צבא הליצנים מונע מיריביו הפוליטיים להיות מפוחדים, כיוון שבמשפט זה נאמר שהצבא כלל לא מתכנן את צעדיו, מה שגורם ליריבים לגבור על הצבא בקלות.

המסר הסודי השני טמון באמצע המניפסט:

"אנחנו צבא מכיוון שליצן בודד עשוי לכל היותר לעורר חמלה, אבל גדודים של ליצנים ממושמעים יכולים להוות סכנה של ממש."

מתוך "אנחנו צבא".


מסר סודי זה סותר את המסר הסודי הראשון, מה שגורם לקורא להביע זלזול במניפסט.

המסר הסודי השלישי פותח את הפסקה השלישית:

"אנחנו ליצנים כי מה עוד אפשר להיות בעולם כה אווילי."

מתוך "אנחנו ליצנים".


מסר סמוי זה גרם בשנת 2009 ברחבי העולם לשני מקרים חריגים מהרגיל:

 1. ראשית, יותר ויותר אנשים התאבדו בשל התיאור הקיצוני "בעולם כה אווילי".
 2. שנית, יותר ויותר אנשים נהפכו לליצנים, כיוון שחשבו שזה המקצוע היחידי שבו יוכלו לפרנס עצמם.

המסר הסודי הרביעי פותח את הפסקה הרביעית:

"אנחנו מורדים מפני שאהבתנו לשמחה ולחיים גדולה יותר מאהבתנו ל"מהפכה"".

מתוך "אנחנו מורדים"


מסר סמוי זה אומר, שהמרד שעורך צבא הליצנים מונע את אהבתם לשמחה ולחיים, ובמקרים קיצוניים יכול אף לגרום למהפכה.

והמסר הסודי החמישי והאחרון, אך הקשה מכולם מסיים את המניפסט:

"עזבו אתכם מקרקסים, הצטרפו להתקוממות צבא הליצנים המורדים החשאי."

מתוך "אנחנו שומרים על חשאיות".


עקב מסר סמוי זה, מיליוני ליצנים נטשו את קרקס השמש, ובמקומו החלו לעבוד בצבא הליצנים. בשל עובדה מצמררת זו, קרקס השמש נאלץ להפסיק את סיבוב ההופעות העולמי שתכנן לשנת 2010. כתוצאה מכך, קרקס השמש תבע את צבא הליצנים על סך כ-4.5 מילארד דולר, כאשר כל חודש יעביר צבא הליצנים עשרת אלפים דולר וליצן.[6]

קישורים חיצוניים

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על צבא הליצנים.

ראו גם

הערות שוליים

 1. צבא הליצנים סייע בכיבוש קייב בשנת 1240, כאשר עצרו שם במהלך נדידתם לאסיה.
 2. אירוע זה מוכר גם כ"מסיבת התה של בוסטון."
 3. צבא הליצנים ראה מאבקים אלו כניצחון על המפעילים השערוריתיים, שהורו להם לשמח את הפועלים העצובים.
 4. אם כי העולם כבר יודע אותם.
 5. חיבוק האויבים היא שיטה עתיקת יומין חסרת כל כישלון, שבה הליצנים מצליחים לעמעם את יכולת הלחימה של אויביהם, וכך מצליחים להכניע בקלות אותם.
 6. עד היום צבא הליצנים חייב מיליוני דולרים וליצנים לקרקס השמש.