דוקטור סוס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
הסוד.png
הערה: סוד כמוס לפרה ולסוס

ערך זה הינו סודי ביותר, וחשוב שלא יהיה חשוף לעיניהם של כל היצורים התבוניים שאינם פרות או סוסים!

  • נא לא לשתף את התוכן החשוב בערך זה עם אלו שאינם פרות או סוסים
  • סוסי ים ופרות ים הם תחום אפור, אנא התייעצו עם מומחה בתחום


דוקטור סוס בצעירותו
דוקטור סוס וחברים בקונגרס הציוני הראשון
דוקטור סוס משחרר את הרייכסטאג
"אם הוא נשמע כמו סוס, מריח כמו סוס ומדבר כמו סוס, כנראה שהוא דוקטור"
~ עו"ד יורם שפטל


"הסוס החכם ביותר שראתה האנושות במאה השנים האחרונות"
~ דוקטור אחמד טיבי


″דוקטור סוס הוא דוקטור והוא סוס, הוא חכם והוא דוקטור″

~נמר הכסף, ליכודיאדה 1876


″דוקטור סוס הוא הכלאה יוצאת מן הכלל של מולקולות דוקטור ומולקולות סוס″

~מישהו מהכימיאדה


″איני יכול עוד″

~מנחם בגין על רב המכר "חתול תעלול"


דוקטור סוס הוא כשף האוויר האחרון והרב הראשי לישראל. נולד בטהרן בשנת 2016 לבני גורן וציפי שביט.

ילדותו

ילדותו המאושרת של סוס בטהרן הייתה אומללה. בגן פגש את חברו הטוב דונאלד טראמפ ומאז הם נשארו בלתי-נפרדים. אביו בני גורן נטש את אמו כשסוס היה בן 3, ואמו, ציפי שביט, חינכה אותו על ערכים של אהבת המולדת ופסטי פסטי פסטיגלללל!


ההתעללות המינית

במהלך ילדותו אמו לקתה במקרה חמור של זואופיליה וסכיזורפניה. היא נהגה להתעלל בו התעללות מינית על בסיס יום יומי. במהלך התעללותיה הרבות, היא נהגה להתייחס לבנה - סוס הקטן, כאל סוס. לא רבים יודעים, אבל שמו האמיתי של דוקטור סוס הוא דינקלברג. הצילוק הנפשי שעבר גרם לו להתייחס לעצמו כאל סוס לאורך כל חייו. אמו נהגה להתעלל בו עד גיל 12, ואחר כך עבר לה.

התיכון

בתיכון סוס התמכר להרואין, וכדי לכלכל את התמכרותו התחיל לעבוד כסייס. את אשתו, שרה נתניהו, הוא פגש שם, אך לאחר ששכב עם כל הסוסים באורווה (פרשת הקלטת הלוהטת) הם התגרשו לראשונה. הוא סיים כיתת מב"ר בהצטיינות יתרה, ובעזרת מכתבי המלצה מטעם האקדמייה הגבוהה לחומוס על שם שבתאי צבי התקבל לאוניברסיטה.

חייו האקדמיים

האוניברסיטה

סוס סיים בהצטיינות לימודי תואר ראשון בשטיפת רצפות באוניברסיטת הרווארד שבקריית גת, ותואר שני בערסולוגיה. מרצו האהוב, יוסף טרומפלדור, מספר עליו כי תמיד היה בעל רוח לוחמנית של צב נינג'ה, והילה חולמנית בצבע צהוב-חרדל. אשתו השנייה, יונית לוי, חולקת על אמירה זו וטענה כי צבע ההילה שלו בכלל היה ירוק-זית. ויכוח זה נכנס לדפי ההיסטוריה בתור מלחמת העצמאות. את עבודת התיזה שלו כתב סוס בנושא כיצד השפיע מותו של אריאל שרון על העלייה באוכלוסיית התימנים של ראש העין, ועל עבודה זו זכה בפרס ישראל לשש-בש.

הפנימייה

בעת לימודי התואר השני שלו, פתח סוס את הפנימייה האקדמית הגבוהה לכלבי תחש במצבי סיכון ומדד IQ של 130 ומעלה אשר מתעניינים במתמטיקה וסאדו-מאזוכיזם. מתלמידיו המפורסמים:

דוקטור סוס בפנימייה שלו

ראו גם

הדוקטורט

הדוקטורט המפורסם עליו קיבל סוס את התואר "דוקטור לפלאפל" (Ph.D.) היה מה שאפשר לו לשבור את הקיר החמישי, תקרת הזכוכית, ואת רגל ימין שלו. צולע ומקרטע, סוס כתב את עבודת הדוקטורט שלו בנושא המרתק שהוא הפיליפינים בעזה. כפי שחשף סוס בדוקטורט, הפיליפינים מגיעים לעזה כי באגס באני מבטיח להם אגרול, ואז הם נתקעים שם בלי מילקי, ועל כן טבע סוס את הביטוי בעז"ה (בלינצ'ס ערבי זה השיט), ביטוי שאחר כך אומץ על ידי אלוהים וזוג הומואים מתל אביב כי כבר לא מרשים להם לאמץ מרוסיה. רק בזכות הדוקטורט פורץ-הדרך זכה סוס בפרס נובל לשלום וכימיה, וכך יכול היה לפרוץ בקריירה ספרותית.

הקריירה הספרותית

יצירותיו

דוקטור סוס כתב ספרים, שירים וכתבי קודש רבים. המפורסמים מביניהם:

חתול תעלול
  • הארי פוטר והאורנג-אוטנים מהחלל (וגם ספר ההמשך המצליח "מתמטיקה, חמש יחידות לימוד: חלק ב'-2 סמל קודם שאלון 035806 סמל חדש שאלון 035581)
  • טרילוגיית "דברים שהממשלה לא רוצה שתדעו" ("כדור הארץ הוא שטוח", "מארק צוקרברג הוא איש-לטאה", "מלפפוני ים מגיעים בקופסאות שימורים")
  • איך הגרינץ' גנב את חג החנוכה
  • אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים אבל בדרך יכולים למות מהיפותרמיה
  • סדרת הספרים המפורסמת "נביאים" (יהושע, שופטים, שמואל א', שמואל ב', שמואל ג': הכוח מתעורר, מלכים א', מלכים ב', ישעיה, ירמיהו, יחזקאל, תרי עשר, שבתאי צבי)
  • חמאת בוטנים - הדבק של הטבע

מורה לספרות

בנוסף להיותו סופר, משורר ואוטו-קניבל מפורסם, דוקטור סוס היה גם מורה לספרות בבית הספר לנבואה על שם הרב רפי "מטורפי" פרץ שבמעלה אדומים. תלמידיו הרבים מתארים אותו כדמות חמה, אוהבת, ומתעללת מינית (מאוחר יותר ההיסטוריונים יפרשו את ההתנהגות הזו כדפוס התנהגות של "מידה כנגד מידה"), ומספרים כי המשקה האהוב עליו היה טקילה. כמורה המציא דוקטור סוס את שיטת המקל והגזר, שיטת השקשוקה, שיטת קומינסקי ושיטת המודעות לפוריות: המדריך השלם להשגת הריון בדרך הטבעית, לאמצעי מניעה טבעיים, לבריאות האישה.

דוקטור סוס לימד במשך 23 שנים, וחינך דור שלם של מנהיגים ונביאי שקר.

מותו

דוקטור סוס מת בגיל מתקדם ובשיבה טובה, כאשר נחנק מכוס ויטמינצ'יק פטל. את מילותיו האחרונות מכיר כל ילד בעולם, והן מרגשות מחדש כל אזרח בטקסי יום הזיכרון השנתיים לדוקטור סוס ובניטו מוסוליני:

″אין דבר, טוב למות בעד ארצנו, חרטתי היחידה היא שיש לי רק חיים אחד לתת למדינתי, הגם אתה, ברוטוס, איפה השעון שלי? אני מת חף מפשע, איזה אמן גדול אובד עם מותי, העצבות תימשך לעד, תמות נפשי עם פלשתים, שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד, אלוהים יסלח לי, זה תפקידו, קיבינימט".