ערך מופלץ

חתול

From איןציקלופדיה
(Redirected from חתולה)
Jump to navigation Jump to search
חתול
חתול

חתול מודרני
מחלקה כלי נשק
סדרה טורפי על
משפחה

נמריים

שבט

מגפניים

סוג

מחותלים

מין

חתול הברררררר...

שם מדעי

Garfieldinotus

תוצאה של ניסוי כושל ליצור חתול בתנאי מעבדה
"מתי כבר יגיע הדור השני?!"
~ שבתאי צבי על חתולים
"מיאו"
~ חתול על חתול
"מיאו... ח-ת-ו-ל-ה!"
~ זאב רווח על שלושת האופים


החתול (ידוע גם כ:"חאתול!" וכ"חאתולי") המודרני הוא תוצר של ניסויים חדשניים שנערכו על חיות פראיות כגון אריות, נמרים וחילזונות טורפים ע"י שמעון פרס. המטרה הייתה ליצור חיה דו-שימושית המתפקדת גם כחיית מחמד וגם ככלי לחימה. לשם כך גויסו מיטב המומחים בראשותו של הפרופסור פרידריך ארסנט בנץ, הידוע יותר בתור ממציא החתול המודרני, במטרה ליצור את החיה המדוברת. האדם היחידי בעולם שבורח כאשר הוא רואה חתול, הוא יוסי ביילין.

החתול הומצא בשנת 1934 והפטנט עליו נרשם שלוש שנים קודם לכן - בשנת 1931. בשנת 1925 החל הצוות בראשותו של בנץ לשרטט דיאגרמות שעל פיהן ייוצר החתול הראשון. לאחר עבודה מפרכת שנמשכה חמש שנים, ובתקציב דל של כ-500 לירות שטרלינג, פותחה מכונה לייצור חתולים, ואבטיפוס ראשון של החתול. הגרסה הראשונה, שכונתה "מיצי" או בשם הקוד "P.U.S.S.Y 0.9.5" עוד לא כללה ציפורניים ברגליים הקדמיות, ולא את המנגנון המאפשר לה לנחות על הרגליים. בעקבות עובדה זו כונתה "P.U.S.S.Y 0.9.5" בשם "חתול גרוזיני". פירוש הקוד: P.U.S.S.Y מסמל את העובדה שכלי הנשק הוא מסדרת פוסי, שעד אז כללה רק את העכבר הראשוני. ה- 0.9.5 סימלה את העובדה שמדובר בגרסה לא חוקית (ה5 שבסוף מסמן את האי-חוקיות, ככה שהגרסה היא למעשה גרסה 0.9 ולא 0.95 כמו שהערסים נוהגים לחשוב).

הגרסה השניה לחתול המודרני - שהיא החתול המוכר לנו כיום בפחי הזבל, היא ה- "P.U.S.S.Y 1.0", שכבר ידעה לנחות על הרגליים, כללה ציפורניים ברגליים הקדמיות ואף הכילה מנגנון מיוחד המאפשר לחתול לקבור את צרכיו, ולא להשאירם על פני השטח. פירוש הקוד הוא כמו הקוד של הגרסה הגרוזינית, רק שהפעם הנשק לא נמצא בשלבי בטא (ואת זה אפשר לראות בעובדה שאת ה0 החליף ה1).

Lite5.gifטיפ

הידעת? בגימטריה "חתולה" זה כמו "ישו הצלוב"

לרוע המזל, עם עליית הנאצים לשלטון בגרמניה, נפסקו העבודות בייצור החתולים, ונגנזו התוכניות לגרסא 1.5 שבה תוקנו הבאגים הגורמים לייללות בתקופת הייחום, בעיות בירידה מעצים ומצב נמנמני המאפיין חלק מהחתולים. המדענים תכננו לחתול מנגנון השחזת ציפורניים טבעי, אך שכחו למנוע מהחתול להפעילו בסביבת מגורים.

החתול, כלי לחימה מודרני

החתול משמש ככלי לחימה נפוץ ומשוכלל עקב כך שהוא ניחן בתכונות רבות, כגון:

חתול טיפוסי, לחצו להגדלה
 • רגלי החתול - החתול מצויד בארבע רגליים, שכל אחת מהם כוללת כחמש ציפורניים, הנשלפות כאשר החתול צריך לתקוף. כאשר החתול אינו תוקף, ציפורניו החדות נכנסות חזרה אל תוך "כריות הרגליים", המאפשרות לחתול לנוע בכל מהירות אפשרית ללא רעש. אופציה חיונית בפשיטות לייליות.
 • פיו של החתול - בנוסף לנשק יעיל זה, מצורף לחתול פה מלא בשיניים חדות במיוחד. פה זה יכול לשמש כאזעקה, במקרה בו חתול נמצא בסכנה, אך לרוב החתול משתמש בו לצרכי הפחדת זכרים ומשיכת הנקבות.
 • פרוות החתול - החתול מכוסה בפרווה, המהווה בידוד תרמי ומאפשרת לחתול לשמור על אנרגיית חום כאשר הוא נמצא במקומות קרים. נועדה לבלום זעזועים מכניים (כמו אבנים הנזרקות על ידי ערסים). תפקיד נוסף של הפרווה - לתת לחתול הסוואה בתנאי שטח. פרווה ירוקה המתאימה לפחי אשפה כבר פותחה, אבל צער בעלי חיים מכחיש חתולים שכאלה ומנסה להשמידם.
חתול ממוצע
 • הרפלקסים של החתול - הרפלקסים של החתול הם בין הטובים ביקום. הסט של החתול כולל "מנגנון נפילה על הרגליים". מנגנון זה מאפשר לחתול להתהפך על הרגליים תוך כדי נפילה מכל גובה מעל לגובה קריטי (כ20 סנטימטר, ואם התמזל מזלו - כ 7 קומות בניין (קלפים)). בהזדמנות זאת חשוב לציין כי כאשר זורקים את החתול מגובה העולה על עשרים ושמונה מטרים, לא מובטח כי החתול ינחת על הרגליים.
 • חושי החתול - החושים של החתול משודרגים על ידי הטכנולוגיות המובילות בימינו:
  • עיני חתול מכילות אישונים היכולים להצטמצם ולהתרחב בהתאם לעוצמת האור שהחתול קולט. הן מותאמות במיוחד לראיית לילה ויש להם אבחנה מדוייקת ביותר. העיניים מסוגלות לאתר כל תנועה במהירות העולה על מהירות החשיבה של הערס, בעודו מחליט לזרוק עליהם אבנים. זהו יתרונו של החתול, כי אולי, אם הערס היה חושב מהר יותר, החתול היה מסוגל לקלוט את זה ולברוח מבעוד מועד.
חתול שנפגע באחת מהמלחמות שהשתמשו בחתולים ככלי לחימה ונהיה חולה בטשטשת
  • חוש הריח המפותח של החתול מאפשר לו לזהות אנשים וחפצים בקלות, ולסווג אותם כמסריחים או כנקיים.
  • חוש השמיעה של החתול מיוחד במינו, מכיוון שאוזניו יכולים להתמקד על מקורות רעש ולפעול ממש כמו ראדר. בלתי אפשרי להתקרב לחתול יישן(נסו בעצמכם!). חושי השמיעה והריח של חתול מאפשרים לו להשיג מידע מודיעיני וחיוני תוך פחות מעשירית השניה. לגרסת החתול 1.5 כוללת זיכרון מוגדל שמאפשרת לחתול המשודרג לזכור את המידע שאסף.
  • חתולים מסוימים מצוידים ב"מנגנון חזרה הביתה", או GCPN (Global Cats Pozition Network) המאפשר להם למצוא את הדרך לביתם מכל נקודה על פני כדור הארץ. הדבר נעשה בעזרת מצפן פנימי שמותקן בהרחבה ולא כלול בחבילת הבסיס, שאפשר לקנות בחנויות האלקטרוניקה למינהם.
  • אל תזלזלו גם בשפם של החתולים, אומנם הוא קודם כל לקישוט (חשבתם פעם איך יראה חתול בלי שפם?!), אבל הוא גם יודע לזהות הדפי אוויר וכך לדעת שמשהו מתקרב גם בלי שהוא ראה אותו.
 • החתולים ידועים בגמישותם ולכן הם יכולים להתחמק מכדורים כמו ניאו במטריקס.
 • קומפקטיות. כל התכונות הללו נכללות בחתול שמשקלו אינו גבוה והוא ניתן לנשיאה על הגב בתיק פשוט. החתול נוח לקיפול ולאחסון כאשר הוא מכובה, לרוע המזל כפתור כיבוי ו-Reset נמצא רק בחתולים מגרסא 1.5 ומעלה. לחתול מגרסה 1.0 יש כפתור השהייה בצוואר.

חתול ידוע גם כמלאך שמיימי שנלחם ברשע המגובש שנים רבות בעזרת דגים, חלב, אבקת נצנצים וכנפי עוף. החתול הוא גם יצור השטן במתולוגיות מסויימות, שם נוהגים בו בברבריות גמורה, כמו כריתת איברים.

הפצת החתולים

חתול מעביר לחייל תאים חתוליים לבסוף יהפכו את החייל התמים לחתול קטלני. עם נעליים!

לאחר מלחמת העולם השניה, החלו החתולים להתרבות בעזרת מנגנון הרביה שהותקן בגופם. לרוע המזל, המנגנון של חתול מגרסא 1.0 הוא מסורבל ומלווה ביללות חזקות וצורמות הנשמעות בדרך כלל מתחת לחלונות בחדרי שינה. למרות כל השכלולים הטכנולוגיים של החתול, הוא מעדיף לחיות בבית, בו ניתן לקבל אוכל בחינם. החתולים הביתיים לא משתמשים בתכונותיהם (חוץ מהמקרים בהם הם מותקפים על ידי בני הבית, או שתאילנדים מנסים לאכול אותם).

החתולים והעולם

בשנת 1950, לאחר מלחמת העולם השניה, העולם התחיל לקבל את הרעיון של החתול ואימצו אותו, אבל בשנת 1951 רוב המדינות (חוץ מתאילנד) אסרו על שימושו ככלי נשק. לעומת זאת, התאילנדים (כמו תאילנדים) משום מה נהנו מבשר החתול והתחילו לאכול אותו. לפי השערות, עד שנת 2053 כבר מנהג אכילת החתולים יתפשט גם אל סין ויפן. עם זאת,מחקרים מוכיחים כי הריגת חתולים לשם ההנאה- מסיבה אושר ומונעת דיכאון מג'ורי (בנוסף להנאת החתול מהעניין). בWOW צריך להרוג בחוסר רחמים כל חתול, ארנב, קובולד ,זאב , אורק, חצי-אלף, חצי-שד משוגעים וכו', שנתקלים בך במטרתך הנעלה והאין סופית לעלות לשלב הבא.

סוגי חתולים (על פי אופי)

החתולים נבדלים זה מזה באופיים ובהסתגלותם לתנאים של סביבת המחיה הממוצעת של חתול ביתי - הבית. פה נציג את שני הטיפוסים העיקריים מבינהם, והם: החתול הפאסיבי והחתול האקטיבי. הם נבדלים זה מזה באופן הפעולה שלהם ובפרסקטיבה שלהם על העולם.

החתול האקטיבי

החתול האקטיבי מנצל את תכונותיו כמכונת לחימה מודרנית ומשתמש בהן ללכידת מזיקים, לכידת לא מזיקים ועריכת מפגני ראווה כמו זינוק פראי ברחבי הבית וגרימת נזקים שונים. החתול האקטיבי אלים יותר ובשל אופיו הפעלתני פחות מתאים לשמש חיית מחמד. התנהגות שאינה ראויה מונעת מבני האדם להביא לחתול זה אוכל, והוא נאלץ לחיות מציד חיות קטנות וחרקים, לפעמים גם ממוטות אם אין ברירה (פליאונטולוגים רבים טוענים שהחתול הוא הגורם העיקרי להיכחדות הממוטות). החתול האקטיבי אוהב לשחק ולתפוס דברים שזזים מולו, ומסוגל לעשות זאת גם בחושך מוחלט. שימושו העיקרי של החתול האקטיבי הוא תפיסת מזיקים ושדידת בנקים, מאחר והלה מצטיין בכך אודות לתכונותיו.

אחד החתולים האקטיבים המוכרים ביותר הוא טום, שאף זכה לתוכנית טלוויזיה. טום התפרסם בעקבות ליל קיץ שבו נמאס למשפחתו ממנו והם נטשו אותו בטיול שעשו לקנדה (מארה"ב). טום הצליח לצעוד מאות קילומטרים ולחזור לביתו בטקסס (למרבה צערה של המשפחה, שהחליטה שבמקום לתקוע לו כדור בראש עם רובה הציידים שתלוי מעל האח עדיף לספר על המקרה לעיתונות ולעשות עליו כסף).

הביקורת על טום: המבקרים טוענים שלחתול אקטיבי ניווט והליכה של מאות קילומטרים הם לא דבר קשה במיוחד. המשפט שנחקק בזכרון היה זה שנאמר על ידי ישראל ישראלי "נראה אותו צועד את כל תאילנד ברגל".

חתול פאסיבי (אילוסטרציה)

החתול הפאסיבי

החתול הפאסיבי מבלה את רוב זמנו בחיפוש אחר מקום מנוחה. עיקר הפעילות הגופנית של החתול הפאסיבי מתרחשת כאשר הוא קם ממקומו לחיפוש אוכל ואולי גם איזה בירה או שתיים. החתולים הפאסיביים נוחים יותר לשימוש כחיות מחמד ולכן מקבלים אוכל באופן קבוע אם הם לא משתינים על התקרות. בשל עובדה זאת אין הם צריכים להשתמש בכישורי הציד שלהם ואלו מתנוונים בהדרגה עד להעלמותם המוחלטת. חתולים פאסיביים רבים ניתנים לשינוע ממקום למקום בקלות, ונשארים בכל מקום שבו ישימו אותם. שם נוסף לחתול הפאסיבי הוא "החתול המסומם" מאחר ותנוחות המנוחה שלהם וכן זמן המנוחה שלהם מזכיר את זה של נרקומנים.

על-אף האמור לעיל, לעיתים תת המודע (התקן PiGuR 3.14) עשוי לפקוד על החתול הפסיבי לצוד ג'וק שנח בזווית עינו. החתול יקום ויתחיל לרדוף אחר המקק עד לרגע בו יטפס על הקיר או יסתתר בנקיק שמתחת לארון. אז החתול יעבור למצב המתנה שעשוי להמשך שעות בו פרט למערכת הראייה כל מערכות החתול מושבתות והוא מחכה בישיבה לג'וק שיצא - או בקיצור - ישן עם עיניים פקוחות.

החתול הרדיואקטיבי

מלזיה - בימים טובים יותר

ממשלת אוקריאינה יצאה ב'87 בהצהרה בה היא מודה שסוג זה של חתול הוא למעשה שיירים מהנפולת הגרעינית של איזור צ'רנוביל. רוב הציבור מאמין שהייתה זו ארה"ב ששילמה לנשיא אוקראינה לצאת בהצהרה המטופשת הזאת על מנת להסתיר את העובדה שארה"ב יעדה את החתול הרדיואקטיבי למלחמה עם יפן.

הכל החל ממדען צעיר לפיזיקה גרעינית שגילה שלהעשרת אורניום יש דרך נוספת ופשוטה יותר מהקמת כור גרעיני והיא בפשטות האכלת חתול בית רגיל באורניום. שני התהליכים לוקחים כ20 שנה. לאחר 20 שנה אפשר להטיל את החתול על הירושימה או כל עיר בעולם שתרצה להרוס והאפקט יהיה דומה לאפקט של פצצת אטום רגילה.

כיום אין שימוש בטכנולוגייה זו, זאת לאחר המקרה המצער שהחריב את מלזיה עד היסוד.

מנוע חתולֶּחֶם

תרשים כוחות למנוע חתולּחם

כידוע לכל, אם מורחים פרוסת לחם בחמאה, אז היא תמיד נופלת עם החמאה למטה(לפי חוקי הפיזיקה). החתול לעומת זאת נופל תמיד על הרגליים ("מנגנון נפילה על הרגליים", מעל גובה קריטי כמובן). ניתן לנצל שני כוחות אלו ולבנות מנוע חתולֶּחֶם (קיצור של מנוע חתולֶּחֶם עם חמאה), שיפעל ללא השקעת אנרגיה חיצונית. תהליך ההכנה של מנוע החתולֶּחֶם פשוט מאוד, כפי שאפשר לראות בקטע הבא:

כך יוצרים מנוע חתולחם-

המצרכים:

 • חתול בריא בעל מסת מנוחה קטנה ככל האפשר.
 • חמאה (לא עובד עם מרגרינה!).
 • שלושה מגנטים.
 • מסקינגטייפ.
 • פרוסת לחם.
 • סכין.
 • שני סלילים גדולים.


אופן ההכנה:

 • מורחים את החמאה (או לחילופין, את החתול) על פרוסת הלחם.
 • מצמידים את פרוסת הלחם ואת שלושת המנגטים לגב החתול.
 • מחברים את כל החלקים בעזרת מסקינטייפ.
 • ממקמים את שלושת הסלילים מסביב לחתול.
 • נותנים לחתול מהירות זוויתית של 4.5 מטר לשניה (יש להקפיד שהוא נמצא מעל 20 סנטימטר מעל הקרקע).

מתוך יומנו של הפרופ' מתן אבו, ממציא מנוע החתולֶּחֶם


Lite5.gifטיפ

במידה והמשפחה עושה מנגל בשבת, מומלץ להוסיף את המלח לבשר החתול לפני הצלייה - כך נשמרת הפריכות. (ע"ע חתול על האש)

כעת מנוע החתולּחם ימשיך להסתובב כל עוד החתול חי, ובסלילים הנמצאים מסביב לחתול יווצר זרם חשמלי עקב השראה מגנטית שמקורה במגנטים על גבי החתול המסתובב. המנוע ימשיך לייצר אנרגיה כל עוד החתול חי, היות וחתולים מתים נופלים לאו דווקא על הרגליים.

מאחר והמנוע מונע בעזרת חוקי מרפי ותכונות החתול בלבד, הנצילות שלו גבוהה משל מנועים אחרים, ובשביל שימשיך לעבוד יש להאכיל את החתול מדי פעם, כך שאין סתירה לחוק שימור אנרגיה.

המנוע הפך פופולארי בשנים האחרונות מאחר שהוא ידידותי לסביבה ונעשה בו שימוש בחלק מהרכבים החדישים. לרוע המזל, ארגונים כמו "צער בעלי חיים" התנגדו לשימוש במנוע, בעוד ארגונים לשמירה על איכות הסביבה תומכים בו. בשל המחלוקת הזו הוקפאו התוכניות לפיתוח מנועי חתולים בעתיד.

מנוע חתול בנץ

שיטה נוספת המייעלת את המנוע, אותה הציע המדען פרידריך ארסנט בנץ (מפתח החתול המודרני) היא פשוט למרוח את החתול עצמו על הלחם. כאן נחסך השימוש בחמאה - המייקר משמעותית את המנוע ומאפשר לכמה משפחות בדואים עניות שאין להן מה למרוח על הלחם לקבל חשמל חינם. עם זאת, בשיטה זו תפוקת האנרגיה של המנוע פחותה.

תיאורית מונע רגלחתוללחם

לאחרונה (195 ו9) המהנדס הטבעוני הניאו נאצי שבתאי צבי הציע בקהילת המדענים את התיאוריה החדישה שלו שאפשר לבצע מנוע חתול לחם ללא החתול, אלא בעזרת רגליו בלבד. תיאוריה זו עדיין בספקות ומפתחים אותה ברגע זה. אם יוכח שגרסה זו אכן פועלת היא תוכל לספק חשמל ל'מלאן תלפים' משפחות עניות שאין להן כסף לחתול שלם בזכות העלות המופחתת שלה.

ראה גם, מנוע חתולחם בפעולה

גרסאות חתולים חדישות

בשנים האחרונות נעשה נסיון לבנות את החתול מדגם 2.0, אך בשל באגים בתכנה, יללות חזקות החורגות מהתקן המותר ובעיות בהתחברות לרשת הסלולארית, הוקפא הפרויקט לעת עתה. המומחים מבטיחים שהגרסה החדשה של החתול תצא בסביבות שנת 2016.

חתול מגירסה R.I.B.O.A 02.4.5 שנוצר ע"י פאבלו פיקאסו. "חתול גרוזיני" בשפת הרחוב

גרסת אספנים חדישה של החתול, דגם R.I.B.O.A 02.4.5, שנוצרה ע"י האומן פאבלו פיקאסו, נמכרה במכירה פומבית בסכום של 0.5$, זהו החתול היקר ביותר שנמכר עד כה.

החתול בקולנוע

החתול מהווה את אחת מיסודות הקולנוע המודרני- הוא מסמל את כוחות השחור, את הרצון לרצח, את החוכמה החריפה ואת הרוע. בתפקיד של מרכז החוכמה והרוע אנו יכולים למצוא את החתול גארפילד מסרט אימה "גארפילד". חתול זה מתעסק בהתנהגות אנטיסוציאלית המובילה את הסובבים אותו לבעיות רבות.

אך מצד שני, קיימים מספר דמיות טרגיות המגולמות על ידי חתולים. בולטים במיוחד הדמיות הטרגיות של טום מסרט המתח "טום וג'רי" וסילבסטר מדרמה ארוטית "סילבסטר וטוויטי". שתי דמויות אלו סובבות סביב מעגלי הרעב והרשעות הגורמים לפיצול וקרע פנימי בתוך נפשם, וכתוצאה מכך לכישלון בחיים ולויתור על רצונותיהם האמיתיים.

החתולים בקולנוע יכולים אף לתעתע אויבים בעזרת חוש ה"חמודות" שלהם כפי שנקרא, כמו בקומדיית דה-לארטה "שרק", כאשר החתול עושה פרצופים מבחילים וכך מתעתע בגיבור הסרט שנופל למלכודת.


Einsefer1.png
הערך עשה לך תיאבון? קרא מתכון בנושא באיןספר: מתכונים/חתול על האש.ראו גם

קישורים חיצוניים

Chamin.JPG (למופלצים נוספים) העמידו ערך להפלצה או הצביעו למועמדים קיימים כאן!


זהירות - מערוך
אזהרה!
מערוך

הגעת למערוך בנושא חתול. מערוך הוא ערך שהורחב מעבר לכל פרופורציה עקב פירוט יתר, וכולל בין השאר זיוני שכל העלולים להזיק לקוראים שאינם משתמשים באמצעי הגנה. תוכל לתרום לאיןציקלופדיה בכך שתפסיק לייגע את הקוראים בערכים שהוצאו מהקשרם ומכלל פרופורציה, ומסכנים את בריאוּת הציבוּר.