מטריקס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ה"מטריקס" הוא בעצם עוד סרט שבא להסביר לנו ש"עבדו עלינו". בסרט מסופר על אדם (לכאורה ללא כוונות זדוניות), שהחליט להיות פריק מחשבים.

ניאו ברגע של שיעמום באימונים


עקוב אחרי הגרביל השחור[edit]

יום אחד המחשב של אותו אדם, ששמו "ניאו", החליט שהוא התחרפן ושנמאס לו שכל הזמן ניאו לא מכבה אותו. הוא מדבר איתו ואומר לו "תעקוב אחרי הגרביל השחור". ניאו מאמין למחשב שלו ומחפש גרביל שחור. כאשר ניאו מוצא גרביל שחור הוא מגלה שקוראים לו "מורפיוס" והוא נותן לו לבלוע כדורים בצבעים שונים עד שהוא מתעורר ומבין שכל זה לא היה חלום. הוא מקיא כמה פעמים בקטע הזה בגלל עודף בכדורים. הוא פוגש יצורים מוזרים כמו אנשים, מזוכיסטים מלאי חורים ושסתומים שיש להם תחביב להכניס סכים בעורף ולהתחיל לשקוע בחלומות. הוא מבין שהעולם שהכיר עד כה הוא שקר אחד קטן.


סוכנים עיוורים[edit]

הוא מגלה קבוצה של "רעים" הם בעצם סתם עיוורים חירשים (הם מצוידים במכשיר שמיעה שדומה מעט לאוזניה, וב"משקפי עיוורים" כהים שנראים כמו משקפי שמש). הגרביל שעונה לשם מורפיוס וחברה שלו מספרים לו על איזה סבתא שמספרת מה שצריך לקרות ("הנביאה הקשישה"- היא מצוידת בעוגיות ובאפשרות לראות מה יקרה). ה"סוכנים" לוקחים בשבי את הגרביל השחור, וניאו והחברה שהוזכרה קודם (אוף... עכשיו צריך להמציא לה שם... נקרא לה "טריניטי", שזה אומר שלושה יצורים גרביליים ורודים-כתומים שאוהבים לקפוץ שנקראים "ניטי"). הם ביחד מחלצים את הגרביל ועוברים לסרט ההמשך (לא לפני שהם מגלים שלניאו יש יכולות שלשום גרביל בעולם אין-לא שהוא גרביל, והוא מנצח אדם עיוור-חירש, ולוקח לו את מכשיר השמיעה).


סרט ההמשך[edit]

העיר האחרונה של בני האדם החופשיים

בסרט ההמשך הם מגיעים לעיר האחרונה(תל אביב) של בני האדם "החופשיים" (אנשים שאוהבים ללבוש בגדי צמר מסורבלים עם קרע, ולאכול דייסה), שנקראת משום מה, "ציון" (איזה מקוריות!), ושם הם הולכים להביא להגשמת נבואה (כן, של הקשישה, שנעלמה לפני שיצעקו עליה) שמתגלה כשקר, וניאו בוחר בחירה שהוא לא היה אמור לבחור כאשר חיי חברתו תלויים עליו בעוד מצד שני חיי כל האנשים תלויים בהם.

הסרט השלישי-המהפכה[edit]

בסרט השלישי ניאו הולך לעשות מו"מ עם הרובוטים הנחמדים שהורגים את כל תושבי העיר האחרונה, ומאז לא נודע מה עבר עליו (כי המלצמה הייתה מכוונת למכונות ולא אליו). הוא השמיד שוב את ה"סוכן" (שהפך בינתיים גם לחפרן) ששב לנקום בו איכשהו. הוא מתעלל בו אפילו אחרי ששיכפל את עצמו המון פעמים, ושבר לו את המשקפים. גורלו לא נודע. על איזו מהפכה דובר בסרט?


20px-Stop hand.png אזהרה!
הפיסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!


Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על מטריקס.