יאוי

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

יאוי = Yaoi = やおい יאוי (מערכת יחסים בין שני גברים,סטייה מינית ולטובה!) הוא מונח יפני מקוצר מ

「ヤマなし、オチなし、意味なし」 (yama nashi, ochi nashi, imi nashi) (אין שיא, אין פואנטה, אין בעיה) או במונח היותר מקובל - Yamete! Oshiriga itai! (תפסיק! התחת שלי כואב!) כמו יורי, רוב האיברים מצונזרים ביאוי בגלל חוק הצנזורה היפני, אשר משך את הבדיחה הידועה על ה"זין הבלתי נראה".

הרוב מאמינים שה"אוקה" (זה שמקבל בתחת) ביואי הוא בעצם דיקגירל קטנה (ילדה עם זין, עוד פאטיש יפני מוזר שיגרום לך לצעוק "למה, יפן?!!!"). עובדה זו ניתן לאשר על ידי העובדה שכל האוקאים הם נשיים, בכיינים וזונות קטנות וכלביות. כשהם יגדלו הם בסופו של דבר יצמיחו ציצים, והאוכלוסיה תדחוק אותם לקצוות כאשר \די\ יהיה מוצף בתמונות שלהם.

הסאמה (זה שנותן בתחת) יהיה כולו כזה "WTF?", כי אתם מבינים, הומואים-וואנאבי-גברים\בנים לא אוהבים ציצים. לכן הם יצטרכו לחפש עוד ילד קטן\דיקגירל קטנה, ובדרך זאת הם יהפכו לפדופילים, וכך נוצרים פדופילים, ילדים!

הסאמה והאוקה

שני המשתתפים ביאוי בדרך כלל נקראים 'סאמה' (תוקף) ו'אוקה' (מקבל). למרות שמונחים אלה בכלל נוצרו באומנויות לחימה, הם כנראה שומשו כבר שנים בתור תוכן מיני. סאמה בא מהפועל היפני 'סמרו' (לתקוף) ואוקה בא מפועל היפני 'אוקרו' (לקבל). הסאמה לרוב מוצג בתור הזכר הסטריאוטיפי בתרבות האנימה והמאנגה: מאופק, חזק פיזית, ו\או הגנתי. לסאמה סנטר חזק, שיער קצר יותר, עיניים קטנות יותר, ומראה חזק יותר משל האוקה. סאמה הוא גם נחשב לתואר יותר רם, ולרוב הבנים יתווכחו על הנושא, אבל לא תמיד.

האוקה נחמד יותר דו-מיני או נשי במראה, והוא לרוב קטן יותר או, בצורה לא אמיתית כמעט, נשי בהתנהגותו. האוקה תמיד או לרוב רגיש ומתחת לסאמה. לכן התואר הוא פחות מכובד, וכמו שנאמר "הופך אותו לפחות גבר ממה שהוא." אבל האוקה לא תמיד ישנא את התואר הזה.

למרות שהסטריאוטיפים האלה הם השכיחים ביותר, לא כל סיפור עוקב אחריהם ויש סימנים של 'מקוריות'.

למרות שרוב סיפורי היאוי המוקדמים יותר מראים גם סאמה וכם אוקה בתור די נשיים, נראה שיש תנופה ל"יאוי שרירי", שבו גברים מבוגרים מוצגים כשריריים יותר וגבריים בהרבה. היאוי ישן יותר עכשיו נחשב בתור "בישי" בעיניי הפאנגירלז, עקב המילה בישונן, מונח ל"גבר יפה" באנימה ומאנגה.

המחלוקת

ישנה מחלוקת בת ימים בין מעריצי יאוי ואנשים שלא נהנים לראות את הדמויות האהובות שלהם נמרסות ונקרעות לגזרים על ידי פאנגירלז באתרים כמו fanfiction.net או mediaminer.org. כל דרמה הנגרמת בין שני הפלוגות כמעט מובטחת להימצא בכל אתר שבו פאנפיקים ופאנארטים מוצגים לציבור. טווינססט (twincest, יורי או שוג'ו איי של שתי אחיות. עוד יצירה יפנית שתגרום לך למצוץ את האצבע בזמן שאתה בוכה "יפן!!! למהההה!!") הוא עוד סוג של דרמה כאשר נוגעים ביאוי.

הסדרות הכי מפורסמות לסלאשים של בן על בן

  • קינגדום הארטס
  • פוקימון
  • בוקו נו פיקו(?)
  • הארי פוטר
  • נארוטו
  • אוראן היי סקול הוסט קלאב
  • דורארארא!!