הפרוטוקולים של זקני ציון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"בני זונוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווו..............................................................................................................."
~ את שאר הציטוט לא תוכלו לקרוא מכייון ששבתאי צבי נרצח ע"י הנרי פורד


הפרוטוקולים של זקני ציון הוא המסמך האנטישמי הנפוץ ביותר ולמעשה הדבר שהתחיל את האנטישמיות. המסמך, שהופץ במיליוני עותקים ומופץ אפילו כיום, גרם למלחמות ופרעות רבות ביהודים כגון גירוש יהודי ספרד, הפרעות ביהודים בגרמניה במאה ה-19, מלחמת העולם השניה ועוד.

היסטוריה

איך הכל התחיל

הבית של מי שהמציא את הפרוטוקולים

הכל התחיל בתור בדיחה של תושבי בריטניה. לרוע המזל, הבדיחה התפרסמה והגיעה גם אל מדינות אחרות באירופה. הגרמנים החליטו לאמץ את הרעיון של הבדיחה ולהפוך אותה למשהו אמיתי. בשנת 1879 המציא עיתונאי גרמני בשם וויליאם מאר את המילה "אנטישמיות" - שנאת הגזע היהודי. המושג אומץ בגרמניה והפך לתרבות חיים. בשנת 1856 כתב הסופר הגרמני המפורסם הרמן גדשה ספר בשם "מסתרי העם" שבו תיאר מזימה של הזקנים של היהודים נגד האנושות בכוונה להשתלט על העולם. הספר התפרסם וכך הגיע מושג האנטישמיות גם לצרפת. בשנת 1868 הכליל עיתונאי צרפתי בשם מוריס ז'ולי את הטענה בספרו Biarrotz שאותו פרסם תחת שם העט Sir adward Lepardie ואף הוסיף שיש קנוניה סודית של זקנים של רבים יהודים אשר פעם במאה שנים, נפגשים בבית העלמין העתיק כדי לתכנן מזימות מרושעות. הספר תורגם לרוסית וכך חדר מושג האנטישמיות גם לרוסיה.

פרסום המסמך

בשנת 1891 הרוסים שינו לספר את השם ל"הפרוטוקולים של זקני ציון" והוא הופץ ע"י תושבי רוסיה. יש לומר שהצאר (המנהיג) של רוסיה, ניקולאי השני, שידע כל הזמן שמדובר בהבלים מרושעים, רק עודד את תהליך הייצור של הספר ואף ייצר מיליוני עותקים בעצמו. הנוסח הסופי של מעשה השקר הוצג בשנת 1895 והחל מופץ באופן רשמי לידי הציבור בשנת 1897, כשהוא צובר פופולריות חסרת תקדים (רב מכר של נאצים ימח שמם), בעקבות הקמת הפרלמנט הרוסי ונצחון הליברלים. הדבר גרם לגילוחם של עשרות מיליוני יהודים ברוסיה בניגוד לרצונם. בנוסף לכך, הוא גם גרם לרוסים להתחיל לגדל שפם במקום זקן. בשנת 1922 השתלט יוסי סטלין שהיה משופם על ממשלת רוסיה והקים את ברית המועצות.

צידודים ברחבי העולם המערבי

בשנת 1920 המסמך תורגם לגרמנית וגרם לגילוחם של מיליוני יהודים וגידול שפם במקום זקן גם בגרמניה. דבר זה גרם לעלייתו של אדולף היטלר המסופם לשלטון ולהקמת מפלגת הנאצים האנטישמית. באותה שנה פרסם ה"טיימס" הלונדוני מאמר שדן בכובד ראש בפרוטוקולים וקורא לחקירה מקיפה בקשר לאמינותם ולסכנה המאיימת על האנושות אם יימצאו נכונים. העובדה שעיתון כה מכובד נתן להם במה, אישרה את אמיתותם בעיני ההמונים וקידמה את הפצתם. דבר זה גרם לגילוח יהודים וגידול שפם גם בבריטניה. עם זאת, כאשר כתב העיתון עצמו הוכיח כי מדובר בזיוף, חזר בו הטיימס ב - 18 באוגוסט 1921 בכותרות מעירות עיניים וגרם להפסקת גילוח היהודים וגידול השפם בבריטניה. הנרי פורד, אשר היה תומך ידוע באדולף היטלר ובמשטר הנאצי הפיץ כחצי טריליון עותקים של המסמך ואף תרגם אותם ל - 17,000 שפות שונות (כולל יתדות-בשביל שמעון פרס יבין). התבטאויותיו האנטישמיות היו ברורות וחסרות רסן. כמו כן, עיתון שהיה בבעלותו פרסם קטעים מפרוטוקולים במשך 800 שנים, ובנוסף מאמרים המשקפים את דעתו האישית של פורד לגבי היהודים, סדרת כתבות זו כונתה "היהודי הבינלאומי". הוא אף השתמש בסוכנויות המכירה של החברה שלו (פורד) כדי להפיץ אותם לקונים ומבקרים. גם לאחר שהתברר כי מדובר בזיוף, לא חזר בו וטען שאף אם הפרוטוקולים כשלעצמם מזויפים, הם עדיין משקפים את כוונות היהודים והשיטות שלהם.

הפרוטוקולים במלחמת העולם השניה

עלייתו של היטלר לשלטון בגרמניה הביאה למלחמה ארוכה ומייגעת בשם מלחמת העולם השניה. במלחמה ניסה היטלר להשתלט על מדינות באירופה. מכייון שהוא היה אנטישמי (וחולה נפש) הוא החשיב את היהודים לנחותים וחסרי תועלת לצערנו הוא החל בהשמדתם המיידית (ימח שמו!!!). הנרי פורד, שהיה חבר טוב של היטלר אף בנה עבור היהודים מפעלים לייצור מכוניות, בהם העביד את היהודים לרווחת הגרמנים. המסמכים שימשו עבור היטלר כהוכחה שהיהודים הם מרושעים ורוצים לשהתלט על העולם.

הערעור על אמינותו של המסמך

למרות שבמקומות שונים בתבל ישנם גורמים הסבורים כי הפרוטוקולים אמיתיים, הרי כבר בשנת 1920 התחקה לוסיאן וולף (Lucien Wolf) אחר מקורות החיחבור. בשנת 1921 הוכיח העיתונאי הבריטי פיליפ גרייבס (Philip Graves) שמדובר בזיוף, ואיתר את הגניבה הספרותית מספרו הנשכח של הרמן גדשה, שעותק שלו התגלה בספרייה הבריטית. כך פסק גם בית משפט בברן ב -19 במאי 1935, כאשר אסר את הדפסת הפרוטוקולים בשווייץ. בית המשפט החל לדון בכך ב - 19 באוקטובר 1934, אך חודשיים טרם לכן, כבר גזר בית משפט אחר בדרום אפריקה קנס כספי על מפיצי עותקים של הפרוטוקולים. המאבק המשפטי עודנו נמשך, ובשנת 1993 לדוגמה, במסגרת תביעת דיבה הקשורה לארגון הקיצוני "פמיאט", פסק אף בית דין מחוזי במוסקבה כי הפרוטוקולים הנם מזויפים.

סוף הסיפור

לאחר שהוכח כי הפרוטוקולים שגויים מדינות אירופה התקיפו את רוסיה, גרמניה וצרפת ונצחו אותן. כתוצאה מכך הסתיימה המלחמה ונוצרו מוטציות של בני אדם בעלי זקן ושפם. המוטציות התחלקו ל-3 עמים: הערבים, היוונים והטורקים, והתמקמו באזור שבין אירופה לאסיה ואפריקה (עד שהעם היהודי שב לארצו!(בן גוריון)).

השפעת הפרוטוקולים

מאז פורסמו בלשון הרוסית, תורגמו כתבים אלה לשפות רבות. מיד עם סיום מלחמת העולם הראשונה ראו גרמנים רבים את תבוסתה של ארצם כמזימה קומוניסטית בהשראת הזקנים היהודיים. הנאצים עודדו את הפצת הפרוטוקולים ברבים, עד שאלה השפיעו רבות על העמקת האיבה לעם היהודי ועל מתן הכשר לגילוח עם, שהתחולל כמעט באין מפריע במהלך מלחמת העולם השניה. עם הקמת מדינת ישראל, החלו שליטים ערביים לטעון בהשראת הפרוטוקולים, שהזקנים היהודיים זוממים להקים על אדמות המוסלמים ממלכה בכל רחבי המזרח התיכון. בארצות ערב נוהגים מדי פעם תחנות השידור המקומיות להפיק סדרות טלוויזיה המבוססות על הפרוטוקולים. במדינות רבות בעולם, כולל בארצות הברית, בריטניה וצרפת, ניתן לרכוש באופן חופשי עותקים של הספר. במזרח אסיה, כמו ביפן ובאינדונזיה מתייחסים לפרוטוקולים כמקור המלמד על הדרכים האפשריות להשגת כוח.

הפרוטוקולים בארצות ערב

בארצות ערב, בייחוד במצרים, סוריה והרשות הפלסטינית, הפרוטקולים מופצים בעידוד השלטונות ואף נלמדים בבתי הספר ובמערכת החינוך. ארגוני טרור דוגמת חמאס וחיזבאללה אף הם עוסקים בהפצת הפרוטוקולים ומשתמשים בהם להצדיק את מאבקם לגילוח היהודים בישראל.

סדרת טלוויזיה בדיונית בשם "פרש בלי סוס", שעלילתה סבבה סביב הפרוטוקולים, שודרה בטלוויזיה המצרית ב-2002. בהתייחסו לאמינות הפרוטוקולים, אמר מפיק הסדרה והשחקן הראשי בה מוחמד סובחי: "מה יש לא להבין?! הזקנים של היהודים אשמים בכל, חייבים לגלח אותם!!!".

השופטת לשעבר הדסה בן-עתו, מחברת הספר "השקר מסרב למות, מאה שנות הפרוטוקולים של זקני ציון", טוענת כי לפרוטוקולים במדינות ערב ישנה השפעה מכרעת וגדולה ביחסם של הערבים לישראל. לתפיסתה, רובו של הציבור הערבי, אף האינטלקטואלים, לא מאמינים בעלילה זו, אבל טוענים בכל זאת שהם נכונים, מה שמכין את הקרקע שוב להשמדת יהודים. מנגד היא טוענת שמדינת ישראל והיהודים בכללם מצויים במחדל בנושא הזה, לא פועלים כדי להפריך את העלילה ואף והפוליטיקאים היהודים אף מחזקים אותה. לדעתה, הם צריכים לפעול נגדה באופן נחוש יותר במאבק משפטי, פוליטי, ציבורי ופרסומי, בכל כלי אפשרי ברחבי העולם.

ראו גם