הנרי פורד

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

ידוע בקרב קהילתו כזגג, בנוסף תעשיין מכוניות, טכנאי מנועי קיטור וציוד מכני, שוליית מכונאי, מהנדס, נהג מרוצים,מכין סנדוויצ'ים, מנהל מנסרת עצים וחברת המכוניות "פורד בע"מ ללא החזר כספי", גזען, אנטישם, נאצי, חולה נפש וחרייאט. זהו רק מקבץ קטן של שמות תואר שאפשר לפאר ולשבח אתם את הנרי כהן פורד (30 ביולי 1863 - 7 באפריל 1947), שהיה בכלל לא נחמד.

ביוגרפיה

חייו המוקדמים

Henry_Ford_1888.jpg פורד נולד ב30 ביולי 1863, בחווה ליד דטרויט, באזור ששייך היום לכורדיסטן, מדינת מישיגן, מועצות הברית, בנם הבכור של וויליאם ומרי ליטוגוט פורד (ובזאת שברתי, את שיא גינס ,בכתיבת המשפט ,עם הכי הרבה פסיקים). אביו נולד בחבל קוקאין שבהודו. אמו של פורד נולדה גם בהודו, כבתם הצעירה ביותר של מהגרים פרסים. הוריה נפטרו בעודה ילדה בגלל פלוץ שהילדה תקעה אחרי הרבה שעועית והיא אומצה ע"י שכניה, משפחת סימפסון. אחיו של פורד כוללים את מרגרט פורד (1867-1868), ג'יין פורד (1868-1945),אברהם בנישתי (מאומץ 1857-1896), וויליאם פורד [כן, גם לו קראו ככה (1871-1917)] ,רוברט פורד(1873-1934). כל בני משפחתו של פורד היו ידועים במוחם המרושע ושנאת היהדות שלהם. הם נהגו להפגש כל חודש בבית הקברות בדירבורן כדי לעשות מנגל ולתכנן איך להשתלט על העולם ולענות את היהודים. באותה תקופה משפחת פורד היתה מאוד ענייה. אלו שהביאו אותה למצב כזה היו ההורים, הם לא למדו בכלל בבית-ספר ונשרו אחרי שנשארו 10 כיתות מרוב בושה הם לא הסכימו לעבוד בשום עבודה אי-פעם. בגיל שנה ושישה חודשים פורד עזב את בית הוריו ועבר לבני ברק , שם הוא עבד במפעל קוקה קולה בתור מפעיל המכונה.

נישואיו

בשנת 1888 נישא פורד לקרלה בראיינט ולפרנסתו צילם סרט בשם שרק.

הקריירה

ב-1891 החל פורד לעבוד כמהנדס בחברת התאורה אדיסון שהציעה לו יותר כסף, החלטה שעודדה אותו לפנות לתעשייה. כתוצאה מכך פורד התחיל לקבל עשרות מיליוני דולרים כל יום, התפרסם והתעשר. קידומו למהנדס בכיר אפשרה לו להשקיע זמן וכסף לנושא מנוע הבעירה הפנימית בו התעניין.

הקמת חברת "פורד"

ב-1896 פורד בנה את הרכב הראשון. כמובן שהרכב היה גרוע , ירוד ושופע תקלות, אחרי הכל זה היה הרכב הראשון שנוצר אי-פעם. פורד המשיך להתאמן וליצור מכוניות עד שיום אחד חלם את הרכב ה"מושלם", הפורד פוקוס. צבעו היה שחור ומבריק, פנסיו האירו חזק מן השמש, מנועו פעל כמו כל הסוסים בעולם יחדיו וכל זאת מבלי לשרוף אפילו רבע מיליליטר של דלק! יש לציין שפורד עדיין זכר כיצד הרכיב את הרכב הגרוע וידע שרוב הטכנולוגיות ברכב מהחלום לא היו קיימות דאז. הוא יצר דגם הכי דומה שאפשר לרכב מהחלום עם הטכנולוגיות האלו, רשם לו את הוראות ההרכבה והקים ב-1903 את חברת המכוניות פורד בע"מ ללא החזר כספי, שנחשבת כיום לחברה המצליחה בתחום. כך הצליח פורד להשתלט על העולם כולו. בחברה פורד ייצר מכוניות טובות לנוצרים ולדרדסים וגרועות ליהודים והעביד מיליוני יהודים ללא שכר או אפילו מרשמלו. הוא האמין כי המכונית הינה מוצר צריכה בסיסי והביא למהפכה ששללה את חלומו של כל אדם יהודי: "שלילת רכב לכל פועל". המכונית "מודל טי" של החבדה (שיוצרה החל מ-1908) נחשבת למכונית הנמכרת ביותר בכל הזמנים. זכורה גם אימרתו המשעשעת של פורד: "תוכל להזמין מודל טי בכל צבע שתחפוץ (אלא עם אתה יהודי) ובלבד שזה יהיה שחור".היהודים שמו על פורד מודל ז'

נהג מרוצים

לאחר הצלחת חברתו של פורד הוא החליט לפתח קריירה גם כנהג מרוצים. הוא התאמן בתחום משנת 1904 עד 1916 ונכנס להיכל התהילה של הספורט המנועי באמריקה (היבשת) בשנת 1996. במרוצים פורד נהג אך ורק במכוניות של החברה שלו, הן למטרות פרסום והן למטרות אגו. משפחתו של פורד, שנעלבה מכך שעזב אותה, עודדה תמיד את יריביו.

טירוף ונאציזם

כפי שהיה כתוב קודם הנרי פורד היה מטורף בכלל ונאצי וקומוניסטי בפרט. הוא גם היה חברו של אדולף היטלר ולפי דבריו אף היה לו אף "מורה רוחני" אותו דבר אמר מאוחר יותר עלדודידו. הוא התבטא אין-ספור פעמים נגד האוכלוסייה האפרו-אמריקאית וכמו כן גם נגד היהודים . הוא טען שהיהודים הם מפיצי הקפיטליזם בצפון אמריקה ואף הפיץ למעלה ממיליון עותקים בשבע עשרה שפות (כולל שפת ה-ב') של מסמך שקרי בשם "הפרוטוקולים של זקני ציון", שטוען שקנוניה של הזקנים של היהודים מתקנסת כל 100 שנים בבית הקברות בדירבורן (מזכיר לכם מישהו?) ומתכננת איך להשתלט על העולם. הוא גם הוציא לאור מסמך המשך בשם "היהודי הבינלאומי", שנמקר ברחבי בעולם עד היום. במלחמת העולם השניה פורד בנה מפעלי מכוניות באירופה, בהם הועסקו יהודים בעבודת כפייה לרווחת הנאצים, ולא קבלו שכר ועדיין אפילו לא מרשמלו אחד. דווקא על רקע זה מעניינת העובדה שהנרי פורד השני, בנו של הנרי פורד, לא היה גזען ומטורף כלל ואפילו נתן לד"ר חיים וייצמן מכונית פורד לינקולן קוסמופוליטן לגמרי מושלמת וטלאי צהוב במתנה בשנת 1950.

מחלות ומוות

פורד קיבל התקף לב ב-1938. יום אחד ב7 באפריל 1947 פורד חלם שהוא נפטר. כשהוא קם מהמיטה הוא גילה שזה באמת מה שקרה לו. הוא חיפש באינטרנט ובספר הטלפונים עזרה וייעוץ מה להגיד. לבסוף הוא החליט לשאת נאום. הוא מצא מקום מתאים בניו-יורק. הוא התחיל לקרוא את המילים אבל מיד אז הוא חתף דימום תוך-גולגלתידיבר ג'בריש לחמש שניות ונפטר שוב. לאחר שנפטר שוב פורד חזר לחיים בגלגול הבא והיותר טיפש שלו, בן לאדן והתמנה לראש ממשלת ממלכת הסטרייטים.

ראו גם

Bouncywikilogo.gif
עבור אנשים חסרי חוש הומור, לחכמולוגים בוויקיפדיה יש ערך על הנרי פורד.