פינג פונג כיס

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

פינג פונג כיס הוא משחק שמשלב אלמנטים מבאולינג וסנוקר והומצא על ידי קנגורו ובעקבות זאת המשחק אינו ראוי לבני אדם וגורם לטבעונות, מחלות נפש שגורמות עבירות על החוק, מחלות קשות ביותר, ובמקרים קיצוניים, כפי שקרה לספורטאים הגדולים במשחק, מוות. זהו הספורט הלאומי של ישראל מאז שנת 1990, בה זכתה נבחרתה הלאומית של ישראל בפינג פונג כיס באליפות עולם ראשונה והיסטורית, במשחק שנערך באצטדיון רמת גן מול ערסוסטרליה. בעקבות המשחק הפך פינג פונג הכיס לפופולרי יותר בישראל ממשחק הכדורגל. ב-2001 זכתה ישראל בפעם השניה באליפות העולם, כאשר כוכב הנבחרת אבי נמני מעניק לה את הניצחון על אוסטריה במהלך מזהיר. משחק פינג פונג הכיס אינו ספורט אולימפי והמדינה היחידה שמכירה בו היא ישראל, אך הוא זוכה למקום של כבוד במשחקי המכביה, בה מגיעים להתחרות מיטב הגרבצנים מרחבי העולם. אלופי ישראל המעורערים הם "יהלומי נתניה".

היסטוריה

גביע העולם בפינג פונג כיס

ממציא המשחק הוא יורם ארבל, שבמשחק נבחרת הכדורגל של ישראל שם לב להתרחשות הערה בקרב שחקני ההגנה הישראלית בזמן הבעיטה החופשית של צ'רלי יאנקוס האוסטרלי. מרוב התרגשות מהרעיון שעלה במוחו, הוא צעק את המשפט האלמותי "יאללה בוני, מלחמה" (רבים חשבו בטעות שמדובר ב"ככה לא בונים חומה"). לפי האגדה, הישראלים הגנו בחורמה על שקי האשכים שלהם מפני פגיעת הכדור של האוסטרלי הענק, ולא נכנעו עד שהכדור עבר ביניהם במהירות של כ-250 קמ"ש והגיע לחוף מבטחים, אל תוך שערו של בוני גינצבורג. האוהדים הישראלים התאהבו באופן מיידי בספורט החדש, מה שהרגיז את התאחדות הכדורגל האסייאתית שהחליטה לגרש את הכדורגל הישראלי לאירופה.

לא חלפו 11 שנה, וישראל הגיעה להזדמנות של ממש לזכות בתואר השני שלה, במשחק מול האוסטרים, שהפגינו יכולת גירבוץ מרשימה במשחק קודם בו ניצחה אותה ישראל 0-5. אבי נמני לא התבלבל, חירף את נפשו ונתן לכדור השטוח והמדוייק של אנדי הרצוג לעבור בין הרגליים שלו, ולהציל את היהלומים של הנבחרת מפגיעה ודאית. ישראל זכתה בגביע השני שלה.

חוקי המשחק

במשחק משחקים בדרך כלל בין שישה לעשרה שחקנים, כולם שחקני נבחרת ישראל בכדורגל. אסור להשתמש במגיני אשכים או בכל ציוד דומה אחר. השחקנים עולים למגרש בו מתנהל משחק קובע כלשהו של נבחרת ישראל בכדורגל, ומחכים עד שהקהל מגיע לשיא הציפיות שלו. באותו רגע אחד משחקני ההגנה מבצע עבירה טיפשית מחוץ לרחבה, אך כמה שיותר קרוב לשער, על מנת להגיע למצב בו יהיה צורך בחומה גדולה ככל האפשר. מבחינה זו, בעיטה ישירה ממרחק 16 מטר היא ההישג הטוב ביותר, ובעיטת קרן היא ההישג הגרוע ביותר. בעיטת פנדל נחשבת גם היא להישג גרוע, מפני שהשוער יכול להגן על שק האשכים שלו בקלות יחסית, במיוחד בתקופות שבהן מאמן הנבחרת הוא אברהם גרנט.

מהרגע שהבועט מהקבוצה היריבה ניגש לבעוט את הכדור ועד לכיבוש השער, החומה הישראלית מתחילה בהגנה נמרצת ווירטואוזית על אשכיה, כאשר המטרה העיקרית היא למנוע יצירת מגע בין הכדור הנבעט למפשעות השחקנים שעלול לסכן את דור העתיד של הכדורגל הישראלי.

ניצחון במשחק

המנצחת במשחק פינג פונג הכיס היא תמיד נבחרת ישראל בכדורגל.

שם המשחק

בניגוד למה שמקובל לחשוב, פינג פונג הכיס לא קשור למשחק העממי שמשוחק בחוף שרתון שבתל אביב. ההסבר המדעי הוא ששם המשחק מורכב משני שמות של להקות, "פינג פונג" ו"KISS". מכיוון שאחת מהלהקות האלה טובה מאוד והשניה גרועה מאוד, נוצר אפקט של ניגודיות, שמעביר את תחושת הגירבוציזציה המתעוררת אצל האדם המפנגפנג בכיסו.

{{ניווט |כותרת=נבחרת בנות ישראל בכדורגל כהיום |רקע=cyan |רוחב=550px |כיוון=מרכז |תוכן=מאמן
איתי לוקץ'
הרכב פותח
קרן מרציאנוקפטן ג'ייןטיילור סוויפטאריאנה גרנדהנועה קילראנה זקאגם בוחבוטעדי הימלבלוי • • שלי ברקנינט המאמנתעדן גולן