שיחה:עמוד ראשי/ארכיון 1

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to searchזה מגעיל קצת שהגירסא העיברית לUncyclopedia עם כל-כך הרבה פוטנציאל הפכה להיות בדיחה מאוד גרועה ולא מקצועית של תיכוניסט (או בניחוש הראשון שלי ילד בחטיבת ביניים). הומור רדוד זה נחמד מאוד אבל תמיד צריך לזכור שלנהל אתר הומוריסטי צריך יכולות הומוריסטיות וניהוליות קצת יותר מתוחכמות בכמה בדיחות סיפרי מתמטיקה (מרכז חייכם כרגע)... אז אני שמח שיש גירסא עיברית וזה נחמד שאנשים מנסים לעשות קוד פתוח[1] עיברי אבל הסיבה שהיא לא מצליחה בכלל היא כניראה שזה מקום שבו כמה חברים צוחקים אחד על השני או לא משקיעים המון מחשבה במקום מקצועיות ובעיקר מקום של הומור שנון ומצחיק כמו הגירסא האנגלית. יש כאן גם דברים מצחיקים רק חבל שזה אתר שברובו עוד כמה שנים מסתכלים בו ואומרים "איזה אידיוט הייתי! איך כתבתי את השטויות האלה?". יש כאן במה מאוד טובה להומור חבל לפספס אותה.

אתה צודק. יש כאן הרבה זבל, ואתה מוזמן לעזור להתפטר ממנו. אם אתה מוצא שטויות שלדעתך חייבים למחוק אז אל תתבייש לכתוב את זה באיןציקלופדיה:איןקוויזיציה. יכול להיות שביחד נוכל להעלות את הרמה. לי אישית אין הכי הרבה זמן (ומוטיבציה) לעשות הכל בעצמי. בשביל לעשות הומור טוב, צריך אנשים אם הומור טוב- ולדעתי אנו סובלים ממחסור בכוח עבודה מקצועי. Corvus,(שיחה) 17:14, 9 יוני 2006 (UTC)
אני מקווה שבניחוש השלישי לא תכניס אותי לבית אבות.

--אחד העם 19:28, 16 יולי 2006 (UTC)

קישורים

מה עם להוסיף קישורים חיצוניים לאיןציקלופדיות בשפות אחרות? לפחות בעמוד הראשי, זה מתבקש. לא יפה. קקה 20:26, 20 יוני 2006 (UTC)


כל הכבוד על העיצוב החדש של העמוד הראשי. סוף סוף הוא נראה נורמאלי גם בפיירפוקס. Shirbi 20:00, 21 יוני 2006 (UTC)

לוגו

אני לא מרוצה מהלוגו. בסך הכל לקחנו את הלוגו של ה-uncyclopedia, הפכנו אותו ושינינו את הכיתוב ל"איןציקלופדיה". מרגיז קצת שאין לנו ייחוד. בגלל זה, ישבתי אתמול והכנתי לוגו חדש שקצת יותר יהלום את האיןציקלופדיה העברית, מיוחד יותר. במקום לוגו תפוח האדמה, קבלו את לוגו הגפילטע-פיש, או הלוגופילטע:

Wiki.png לעומת: Logefilta.png

אפשר לעשות גם כמה שינויים קטנים בפונט למשל או בקווים. אשמח לשמוע תגובות.

ממש חמוד, מלרות שלי הוא נראה בהיר מדי(לפחות ביחס ללוגו הקיים). ואין לי גם מושג איך מחליפים לוגו... Corvus,(שיחה) 08:07, 25 יוני 2006 (UTC)

הנה מה שכתוב באתר של Wikia:

  • You can customize the logo on any Wikia.
  • See the logo collection for some examples.
  • Uploading your logo to Image:Wiki.png on your Wikia should be enough to put it live.
  • The logo is protected so that only sysops can upload a new version. This is to prevent vandalism to it. The logo must have a width of 135 pixels and a height of 155 pixels.

אני לא יכול לעשות את זה כי אני לא מפעיל מערכת. אני חושב שאתה יכול. פשוט ערוך את הקובץ Image:Wiki.png והכל יסתדר.

אוקי, אבל אתה יכול לעשות האת הצבעים יותר "חיים"? כי די בולט ההבדל בין הגזר לכל השער(הוא נראה יותר מדיכתוב ביחס ל"דג"). Corvus,(שיחה) 09:03, 25 יוני 2006 (UTC)


טיפלתי בעניין. הצבעים יותר חיים (רק שתדע שאפלו האפרתי את המקורי) כרגע הורדתי קצת את ההאפרה. הגזר באמת היה כתום מדי, אשמתי שציירתי אותו בעצמי כי לא מצאתי גזר בזוית הנכונה, ולא ממש שמתי לב לצבע. בכל מקרה, האפרתי אותו קצת פחות, אבל עדיין לא לגמרי, כי הוא בכל זאת אמור להיראות מבושל. אם זה לא מספיק תודיע ואני אוריד את ה-Mask של ההאפרה לגמרי מהשכבה של הדג. אחד העם,(שיחה) 37:48, 92 יוkי 1328 לפני הספירה (UTC)


ראיתי שהניסיון להעלות קובץ עם שם דומה לא עלה יפה. נסה להוריד את ההגנה על הלוגו ואז להעלות לוגו חדש.

מה הכוונה? אני רואה את התמונה החדשה בתור הלוגו. הן בפינה והן בתמונה:Wiki.png. Corvus,(שיחה) 13:58, 25 יוני 2006 (UTC)

אני מצטער, כנראה הבעיה אצלי.

חגי העמוד הראשי

מה לבי חגי העמוד הראשי, כמו באיןציקלופדיה האנגלית? יום ה-AAAAAAAAAA לדוגמא, או היום שמוחקים את העמוד הראשי לגמרי? אני חושב שצריך להעלות הצעות לחגים משלנו ולערוך הצבעה בסוף אילו חגים לעשות.

לדעתי עדיין צריכים לחכות עם זה(אבל לא לבטל את הרעיון כמובן), כי אין לנו מספיק קהל יעד. Corvus,(שיחה) 08:08, 25 יוני 2006 (UTC)

הלוגו החדש

פשוט מעולה (ומשעשע). כל הכבוד! קקה 17:01, 25 יוני 2006 (UTC)

אחלה לוגו. kakun 20:25, 25 יוני 2006 (UTC)

קטסטרופה

הדבר שהכי מפריע לי כרגע זה הערכים החדשים שנכתבים ע"י משתמשים מסוימים. ככל הנראה תלמידים בחטיבת הביניים. הסגנון של הכתיבה הוא לא משהו. הערך עצמו באמת לא מצחיק. יותר מזה, רובם פטאתיים. הנורא הוא שאותם כותבים אפילו לא מנסים לכתוב את הערך שלהם כמו ערך באיןציקלופדיה, אלא פשוט כמו איזו בדיחה גרועה. לא רק שאין סגנון, אבל גם אין קשר לוגי בין העובדות. אני בטוח שרובכם יודעים על מה אני מדבר.

אפשרויות לפיתרון

האם הקלות דעת הזו בכתיבת ערכים נובעת מהעובדה שלא הבהרנו את עצמינו מספיק טוב באשר לאופן הכתיבה של ערך מצחיק, או של ערך בכלל? אולי כדאי להשקיע יותר בכתיבת מדריכים?

חשבתי שהפתרון לבעיה הוא לנהוג ביד קשה: להגביה את הסטנדרט של כתיבת הערכים ואת הערכים הפחות טובים לנקז לבנק הרעיונות בתוך שבוע אם הם לא משתפרים. אולי אם אותם ילדים שכותבים לא ייתקלו בערכים שולתים באיןציקלופדיה, או יותר מזה, יראו שהערכים שהם כותבים נמחקים כליל במקרה הרע, או במקרה הכי טוב, מתומצטים לבנק הרעיונות, אולי אז הם ישקיעו יותר מחשבה בכתיבת הערך.

אשמח לשמוע את דעתכם בדבר שימוש בכל אחת מהשיטות הנ"ל.

אני בעד יד קשה- אם הערכים יקבלו דירוג של שולת וא לפחות לשכתב, אז הם יבינו שזה לא הקטע. אין לי שום דבר נגד ילדים, אבל כמובן בדיחות בסגון "לדרקון בדר"כ תקועה קרן בתוך התחת או באמצע המצח" לא ראויים להיות כאן. למחוק זבל- זאת השיטה. לגבי מדריכם: כאשר עורכים את העמוד, למטע מופיע קישור לאיןציקלופדיה:איך לכתוב ערך מצחיק. אפשר להוסיף גם קישור לנקודת מבט סאטירית. הבעיה היא שלא כולם רוצים לקרוא, אלא ישר רצים לכתוב את השטויות שעולות להם בראש. Corvus,(שיחה) 07:15, 28 יוני 2006 (UTC)
יש לי רעיון. אולי הבעיה היא שהתמקדנו בערכים ולא במי שכותב אותם. למעשה, הכותבים הם הבעיה. אולי כדאי למשל לעקוב אחרי כותב שלדוגמא ראינו אותו כותב ערך שולת, להסתכל ברשימת התרומות שלו ולראות כמה הוא עושה את זה. ואז, כאשר נמצא משתמש שכתב מספר מסוים (5-10) ערכים שולתים נשים לו איזה "אות קין" בדף משתמש. למשל, נסמן אותו בדרך כלשהי כ'משתמש שולת', או נכניס אותו לקטגוריה "משתמשים שולתים". שתתפרסם בדף הקהילה. משהו שממש ימנע מהם לכתוב שטויות. לפני זה אנחנו צריכים ליידע אנשים אם אנחנו מתכוונים לעשות, שלא יגידו שלא אמרנו. אני מאמין שאם נעשה דבר כזה, המשתמשים שאין להם מה לכתוב, פשוט לא יכתבו. 17:10, 28 יוני 2006 (UTC)
תראה, זה יכול לעזור רק עם משתמשים רשומים. חלק לא קטן מכותבי השטויות הם משתמשים לא רשומים(לדוגמה ). אנשים פשוט נכנסים, רושמים שטות והולכים. IP לא בהחרך קבוע, ככה שאין אפשרות מעקב. לא נראה לי שזה ילך. כעט יש רק אפשרות אחת- לאתר שטיות בעריכם קיימים ולמחוקם. Corvus,(שיחה) 18:25, 28 יוני 2006 (UTC)

עוד פיתרון יצירתי: אני מאוד מקווה שישנה אפשרות כזאת למנוע ממשתמשים שאינם רשומים לכתוב ערכים חדשים. כלומר: לאפשר להם לערוך ערכים קיימים, ובכל זאת למנוע מהם לכתוב חדשים, ככה שיימנע מצב שבו הם יתחילו לכתוב ערך שהם לא מסוגלים לסיים.09:33, 29 יוני 2006 (UTC)

תומך ברעיון. הבעיה היא שאני לא יודע איך לעשות את זה. יש הודעות מערכת כמו: מדיה ויקי:Nocreatetitle ו מדיה ויקי:Nocreatetext, אבל אני לא יודע איך ניתן להפעיל את זה... Corvus,(שיחה) 13:35, 29 יוני 2006 (UTC)

תרגום ערכים

מה בדבר תרגום ערכים מאיןציקלופדיות בשפות אחרות לעברית? אולי אפילו רק לקחת רעיונות ולהעביר לבנק, או משהו כזה, ככה שגם אנשים שלא מצטיינים בכתיבה יוכלו לתרום בעזרת תרגום בלבד. זו שיטה שגם תגביר את התאימוּת של המידע בין האיןציקלופדיות השונות, גם תעלה את הרמה של האיןציקלופדיה וגם תאפשר עוד דרך לתרום לאיןציקלופדיה.

אפשר אפילו לעשות קטגוריה דומה לבקשת ערך, רק בשם: "בקשת ערכים לתרגום". אני באופן אישי לא מצטיין בתרגום ערכים, ולכן הצלחת הרעיון תלויה בכם. אשמח לשמוע תגובות בעניין.

==האחדת הבנק עםויקיפדיה:הומור/ארכיון==. מה דעתכם לפחות להעביר תוכן מעמוד אחד לשני. או אפילו למצוא פתרון כך שהוקיפדים יוכלו להעביר את השטויות שלהם ישר לבנק.

ערך מופלץ

אם נצטרך להחליף ערך מופלץ כל שבועיים, ככל הנראה, עושה רושם שנצטרך יותר ערכים מופלצים. צריך להרחיב דחוף את רשימת ההפלצות.

זה בגלל שיש פה כוח אדם גרוע

למשל Corvus שמאיים בחסימה על כל מי שכותב ערכים טובים באמת.

אני חושב שיש מחלוקת לגבי ההגדרה של "ערכים טובים באמת". אני אשמח לראות דוגמא ל"ערך טוב באמת" שכזה.
אני שמח לקבל ביקורת, במיוחד על כך שאני "מאיים" בחסימה על אדם שמשחיט ערכים. או שאולי זה נראה כתרומה? או אולי זה? אל תנסה להצחיק בכוח, זה לא הולך. Corvus,(שיחה) 16:43, 5 יולי 2006 (UTC)

זה לא ניסיון להצחיק

אני פשוט שונא גרמנים ושונא אוהדי כדורגל ושונא שאנשים מקבלים שכר מצ'רלטון\פיפ"א\ממשלת ישראל\האיחוד האירופי כדי למחוק דברים בגנות הגופים הנ"ל.

אז תכתוב ערך על צ'רלטון או פיפ"א, אולי ילך לך יותר טוב. 217.132.192.243 20:29, 5 יולי 2006 (UTC)
אני חושב שזה המקום להבהיר שאם כל אחד מאיתנו היה משמיץ בצורה כזאת את מה שהוא שונא, איןציקלופדיה לא הייתה נראית כפי שהיא נראית היום. בכל-אופן, הערך שאתה כתבת היה בהחלט יותר השמצה מאשר ערך באיןציקלופדיה.
אתה מוזמן להמשיך ולכתוב ערכים, אבל תשתדל להבא, אם אפשר, לקרוא את המדריכים במקום להשחית אותם. ככה הערכים שלך לא יימחקו כל שבוע.


סגנונות כתיבה - קונבנציות

האם יש לאיןציקלופדיה קונבנציות כיצד לכתוב? לדוגמה, נניח שאני רוצה לקשר מילה עם "הא-הידיעה". כיצד עלי לעשות זאת, כך: "החתול" או כך: "החתול"? Shirbi 10:48, 16 יולי 2006 (UTC)

זה לא נראה לי נורא נורא משנה, אבל בדר'כ מקשרים ביחד עם הא הידיעה, פשוט נראה יותר טוב. קקה 18:04, 16 יולי 2006 (UTC)

שבתאי צבי

בעוד עשרה ימים יחול יום ההולדת ה-380 של שבתאי צבי. לאחרונה נזנחה מורשתו כאן באיןציקלופדיה ועושה רושם שחוץ מלתת ציטוטים פה ושם אנחנו לא עושים עם הגימיק הזה כלום. אני אשמח לקבל רעיונות והצעות בשביל לעשות משהו בעמוד הראשי.אחד העם,(שיחה) 12:00, 23 יולי 1626 (UTC)

נסיתי לחשוב על רעיון אבל לא עליתי על שום דבר, מעולם לא חיבבתי את שבתאי והוא לא אייטם סקסי מספיק לטעמי. אני בכלל בעד לעשות יום 'נתן זהבי'. להפוך את כל הטקסטים בעמוד ראשי, שיהיו כתובים ב"סגנונו" המיוחד של והמלבב של, כןכן, נתן זהבי! ("יא חתיכת בהמה, אני במקומך הייתי מוסר את הילדים לעובדת סוציאלית וכולא עצמי בכלוב" וכו' וכו'.)

אתה מתכוון לעשות לו "יומולדת" בעמוד הראשי? אולי ניתן לקשת את העמוד בציטותיו(מה לעשות, זה כמעט כל מה שיש לנו), ושההפניה לערך שבתאי צבי תהיה כערך מופלץ... עוד משהו? Corvus,(שיחה) 12:10, 13 יולי 2006 (UTC)

אולי, אם מישהו פה טוב בעיצוב ויש לו כוח וזמן להשקיע- יכין איזה משהו מיוחד לכבוד זה נגיד בלוגו, או להוסיף דברים מיוחדים נגיד בכל התבניות?

לאו דווקא יומולדת. אני מדבר על איזה יום שבתאי צבי. איזו הילולה ע-נ-ק-י-ת בעמוד הראשי, שהכל מלא ב"תשבחות למשגיחנו הנערץ". אפשר לעשות משהו בלוגו... אני יכול לעשות את זה, כמו שעשיתי את הלוגו הנוכחי. אשמח לקבל רעיונות, ואם לא, יש עוד עשרה ימים לחשוב על משהו ולהציע אותו.

אפשר לשנות את ה"הבהרה: איןציקלופדיה הוא אתר הומוריסטי." למשהו יותר חגיגי. אפשר גם לשלב את זה:

משהו על שבתאי צבי

עם או בלי כיתוב. אחד העם - שיחה 17:17 13 יולי 2006 (UTC)


התמונה ממש נחמדה, לדעתי צריך להתחיל לעבוד על עמוד ראשי/שבתאי צבי. Corvus,(שיחה) 07:19, 15 יולי 2006 (UTC)

אז סגרנו, אני אעצב, לפחות אנסה. אבל זה לא פותר אתכם, או כל אחד מכם שיש לו רעיון, להציע אותו. יש לי כבר רעיון להחליף את הערך המופלץ ל"הילולה למשגיחינו", או ציטוטים על שבתאי צבי במקום של שבתאי צבי. צריך לחשוב מה לעשות עם הקטגוריות, או כל מיני רעיונות אחרים לטקסטים.


הממ..אוקי. מה עם לשים את התמונה הנחמדה הזו שבצד, עם או בלי הכיתוב במקום הלוגו הנוכחי, ואת ההבהרה להחליף ל "אני רוצה אתה בשביל איןציקלופדיה"? קקה 12:10, 16 יולי 2006 (UTC)


גם כן רעיון, אבל אני חושב שהעיקר פה צריך להיות שבתאי צבי ולא איןציקלופדיה. הכל בדגש על לפאר את שבתאי צבי ואולי לתת לו קרדיט על ייסוד האיןציקלופדיה ובלה בלה בלה. אני מציע לשים רק את הראש של שבתאי צבי במקום הלוגו, כדי שהיא תוכל להיות מספיק גדולה.--אחד העם 12:33, 16 יולי 2006 (UTC)

אני מציע שנציע כאן ציטוטים של אנשים על שבתאי צבי. יהיה נחמד לשלב את זה בעמוד השער. אני אתן דוגמא:

"הבל הבלים! הכל הבל!"
~ חולה קוהלת על שבתאי צבי
"נסו ותיהנו!"
~ ג. יפית על שבתאי צבי
"סוגיות מרכזיות בתולדות האנושות מתפרשות שוב ושוב כנגזרות מן המצוקות הפסיכו-סקסואליות של שבתאי צבי"
~ אלי שי על שבתאי צבי
"זה משיח, זה?"
~ ישו על שבתאי צבי
"ש*וXווו!!!11 Xנ* Лו5ה ע5H*ו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111111111"
~ פקאצה על "ש2תX* צ2*"
"הוא כמוני, רק בדיוק ההפך"
~ צבי שבתאי על שבתאי צבי
"משיח שקר בועל נידות! יבוא יומו ויקבל בנא מהקדוש סרוח הוא!"
~ עובדיה יוסף על שבתאי צבי

"רוצה לעשות שלישיה?"

~ אריק ובנץ אל שבתאי צבי

"על אף שלא נתפלפלתי עימו, נודע לליבי כי נוח היה לדבר, מסביר פנים היה. כבר שנתפרסמו עלילותיו הרבות לא היה אדם שלא נתעסק בו"
~ ש"י עגנון על שבתאי צבי
"אחח... הילדים של היום..."
~ שמעון פרס על שבתאי צבי
יאללה, תמשיכו מכאן! הטובים ביותר יככבו בעמוד השער. --אחד העם 19:28, 16 יולי 2006 (UTC)

אגב, יש לנו גם את צבי שבתאי, בנוסף. ועוד משהו- אוןלי עדיף להיות עם השינוי יותר מאשר יום אחד? משהו כמו יומיים-שלושה? Corvus,(שיחה) 20:11, 16 יולי 2006 (UTC)

נו בטח שעדיף יותר מיום אחד. כנ"ל על היום-בלוג. כי זה המון השקעה ומגיע לזה לפחות כמה ימים. אולי זה יהיה 'שבוע-יום הולדתו' של שבתאי צבי? ולא יום-יומיים? קקה 06:24, 17 יולי 2006 (UTC)

אני גם בעד שבוע. ובכל אופן, אני מציע לדחות את שבוע הבלוג מ-23 לאוגוסט ל-25. לאחר מחקר קטן שערכתי התברר לי שזהו תאריך ייסוד האתר, סתם כדי שיהיה גם משהו סמלי.--אחד העם 08:26, 17 יולי 2006 (UTC)

עריכת עיצוב האתר ייאלץ להמתין עקב שיקולים שנובעים מהמצב הבטחוני (ובין השאר בגלל שבעקיפין אין לי מחשב לערוך דרכו את האתר). העריכה תתקיים בתקווה במהלך ה-23 ליולי, או ה-24.--אחד העם 21:07, 22 יולי 2006 (UTC)

blogday

ראיתי שיש להם שמה באנציקלודפיה האנגלית יום שבו העמודראשי מקבל כולו מוטיבים של בלוג, בטקסטים, בעיצוב וכו' וכו'. אז אני חושבת לעצמי למה שלא גם אנחנו נעשה? אבל בשביל להיות מגוונים, אפשר נגיד לסדר את כל העמוד-ראשי עם מוטיבים של בלוג של פקאצה. הן בטקסטים והכותרות הראשיות של התבניות, בעיצוב, תמונות/גליטרים/צבעים וכו' וכו'...זה יכול להיות ממש טוב.

אנחנו גרסא עברית, לכן אני חושב שאנחנו צריכים להתעסק יותר בחומר מקומי. חשבתי שבמקום להשתמש במוטיבים של בלוג, למעשה ניקח מוטיבים של ישרא-בלוג עצמו, מן הסתם כי כולם מכירים את זה, ומן הסתם כי זה חומר מקומי שלנו. יש לי רעיון ללוגו (אחד באמת טוב שתכף אעבוד עליו) ופחות או יותר תכנית לעצב את העמוד הראשי כמו בלוג של פקאצה. אנחנו רק צריכים תאריך, ושיהיה לקראת אוגוסט, כי צריך לתכנן גם את יום שבתאי צבי ב-23 ליולי. אחד העם 16:46, 16 יולי 2006 (UTC)

אפשר לעשות גם את זה ב23 חודש הבא, לא? מה זה חשוב. "איןציקלופדיה- החיים זה כאן(?)" קקה 18:01, 16 יולי 2006 (UTC)

הנה:

Isra-cyclopedia.gif

אני מצטער אם חלק מהאותיות לא יצאו ממש כמו המקורי, את הצל, כמו גם חלק מהאותיות נאלצתי לצייר ידנית. עכשיו זה לא יכול להיות לוגו, כי זה מאוד רחב. עכשיו תכננתי משהו ללוגו הגפילטע-פיש (שיהיה ה-לוגו) ואת זה נשים בנפרד ב"הבהרה" ככה שיוצג בכל עמוד. בקרוב נצטרך להעלות כמה שיותר "כפתורים" של פקאצות לאתר, אלא אם כן ישנה דרך להציג באתר אובייקט מבלי להעלות אותו קודם אליו. (כמו למשל להציג בדף זה תמונה של כפתור השמור על שרת ישרא-בלוג), ואז נחסוך הרבה מקום על השרת, ועבודה.

טוב, קודם כל קבל ח"ח כי זה יצא מעולה. רק חבל שעשית לבד וסבלת כי נראה יש לי איפשהו פונט-ישראבלוג להורדה. בכל מקרה- בטוח בטוח שזה לא יכול להיות הלוגו? מה אם תקטין את זה הרבה? ובקשר לכפתורים/גליטרים וואטאבר- אני לא מבינה הרבה בנושא הזה, אבל לטעמי לא נוכל להעלות את זה מכתובת של השרת של נענע/ישרא. פשוט נצטרך לגייס כמה אנשים שיעלו כפתורים וכאלו ונסיים עם זה. אין לי בעיה לעשות את זה בעצמי, לא חסרים לי אפילו כאלו ממש מזעזעים שמורים על המחשב, אבל זה יקח מלא זמן. קקה 06:29, 17 יולי 2006 (UTC)


Gmni.jpg
Roni.jpg

ראבק. לוקח שנה לעשות את הדברים האלו. קקה 13:59, 17 יולי 2006 (UTC)

מקסים! את לא חייבת כל-כך להתאמץ, לדעתי בכפתורים מה שחשוב זה הכמות, לא האיכות. במקרה הזה כדאי להקדיש במקביל מאמצים למציאת כפתורים פקציים במיוחד ולההעלאתם לאתר. --אחד העם 14:24, 17 יולי 2006 (UTC)


זה לא כזה מאמץ, פשוט צריך הרבה סבלנות. בעיקרון הכנתי את זה בשביל הדף משתמש שלי אבל חשבתי שזה יכול להיות שימושי גם לכאן. בכל מקרה- לפני שאני מתחילה להעלות לכאן כפתורים ונוצצים- איך כל הכמות הזו הולכת להשתלב בכלל בעמוד הראשי? (שגם ככה עמוס) קקה 14:58, 17 יולי 2006 (UTC)


לפי התכנית שלי אנחנו הולכים לעשות טבלה בעלת שתי עמודות, כשאנחנו צבעים עמודה אחת בשחור ואת השניה בורוד. את ההבהרה אנחנו הולכים לשנות ללוגו הקודם שהכנתי הקשור לישראבלוג, ככה שבכל דף באתר הלוגו יופיע. עכשיו, בעמודה המהווה את הבלוג עצמו אנחנו מוסיפים פוסט: "ברוכים הבאים לאיןציבלוגפדיה", או אם השם מסובך מדי נשנה את זה ל"ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!!!11" ומוסיפים תוכן "ישרא-בלוגי" המקביל לשורות בעמוד הראשי הנוכחי. מתחת נעשה פוסט בשם "ערך מופלץ" שהתוכן שלו יהיה, כמובן, הערך המופלץ. מתחת לזה פוסט "קהילה", ובזה נחתום את הבלוג עצמו.

רשימות: נעצב את ראש העמודה השניה כמו רשימה בבלוג רגיל לחלוטין. את הרשימות "הידעת" ו"איןדבר" ניתן לשים כרשימות. את הקישורים לאיןציקלופדיות שונות ניתן לשים תחת הכותרת "לינקוקים" כמיטב המסורת הפקאצית. כמובן שנוסיף בהמשך הרשימה כמה שיותר (בסיבות 65) כפתורים ושטויות שנאסוף מבלוגים שונים ונעלה לאתר.


אוקיי, נשמע טוב. מתי להתחיל להעלות את הכפתורים? והאם יש צורך בכותרות לרשימות, יעני כאלו- 1296785.gif ?

אה, זה מופיע! לא חשבתי שנוכל להעלות מהשרת שלהם. מוזר!

מן הסתם נצטרך כותרות לרשימות. רצוי כאלו מנצנצות.

הנה הלוגו שהכנתי לשבוע הישרא-בלוג:

לוגו ישרא-בלוג

טוב, אז ככה-

לינקוקיםורוד2.gif
לינקוקיםורודכהה.gif
לינקוקיםורוד.gif
הידעתורודכהה.gif
הידעתורוד.gif
הידעת2קשת.gif
איןדברכחול.gif
איןדברקשת.gif
איןדברסגולקטן.gif
איןדברתכלת.gif
איןדברכתום.gif
איןלדעת2פרחורוד.gif
איןלדעת1.gif
הידעת1קשת.gif
הידעתסגולכהה.gif
הידעתסגול.gif

תבחרו.

אני אהבתי את השני מהסוף בשניהם. את השאר ניתן לשלב ככפתורים בבלוג. אחד העם''(שנמלט בעקבות השאר מהצפון למרכז ולא טרח להירשם מהמקום ממנו הוא כותב - דף השיחה שלי 12:37, 18 יולי 2006 (UTC)
קצת שינית את העמוד הראשי, שיהפוך לטיפה יותר "פקאצי"- צריך להתחיל לעבוד על עמוד ראשי/בלוג. Corvus,(שיחה) 10:40, 8 אוגוסט 2006 (UTC)

הצעה

בגלל זה שאין הרבה חגים פה, אולי נעשה שבוע בלוג ולא רק יום אחד? פשוט חבל על האנרגיה רק ליום אחד. --yoav (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 15:12, 29 אוגוסט 2006 (UTC)

עוד הצעה קטנה

אולי תעשה רשימה בצד כמו בבלוגים והיה פריט "הפ!0ט*ם הכ* N!ש* N!שלN*ם של*!" וזה יקשר לקטגורית הערכים המופלצים. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 16:25, 3 ספטמבר 2006 (UTC)

אני חושב שהגיע הזמן לשחזר לעמוד הראשי הרגיל, עד החג הבא. --אחד העם (דף השיחה שלי) 17:01, 3 ספטמבר 2006 (UTC)
אתה צודק, רק צריך לרשום איפה שהוא (אולי כאן שיהיו יותר חגים) את התאריך שבו יום הבלוג נכנס. (29 באוגוסט) --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 18:40, 3 ספטמבר 2006 (UTC)

פרסום איןציקלופדיה בויקיפדיה

אנחנו בהחלט צריכים לשקול את זה ברצינות. אני חושב שחברי ויקיפדיה הם קהל היעד הטבעי של אתר איןציקלופדיה. לכן שווה להשקיע מאמצים כדי לפרסם את אתר איןציקלופדיה בויקיפדיה. אני לא יודע כמה ויקיפדים מכירים את איןציקלופדיה, אבל בכל אופן אני חושב ששווה לתת סיכוי "לפרסם" (גרשיים, כי לא מדובר בפרסום, אלא קישור למיזם ויקי אחר), כי גם אם הויקיפדים מכירים את אתר האיןציקלופדיה, ככל שהוא יהיה יותר נגיש, ככה הם יוכלו להיכנס אליו יותר בקלות ואולי אפילו לתרום.

אני יוצא מנקודת הנחה שויקיפדיה עצמה נגועה פחות מאיתנו בטרולים למיניהם, ולכן משתמשיה לא יקשו עלינו לעומת פרסום באתר ישראבלוג, לדוגמא, שייגרור ללא ספק גל מסיבי של השחתות (ממש כמו הקטיושה שנפלה לפני כמה דקות לא רחוק מכאן), ולכן יהיה אפילו מומלץ לשים אלינו כמה קישורים שם.

אפשר להשתמש בכמה שיטות לפרסום:

  • איןציקלופדיה היא גם, ככה נדמה לי, מיזם של קרן ויקימדיה. לכן אולי אפשר לשים אותה בתחתית העמוד הראשי יחד עם המיזמים הנוספים בעברית, כמו ויקימילון וויקיספר.
  • ניתן להכין תבנית בויקיפדיה, המפנה על הערך המקביל באיןציקלופדיה, אולי ב"ראה גם" בתחתית כל עמוד. רצוי בתבנית. במידה ונעשה שימוש בתבנית כזאת, רצוי שהיא תופיע בערכים ויקיפדיים שהערכים המקבילים בהם באיןציקלופדיה הם ערכים מופלצים (כלומר - על רמה).

בתקווה שכל הרעיון יעבוד. --אחד העם 16:19, 3 אוגוסט 2006 (UTC)

הם ממש, אבל ממש לא יוהבו את הרעיון של הוספת איןציקלופדיה כאחד ממיזמים של קרן ויקימדיה. א- איןציקלופדיה היא בניגוד לכל המיזמים אתר הומוריסטי, ולא אינפורמטיבי. ב- אנחנו נמצאים על שרת של Wikia, שהיא בניגוד לויקיפדעה וכל השאר מקבלת כסף מפרמומות(אתר בעל מטרות רווח). ג- אני לא חושב שהם ירצו לשים קישור על פרודיה לעצמם בעמוד הראשי.
בניית תבנית- גם כן תוביל למחיקה- איןציקלופדיה היא לא אתר שהם באמת זקוקים לקישורים עליו... אנחנו רק יכולים להוסיף קישורים בערכים הומוריסטיים יחסית, כגון "ערס", "פקצה", "פרחה וכדו'(בתור קישור חיצוני). Corvus,(שיחה) 17:01, 3 אוגוסט 2006 (UTC)
ואם לא כחלק מהמיזמים, אלא בנפרד? הרי יהיה מעניין להוסיף את הקישור, כי איןציקלופדיה אחרי הכל קשורה באיזשהו אופן לויקיפדיה. אני לא רואה שום סיבה שהם לא ישימו על עצמם פרודיה בעמוד הראשי, כאייקון קטן בפינת המסך, ליד המיזמים הנוספים ולא כחלק מהם. זה פותר את עניין העובדה שאיןציקלופדיה היא אתר ממומן, ואפילו יפרסמו את איןציקלופדיה בשל העובדה שהיא הומוריסטית ולא אינפורמטיבית.
השורה התחתונה היא: האם שווה בכלל להתאמץ ולשאול.

הפרסומת בויקיפדיה באמת תואיל לנו(ויקיפד עם ניסיון ידע מתי עדיף לא לכתוב שטיות). אבל עוד הפעם- הסיכוי שהם יענו בחיוב הוא מאוד נמוך. Corvus,(שיחה) 17:18, 3 אוגוסט 2006 (UTC)

היה להם פעם דיון על זה במזנון, והתשובה שלהם הייתה לא [2]. Nadav2005 18:39, 3 אוגוסט 2006 (UTC)

אני חושב שאותו "לא" אומר בעצם (למיטב הבנתי) "אם תהיה איןציקלופדיה - אז במיזם נפרד". קישור בויקיפדיה לאיןציקלופדיה לא שולל את זה.

עזוב, מקרה אבוד. הם אפילו מוחקים קישורים לאיןציקלופדיה בערכים כמו "פרחה". Corvus,(שיחה) 10:13, 5 אוגוסט 2006 (UTC)

אני לא מבינה את זה. בכלל לא. מה הקטע שלהם? איןציקלופדיה היא גם מיזם של ויקיה, ומן הראוי שיהיה גם קישורים שלנו אצלהם. זוהי לא השחתה. המחיקות וההתגוננות הזו שלהם בכלל לא במקום לטעמי. (ולחשוב עוד שגילגמש פרש.) אולי תשאל אותם בדף שיחה של הערך למה הם מוחקים את הקישור? מגיע לפחות, הסבר. משתמש:קקה

(לקוח מדף השיחה שלי)

אין אנו מקשרים בערכים לאינאנציקלופדיה, וודאי ובוודאי לא בערכים נפיצים כמו פרחה. שיחזרתי את עריכתך, אני מבקשת שלא תוסיף זאת להבא. בברכה, דורית 12:45, 4 אוגוסט 2006 (IDT)
הממ?.. ובמה לדעתך הקישור ל"הגדרה לערס" בערך ערס יותר טוב מהקישור לערך פרחה באיןציקלופדיה עבור ערך פרחה?.. לדעתי ההתנגדות שלך די מיותרת(לא לקבל אישית). לערך בעל אופי כמו "פקאצה", "ערס", "פרחה", "חנון" או "פריק" הקישור לאיןציקלופדיה לא יזיק. Corvus,(שיחה) 23:18, 4 אוגוסט 2006 (IDT)
בעיני התתנגדות שלי לא מיותרת. ישנם ערכים שהקישור לאיןאינצקלופדיה הוא בעיקר סר טעם ומעיד על אי רגישות חברתית. פרחה הוא אחד מהם. דורית 16:23, 5 אוגוסט 2006 (IDT)

הסבירי את עצמך. למה קישורים בערך "ערס", שללא ספק מקשרים לדפים הלועגים על ערס, יותר טובים מקישורים בערך "פרחה"? אני לא מציב קישור בערך כמו "ישראל" או "צבי שבתאי" כי, כמובן, שם זה לא יועיל לכולם. Corvus,(שיחה) 16:27, 5 אוגוסט 2006 (IDT)

הם לא, וברגע זה מחקתי אותם. בברכה, דורית 16:29, 5 אוגוסט 2006

(זה מה יש...)

מעניין אם אנטיפטיות עוברת בגנים. בברכה, קקה 21:19, 7 אוגוסט 2006 (UTC)

תגידו,

מישהו במקרה עשה כאן לינק או פרסום כלשהו בישראבלוג? כי פשוט יש מתקפה של כל כך הרבה ערכים אידיוטיים, מלאי הומור פרטי, וכתובים בסנגון מעט 'בלוגי' כזה. ושלא אזכיר את כל הילדות שמתבלבלות ופותחות כאן אתר אישי. אני תוהה..

אני דווקא מנחש שמקור העניין הוא בפורום מנגה ואנימה באינטרנט, על פי אופי הדברים שנכתבו, והטון הכללי. יכול להיות שהמקור הוא באחת הקומונות בתפוז, לאו דווקא בישראבלוג. יש מקומות הרבה יותר גרועים ברשת. --אחד העם 19:36, 3 אוגוסט 2006 (UTC)

התאוריה שלי היא פורום אנימקס, והנימוק- ריבוי התיחסות לאנימה, פוקימונים ודברים בסגון... Corvus,(שיחה) 07:57, 4 אוגוסט 2006 (UTC)

ישו, שלא נדע מנצרות. קקה 10:59, 4 אוגוסט 2006 (UTC)

הנה, מצאתי. זה המקור לכל הבעיות שלנו בזמן האחרון. כל המשחיתים הגיעו מכאן. אתם מוזמנים לעיין ולהתרשם מהיקף הבעיה. --אחד העם 06:45, 8 אוגוסט 2006 (UTC)

חבורת ילדים בני 9-12 שהחליטו לעזור לנו... מה יכול להיות יותר גרוע?!.. אולי תוך שבוע זה יעבור להם, והם יבינו שכל השטויות שלהם נמחקות. Corvus,(שיחה) 09:19, 8 אוגוסט 2006 (UTC)

או לחילופין - להמשיך להציק לנו בכל מיני דרכים ולספר על זה לחבר'ה בפורום. --אחד העם 13:25, 8 אוגוסט 2006 (UTC)

אבל

כדאי לעשות ביום האחרון של החופש את העמוד הראשי שחור ועם נרות זיכרון ברקע. אולי גם מודעת אבל. Yoyole123 14:31, 7 אוגוסט 2006 (UTC)

ערכים הזויים בויקיפדיה

מדי פעם מופיעים בוויקיפדיה ערכים הזויים למדי, ויש כמה מהם שאני מצליח לאתר ולהעתיק לכאן. האם כדאי לשים ערך מיוחד, או סתם להעתיק לבנק הרעיונות את הערכים הקצרים מדי, ולשים ערך לערכים המקיפים יותר..? יובל י 17:28, 11 אוגוסט 2006 (UTC)

אני לא חושב שכדאי לפתוח ערכים קצרים מדי. אם הערך הוא קצר עדיף להעביר אותו לבנק. Corvus,(שיחה) 19:50, 11 אוגוסט 2006 (UTC)

רשימת 100 האלבומים הישראלים הגרועים בכל הזמנים

צריך למלא את זה! מי מצטרף? רעיונות יתקבלו בברכה.

וואו.

תראו איזה יום חג היום באיןציקלופדיה האנגלית. צריך יותר חגים גם בארץ --yoav (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 13:51, 23 אוגוסט 2006 (UTC)

מגניב... צריך לגלות איך הם עשו את כל הרקע בשחור... הגיע הזמן לעשות חגים גם אצלנו. Corvus,(שיחה) 13:42, 23 אוגוסט 2006 (UTC)
לאף אחד כאן אין קשר עם מפעילי איןצ' האנגלית? --yoav (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 13:51, 23 אוגוסט 2006 (UTC)

interwiki

Please add [[es:]] interwiki on your main page (עמוד ראשי(. Szoferka 22:56, 16 אוגוסט 2006 (UTC)

we have it. Corvus,(שיחה) 13:42, 23 אוגוסט 2006 (UTC)

עמוד ראשי

יש המון דברים שאני הייתי רוצה להוסיף לעמוד הראשי- אבל אני לא יכולה לעשות את זה בגלל שהוא חסום...יש איזושהיא דרך אולי? *^~אמא שלך~^*

את יכולה לערוך את עמוד ראשי\בלוג 2 ולבקש מאחד ממפעילי המערכת לעדכן את זה בעמוד הראשי. --אחד העם 18:47, 29 אוגוסט 2006 (UTC)
ניתן להסיר את ההגנה, אבל מניסון- זה אוטומטית מוביל להשחתה ואני לא רוצה. Corvus,(שיחה) 18:51, 29 אוגוסט 2006 (UTC)
סחתייןןןןןןןןןןןןןןן!!!!1 כל הכבוד לאחד העם. kakun 18:56, 29 אוגוסט 2006 (UTC)
בשביל מה זה היה בדיוק?
קקון, תודה על הקרדיט. בכל אופן, מן הסתם אני לא היחיד שתרם. ובכלל, הרי כל התרומות זה רשיון חופשי, אז מן הסתם הדבר ההגיוני ביותר לעשות זה לומר "כל הכבוד לנו!". --אחד העם 20:15, 29 אוגוסט 2006 (UTC)


עריכת ממשק האתר

בתור איןציקלופדיה הומוריסטית חשבתי שיהיה נחמד לערוך את ממשק האתר בצורה מעט יותר הומוריסטית. מה דעתכם?

לדוגמה? Corvus,(שיחה) 07:15, 5 ספטמבר 2006 (UTC)
להשתמש ב"מזנון", אבל לקרוא לו "ארון מטבח" (שזה בעצם אותו הדבר) או "מזווה" שזה דיי דומה.
אפשר לשנות בממשק האתר את המילה "אנגלית" ל"אנגולית", ולערוך מחדש את הפסקה בדף העריכה. --אחד העם (דף השיחה שלי) 16:46, 5 ספטמבר 2006 (UTC)

אני חושב שזה רעיון מוצלח... Yuvali25 03:02, 6 ספטמבר 2006 (UTC)

ארון מטבח? אולי... או אפשר לעשות משהו טפיה יותר פארודי, אבל משום מה אין לי רעיון. ולגבי גף העריכה- כמובן שאפשר לשנות אותו, אבל אנחנו בכל זאת צריכים להזהיר לגבי זכויות היוצרים. Corvus,(שיחה) 07:16, 6 ספטמבר 2006 (UTC)
חשבתי להזהיר מפני הפרת זכויות יוצרים בצורה קומית. ראו דוגמה:
השטויות שכתבתם יפורסמו תחת תנאי הרישיון $1. אם אתם לא רוצים שאחרים יוכלו להציץ בה, לערוך בה שינויים, להעתיק ממנה (וכמובן להאשים אתכם ביצירתה), לפרסם אותה ברבים, להצביע עליכם ולצחוק בקול רם, שמרו אותה לעצמכם.
כמו כן, אתם מבטיחים לנו שאת השטויות הגיתם בעצמכם, ולא העתקתם אותן ממקור המוגן בזכויות יוצרים, או מהיומן האישי של אחותכם הקטנה.
"אל תעשו שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות!"
~ שבתאי צבי על זכויות יוצרים


זהו בעקרון. --אחד העם (דף השיחה שלי) 17:20, 6 ספטמבר 2006 (UTC)

נחמד, אבל לא נראה לי שיש צורך בציטוט של שבתאי צבי. ואין נשוא במשפט "אם אתם לא רוצים שאחרים יוכלו להציץ בה, לערוך בה שינויים...". Corvus,(שיחה) 10:22, 7 ספטמבר 2006 (UTC)

זה נראה לי רעיון טוב... אולי נעשה הצבעה באיןציקלופדיה:הצבעות?

יצירת תבניות חדשות

יש איזו דרך שבה אני יכול ליצור תבניות חדשות? Yuvali25 03:02, 6 ספטמבר 2006 (UTC)

כן, תפתח דף בשם '''תבנית:שם התבנית שלך''' ותערוך. לאחר מכן אם תכתוב בדף {{שם התבנית שלך}} תראה את תוכנה של התבנית. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 04:54, 6 ספטמבר 2006 (UTC)

איןלדעת

אולי כדאי שנחחליף כל חודש 5 עובדות בתבנית בעמוד הראשי מתוך הרשימה המלאה? זה נהיה משעמם למי שנמצא יותר מיומיים. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 14:17, 8 ספטמבר 2006 (UTC)

אפשרי. אבל היתי מעדיף שהידעתות יהיו בעלות קישורים לערכים. Corvus,(שיחה) 14:04, 17 ספטמבר 2006 (UTC)

עמוד ראשי

יש למישהו מושג איך מעלימים את הכותרת "עמוד ראשי"? kakun 16:59, 11 ספטמבר 2006 (UTC)

כבר העליתי את הרעיון. כנראה אפשר לעשות את זה ע"י עריכת הקובץ "מדיה ויקי:Monobook.js" או "מדיה ויקי:Monobook.css". צריך להעתיק איזה סקריפט שאפשר למצוא ב-Monobook של ויקיפדיה. הייתי עושה את זה, אבל אני לא בטוח שזה יעבוד ולא רוצה לגעת בדברים שאני לא מבין בהם. לדעתי אפשר לשאול בדף השיחה של Monobook בויקיפדיה, כדי להיות בטוחים.
הבעיה היא ששני הקבצים כבר מעותקים מויקיפדיה גם ככה. Corvus,(שיחה) 17:27, 11 ספטמבר 2006 (UTC)
זה מקובל לבקש ממשתמשי ה-Uncyclopedia עזרה לגבי החלפת הלוגו לדפים מסוימים? ראיתי שיש להם דף בשם "uncyclopedia.css" שבו מפורטים הדפים הספציפיים בהם יהיה לוגו שונה. כמו "AAAAA!" או הדף על קוד מורס. אבל לנו מן הסתם אין דף דומה, כי אנחנו Eincyclopedia ולא Uncyclopedia. --אחד העם (דף השיחה שלי) 13:29, 6 אוקטובר 2006 (UTC)

יום עמוּס

  • מחקתי שמונה ערכים ודף שיחה אחד.
  • חסמתי משתמש אחד בגין השחתה.
  • הצבעתי עבור מחיקה של כמה ערכים.
  • שחזרתי שני ערכים.

אני בטוח שאם היו יותר כותבים רציניים ופעילים פה היינו מסוגלים להתמודד בצורה טובה יותר עם כל זה. --אחד העם (דף השיחה שלי) 17:49, 16 ספטמבר 2006 (UTC)

אז בשביל זה צריך לארגן מעין "ציד כשרונות". צריך לחפש בעיקר בויקיפדיה, כי כבר נוכחנו שמשם באים הטובים ביותר. הם יודעים מה זה להשקיע. צריך לחפש משתמשים בעלי פוטנציאל ולהזמין אותם לכאן בדף השיחה שלהם. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 18:15, 16 ספטמבר 2006 (UTC)
ישנה דרך נוספת, בטוחה יותר, אך גם הרבה יותר קשה. לא ללכת דווקא על איכות אלא על כמות: להפיץ את איןציקלופדיה באתר גדול, מה שיגרור כמות אדירה של כניסות בהתחלה ויפציץ את איןציקלופדיה בזבל מהרמה הנמוכה ביותר. המשתמשים האלו ינוּפוּ עם הזמן ואלו המתאימים ביותר, בעלי הרצון והיכולת יישארו איתנו. הבעיה היחידה היא שאני לא יודע להעריך במדויק עד כמה תיפגע איןציקלופדיה מגל ההשחתות, והאם היא מספיק יציבה כדי לעמוד בו.
האפשרות השלישית היא להפיץ את האיןציקלופדיה באתרים בהם כותבים אנשים בעלי רמה גבוהה יותר. לדעתי איןציקלופדיה תתאים מאוד לסטודנטים דווקא. הבעיה העיקרית היא שאיןציקלופדיה סובלת כרגע מרמה נמוכה ומושפעת בעיקר מהומור של שכבת גיל 13-17. חיפוש המילה "איןציקלופדיה" בגוגל מראה שהרבה איזכורים מקורם ברשימות בלוגים ופורטלים גדולים. כדי להחדיר את איןציקלופדיה לשכבת הגיל "20+" אנחנו צריכים קודם כל להעלות את הרמה.

אני עובד בימים אלו על ממשק חדש לעמוד הראשי, מקווה שזה יישפר את התדמית.

יכול להיות שאני עצלן מדי, אבל אני מתנגד לרעיון של פירסום בבלוגים או פורומים. הסיבה לכך היא כמובן דירדור הרמה הצפוי. אנחנו יכולים לגבש איזו תוכנית של "מתקפת איכות", כמו בויקיפדיה בדשביל לעבןר על כמה שיותר ערכים ולהעלות בהם את הרמה במידת האפשר. אדם בן 20+ לא יצחק מערכים רבים עצלנו ויעזוב את האתר לאחר שיחשוב שהכל פה מתאים לילדים. Corvus,(שיחה) 14:04, 17 ספטמבר 2006 (UTC)

מסכימה. דבר שני, קבלו את התנצלותי הכנה על הנטישה הקטנה הזו של הפרוייקט. עומס לימודי, וכו'. אמא שלך.

ההיגיון אומר שבמיזמי קוד פתוח דרושה כמות מסוימת של כוח אדם לתחזוקת המיזם, אשר ככל שהיא גדלה ככה האתר מתפתח באופן טבעי יותר ועם פחות התערבות של מנהלים, ואם היא קטנה מדי אז אותו מיזם מתפתח באיטיות יחסית ולמעשה גוסס. כאשר קיימת כמות נמוכה מדי של כוח אדם, עניינים כמו "מתקפות איכות", סינון ערכים והרחבה שוטפת של בסיס הנתונים הופכים לא רלוונטיים, ונדרש מאמץ גדול יותר להחזיק את האתר באופן "מלאכותי" (כלומר - הטלת חוקים נוקשים ביותר ונקיטה בגישה בלתי סבלנית של סינון ערכים העומדת בניגוד לרוח של מיזמי קוד פתוח).
המסקנה המתבקשת היא שיש לנו פה מיזם, שכל מה שהוא צריך זו דחיפה קטנה בשביל להמריא. ככל שנספק את ה"דחיפה" הזו יותר מוקדם, ככה גדל הסיכוי שהאתר "יתרומם".
תארו לעצמכם שבעקבות הזמנת משתמשים יתחילו לכתוב באתר ערכים טובים יותר, הרמה תעלה, יצטרפו עוד יותר אנשים שיראו שהאתר הפך לרציני יותר. יותר אנשים יקראו, יתרמו, כמה ישחיתו אפילו, אבל עקב היותו של האתר פעיל הרבה יותר העריכות ישוחזרו במהרה. ערכים חדשים ייכתבו, יותר כוח אדם יתרום להרחבה של ערכים, והמאמצים יופנו בעיקר להעלאת הרמה של ערכים קיימים. עם הזמן תתגבש קהילה גדולה שתהפוך את איןציקלופדיה לדומה יותר למקבילתה האנגלית.
אם תרצו אין זו אגדה. באמת! הרצל(אחד העם) (דף השיחה שלי) 17 בספטמבר 2006, 20:55 (UTC)

עיצוב העמוד הראשי

בימים אלואני עובד, עד כמה שמתאפשר לי, על עיצוב העמוד הראשי, ומנסה לתת לאיןציקלופדיה מבנה יותר "מקצועי" או "מעודכן" בין השאר גם מתוך כוונה לשבור את התדמית שנוצרה לאיןציקלופדיה כמקום להומור זול. חשבתי הפעם לתקוף דווקא את עניין הקטגוריות שנראה לי לוקה בחסר, ועקבות זה לעצב אייקונים הומוריסטיים כפארודיה על אלו של ויקיפדיה.

נתחיל בסקיצה לסמל של הגיאוגרפיה שהכנתי:

Geo.jpg

בעניין התרבות, אני רוצה לשלב באייקון תמונה המציגה מעשה לא תרבותי בעליל. חשבתי על חיטוט באף או משהו בסגנון. לפני שאני מכין סמל גם לזה הייתי רוצה לשמוע עוד הצעות. בתודה מראש. --אחד העם (דף השיחה שלי) 22:25, 16 ספטמבר 2006 (UTC)

אני אהבתי את זה, אבל אולי כדאי שלפני שתשקיע את הכל בזה נעשה הצבעה. לא בטוח שכולם רוצים עמוד בית חדש. אגב, מה עם החלפת ממשק האתר? הרעיון ההוא היה מוצלח, לדעתי אפשר להחליף. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 12:27, 17 ספטמבר 2006 (UTC)
יש הרבה דברים לא תרבותיים, אבל נראה לי את זה הכי קל לצייר(איך תצייר ערס שצועק על זקנה?..) Corvus,(שיחה) 14:04, 17 ספטמבר 2006 (UTC)

אתה מתכוון לעשות את האיקונים באותם הגוונים, נכון? פשוט, אם אנחנו רוצים לחכות את העמוד הויקיפדי, אז צריכים להיות דומים גם בזה. Corvus,(שיחה) 14:04, 17 ספטמבר 2006 (UTC)

איןדבר

הלוגו לאיןדבר

עיצבתי לוגו לאיןדבר שדומה לזה של ויקיפדיה מה אתם אומרים? --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 14:32, 30 ספטמבר 2006 (UTC)

איפה לשים אותו? בכותרת? Corvus,(שיחה) 16:36, 2 אוקטובר 2006 (UTC)
יש למטה קישור לאיןדבר בו רואים את ערפאת. פשוט להחליף. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 16:39, 2 אוקטובר 2006 (UTC)
גם אני הכנתי במקביל לוגו, דיי מזמן האמת, ודחיתי את השקתו להשקה של העמוד הראשי שאני מכין. בכל מקרה, אציג אותו כאן.
ההצעה שלי

שתיהם לא רעים, אבל אנחנו ב"עיצוב כתום", ככה שהגרסה השניה נראת יותר קשורה. Corvus,(שיחה)

למה אתה נחמד? של אחד העם הרבה יותר טוב. בכבוד. אגב, מה עם עריכת ממשק האתר? חבר שעוד רעיון מוצלח ילך לארכיון העמוד הראשי. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 20:59, 2 אוקטובר 2006 (UTC)

אולי זה לא קשור אבל אני אשאל

אולי זה לא קשור לכאן אבל אני אשאל: איך אפשר להפוך ערכים למומלצים? יש איזושהיא פרוצדורה? כי אני רוצה להוסיף את הערך רחוב סומסום למומלצים. Seal שיחה 10:49, 2 אוקטובר 2006 (UTC)

עוד לא גיבשנו פרוצדורה מסודרת. ניתן לערוך דיון באיןציקלופדיה:הפלצות. Corvus,(שיחה) 16:34, 2 אוקטובר 2006 (UTC)

כתבו עלינו

http://zone.walla.co.il/?w=//988608

יופי. משתמש:קקה

קצת, אבל נחמד. אולי יבאו מבקרים(אוי.. רק לא עוד מתקפת ילדים בני 10...). Corvus,(שיחה) 09:43, 12 אוקטובר 2006 (UTC)

יום הולדת

יום ההולדת של האתר אמור לחול ב-5 בדצמבר. אולי כדאי שנשלב בלונים ב-5 או שינוי עיצוב קל. מה אתם אומרים? --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 18:53, 30 אוקטובר 2006 (UTC)

יש עוד יותר מחודש אתם מתחילים לתכנן דברים כאלה כ"כ הרבה מראש?

ובת כמה האיןציקלופדיה תהיה?

מניסיון שבוע הבלוג הבנתי שצריך זמן לזה...
ב-5 לדצמבר איןציקלופדיה תחגוג שנה. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 19:03, 30 אוקטובר 2006 (UTC)
אפשר לנסות. מה יש חוץ מבולנים?(לזרוק רעיונות) Corvus,(שיחה) 19:52, 30 אוקטובר 2006 (UTC)
וואוו הנה אחד דפוק.. נמנמ.. ירק אולי? חצילים? אולי תמונות דיגמון של שבתאי צבי או משהו...סתם שטויות שעלו לי בראש.--Element of the mango 20:04, 30 אוקטובר 2006 (UTC)
אולי בלונים שעליהם תמונת ראשו של שבתאי... אולי להפוך את העמוד הראשי לצבעוני יותר.. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 20:30, 30 אוקטובר 2006 (UTC)
הנה, עיצבתי כמה בלונים. נראה לכם שזה מספיק טוב?

150xpBaloon pink.png150ox

אני חושב שיצא די נחמד, במיוחד השלישי. אפשר לשלב את זה בעמוד הראשי ביום ההולדת. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 20:27, 31 אוקטובר 2006 (UTC)

הרקע לבלונים הוא לבן או שקוף? הוא צריך להיות שקוף, לדעתי(כדי שנוכל לשים אותו במקום בו הוא לא יפריע לטקסט). יש אפשר כבר לפתוח איזה דף טויטה, אם למישהו כבר יש רעיון. Corvus,(שיחה) 14:50, 27 נובמבר 2006 (UTC)
איך שהוא יצא שהראשון הוא עם רקע אך כל השאר בלי. אני חושב שצריך לשלב רק את השלישי, שיצא די חביב לטעמי. אני אנסה לעשות משהו. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 15:17, 27 נובמבר 2006 (UTC)


אתם לא חושבים שבדומה לפארודיה מאליס בארץ הפלאות, צריך להיות לנו ימי אין-יום-הולדת במקום יום-הולדת? Shirbi 20:31, 5 דצמבר 2006 (UTC)

סליחה על הבורות. בזמני לא קראתי את הסיפור... Corvus,(שיחה) 20:51, 5 דצמבר 2006 (UTC)

זהו

אני חושב שיומיים זה מספיק להצגת היום הולדת. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 18:42, 6 דצמבר 2006 (UTC)

interwiki update

[[ar:]]
[[ca:]]
[[cs:]]
[[da:]]
[[de:]]
[[el:]]
[[en:]]
[[es:]]
[[et:]]
[[fa:]]
[[fi:]]
[[fr:]]
[[he:]]
[[hu:]]
[[it:]]
[[ko:]]
[[la:]]
[[lt:]]
[[mg:]]
[[nl:]]
[[nn:]]
[[no:]]
[[pl:]]
[[pt:]]
[[ro:]]
[[ru:]]
[[sr:]]
[[sv:]]
[[th:]]
[[tr:]]
[[vi:]]
[[zh:]]
[[zh-hk:]]
[[zh-tw:]]

Szoferka 04:41, 19 נובמבר 2006 (UTC)

איןציקלופדיה ביידיש

יש כבר איןציקלופדיות בכל שפה שמכבדת את עצמה. הייתי רוצה לתת הזדמנות למי שירצה לכתוב ערכים ביידיש, ואם יהיה מישהו שירצה להיות בירוקרט אז נעזור לו לעצב משהו לפי הפורמט של ויקפדיה ביידיש. בעיקרון, הייתי רוצה שבעמוד הראשי למטה יהיה כתוב "צוויקיפעדיע" (ההגייה של Eincyclopedia באנגלית מזכירה את המילה Eins שזה 1 בגרמנית וגם ביידיש, ו-צווי זה 2 ביידיש, לדעתי זה מתאים) ואני אנסה להכין עמוד ראשי, למרות שאני חלוד אפעס. לדעתי הגפילטע פיש מתאים גם לזה, אם אחד העם יוכל להכין כיתוב חדש זה יהיה נחמד. מישהו מתנגד? kakun 18:41, 26 נובמבר 2006 (UTC)

נשמע טוב. אני די חדש ה אבל בכל זאת, האם יש איןציקלופדים דוברי יידיש? ואם כן האם יש אותם בכמות מספקת שתוכל להפוך את האיןציקלופדיה שלהם לשווה את הטרחה?--Galum 19:25, 26 נובמבר 2006 (UTC)
עכשיו עוד אין צוויקיפעדים, אבל אולי יהיו. kakun 20:08, 26 נובמבר 2006 (UTC)
כמה אחוז מדוברי יידיש הם בעלי גישה לאינטרנט?.. וכמה מתוכם ישמעו על הרעיון שלך? לדעתי לא תצליח למצוא מספיק אנשים לפרוייקט. Corvus,(שיחה) 21:25, 26 נובמבר 2006 (UTC)
יש הרבה בויקיפדיה ביידיש. תמיד אפשר לנסות, זה לא עולה לנו כסף. kakun 03:55, 27 נובמבר 2006 (UTC)
אני מברך על היוזמה, וכבר הכנתי לוגו. אם תשימו לב, ישנם עוד כמה הבדלים בין הגרסאות מלבד הכיתוב. אם הבנתי נכון, השם מבוסס על איןציקלופדיה (Eins מ-Eincyclopedia). כביכול משתמע מכך שמדובר בפאודיה על איןציקלופדיה ולא על הויקיפדיה ביידיש. אני הייתי הולך על הקו השמרני של שילוב עם מילה שמשמעה "כלום", "אין" וכן הלאה. אני לא אוכל לתרום הרבה, ואני כבר מתנצל מראש. אם כבר אז רק אלמנטים גרפיים, כי בשפה עצמה אני לא בקיא, מלבד כמה קללות.
Tzvikipedia.png
תראה, רוב דוברי היידיש מחוברים למכשירים אחרים, לאו דווקא למחשב. אם כבר אז ישר למוניטור. קשה לי להאמין שהמיזם יתפוס תאוצה. אתה יכול לראות לדוגמא את הויקיפדיה ביידיש. המיזם שיוקם אם בכלל גם לא עמיד בפני השחתות. לא מן הנמנע שזבי-חוטם למיניהם ייכנסו לאתר ויקשקשו ערכים שלמים בג'יבריש, ולאור העובדה שההתפתחות הצפויה של המיזם היא איטית בהתחשב בכמות דוברי היידיש ברשת, זה עלול להביא להצפה מהירה של המיזם בשטויות. תאר לעצמך מצב בו יש עשרים ערכים בלבד משך תקופה ארוכה, ומלבדם מי-יודע-כמה ערכים בג'יבריש. שנכתבים ונמחקים בקצב.
אבל כמו שאמרת, זה לא עולה כסף. אז למה לא?
ובקיצור, יש לוגו. קובץ ה-PSD שמור אצלי, ולכן זו לא בעיה להחליף את הכיתוב. ככה שיש מקום לשקול מחדש את עניין השם.
ואם כבר אתה מציע ויקי, אני גם אציע באותה הזדמנות רעיון שעלה לי די מזמן, אבל עד עכשיו לא הוצעתי אותו. כשראיתי שאתה מנסה לקדם מיזם שלא נראה לי בעל ביקוש, אנסה גם אני את מזלי.
מדובר בפארודיה על ויקיספר. מאגר ספרי לימוד חופשיים, אלא שפה מדובר ב"ספרי לימוד" העוסקים בנושאים חשובים, כמו לדוגמא: "איך לכלוא חתולה בפח האשפה?", "כיצד לחטט באף בדיסקרטיות?", "מדריך ללימוד נגינה על מסרק", "כיצד לגרום לקצר בבית?", "המדריך למתאבד", ו"המדריך לטרמפיסט בגלקסיה" - סתם בשביל הצחוקים.
בעניין השם. אם כבר יש לנו את "איןלדעת" ו"איןדבר" אז אפש להמשיך בקו ל"איןלימושג" או"איןמצב". מ"איןחיים, אני מעדיף להימנע מראש. רעיונות ללוגו יתקבלו בברכה.
--אחד העם ( משתמש | שיחה ) 20:55, 27 נובמבר 2006 (UTC)
משתמש:jiddish ראה את ההודעה שלי בויקיפדיה ביידיש פתח אתר בשם "קיינציקלופעדיע", שזה שם אפילו יותר טוב. ("קיינע" זה "שום דבר"). עכשיו מה שנשאר זה לשים את הגפילטע פיש עם השם "קיינציקלופעדיע", לשים הפניה בעמוד הראשי (ואפשר גם למחוק את הערך ביידיש, יש ספיק ערכים מהסוג הזה) ושלום על ישראל. kakun 01:48, 28 נובמבר 2006 (UTC)

לגבי הפארודיה לויקיספר- אני די אהבתי את הרעיון(הוא קיים גם באנגלית- en:HowTo). לדעתי אנחנו צריכים לעשות כמוהם- לא לפתוח מיזם חדש, אלא להשתמש בשלנו, פשוט כל הערכים יתחילו בשם המיזם, כמו HowTo:Stop וכדו'. Corvus,(שיחה) 21:10, 28 נובמבר 2006 (UTC)

תיקון טעות, משתמש:דני פתח כבר לפני חודש לפחות. kakun 21:53, 28 נובמבר 2006 (UTC)

עמוד ראשי חדש

לדעתי כבר מזמן הגיע הזמן לשנות מעט את העמוד הראשי. משתמש:קקון בנה תבנית חדשה לקטגוריות ראשיות (תבנית:מפתח קטגוריות), שלדעתי יותר טובה מהגרסה שלי(זאת המוצגת על העמוד הראשי כיום). המבנה החדש(ראה איןציקלופדיה:ארגז החול) נותן אפשרות להכנס עוד משהו בעמוד. לדוגמה את הפרוייקט שהציע אחד העם (משהו בסגון חיכוי לויקיספר. או en:HowTo). מה דעתכם? Corvus,(שיחה) 09:28, 11 דצמבר 2006 (UTC)

ויקיספר זה טוב. אולי איןספרה, על משקל בלוגספירה. kakun 09:51, 11 דצמבר 2006 (UTC)
עשיתי את נסיון, שהוא קופי של ויקיפדיה. מישהו מתנגד להעביר? kakun 11:44, 11 דצמבר 2006 (UTC)

רקע

למה אין לאתר רקע? זה משהו שאמורים לסדר במונובוק, נכון? גם ככה, צריך להתחיל לשאול ולהתעסק בקשר למונובוק או לפתוח עמוד "מדיה ויקי:eincyclopedia.css" כמו באיןציקלופדיה האנגלית. --yoyole123 (משתמש Smile.png שיחה) Clock.png 19:20, 12 דצמבר 2006 (UTC)

פעם היה רקע כמו בויקיפדיה אבל מישהו הוריד את זה. צריך להחזיר. קקון 19:42, 12 דצמבר 2006 (UTC)


מה עושים ש"שיחה" זה באדום

ואני רוצה להגיד משהו על הערך