ליגת העל בכדורגל

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
ערך זה עוסק בליגת העל בכדורגל של המנדט הביבי בארץ ישראל; לערך העוסק בליגת הצדק של הוד מלכותו בראשות פיטר פן, ראו הליגה האנגלית.
לוגו ליגת העל, 2023 - ?

ליגת העל בכדורגל או ליגת הצדק היא ליגת הכדורגל הבכירה בישראל. הליגה נוסדה בתקופת המנדט הביבי בשנת 2023, ‏[1] והיא החליפה את הליגה הבכירה הקודמת, שגם שמה היה ליגת העל בכדורגל. זהו מצב דומה לשנת 2000, שבה הוחלף שם הליגה מ"הליגה הלאומית" ל"ליגת העל", והליגה הארצית קיבלה את השם "הליגה הלאומית". בעקבות שינוי שמה של ליגת העל ל"ליגת העל", יוחלף גם שמה של הליגה הלאומית ל"ליגת העל", ובכך יהיו בישראל למעשה שלוש "ליגות על", ששתיים מהן הן למעשה בדיוק אותה ליגה ("הליגה הנותנת" בלשון העם), והשלישית היא הליגה הפחות אקטיבית ("הליגה המקבלת").

ע"פ הוראת הנציב העליון של המנדט הביבי, בנימין נתניהו:

 • כל שחקני ליגת העל השלישית יהיו שופטי כדורגל לשעבר מכל הליגות בישראל, או במילים אחרות, הליגה השופטת; ‏[2]
 • כל שחקני ליגת העל השנייה יהיו שחקני כדורגל לשעבר מכל הליגות בישראל, או במילים אחרות, הנעל המפוקקת; ‏[3]
  • כל קבוצות ליגת העל הראשונה יהיו גיבורי על מכל תחומי העניין בישראל, או במילים אחרות, ליגת העל.

אלו שלושת הליגות המקצועיות בישראל, והן נמצאות תחת אחריות ההתאחדות לכדורגל בישראל. נכון לעונת 2022/2023, מדורגות ליגת העל הישראלית, וכן מדינת ישראל כולה, במקום הראשון בדירוגי אופ"א, פיפ"א וג'יפ"א בשיקלול של אפס העונות האחרונות. ‏[4]

קבוצות הליגה

להלן הקבוצות המתמודדות בעונת 2022/2023 בליגת העל:

איש העוצמה מכוסה בחננות של איש התיכנון.
קבוצה עיר אצטדיון מספר מושבים
אשת הברוקולי ירושלים הכנסת 120
אשת הגרב ירושלים הכנסת 120
איש הרובוט שנשלח מהעתיד להרוג מישהו אבל הוא בכלל לא איש אלא רובוט ירושלים הכנסת 120
האיש ללא הברקסים ירושלים הכנסת 120
איש הגוצ'י ירושלים הכנסת 120
איש העוצמה ירושלים הכנסת 120
שפם האיש ירושלים הכנסת 120
איש הפח ירושלים הכנסת 120
וונדרמענטש ירושלים הכנסת 120
איש התיכנון ירושלים הכנסת 120
אשת איש ירושלים הכנסת 120
איש הזיפים ירושלים הכנסת 120
איש שלא יודע לעשות 1+1 ולהמציא שמות של גיבורי על ירושלים הכנסת 120
הג'וקר ירושלים הכנסת 120

היסטוריה

משמעותה של הרפורמה במבנה הכדורגל בישראל, בשורה התחתונה, היא שלראשונה בהיסטוריה של המדינה, למעשה לא ישוחק כדורגל בישראל באופן רישמי. כל אדם שירצה לשחק כדורגל יעשה זאת בביתו או בחצרו הפרטית, או במגרש בית הספר של הילדים שלו. שחקני ליגת העל החדשה, שהם גיבורי על, לא יוכלו לשחק כדורגל מבחינה לוגיסטית, מכיוון שאף VAR שבעולם לא יצליח לעולם לקבוע אם היה נבדל או לא; לפיכך, לא קיימת שום סבירות שיהיה שופט VAR שיצליח להתגבר על פסיקה של הנציב העליון, מכיוון שעדיין לא הציבו מצלמות בכל מטר מרובע בשמיים ובחלל החיצון.

בנוסף לכך שבליגת העל לא ישוחק כדורגל, גם בליגת העל של השחקנים ובזו של השופטים לא יתאפשר לשחק את המשחק באופן רישמי, מכיוון שהשופט היחיד בישראל תמיד יהיה הנציב העליון, והוא קבע שלשחקנים ושופטים אסור לשחק או לשפוט כדורגל אלא אם כן הם הנציב העליון של הרשות הישראלית למשחק ושיפוט (ע"ע "מדינת ישראל"). ‏[5][6]

אשת הברוקולי/ליידי גאגא/הסוכן סמית'/רובוט שבא מהעתיד/הנציב העליון/ליהיא לפיד/כל התשובות נכונות

נבואת האורקל ‏[7]

על פי נבואתה של האורקל מירי נבו, יום יבוא וגיבור העל המכונה הג'וקר יצליח להביס את הנציב העליון ביבי ולשחרר את ציון מהרפורמה האכזרית. אך דבר זה יתאפשר אך ורק במקרה שתתגלע אהבת אמת בין הג'וקר לבין אשת הג'וקר. זהותה של אשת הג'וקר עדיין אינה ידועה, ו-89% ממהמרי ווינר מהמרים שמדובר ברעיית הג'וקר, ליהיא לפיד, כאשר 10% מהמרים על דמות אחרת מעברו של לפיד כמו דלית קהן, ואחוז אחד על אשת הברוקולי.

בינתיים, ישראל לא תשתתף יותר בצ'מפיונס, באירוויזיון ובמונדיאל בעתיד הנראה לעין.

זהותה של אשת הברוקולי ‏[7]

נכון לתחילתה של עונת 2023/2022, זהותה של אשת הברוקולי גם היא עדיין אינה ידועה לציבור. על פי השמועות, מדובר במאהבת של ברני ו/או של הנציב העליון, שכוחות העל שלה הם קיום הפגנות-נגד המוניות של אדם אחד, והריסת מנות שמזמינים במהירות ממסעדת ג'ירף מבלי לקרוא את המרכיבים של המנה.

שרה שרה

וכעת נעבור להאזין מעט לשרה נתניהו שרה במקלחת. המקלחת של שרה ממוקמת לא יותר מ-100 מטר מהערך שאותו אתם קוראים כרגע, ולפיכך נוכל להינות כולנו משירתה של שרה במקלחת, בדיוק כמו שהיינו נהנים מפרודיות על להקת משינה במשחקים של הפועל פתח תקווה:

מילות השיר ליגת העל בכדורגל

יום שלישי שעה שלוש יד ביד וראש בראש המשפט צריך כבר להתחיל /
הסניגור והעדים והשופט כולם אני והקהל זורם כמו נחיל /
אני מודה או לא מודה אני שותק לא מתוודה ובצואר לי מתנפח וריד /
אני פותח את הפה אך כמו תמיד זה לא יוצא את האמת צריך כבר להגיד /
אשם /
הייתי אשם
התערבות היס"מ

בעקבות התערבות היס"מ (יסמנים של ממשלת ישראל) אנו נאלצים לסיים את כתיבתו של ערך זה, כי יואב כבר מתכנן עליי כמעט 40 דקות ולא בא לי להיות מכוסה בערימה של חננות רדיואקטיביות.

הערות שוליים

 1. המנדט הביבי נוצר כאשר חבורה של ברוקוליי ים נחשפו לחומר רדיואקטיבי בביבים של ישראל השנייה והפכו לגיבורי-על הנלחמים בהנהגתו של הנציב העליון באיש הג'וקר, יאיר גרהארד שרדר.
 2. מה שאומר שכל המשחקים ישוחקו ללא שחקנים.
 3. מה שאומר שכל המשחקים ישוחקו ללא שופטים מלבד רותם סלע ואסי עזר.
 4. מדד הג'יפ"א עומד לעלות בקצב אקספוננציאלי בנאנו-שניות הקרובות.
 5. שעל פי כל חוברות הקומיקס, הוא אינו במצב המאפשר לו לשחק כדורגל מכיוון שהוא יצא לאחרונה מהארון.
 6. איןציקלופדיה אינה מכירה בתוקף החלטותיו של היקום הקולנועי המיושן של מארוול ולפיכך הנציב העליון עדיין חי וקיים ומנהל אורח חיים הומוסקסואלי עם משפחתו המאושרת, ככל הידוע לנו.
 7. 7.0 7.1 הנבואה כוללת גם תאוריית קונספירצייה על כך שכאשר הנציב העליון מינה את עצמו כשופט היחיד, הוא שכח למנות שני קוונים, והקוונים האלה הם אלה אשר יצילו את האנושות. אבל אל תספרו לליהיא.