גברת פלפלת

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"אני אלרגי לפלפל"
~ שבתאי צבי על גברת פלפלת
"מוהאהאהאהא"
~ אורי גלר על גברת פלפלת
"היא חמה אששש"
~ פלפל על גברת פלפלת


בבקשה להוסיף

גברת פלפלת היא מצביאה, ראש ממשלה, שרת הרווחה, החינוך והתעבורה ביגוסלביה, שגרירת יגוסלביה בישראל ומנחת תוכנית ילדים עממית שנקראה על שמה. נולדה ב-1243 ונהרגה לאחר שבלעה את הכפית שלה ב-1984. סודה העיקרי של גברת פלפלת להצלחתה היייתה הכפית, שאפילו אורי גלר (1041 עד מתי???)לא הצליח לכופף אותה. עם הכפית הצליחה לעשות מעשי קסמים אדירים, כמו למשל לחפור בורות, לאכול מרק וגלידה לכפית ולשתות אספרסו אפילו היה שם משונה-כפינה (שם שבא מעדות המזרח).

חיצוניותה

גברת פלפלת הייתה ידועה בגובהה הנמוך ואף לא כי הייתה בגודל של בוטן, על גובהה האשימה את כפינה כי יום אחד לאחר ריב סוער על מעללי הפרקים הבאים של "בנני ובנוני", כיוווצה הכפית למימדים מינאטורים את הגברת. מר פלפל בעלה אמר כי מאז ומתמיד הייתה מינאטורית, אך יום לאחר שהפיץ את הידיעה הזו הוא נעלם באורח פלא, וכל מה שמצאו בחדרו היה כיסא (מה זה אומר?!). פלפלת הייתה נוהגת ללבוש שמלה יומרנית וסגולה ותסרוקתה הקבועה הייתה קוק עגנבייה, אומרים כי תסרוקת זו הגיעה לאחר מאבק כוחני עם שכנתה חורפן שניסתה להעתיק ממנה את קוקו האננס. נעליה של גברת פלפלת היו נעלי גולה, ועד היום (אם תמצא נעליים כאלה איפשהו) תוכל לראות כי בקטן קטן כתוב זכויות יוצרים לגברת פלפלת וצופי הסנדלר.

שמה של הגברת

גברת פלפלת נולדה בסאו טומה ופרינסיפה שבאפריקה. שמה האמיתי הוא מצ'רוקונפה פטומיזינה, בתרגום חופשי ליגוסלבית תרגמו את שמה הפרטי : מרצ'קופנה צינגאליה-בתרגום חופשי לעברית צ'רפמקנה פלפלת, כי עובד הביטחון מעברת השמות בכניסה לישראל היה שיכור. הוריה של הגברת נקראו מיכאל ומיכאלה והם האמינו בדת הצ'רקסית כשלהוריה נמאס משגרת חייהם ומשמותיהם וכאשר בתם נולדה (לאחר 5 שנים שהייתה בבטן האמא) החליטו להתעלל בהמשך חייה ולהרוס לה את השם.

ביוגרפית הגברת

נולדה ב-1243, לזוג הורים שנהרגו ברעידת אדמה ביום ה-3 לחייה, גברת פלפלת נצלה לטענתה כי החזיקה את כפית המחמד שלה בזמן ששהתה מתחת לשולחן. לאחר שהוריה נפטרו נשארה לבד 15 שנה בבית לבד בבית מבלי לצאת לאכול לשתות לישון ולעשות פיפי ולעשות את צרכיה היא אמר ה כי הכפית היא זו שהחזיקה ה אותה בחיים. בגיל 15 החליטה כי משעמם לה והחליטה לעבור ליגוסלביה כי זה מה שכפינה הורתה לה לעשות, כמובן שפלפלת לא ידעה שהמצב הבטחוני ביגוסלביה נוראי, והיא כמובן עלתה למטוס, במטוס פגשה את בחיר ליבה מר צינגאלי שהיה הדייל. הם התחתנו במטוס, וגברת פלפלת קיבלה טבעת מקרח. כאשר הגיעה ליגוסלביה ונוכחה לדעת על המצב הביטחוני מייד התגייסה לצבא היגוסלבי הנקרא "פושלנדורה", שם התקדמה מן הדרגה הנמוכה ביותר הנקראת "עינגרדיצה" והתקדמה עד ל-"לימצניקסטור", במהלך שירותה היא בכוחות עצמה הפכה את המצב הביטחוני למצוין. בתקופת הצבא עסק מר צינגאלי בדייג, ויחד ילדו שלושה ילדים: מי, פי ורי לאחר שרי היה בן ארבע נהרגו השלושה ממשאית זבל שחשבה שהם שקיות זבל זרוקות. ביום שנפטרו השלושה פרשה הגברת מתפקידה בצבא, יומיים לאחר מכן הציעה לה ממשלת יגוסלביה לכהן בתפקיד שרת הרווחה והיא הסכימה, ביום קיבלה את תפקידה ביטלה בשל כעסה את שירותי הבלת הזבל ביגוסלביה ובצהרי היום שלמחרת פוטרה. הגברת החליטה שהיא יוצאת לחופשה, ושבוע אחרי החלטה זו הציעה לה ממשלת יגוסלביה לכהן כשרת החינוך והיא הסכימה בשל המשבר הכלכלי הקשה שנקל אליה בעלה בעבודתו, ביומה הראשון נזכרה ב-מי בנה וכמה שסבל במערכת החינוך לכן החליטה לבטל את כל גני החובה ביגוסלביה, והיא פוטרה למחרת בצוהרי היום מתפקידה באותו הערב הציעה לה שוב ממשלת יגוסלביה לכהן כשרת התעבורה, ובאמת, אתם מכירים את הסיפור, ב1948 החליטה לשלוח ממשלת יגוסלביה בתור ענש על כל מעלליה להיות שגרירת יגוסלביה בישראל, אך כמובן אין מה לפרט על תפקידה כשגרירת יגוסלביה בישראל כי אחרי הכל, שגרירים לא עושים כלום. 30 שנה לאחר מכן פרשה מעסקיה הפוליטים לחלוטין, במכתב התפטרות מפורט שכלל 6 מילים ("אני מתפטרת, על החתום גברת פלפלת") אך ביגוסלבית זה יותר מרשים כי 6 מילים זה בהחלט הישג (בהתחשב בעובדה שכל מילה תופסת חצי עמוד בפונט 10). גברת פלפלת הייתה ידועה בכשרונה עם ילדים כי שהייתה קטנה שמרה על משפ' עכברים בתור בייביסיסיטר מאוד מוצלחת מואף בהרוויחה 15 "מעניהבבמענבגמגכם" (המטבע היגוסלבי), בערך כ-25 אג'. משכורת זו הייתה שווה למשכורת של עורך דין מצליח ביגוסלביה (!). גברת פלפלת נזכרה בעברה והחליטה כי היא רוצה לעבוד בטלוויזיה, היא כבר הייתה קטנה אז ובזכות זה לא היה קשה להכניס אותה לטלויזיה. היא החליטה לקרוא לתוכנית על שמה כמחווה על הדמויות ההיסטוריות שנמצאות על שקיות הסוכר בבתי-הקפה. כאשר התחילה את הסדרה החליטה לשתף את משפ' העכברים הישנה ואת בלעה מר פלפל שפרש לגמלאות.

מותה ה"טרגי"

בשנת 1984, בגיל 741 באמצע צילום הפרק ה-1,985,458,215,625,146 פרצה מריבה בין גברת פלפלת לכפיתוש, גברת פלפלת ניסתה להתנגד - אך ללא טעם כיפתוש נכנסה לפיה וחנקה אותה למוות.

כפיתוש נידונה ל900 שנות מאסר.

כעבור שנה כפיתוש חפרה לעצמה דרך מחוץ לכלא שינתה לשם בדוי(מזלגיתוש)התחתנה עים צלחתוני. מזלגיתוש(כפיתוש)הצטערה על כך שחנקה את גברת פלפלת במריבה(שהתברר שקשורה למשפטים של אלון מזרחי) וקנתה שדה פלפלים ירוקים ואדומים לזכרה של גברת פלפלת ומכרה בשוק השחור כמו שהיא וגברת פלפלת נהגו לעשות. כעבור 198,897,567 שנים מזלגיתוש(כפיתוש)הלכה ברחובות נתפסה ע"י רתח עני ונפתרה צלחתוני בעלה היקר הוגש אים מנת מוסקה ונשבר ע"י חבורת יוונים שיכורים. ושדות הפלפל שלהם נחרבו עד היסוד ע"י הזרת של חנה לסלואו.

ראו גם