באקוגן

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search

כל הקוראים שימו לב: כל מה שנכתב פה הוא שקרים אין צורך לקחת ללב

תחילתה של הסדרה

הכל התחיל ביפן, אשר איש מחשבים, אוכל נזלת צדפות לשעבר וצייר בזמנו הפנוי, החליט לצייר להנאתו יום אחד דמויות אנימה.
התוצאה הייתה זוועתית והיפני זרק את הציורים לפח.
יום למחרת- עקרת הבית שלו הלכה לפנות את הפח בחדר העבודה שלו, ומצאה את הרישומים של הילדים המעוותים.
אף-על-פי מכוערים עד מאוד, היה בה הרושם שאולי מנכ"לי סדרות מצויירות יאהבו אותם והיא תוכל לעשות מיליונים וסוף סוף לפתוח את סלון היופי והטופו שתמיד חלמה עליו.
כבר למחרת, היא פנתה לכל מיני חברות ולבסוף, אחרי שנדחתה בבעיטה מכל אחת ואחת מהן, היא מצאה חברה שבה שלטה דורה וזו הסכימה, בתנאי!
שהדמויות יעבירו מסר רע לילדים כמו- להרוג, לצעוק, לרצוח, לקלל, וכד'.. כדי לשמור על החוקיות של חברת המצויירים הנ"ל של דורה.
כעבור מספר חודשים, בהם דורה חטפה אנימטורים יפנים והכריחה אותם ליצור בישבילה את הסדרה הפוטנציאלית, מצאה עקרת הבית לשעבר את עצמה ללא רעיון לתוכן של הסדרה.
אבל לבסוף, אחרי צפייה ממושכת בפוקימון, בנות הים,מלך הדינוזאורים, סאקורה, נארוטו ואחרים, היא מצאה רעיון שיכליל את כולם אבל עדיין יעשה מיליונים בלי שיטבעו להם את הצורה בטענה של גנבת רעיון.

הכל שקר!!

רעיונה המרכזי של הסדרה

חבורה של שישה ילדים עניים מאוד וחסרי חיים. חלקם ו'ניקים בהכחשה, וחלקם יתומים, מתלהבים וסתם חשים את עצמם ל"רמי מעלה" בגלל שיש להם כדורי בוץ שהתקשו, והם בטוחים שאיתם הם יכולים להילחם, לעלות בדרגות עם הקלפים ולנצח את האוייבים.
מטרתם של הילדים (לפי מה שהם המציאו לעצמם בגלל היותם עניים ומושפעים כל כך מצעצועי פלסטיק אמיתי של ילדים עשירים)היא להילחם עם ילדי העשירון העליון ולקחת להם בתום הקרב את הצעצוע.
אבל בגלל שהם הפסידו כל כך הרבה פעמים (ובצדק) לילדי הצעצוע ה"שווה" (שבתום הקרב, בגלל שלא רצו את כדורי הבוץ שלהם, תלו אותם על ענפים מהתחתונים), הם הגיעו למסקנה שהם צריכים להתאחד לקבוצה, ובה יהיה: מנהיג, הכוסית שלו, ה"קטן והחכם", הבת- שהיא הכוסית השנייה בחבורה אבל קצת יותר נחותה וה"שקט והמסתורי".
אחרי שהקבוצה התאחדה- הם קראו לעצמם "באקוגן" ואף לכדורי הבוץ עצמם "באקוגנים" ומצב הניצחונות עלו! אמנם בשני אחוזים.. אבל עלו!!
לטעמם של הילדים מהמעמד הגבוה, זה לא מצא חן בכלל. והם החליטו למצוא לעצמם ילד שיהיה "משמיד הבאקוגנים הרשמי" או בקיצור- "מב"ר". (מדענים טוענים שאחד הרמזים הרעים בסדרה הם שילדים בריונים שמטרתם היא להרוג ולחסל את הטובים, הם ילדים שלא עלו כיתה פעמיים ברצף ואף הידרדרו והגיעו לכיתת מב"ר. תגובה מדורה או מהחברה שלה לא התקבלו)
ילדי העשירים מצאו איזה טמבל רוסי וביריוני מכיתה ח' שאמור להיות בכיתה יא' ושיחדו אותו בדגים מלוחים שכל "לוחם באקוגן" שימצא- ימעך לו לצמיתות את כדורי הבוץ שלו ויפוצץ אותו במכות עד מצב שאפילו לא יזכור איפה הוא נמצא. לבריון הם נתנו את השם "בוריס, מחסל האביונים החשים והקטנים" (או בתעתיק מיפנית- מסקרייד)

20px-Stop hand.png שים לב!
הפיסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!שקר אחד גדול!!!!!

דמויות הסדרה

דמות תפקיד בסדרה
דן (דניאל) גיבור הסדרה. בן 12, והמנהיג הגיי של החבורה.
שון ה"שקט והמיסתורי" בחבורה. בן 13, ונחשב ללוחם הכי "טוב" בחבורה. יש הסבורים שככוחו הגיע מהרצון להביס ילדים עשירים כי הוריו מתו בגלל שהממשלה העשירה דפקה אותם עד כדי מצב של התאבדות. קוקסינל בהכחשה.
רונו הכוסית של המנהיג. בת 12, אגרסיבית והיפר אקטיבית. שערה כחול בגלל שהיא חרמנית תמידית, נוהגת ללבוש מיני ומחשופים כדי להדגיש את היותה כוסית (בגלל שאינה יפה) כמעט ולא נלחמת בגלל שכלה הממועט (ולכן הינה כוסית!) ובגללה דן גילה שהוא גיי.
מרוצ'ו הילד הקטן, ה"חכם", וההכי עשיר (לאומת האחרים) שבחבורה. בן 10. הוא זה שהמציא את הטכניקה של כדורי הבוץ הניפתחים ברגע שמתיכים אותם לרצפה.
ג'ולי ילדה שגרה בפח זבל. בת 11. מאוהבת בדן והכוסית הנחותה בחבורה, אבל הבת היחידה שנלחמת באמת.
אליס בת 14. הגדולה בחבורה אך ללא כדור בוץ משלה בגלל היותה איסטניסטית, אבל יודעת הרבה על הצעצועים של העשירים, כיוון שבסתר היא מרגלת אצל אחר מבני העשירים בתור ה"גירלפרינד" שלו.
דרגו (דרגונואיד) הבקוגאן של דן, כדור בוץ מורכב מעלים, בוץ וצנפות של ינשופים.
סקיירס הבקוגן של שון. מורכב מקוצים למיניהם ובוץ.
טיגררה הבקוגן של רונו. מורכב מקקי של פרות ובוץ. למרות שהיא בכלל לא משתמשת בו.
פריאס הבקוגן של מרוצ'ו. עדיין לא ידוע ממה הוא מרוכב. אמנם מרוצ'ו מסכים רק להגיד שהוא מורכב מ"שיקויים" שהוא יוצר במעבדה הפרטית שלו (שנמצאת ליד חיריה) הכדור מתאפיין בריחו הנוראי ומעורר הבחילה של אוכל וזבל רקוב.
גורם הבקוגן של ג'ולי. מורכב מעלי כותרת ואבקנים של פרחים ובוץ.
מסקרייד נער רוסי שמתפקד בצד של ה"רעים" בתור רוצח באקוגנים שכיר. בן 17. אבל טמבל מידי בכדי להבין שיש לו חיים. ידוע גם בשמו העברי "משמיד באקוגנים רשמי" או- מב"ר.
הידרנואיד הדוקרן של מסקרייד. אחרי שראה שלכל הצעצועים ואפילו לכדורי הבוץ!! יש שמות מגניבים הוא רצה גם, והחליט לתת לכלי הנשק שלו שם. שמו האמיתי של הנשק של מסקרייד הוא בעצם "ציאניד", אבל אחרי ששכח את כמה פעמים את השם (וכדי לא לצאת אידיוט, הוא שלף את המילה הכי קרובה שזכר שהייתה דומה לשמו המקורי של הנשק הנ"ל) אחרי כמה התגלגלויות, נתפס בסוף השם הידוע והעכשווי.
ג'ו אחד מילדי העשירים. בן 13.
נאגה צעצוע הרשע של ג'ו.
וויברן אחותו התאומה של נאגה. הצעצוע התחליפי של ג'ו. (נאגה התמוסס בקרב מול מארוצ'ו. התגובה היחידה ממרוצ'ו הייתה שזה כנראה החומר הזוהר שהוא מצא בכור בדימונה אחרי שאחד מפועלי חיריה גירש אותו, ושאותו הוא שם בתוך כדור הבוץ) לאור המקרה, קיבלו חבורת הבאקוגן את ניצחונם הראשון.
ספקטרה אחת מילדי העשירים. בת 12.
לובליון הצעצוע הזקן והחכם ביותר. שייך לספטרה.
גאס אחד מילדי העשירים. חולה תסמונת טורט, ומכאן שמו. בן 13.
פרסיוול הצעצוע שאולף ע"י הבעלים שלו לקלל ולגדף. שייך לגאס.
הידרון וזנוהלד אחים תאומים מילדי העשירים. בני 11.
ברון ואייס הצעצועים שבאו יחד באותה אריזה. שייכים לתאומים.
שאדו אחת מילדי העשירים. בת 14.
מירה בובת סמרטוטים שנותנת "פליקים" חזק יותר מכל משהו אחר בארץ. הצעצוע של שאדו.
נמוס דג הזהב של ג'ולי. התגלה בפרק 369,122,465,888,1,000 ע"י מרוצ'ו, שניסה להתחיל איתה ונתן לה במתנה את דג הזהב שזוהר בחושך. את הדג הוא יצר בטעות בגלל התעסקויות יתר עם החומר הזוהר שהוא מצא בדימונה.
מיילין,וולט ולינק שלושת המבוגרים שמופיעים בסדרה רק פעם אחת והם ההורים של ספקטרה, גאס וג'ו. בפרק שהופיעו- הם נצפו קוראים לשלושת הילדים לאכול ארוחת ערב בדיוק שעמדו לנצח את דן, שון וג'ולי. מן הסתם שזה היה ניצחון טכני וזהו גם הניצחון השני של חבורת הבאקוגן.


זה בכלל לא ככה

כיצד תילחם בקרב באקוגן?

 1. ראשית, אתה צריך שיהיה לך באקוגן! כיום ניתן למצוא באקוגנים שייוצרו לאור הצלחת הסדרה, מפלסטיק (למרות שזה הורס את כל המוטיב של הבוץ..) בכל מיני חנויות של מתנות ופיצ'פקס אחרים. (אזהרה! החרא הזה יקר!!!) או לחלופין, אם אתה באמת עני כמו הגיבורים של הסדרה, צור לך באקוגן ע"י שתיצור "קובבות" מבוץ מהגינה שלך, הוסף עלים, שבבי עצים, שבלולים, גרבילים קקות של כלבים וכל העולה על רוחך.
 2. ולאחר שרכשת / יצרת לעצמך באקוגן ראוי ולא מתפרק- מצא לך אוייב.
 3. לאחר שמצאת אוייב ראוי, מצא לעצמך מקום טוב להילחם בו. מקומות כמו שטחי אדמה ועשב יבש, מגרשי חנייה ענקיים וריקים, חיריה והולילנד יתאימו.
 4. כעת, צעק "באקוגן! קרב!!" והשלך את הכדור שלך לרצפה מול היריב שלך.
 5. בשלב זה, הכדור אמור לא לזוז ולחכות לפקודה שלך.
 6. הפקודה הבאה נשמעת כך- "באקוגן! עמוד!!" (אזהרה! וודא שהבאקוגן שלך נקבה. כל עוד הוא זכר, הדבר היחידי שיעמוד יהיה איבר מינו) אבל אם הבאקוגן שלך צייתן ונאמן, הוא אמור להיפתח ואור רדיו-אקטיבי יצא מימנו.
 7. ולאחר מכן- הוא יהפוך מכדור פצפון שלא יותר גדול מאשך, לרובוט/חיה ענקית בעלת כוחות.
 8. וכל שנותר עליך לעשות הוא בעצם לצרוח על החיה המסכנה שלך שעושה את כל העבודה השחורה עבורך פקודות ומתקפות.
 9. אין, ולא יהיה מצב בו נדע באמת ובעל פה את כל החוקים, מתקפות ושאר ירקות של הבאקוגן. הסתמך על כך שגם היריב אינו יודע- ולכן צעק שלל שמות שנשמעים "קולים" והחיה שלך כבר תאלתר מה לעשות. מלבד זאת, אתה יכול, אם אתה רואה שאתה לקראת הפסד, להמציא חוקיות שאיתה (מסתבר) אתה יכול להציל את המצב, ולהסביר עם מבט "קולי" ומתוחכם על הפנים איך זה עובד בעוד היריב שלך המום ומזועזע עקב ניצחונך.
 10. אחרי שהעינוי הסתיים, משום מקום אמור להישמע קול ממוחשב של מזכירה אלקטרונית ולהגיד שניצחת ומה מצב הנקודות שלך ושל היריב, ואז החיה אמורה כבר מעצמה לחזור לכדור ולקפוץ חזרה לתוך כף ידך.
 11. כל הכבוד! אתה לוחם באקוגן!

נא לא ללמוד מהמדריך ולא לספר אותו לחברים, שכנים, בני משפחה ושאר אנשים שקרובים לליבכם ואכפת לכם מהם. לאומת זאת, אתם בכיף יכולים לספר אותו למורים שנואים, מחמוד אחמיניג'אד, ילדים נדבקים וקרציות שאתם לא סובלים וגרבילים. לאומת זאת- אין צורך לספר את המדריך לצ'אק נוריס!

זה לא נכון

וכיום?

בעבר הסדרה שודרה בעורץ התוכניות הרשע של דורה אבל בעקבות הפריצה הגדולה של שבתאי צבי, שמעון פרס, ה', צ'אק נוריס, ישו וגרגמל לנסות להביא לכריסת המערכת המרושעת הזאת ולהביא רק טוב לעולם- ברחו המון תוכניות מסכנות וחפות מפשע לעולם (אבל נתפסו בשנית כשנמצאו משוטטים להנאתם בגן החיות) הצליחה התוכנית של באקוגן לברוח אף היא.
עד שיצור מפחיד, מקולל ומרושע שנשלח ע"י דורה לתפוס את התוכניות שברחו, מצא את הבאקוגן מתחבא מאחורי ספסל באחד הרחובות ועמד להחזיר אותו למקומו הקודם. אלא שלפתע עלה בראשו מלא הג'ל רעיון, והבאקוגן נלקח לערוץ מרושע אחר. הלא הוא ערוץ הילדים שם הוא משודר עד היום.גרגמל עדיין מנסה לפוצץ את הדרדסים. כך גם ישלוט על ערוץ 1 ובעזרת הכוח של מקור, התכנית האפלה שם, יוכל להרוס את הבאקוגן בעזרת יוגי הו ישנים.

שקרים נוספים...