ניאון ג'נסיס אוונגליון

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
Japaneseflag.jpg אזהרה - יפני!
ערך זה הוא ערך יפני לכן רצוי:
  • לראות אנימות.
  • לקרוא מנגות.
  • לדבר ג'יבריש.
  • לשיר בקול רם: !!oshiete oshiete wo
  • לגשת לחנות מוצרי החשמל הקרובה ביותר לביתכם ולקנות משם את המוצרים המשוכללים ביותר.
  • לאכול סושי
  • לבצע חרקירי (במידה ואתם אימואים)
  • アメリカ
ShabtayTzvi.JPG הערה: קדוש

ערך זה הינו ערך קדוש! נא לא-

בזמן קריאתו.
כמו כן, מומלץ לא לאכול שישליק במשך 24 שעות מתום קריאתו.Attention niels epting 01.png ערך זה הינו ערך ליודעי דבר
אלו שלא מכירים את הדבר הזה מוזמנים ללכת לקרוא ערכים אחרים. בינתיים אנחנו נצחק ונהנה, לבד! הא!"הם יאהבו את זה"
~ הידאקי אננו על צופי ניאון ג'נסיס אוונגליון


"I'm so fucked up"
~ שינג'י איקאריניאון ג'נסיס אוונגליון (עברית:בראשית נאון מלאכיון, יפנית: でたらめ , אנגלית: Neon Genesis Evangaylion), היא סדרת אנימציה יפנית בבימויו של הידאקי אננו. הסדרה נחשבת לאחת מסדרות האנימה החשובות והמשפיעות ביותר בז'אנר הרובוטים והמיץ תפוזים. הסדרה התפרסמה והפכה לפופולרית בזכות הפאנסרביס הרבים שקיימים בה ובזכות האנימציה האיכותית והחדשנית של הסדרה (במיוחד בפרקים 25-26). לאחר סיום הסדרה, אלפי מעריצים שלחו מכתבי תודה לבמאי על שיצר סדרה כה מופלאה, מכתבים אלו גרמו לבסוף להפצת סרטי המשך לסדרה שביניהם פסיפיק רים וגודזילה.

עלילה

הסדרה מתרחשת בעולם עתידני בשנת 2015 ועוקבת אחר סיפורו המיוחד של ילד יפני קטן בשם שינג'י איקארי, שכמו כל ילד יפני, גם הוא קיבל ליום הולדתו רובוט ענקי מאביו במטרה להילחם בחייזרים. שינג'י הקטן התלהב מהמתנה ומיד רץ לספר על כך לאמא שלו לחברתו הטובה ריי. ריי, שבדיוק הייתה מצוננת, אמרה לו שהיא לא מרגישה טוב ולכן היא לא תוכל להילחם, אז עליו להילחם במקומה. שינג'י הקטן אזר אומץ, נכנס לרובוט ויצא להילחם באחד החייזרים שבדיוק תקף את העיר טוקיו 3.33. הוא נלחם בגבורה ללא פחד למרות שזה היה הקרב הראשון שלו והצליח להביס את החייזר. מאז הקרב הזה שינג'י וריי נלחמו ביחד בחייזרים ונהפכו לחברים ממש טובים. בנוסף לריי, שינג'י גם היה חבר מאד טוב של מיסאטו, שאצלה הוא גר וביחד הם עשו מסיבת פיג'מות בכל לילה לפני השינה. לאחר כחודש מאז ששינג'י קיבל את הרובוט שלו, הוא פגש את אסוקה לנגלי סואריו, התלמידה החדשה שהגיעה לבית הספר במסגרת חילופי תלמידים מגרמניה. אסוקה מיד הפכה למלכת הכיתה והתחילה לצאת עם שינג'י מאחר וחשבה שהוא חתיך. אסוקה הצטרפה לחבורה וגם היא נלחמה עם הרובוט שלה ביחד עם שינג'י וריי נגד החייזרים.
פרק 24 היה הפרק הלפני לפני אחרון בסדרה, בו נפגש שינג'י עם קארל, הגרביל האחרון שנשלח על ידי האילומינטי. שינג'י וקארל היו חברים ממש טובים והכל היה בסדר ביניהם. בסוף הפרק קארל הגיע למרתף המיץ תפוזים של אבא של שינג'י, שם הוא הבין סופסוף איך לעשות אינטגרל. שינג'י שהבחין במתרחש כל כך שמח שחברו הטוב מצטיין במתמטיקה והוא החליט לחבק את קארל חזק. קארל ושינג'י חגגו ושתו מיץ כל הלילה עד שקארל איבד את הראש.

הסוף של אוונגליון

מאחר ואיש לא הצליח להבין את הסוף של הסדרה (תעלומה שלא נפתרה עד היום), אננו יצר סרטים נוספים, שהם פשוט עריכה מחדש של קטעים נבחרים מהסדרה כדי שהמעריצים ינסו להבין שוב את העלילה. סרטים אלו זכו לאהדה רבה והם בעצם היו הבסיס לסרט הסיום- "הסוף של אוונגליון". "הסוף של אוונגליון" (1997) היה הסרט שסיכם את הסדרה המקורית והסביר את עלילת הפרקים האחרונים מנקודת מבט שונה. סרט זה הושפע רבות ממכתבי האהדה שהידאקי אננו קיבל וכאות הוקרה הוא אף שילב כמה מהם בסרט עצמו. הסרט נגמר בסוף טוב שבו כולם שמחים כשהם נמצאים במסיבת מיץ תפוזים כלל עולמית.

בנייה מחדש

מסיבה שאינה ברורה, יום אחד הידאקי אננו התעורר בבוקר והחליט ליצור את הסדרה עוד פעם. לאחר חודשים שבהם הסתגר בביתו הוא העלה לאתר "נשיקת אנימה" את סרטו החדש: "פסיפיק רים: אתה (לא) לבד 1.0". לאחר שהתגלו באגים בסרטו, הוא פרסם עדכון לסרט ומכאן שמו החדש: "פסיפיק רים: אתה (לא) לבד 1.11". בסרטי ההמשך בסדרה נוספו דמויות חדשות והעלילה השתנתה כדי שיוכל לפנות לקהל צעיר יותר. 2.22 ו-3.33 זכו להצלחה רבה גם הם, מעריצים רבים החלו לחכות את הדמויות הראשיות- חלקם אף נהפכו לפיראטים בעקבות המהפכה האופנתית שחוללה אסוקה בסרט 3.33. הסרט האחרון בסדרה חורג משאר הסרטים בכך שהוא עתיד לעסוק בחשבון. שמו של הסרט הוא: "1.0 + 3.0 זה (לא) 4.44". סרט זה עדיין לא יצא אך מומחים טוענים כי הוא עתיד לצאת בזמן יציאת המשחק "מחצית החיים 3".