Assassin's Creed

From איןציקלופדיה
Jump to navigation Jump to search
"זה נהדר!"
~ ג' יפית על Assassin's Creed
"מי זה האיש עם הזקן?"
~ ילד מייפל על Assassin's Creed
"זה כמו קונטר בלי רובים"
~ שבתאי צבי על Assassin's Creed


Assassin's Creed הוא משחק שמטרתו להתנקש באנשים. למשחק גירסת המשך, Assassin's Creed II, אשר מטרתה לרצוח את בני גורן.

עטיפת המשחק,שימו לב שהפדופיל לוחם מסתיר את פניוו כדי שלא יזהו אותו

עלילת המשחק

המשחק מתרחש בספטמבר 2012 כאשר שתוי בשם דזמונד מילס נחטף על ידי חבורה של אלכוהוליסטים שמאמינים בישו, וקוראים לעצמם "תעשיות אבסטרגו" כדי לשמש כשפן נסיונות במכונת זמן שיכולה לשחזר את הזיכרונות של האבות הקדומים של אדם. השחזור מתבצע באמצעות דגימת דם של 1/2 ליטר ומוקרן על מסך מגע של אייפוד.

כאשר דזמונד שוכב על המתקן, זכרונותיו של אלטאיר איבן לא-אחאד (אחד מהערבים שחיו בארץ ובמקרה גם מתנקש בכיר) משוחזרים ומוצגים על מסך המגע. אלטאיר חבר במסדר המחששים שפעל בישראל בשנת 0100 בדיוק, כאשר חבורה של מטומטמים הגיעו לארץ עם דגלים הגיע מסע הצלב השלישי לארץ ישראל. בהתחלה, אלטאיר מנסה להשיב בקבוק אלכוהול מבר המשקאות המפורסם בזמנו הקרוי "בית המקדש השני". כאשר רוברט דה סבלה הרביעי, מנהיג אבירי הטמפלרים (חמורים עם צלב), עוצר בעדו - אלטאיר מחליט להרביץ לו עם פמוט להתנקש בחייו, במהלך הניסיון ההרבצה אלטאיר מפר את חוקי הכת. לאחר מכן שותפו של אלטאיר לחדר חוזר עם הבקבוק ללא ידיעתו של אלטאיר.

אלטאיר חוזר למסייף (טקילת סוריה), שם הוא מרביצים לו עד שהוא נהיה גמד בפיקוחו של זקן בן 85.5 בשם "אל-מועלים", שכועס מאוד על המעשה שעשה ומתקשר לאמא שלו. אל מועלים מכריח את אלטאיר להתנקש בתשעה אנשים מושפעים ברחבי הממלכה, בעכו, דמשק וירושלים, כדי לפייס בין המוסלמים לבין החמורים עם הצלב הטמפלרים וכדי להשיב את כבודו ואת גובה-קומתו הקודמת. אלאטיר מתנקש בכל התשעה. לאחר מכן הוא מגלה, כי החמורים מנסים לבלבל את המוסלמים, ולגרום להם לחשוב כי הם והנוצרים צריכים להתאחד ולחסל את כת המחששים.

לבסוף, לאחר שאלטאיר מצליח להרוג את דה סבלה (עם פמוט), דה סבלה מגלה לו כי אל-מועלים הוא חמור עם צלב, והסיבה לבקשת ההתנקשויות היא כדי שאל-מועלים יהיה היחיד שיחזיק בתפוח הזהב שהופך אותו להיות גזעי. אלטאיר מביס את אל-מועלים בקרב מגע באמצעות אייפון וכאשר הוא אוחז בתפוח הזהב, מפה של כדור הארץ מופיעה ועליה מסומנות מספר ערים שונות (כגון בת ים ואשדוד).

לאחר קטע הזיכרון הזה, דזמונד קם מן המתקן ומגלה כי מאמיני ישו אבסטרגו תעשיות כבר שלחו אנשים על חמורים לבת ים ואשדוד בתקווה למצוא את התפוח. בנוסף מסתבר כי דזמונד קיבל את יכולותו להסתכל על אנשים במבט זועם וכך להפחיד אותם למוות.


20px-Stop hand.png אזהרה!
הפסקה שכרגע סיימת לקרוא הכילה פרטי עלילה!המשחקיות

השחקן במשחק מגלם את דמותו של אלטאיר על פי זיכרונותיו של דזמונד. המשחק מתמקד בביצוע התנקשויות שביקש אל מועלים, מנהיג כת המחששים. על מנת להשלים מטרה זו על השחקן לבקר במספר ערים: מסייף (בירת סוריה שבה נמצא בר, מרתף, וחנות לאביזרי מין לחימה), ירושלים, עכו ודמשק. בכדי להגיע מעיר לעיר על השחקן להשתמש בחמור בתחפושת סוס, אשר באמצעותו ניתן לרכוב מהר ולדרוס אנשים. הסוס הוא מהיר וחזק בעל 1 כוחות סוס. השטח בין הערים מכונה "הממלכה". לאחר שהשחקן מגיע לעיר עליו לבקר במטה המחששים בעיר, הסוכן המוצב במטה מוסר לו סיגריות לדרך. לפני שהשחקן יכול להתנקש במטרתו עליו להשיג מידע משלושה מקורות.הדרכים להשגת המידע הנוסף הם: חקירה (הבאת אדם לסמטה חשוכה והכאתו באמצעות פמוט עד שידבר ו\או יצא לו דם מהאף), גניבת מכתב או מפה מכיס של אדם שמאפשרים לך לראות איפה חנויות הנרגילה בעיר נמצאות, או על ידי עישון קבוצתי עם עוד חבר מכת המחששים ובתמורה קבלת המידע הרלוונטי. לאחר מספר התנקשויות השחקן חוזר למסייף ושם אל-מועלים נותן לו את הערה טובה,אביזרי מין לחימה חדשים ושמות חדשים לחיסול.

השחקן מודע לחשד השומרים והאוכלוסייה המקומית בעזרת "מד חשד" שמתמלא כשהשחקן מתנהג באופן מוזר (עישון בציבור, שירה בציבור והילולת ג' יפית). מד החשד מתאפס כאשר השחקן יוצא מהארון מטווח הראיה של השומרים. במשחק שני מצבים: מצב פרופיל נמוך שבו השחקן הולך לאט ומתקיף בעזרת פמוט נסתר ומצב ריצה והרבצה באמצעות פמוט שאינו נסתר. בהתאם לשמו (אלטאיר - "המעופף") השחקן יכול לעשן חופשי נרגילות וסיגריות, והמשחק מאפשר אף סמים קלים או גז מאווררים.

נב. המשחקיות עם אלטאיר עם קודים ופיצה גורמת למעשי מין ולהיווצרותו של סלנדרמן (מחדש).

מטרת המשחק

מטרת המשחק שנויה במחלוקת. יש המומחים שטוענים שהמשחק נוצר כדי להזהיר את העולם מפני מחששים. טענה אחרת גורסת כי המשחק נוצר למטרת עידוד הסרת כל הפמוטים מן העולם. טענה זו שנויה במחלוקת מכיוון שמומחים אחרים טוענים שמכיוון שפמוט הוא כלי הנשק העיקרי במשחק, המשחק דווקא בא להעשיר את לימוד אומנויות בפמוט ברחבי העולם ועידוד השימוש בו. אך הטענה המקובלת ביותר על ידי רוב המומחים ושבתאי צבי היא שהמשחק נוצר כדי שמפתחיו יוכלו ליצור גירסת המשך, Assassin's Creed 2, שבה על השחקן לנסות להתנקש בבני גורן.

משחקים נוספים בסדרה

  • Assassin's Creed II - משחק שמתרחש באיטליה של ימי הביניים. המתנקש הפעם הוא אציו אודיטורה ד'ה פרוצניק. כידוע שבאיטליה שבימי הביניים היו משפחות פשע רבות, ובראשם עמד בני גורן. בני גורן רצח את אבא של אציו ועל כן מטרת המשחק היא להתנקש בבני גורן.
  • Assassin's Creed BrotherHood - או בשמו המקורי Assassin's Creed 2.5, נוצר מכיוון שחברת Ubisoft החליטה לעשות עוד כסף מכלום ופיתחה משחק ש"ממשיך" את עלילת המשחק הקודם, אך בעצם נוצר למטרת הילולת ג' יפית, השחקנית היחידה שניצחה את בני גורן במשחק הקודם.

ישנם עוד משחקים ראו סדרת משחקי assassins' creed